راهکارهای فروش موفق
در این مقاله می خوانید:

برای هر بیزنس و هر مدیری که یک کسب و کار را اداره می کند، فروش و افزایش فروش همیشه مهم ترین دغدغه فکری است. چه کسی در این دنیا هست که کاری را راه بیندازد و یا کاری برای دیگری انجام دهد، ولی توقع فروش و درآمد نداشته باشد؟ در شروع سال جدید، مشخص کردن اهداف و آشنایی با راه های فروش بیشتر قطعا برای کسب و کارها ضروری و حیاتی است. مخصوصا در این اوضاع اقتصادی که تورم بیداد می کند، باید تمام راه های فروش موفق را یاد گرفت و آن ها را پیاده سازی کرد. 

هدف شرکت اقیانوس آبی از نوشتن مقاله روش های افزایش فروش و سایر آموزش های مدیریت کسب و کار کمک به کسب و کارهایی است که به دلایل متفاوت دچار مشکل در فروش بیشتر خود شده اند و می خواهند در این موقعیت از تکنیک هایی برای افزایش فروش در سال 2022 استفاده کرده و مشتریان خود را در اولویت قرار دهند. گاهی هم شرایط مساعد است، اما مدیران به دلیل عدم دانش کافی و انتخاب روش های نادرست، فروش خود را از دست می دهند.

مینی دوره افزایش فروش در مقاله فروش

اگر شما هم جزو کسب و کارهایی هستید که مشکلات زیر را در واحد فروش خود دارید، حتما راهکارهای فروش این مقاله را تا انتها بخوانید:

 1. اگر محصول خوبی دارید، اما مشتریان مناسبی برای آن پیدا نمی کنید،
 2. اگر مطمئن نیستید که چگونه به مشتریان خود نزدیک شوید و چه پیامی به آن ها منتقل کنید،
 3. اگر محصولی را آنلاین می فروشید و راه های فروش آن را نمی دانید،
 4. اگر پخش کننده یا خرده فروش هستید و زیاد مشتری ندارید.

بخشی از کتاب 101 تکنیک افزایش فروش:

رد مانلی می گوید:” همه چیز از یک فروش خوب شروع می شود”. پس از همین حالا برای بهبود فروشتان اقدام کنید. وقتی بفروشید، سفارش ها سرازیر می شوند، دستگاه ها به کار می افتند، محصولات بارگیری می شوند، فاکتورها صادر می شوند و در نهایت حساب شرکت پر می شود. از همین درآمد است که همه اعضای شرکت، مدیر عامل و صاحب شرکت سود می برند. 

آیا می دانید چرا فروش ندارید؟

به نظر شما دلایلی که باعث می شوند فروش نداشته باشید چیست؟ بیشتر فروشندگان در جواب به این سوال، تقصیر را گردن رقیبی می‌اندازند که قیمت پایین‌تری دارد. حال اگر از همان گروه فروشنده ها بپرسید که چگونه به آخرین موفقیتشان در فروش رسیده‌اند، دلیل آن را اعتماد و وفاداری مشتری، ارتباط درست با مشتری و مهارت های خودشان در ایجاد ارزش برای مشتری می دانند.

چرا نمی فروشم؟

به نظر شما چرا وقتی فروش نداریم، قیمت مقصر است؟ اما وقتی فروش موفق داریم، آن را به هر چیزی به ‌جز قیمت نسبت می‌دهیم؟ در بحث راهکارهای فروش، قیمت گذاری عامل به هم خوردن معامله نیست.

به نظر شما چه تعدادی از مشتریان به دلیل عدم دریافت ارزش متمایز ما را ترک می کنند؟ تنها حدود 13٪ از مشتریان به یک برند خاص وفادار هستند. بقیه مشتریان شما به محض دیدن معامله بهتر در جای دیگر، شما را ترک می‌کنند.شما فروشتان را به خاطر عدم ایجاد ارزش کافی در معامله از دست‌ می‌دهید و یا این که به مشتری کمک نمی‌کنید که تفاوت شما با دیگران را درک کند.

1- فروش ندارید چون برای مشتری ارزش ایجاد نمی‌کنید.

یک راهکار افزایش فروش چه برای افزایش فروش مغازه به صورت حضوری و چه افزایش فروش آنلاین، شناخت خواسته ها و نیازهای مشتری و در نتیجه دادن ارزش واقعی به اوست. این کار باعث می‌شود معامله تحت اختیار مشتری نباشد و شما بتوانید به درستی به او مشاوره داده و نیازهای واقعیش را درک کنید. پس برای افزایش فروش باید در پی فهمیدن نیازها و چالش‌های واقعی مشتریانتان باشید تا بتوانید با ارائه روش های مناسب، ارزشی برای او خلق کنید.

2- فروشتان کم است چون پیشنهاد‌های خود را از رقبا متمایز نمی‌کنید.

اگر نمی فروشید پیشنهاد‌هایتان را از رقبا متمایز کنید

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا مشتری باید از شما بخرد، در حالی که آن چه که رقبا دارند، شما هم دارید؟ یکی از راهکارهای فروش ایجاد تمایز است؛ مشتریان زمانی شما را انتخاب می کنند که تمایزی شفاف نسبت به رقبا ارائه کنید و کسب و کار شما در بازار رقابتی متفاوت از بقیه باشد. برخی فروشنده ها فکر می‌کنند که از راه های فروش تطبیق دادن قیمت خود با قیمت رقیب است که برنده شدن در فروش را برای آن‌ها آسان تر می‌کند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید به این سوال جواب دهید:

اگر تطبیق قیمت محصولتان با قیمت کمتر رقیب باعث پیروزی شما در فروش می‌شود، پس چرا وقتی ‌که رقیب قیمتش را بالاتر می برد و باز هم فروش دارد، خود را با آن تطبیق نمی‌دهید؟ جواب این است که مشکل قیمت نیست و چیز دیگری است. تا زمانی که قیمت در درجه اول اهمیت قرار دارد شما باید راهی پیدا کنید تا خودتان را با بودجه مشتری تطبیق داده تا فروش خود را تضمین کنید و این اصلا راه درستی برای افزایش فروش نیست. برای داشتن فروش بیشتر و بهتر باید تمایز ایجاد کنید. قدم اول این است که بازار خود را بشناسید و ببینید کجا رقابت کمتر است. حتما بوم استراتژی اقیانوس آبی را برای کسب و کارتان رسم کنید.

3- فروشتان کم است چون روابط حیاتی با مشتری ایجاد نمی کنید.

از موثرترین راه های فروش مخصوصا در ایران ایجاد رابطه است. هنگامی‌ که شما رابطه قوی با مشتری نداشته باشید، معامله بسیار سخت می‌شود. رابطه خوب بر مبنای دو نیروی ناملموس ساخته‌ می شود: اعتماد و توجه. به عبارت ساده مردم از کسی که می‌شناسند، دوستش دارند و به او اعتماد دارند خرید می‌کنند و فقدان این ناملموس‌ها، سریع‌ترین راه از دست‌ دادن فروش است.

4- فروشتان کم است، زیرا رفع ابهام و پاسخگویی درست به مشتری را بلد نیستید.

عدم آگاهی فروشنده از محصول باعث عدم فروش می شود

امروزه فروش یک علم است و راهکار های افزایش فروش دیگر مانند گذشته نیست. مثلا افزایش فروش اینترنتی موضوعی است که خیلی ها به دنبالش هستند. اگر شما در حال رقابت و فعالیت در بازار امروز هستید و تصور می کنید که نیازی به یادگیری علم فروش و راه های فروش بیشتر ندارید، می توان گفت که قطعا یکی از بازنده ها در رقابت بازار خواهید بود.

بیشتر بخوانید: راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق

در اکثر کسب و کارها عدم آموزش کامل فروشنده ها و عدم اطلاع کافی فروشندگان از محصول است. یک کارشناس فروش باید تمام ویژگی های محصول را با جزئیات بداند. شاید از این اطلاعات نتواند در جهت فروش استفاده کند، اما این که نتواند به سوالات مشتری پاسخ کامل بدهد باعث از دست رفتن فروش خواهد شد.

در بازاریابی محصولات، فروشندگان و مدیران باید بین دغدغه ها و بهانه هایی که یک مشتری برای نخریدن یک محصول عنوان می کند تفاوت قائل باشند. جنس پاسخی که یک مدیر و فروشنده به دغدغه ها و بهانه جویی های مشتریان می دهد باید متفاوت باشد.

یک سوال مهم:

آیا در شرایط تورم افزایش فروش امکان پذیر است؟

با توجه به شرایط اقتصادی امروز برای بیشتر فروشندگان سوال مهمی مطرح می شود: آیا افزایش فروش در شرایط اقتصاد کنونی و تورم 200% امکان پذیر است؟ این سوال باید برای تمام صاحبین کسب و کارها مطرح شود، زیرا پرسیدن آن باعث به وجود آمدن ایده ها و در نهایت سود بیشتر برای آن ها می شود.

در جواب به این سوال باید گفت که قطعاً در هر شرایطی می‌توان سود های منطقی کسب نمود، اما موضوع اینجاست که آیا شما می توانید این ایده‌ها را بیابید و اجرا کنید؟ وقتی صحبت از ایده می شود باید در ذهن داشته باشید که به طور مستقیم در مورد آینده و کسب سود بیزینس تصمیم می گیرید. پس باید ایده ها را درست پرورش داده و اصولی اجرا کنید.

به هر میزان که شرایط سخت، پیچیده و حتی تورم زا باشد، باز هم راهکارهای افزایش فروش در تحریم و تکنیک هایی که در این مقاله به آن ها اشاره می کنیم، می توانند برای کسب و کارها سودآور باشند. برخی از ایده پردازان می‌توانند حتی در شرایط جنگ نیز بدون فروختن سلاح، برای کمپانی‌های بزرگ کسب سود کنند. آیا شما در کسب و کار خود از کمک ایده پردازان و متخصصان استفاده می‌کنید؟ سرمایه گذاری بر روی ایده‌های آنان می تواند شرایط شما را کاملا تغییر دهد.

اگر فکر می کنید برای ایده یابی و سر و سامان دادن به کسب و کارتان به کمک یک مشاور نیاز دارید، فرم زیر را پر کنید:

افزایش فروش با یادگیری مهارت فروش و فروشندگی

از مهم ترین راهکارهای افزایش فروش یادگیری مهارت فروش و فروشندگی است. در این بخش به سه تکنیک اصلی در مهارت فروشندگی می پردازیم:

 1. به عنوان یک فروشنده این را به خاطر بسپارید که مشتریان هیچوقت خود محصول را نمی خرند، بلکه فوایدی که برایشان دارد را می خرند. اگر شما به جای خود محصول، سعی کنید فایده و مزایای محصول را بفروشید، قطعا فروش بیشتر را تجربه خواهید کرد.
 2. مشتری بزرگترین چالش یک فروشنده است. برای مثال با اینکه مشتری شدیداً به جنسی که شما دارید احتیاج دارد، ولی تمام سعی خود را می‌کند تا بهانه‌های مختلفی پیدا کند و پولی که با سختی به دست آورده است را خرج نکند. در این شرایط فروشندگان حرفه‌ای برای افزایش فروش تمام سعی خود را می‌کنند تا ارزش کالای خود را به مشتریانی که پتانسیل خرید دارند نشان دهند. پیشنهاد می کنیم حتما مقاله روش های مذاکره و متقاعد کردن مشتری را بخوانید.
 3. برخی مواقع هم افراد چیزهایی می‌خرند که شاید هرگز از آن استفاده نکنند، زیرا از روی احساسشان خرید می کنند. تنها دلیل این نوع خرید کردن هم فقط فروشنده است. افزایش فروش زمانی اتفاق می افتد که فروشنده با استفاده از تکنیک فروش عصبی روی مشتری تأثیر می‌گذارد و او را متقاعد می کند که بخرد.

30 راز فروش بالا

همه صاحبان کسب و کار به دنبال افزایش فروش (sale increase) هستند، بنابراین آشنایی با راهکارهای جدید و تکنیک های فکر شده، می تواند به شما کمک کند تا سال 2022 برای کسب و کارتان پول ساز ترین سال باشد. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با 30 راز فروش بالا آشنا شوید.

چگونه از طریق ارتباط با مشتری بفروشیم؟

هدف سازمان شما برای سال آینده احتمالاً مانند همیشه است: رشد و افزایش فروش. برای انجام این کار، باید بیشتر از همیشه در مورد رفتار خریدار و روندهای اخیر در فروش و به طور کلی نحوه صحیح ارتباط با مشتری مطلع باشید. با تکنیک های افزایش فروش از طریق ارتباط با مشتری می توانید ارتباط بهتر و اصولی تری با مشتریان خود برقرار کرده و بیشتر بفروشید. چیزی که بیشتر از همه شما را نزد مشتریان جذاب می کند را در ادامه می خوانید:

1. خواسته‌های پنهان مشتریان خود را بشناسید.

مشتریان همیشه نمی‌دانند که چطور خواسته‌های خود را بیان کنند. از راهکارهای فروش موثر این است که به عنوان یک فروشنده یاد بگیرید که چگونه خواسته‌های پنهان مشتریان خود را شناسایی کرده و با درک عمیق‌تر از این که مشتری واقعاً به چه چیزی اهمیت می‌دهد به او بفروشید. پس برای شناخت انواع مشتریان خود زمان بگذارید.

2. نگرانی‌های مشتری جدیدتان را با شواهد (customer testimonial) برطرف کنید.

برخی مواقع مشتریان به‌سختی می‌توانند بپذیرند که تکنولوژی جدید یا کالایی که شما دارید چقدر می‌تواند برای آن‌ها مفید باشد. اکثر مشتریان در هنگام خرید شکاک می‌شوند، حتی اگر واقعاً آن کالا برایشان مفید باشد. مشتریان فکر می‌کنند شما می‌خواهید سر آن ها کلاه بگذارید. از راه های فروش برای اینکه شک آن‌ها را برطرف کنید این است که بگویید که چقدر مشتریان قبلی شما از این محصول راضی بوده‌اند. اگر مشتری شما حس کند که افراد دیگری هم از این محصول استفاده کرده‌ و راضی بوده‌اند، احتمال خریدشان او بیشتر می‌شود.

3. یکی از راهکارهای افزایش فروش این است که کمتر بفروشید.!!

شاید این جمله برای شما عجیب باشد که چطور با کمتر فروختن، بیشتر بفروشیم؟! جیم هرست می‌گوید:” فروختن یک چیز کوچک به مشتری راه فروش‌های بزرگتر را باز خواهد کرد.” مشتری را با یک ضمانت کوچک مطمئن کنید و یک جواب بله از او بگیرید تا آماده خرید شود. سپس یک چیز کوچک به او بفروشید. حالا مشتری آمادگی خریدهای بزرگتر را دارد. از این شیوه می توانید برای افزایش فروش در زمان رکود استفاده کنید.

4. از عواقب نخریدن صحبت کنید.

از راهکارهای فروش و ترغیب مشتری به خرید این است که توضیح دهید که اگر مشتری این کالا را نخرد چه چیزهایی را از دست می‌دهد. چون مردم اصولاً از عواقب منفی خوششان نمی‌آید و این احتمال خرید آن‌ها را بیشتر می‌کند.

5. برای افزایش فروش به مشتریان خود آموزش دهید.

از راهکارهای فروش بیشتر می توان به آموزش مشتریان اشاره کرد. اگر مشتری آمادگی لازم را ندارد تا از شما خرید کند، به او اطلاعات بیشتری در مورد محصول بدهید. به مشتری برای خرید فشار نیاورید، ولی به او اطلاعات کاملی در مورد محصول و فوایدی که برای او دارد بدهید.

برای یادگیری راه های افزایش فروش در اینستاگرام پیشنهاد می کنیم به دوره اینستاگرام مارکتینگ سری بزنید.

راهکارهای عملی افزایش فروش از طریق مشتریان فعلی

 یکی از مهمترین روشهای فروش در سال 2022 تمرکز بر روی مشتریان فعلی است. می گویید چرا؟
چون طبق داده ها مشتریان فعلی شما %60 الی %80 احتمال دارد دوباره از شما خرید کنند، بنابراین تمرکز بر استراتژی حفظ مشتریان همیشه یک ایده عالی برای این است که فروش خود را افزایش دهید.

6. افزایش فروش با مشتریان غیرفعال

همه کسب‌وکارها مشتریانی دارند که مدت‌هاست به آن ها سر نزده‌اند. مشتری و افزایش فروش مستقیما با هم در ارتباط هستند. از راههای افزایش فروش این است که همین الان به اسناد، فاکتورها، سیستم حسابداری، حافظه فروشندگان و حتی دفترچه تلفن خود مراجعه کنید و ببینید کدام‌ یک از مشتریان مدت طولانی است که از شما خرید نکرده‌اند و یا ارتباطی با شما نداشته‌اند. برای تماس با آن‌ها، برنامه روزانه تنظیم کنید و آن‌ها را به خرید مجدد دعوت کنید. سعی کنید یک پیشنهاد عالی برای آنان در نظر بگیرید تا به‌واسطه این پیشنهاد اگر با رقیب شما همکاری می‌کنند، برای ترک رقیب و خرید مجدد از شما ترغیب شوند.

ترغیب مشتری با افزایش وفاداری او به سازمان

7. افزایش فروش با بیش فروشی به مشتریان فعلی

از جمله راهکارهای فروش برایان تریسی، فروش بیشتر به مشتریان فعلی است. اگر با مفهوم قیف فروش آشنا باشید می دانید زمانی که یک مشتری از شما خرید می‌کند، نباید به فروختن یک کالا بسنده نکنید! تحقیقات نشان داده مشتریان جدید همیشه در انتخاب اولین کالا دقت زیادی انجام می‌دهند و دیر به فروشنده اعتماد می‌کنند؛ اما زمانی که به فروشنده اعتماد کرده و تصمیم به خرید گرفتند، پیشنهادات بعدی که به آن‌ها داده می‌شود را بسیار سریع تر می پذیرند.

نکته مهم در بیش فروشی به مشتریان فعلی این است: تا قبل از اینکه مشتری نسبت به نهایی کردن خرید اول خود اقدام نکرده است، به او پیشنهاد جدید ندهید. اول صبر کنید تا کالایی بخرد و خرید خود را قطعی کند، سپس شما وارد مرحله بیش فروشی شده و پیشنهادات بعدی خود را به او بدهید.

بیشتر بخوانید: افزایش وفاداری مشتریان

8. فروش موفق با گرفتن مشتری از مشتریان فعلی

از جمله راههای افزایش فروش موفق، معرفی مشتری از سمت مشتریان فعلی است. از مشتریان خود بخواهید نام و شماره تلفن پنج نفر از دوستان، آشنایان و یا همکارانی که ممکن است به محصول شما نیاز داشته باشند را در یک لیست بنویسند. برای ترغیب مشتریان به پر کردن لیست، به آن ها بگویید اگر هرکدام از افرادی که به شما معرفی می کنند از شما خرید کنند، هدیه و یا تخفیفی برای معرف در نظر گرفته‌اید.

سپس از مشتری اجازه بگیرید که وقتی با افراد معرفی شده توسط خودش تماس می‌گیرید، بگویید چه کسی آن ها را معرفی کرده است. اگر مشتری رضایت بدهد، این روش بسیار تأثیرگذارتر خواهد بود، چرا که فرد معرفی شده بسیار راحت‌تر به معرفی کننده اعتماد خواهد کرد تا به شما.

از مزایای این راهکار فروش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • معرفی مشتری از سمت مشتریان فعلی یکی از انواع تبلیغات به نام تبلیغ دهان به دهان است؛ کم‌هزینه اما بسیار موثر.
 • به‌راحتی به افرادی که به محصول شما نیاز دارند دست پیدا خواهید کرد.
 • افزایش راندمان فروش

9. افزایش فروش با بیش فروشی به مشتریان گذشته

هیچ‌وقت ارتباط خود را با مشتریان قطع نکنید. به بهانه سنجش رضایت با مشتریانی که قبلاً از شما خرید کرده‌اند تماس بگیرید و از آنان نظرسنجی کنید. پس از اینکه رضایتشان را سنجیدید، سایر محصولاتتان را به آنان معرفی کرده و به خرید محصولات جدید دعوتشان کنید. فروش سریع محصولات با پیشنهاد دادن آن ها به مشتریان فعلی صورت می گیرد.

مقاله مرتبط: مشتریان فعلی، سریع ترین راه فروش بیشتر 

10. راز فروش بالا: حذف تخفیف نقدی به مشتریان

در آموزش های فروش، همیشه به مدیران می گوییم که تخفیف نقدی بدترین انواع تخفیف است. فرض کنید که اگر ۵۱۱ هزار تومان تخفیف می‌دهید، یعنی ۵۱۱ هزار تومان از دست داده اید. بهتر است به‌جای تخفیف نقدی تخفیف کالایی بدهید. با این کار شما کالای بیشتری فروخته‌اید و زیان کمتری نسبت به تخفیف نقدی متحمل شده اید، چرا که در تخفیف کالایی بخشی از قیمت کالای دوم را سود آن کالا تشکیل داده است و شما برای آن پولی پرداخت نکرده‌اید. همچنین می‌توانید خدمات رایگان و یا مشاوره رایگان به مشتری پیشنهاد دهید.

از دیگر راهکارهایی برای فروش بیشتر، تخفیف غیر نقدی است. به مشتری تخفیف نقدی ندهید، بلکه به او به‌ اندازه مبلغ تخفیفش اعتبار خرید بدهید. مثلا اگر ۱۱۰ هزار تومان تخفیف شامل او می‌شود، این مبلغ را از حسابش کم نکنید و به جای آن کارتی به مشتری بدهید و بگویید که پیش شما ۱۱۰ هزار تومان اعتبار دارد.

گرنت کاردن و تکنیک های فروش او

نظر گرنت کاردن درباره تخفیف نقدی

گرنت کاردن Grant Cardone پر فروش ترین نویسنده نیویورک تایمز، متخصص راه های فروش، مشاور مدیر عامل‌های شرکت های بین المللی و موسس 3 شرکت مولتی میلیون دلاری در آمریکا است. وقتی پول دادن برای مشتریان دشوار باشد، واکنش بیشتر کسب‌وکارها تخفیف دادن است. به عقیده گرنت کاردن این یک استراتژی دفاعی اشتباه است که به خط فروش شما ضربه خواهد زد. 

به عقیده گرنت کاردن در استراتژی فروش نباید فقط از یک راهکار افزایش فروش استفاده کرد. فروختن بیشتر برابر است با ترکیب کردن چند روش. از تمام روش‌های ممکن استفاده کنید تا با افراد ارتباط برقرار کنید. حدود ۱۰۰ تماس خود و واکنش‌های مشتری را بررسی کنید و ببینید کدام تکنیک‌ها بیشتر روی آن‌ها جواب می‌دهد و سپس آن‌ها را ادغام کنید. 

گرنت کاردن می‌گوید: “من هرگز سعی نکرده‌ام کمترین قیمت را برای یک محصول ارائه دهم و همیشه سعی می‌کنم ارزشی ارائه کنم تا محصول من را از دیگر محصولات متمایز کند.”

برای مثال اغلب افرادی که در مرکز شهر ساخت‌وساز می‌کردند، سعی داشتند سوییت‌های خود را با پایین آوردن قیمت، اجاره دهند. نگهداری از سگ در این آپارتمان‌ها ممنوع بود، ولی کاردن به یک شرکت ساخت‌وساز پیشنهاد داد سوییتی بسازد و در آن فنس‌هایی به کار ببرد که افراد بتوانند در آن سگ‌های خود را نگهداری کنند. با این کار افراد حاضر بودند هزینه بیشتری پرداخت کنند تا بتوانند آن سوییت را اجاره کنند.

بیشتر بخوانید: افزایش فروش سایت

تکنیک مشارکت، راهکاری قوی برای افزایش فروش

11- استفاده از مشارکت انتفاع

راهکار افزایش فروش بعدی مشارکت انتفاعی با سایر کسب و کارها است. حالا چطور باید این کار را انجام دهید؟ بررسی کنید مشتریان در زمان خرید کالای شما به چه کالای دیگری نیاز دارند و به چه کسب‌وکارهای دیگری مراجعه می‌کنند. به‌عنوان مثال اگر فعالیت شما دکوراسیون داخلی است، به احتمال زیاد مشتریان هدف شما برای خرید کاشی، مبل یا پرده نیز اقدام خواهند کرد. پس بهتر است با این مشاغل مشارکت داشته باشید، مثلا کارت هدیه‌ای شامل تخفیف خرید طراحی کنید و به کسب‌وکارهایی که قصد دارید با آن‌ها مشارکت کنید بدهید تا به مشتریان خوب خود هدیه کنند.

بهتر است مشارکت انتفاعی دوطرفه باشد و شما نیز مشتریان خوب خود را به سمت شرکای انتفاعی هدایت کنید تا فروش کالای آن ها هم بیشتر شود.

مشارکت انتفاعی از راه های فروش موفق

12- افزایش فروش از طریق مشارکت با رقبا

بیشتر کالاهای شما متناسب با بخش خاصی از بازار (نیچ مارکت) است که برای خود در نظر گرفته‌اید. پس شما به بخشی از مشتریان خدمات و یا کالا نمی‌فروشید و دسته‌ای از مشتریانی که به شما مراجعه می‌کنند را رد می‌کنید. این اتفاق برای رقبای شما هم می افتد.

از روش های موثر در افزایش راندمان فروش این است که با رقیبانی که محصولات متناسب با این دسته از مشتریان را دارند همکاری کنید و مشتریانی که به شما مراجعه می‌کنند و محصول شما برایشان مناسب نیست را به رقبایتان معرفی کنید. از رقبا نیز بخواهید مشتریان متقاضی کالای خاصی که خودشان ندارند را به شما معرفی کنند. با این که سخت به نظر می رسد، ولی این یکی از راه های فروش بسیار موثر است.

13- مشارکت در فروش بیشتر مشتریان خود

از راه های فروش جالب این است که اگر فروش شما به فروش مشتریانتان بستگی دارد، پس به فروش آن‌ها کمک کنید. یکی از راهکارهای فروش برای مشتریان شما، برگزاری سمیناری در زمینه فروش و یا محیا کردن محتوای آموزشی برای افزایش فروش آن ها است. می‌توانید از طریق معرفی کانال تلگرام، صفحه اینستاگرام و یا وب سایت آن‌ها نیز به افزایش فروششان کمک کنید.

راهکارهای فروش از طریق بازاریابی و تبلیغات

14. جمع آوری بانک اطلاعاتی مشتریان برای بالابردن فروش

بانک اطلاعاتی مشتریان از راحت ترین راهکارهای افزایش فروش، یکی از بهترین دارایی‌های کسب و کار شما و هم چنین یکی از مهم ترین ابزارهای کسب و کارتان است. زمانی که اطلاعات تماس مشتریان بازار هدف را داشته باشید، فروش راحت تر اتفاق می افتد.

15. افزایش فروش با بازاریابی تلفنی

یکی از راهکارهای بازاریابی و افزایش فروش، فروش تلفنی است. در جهت فروش بهتر در بازاریابی تلفنی سعی کنید از همان اول نفروشید و فقط از طریق تلفن، مشتریان را به فروشگاه یا محل کسب‌وکارتان دعوت کنید. بازاریابی تلفنی یکی از روش‌های کم‌هزینه است، به‌شرط آنکه درست و حرفه‌ای انجام شود. برای تعداد تماس‌های خود هدف تعیین کنید آن ها را تجزیه‌ و تحلیل کنید.

بازاریابی تلفنی و فروش بهتر

پیگیری در فروش تلفنی نقش بسیار مؤثری دارد. در حقیقت نه شنیدن از مشتری یک امر طبیعی است و این هنر بازاریاب است که با مذاکره حرفه‌ای و پیگیری، تماس‌های خود را به یک ملاقات حضوری تبدیل کند. متخصصان بازاریابی، ۵ تا ۷ بار پیگیری برای یک بازاریاب تلفنی را توصیه می کنند.

فایل صوتی “افزایش فروش با بازاریابی تلفنی”

16. افزایش فروش با ایجاد ارتباطات جدید

با ایجاد ارتباطات جدید به فروش نزدیک شوید

قطعا شما هم به عنوان مدیر، صاحب کسب و کار و کسی که در بازار فعالیت دارد فهمیده اید که در کشور ما ارتباطات نقش بسیار مهمی در پیشرفت دارد. می توان گفت که “بازاریابی ارتباطی” راه میانبری برای رسیدن به هدف افزایش فروش است. اگر تمام وقت خود را به کار مشغول هستید و نمی توانید به دوستان و آشنایان کاری خود سری بزنید یا تماس بگیرید، سخت در اشتباهید. گاهی مواقع بهتر است محل کار خود را ترک کنید و با دوست خود به یک جلسه دوستانه، کافی‌شاپ، مهمانی و یا تفریح بروید. البته دوستانی که ارتباط با آن‌ها برای کسب‌وکار شما مؤثر باشد.

بیشتر بخوانید: انواع مارکتینگ

کافی است همین الان به دور و بر خود نگاهی بیاندازید و آشنایان و دوستان خود را مرور کنید. برای این کار می‌توانید به گوشی تلفن همراه خود مراجعه کنید یا از خانواده و دوستان خود نیز بخواهید همین کار را انجام دهند. بهانه‌ای برای ارتباط با این دسته از افراد بیابید، با آن‌ها تماس بگیرید و پس از چند مرحله ارتباط غیر کاری، از آن‌ها بخواهید با شما کار کنند یا به شما مشتری معرفی کنند. بازاریابی ارتباطی یکی از راهکارهای فروش راحت و بسیار موثر در کشور ما است.

17. افزایش فروش با تبلیغات حرفه ای

هیچ‌وقت به خاطر رکود بازار، بودجه تبلیغاتی خود را کم یا قطع نکنید. تبلیغ راهکاری برای افزایش فروش محصول و یک امر حیاتی برای کسب‌وکار است. حتما توجه داشته باشید که یک کمپین تبلیغاتی خوب و تبلیغ نویسی حرفه ای باید یک عامل انگیزشی داشته و برای مخاطب جذاب باشد تا منجر به فروش شود. مثل تبلیغ‌های مبتنی بر “تعویض کالای کهنه با نو”، ” فقط با پرداخت روزانه… تومان”، ” یکی بخر، ۵ تا ببر” و … 

ما می توانیم ایده های تبلیغاتی برای فروش بیشتر کسب و کار شما را طراحی کنیم. با طراحی کمپین تبلیغاتی و کمک به شما در مسیر اجرا قطعا تغییرات زیادی را در پیشرفت کسب و کارتان احساس خواهید کرد.

18. افزایش فروش با استفاده از رویدادها

اعیاد، روزهای خاص مثل روز کودک، روز پزشک و مناسبت‌های مختلف بهانه‌های خوبی برای ارتباط مجدد با مشتریان قبلی، افزایش مشتری و فروش هستند. همین الان تقویم را بردارید و مناسبت‌ها را چک کنید. برای ۳ ماه آینده ۳ مناسبت را پیدا کنید و ببینید در کدام یک از مناسبت‌ها می‌توانید به مشتریان پیشنهاد خوب بدهید. استفاده درست از رویدادها از راهکارهای فروش زودبازده است.

پیشنهاد ویژه برای فروش بیشتر

مثلاً یک کیف فروشی به مناسبت فرا رسیدن ماه مهر می‌تواند بازار هدف دانش آموزان را نشانه بگیرد و با طراحی یک اقدام خاص، مشتریان را به خرید بیشتر تشویق کند. همان کیف فروشی می‌تواند برای روز زن و روز مرد هم برنامه خاصی داشته باشد. جالب است بدانید یک کیف فروشی از مناسبت پیاده‌روی اربعین استفاده کرده بود و محصولی تحت عنوان کوله‌پشتی مخصوص پیاده‌روی اربعین ارائه می داد که فروش خوبی را هم به خاطر فرصت شناسی درستش به دست آورده بود. 

19. افزایش فروش با برگزاری سمینار

به‌جای استفاده از روشهای افزایش فروش معمول برای معرفی و بالا بردن میزان فروش محصولات، از راهکارهای فروش خاص استفاده کنید، مثل برگزاری سمینار یا همایش. بسیاری از شرکت‌ها سمینارهای صرفاً تبلیغاتی برگزار می‌کنند که تأثیر آن بسیار کم است. برای این که مشتریان شما به حضور در سمینارتان علاقه‌مند شوند، پیشنهاد می‌کنیم یک موضوع آموزشی داغ و جذاب برای آن انتخاب کنید.

در بین این برنامه آموزشی چندساعته، فقط ۵۰ دقیقه را به معرفی محصول و کسب‌وکار خود بپردازید. عامل انگیزشی مثل تخفیف یا هدیه رایگان برای افرادی که حضور پیدا می کنند در نظر بگیرید، به‌گونه‌ای که آن‌ها در همان لحظه ترغیب به تکمیل فرم ثبت نام شوند.

بیشتر بخوانید: فروش از طریق جشنواره و قرعه کشی

20. افزایش فروش با ارائه پروموشن

در زمان رکود اکثر مشتریان تمایل به خرید دارند، اما نقدینگی کم و نگرانی ناشی از عدم توانایی در پرداخت، آن ها را از خرید باز می‌دارد. از راهکارهای عملی برای افزایش فروش در زمان رکود این است که هیچ‌گاه ارزش کالای گران‌قیمت و لوکس خود را پایین نیاورید، چرا که اگر بازار به رونق برگردد برگرداندن قیمت به قیمت اولیه کار دشواری خواهد بود.

پروموشن از راه های فروش محصولات

به جای اینکه قیمت را پایین بیاورید، با پیشنهادات خاصی مثل تخفیف، خرید پکیجی، کارت هدیه و … مشتریان را به خرید ترغیب کنید. اگر در قیمت گذاری محصولات مشکل دارید و یا در مورد فروختن چیزی به قیمت پایین یعنی حراج سوال دارید، می توانید مقاله روش های قیمت گذاری را حتما بخوانید.

راهکار هایی برای افزایش رشد فروش از طریق بازاریابی اینترنتی

21. افزایش فروش با بازاریابی محتوایی

یکی از راهکارهای فروش برای فروشگاه های اینترنتی، استفاده از بازاریابی محتوایی است. بازاریابی محتوایی، نوعی از بازاریابی دیجیتال است که در آن شما به مخاطبین محتوای رایگان می‌دهید که یکی از راه های جلب اعتماد مشتری برای افزایش فروش است. شما می‌توانید به‌وسیله بازاریابی محتوایی که کاری بسیار کم‌هزینه است، تبلیغات خود را به گوش هزاران مخاطب برسانید و نتیجه مطلوبی از آن بگیرید. امروزه برندها با استفاده از محتوا می‌توانند بیشتر از قبل با مخاطبین خود در ارتباط باشند و محصولات خود را با انتشار همان محتوا در شبکه های اجتماعی معرفی کنند.

در گوشه‌ای از این محتوا، لوگو و اطلاعات تماس خود را قرار دهید تا افرادی که به محصول شما نیاز دارند راه تماسی با شما داشته باشند.

در ویدئو زیر به 7 مزیت بازاریابی محتوایی برای افزایش فروش کسب و کار شما اشاره می شود:

22. افزایش فروش با حضور قوی در رسانه‌های اجتماعی

به نظر شما چقدر باید هزینه پرداخت کنید تا یک نفر با کسب و کارتان آشنا شود؟ ایران یکی از کشورهایی است که مردم آن به‌شدت اهل رسانه‌های اجتماعی هستند. شما نیز از این فرصت عالی به عنوان یکی از راهکارهای فروش موفق و کم هزینه استفاده کنید. افزایش فروش از طریق رسانه‌های اجتماعی تکنیک‌های خاص خود را دارد و توصیه می‌کنیم در حال حاضر در رسانه‌های تلگرام و اینستاگرام حضور فعال داشته باشید.

فروش از طریق رسانه های اجتماعی

یک محتوای جذاب تولید کنید و در آن به تعدادی از سؤالات رایج مشتریان در مورد کالا یا خدمت خاص خودتان پاسخ دهید. با این کار مشتری به شما اعتماد کرده، شما را در کارتان متخصص می‌بیند و میزان اعتمادش به شما و برندتان افزایش خواهد یافت.

راه های فروش در تلگرام

 1. محتوای تولید شده خود را در جاهای مختلف نشر دهید و از مشتریان خود دعوت کنید تا به کانال شما مراجعه کنند و آن مطلب را ببینند.
 2. در کانال‌های مختلف نیز آدرس کانال تلگرام خود را تبلیغ کنید.
 3. لینک کانال تلگرام کسب و کارتان را در کانال‌های همکاران و شرکای انتفاعی هم قرار دهید.
 4. از رسانه‌های دیگر مثل پیامک برای دعوت مشتریان به کانالتان استفاده کنید.

بهتر است کانال شما صرفاً تبلیغاتی نباشد. مثلاً محتوا ارائه دهید و پس از چند محتوای عالی و ارزشمند تبلیغی از کالای خود بگذارید و یک پیشنهاد عالی به مشتری بدهید که رد نشدنی باشد.

در اینستاگرام نیز چند محتوا و چند تصویر از محصولات خود قرار دهید و پس از آن شروع به فالو کردن پیچ‌های مرتبط و فالوورهای آن ها کنید تا به این طریق دیده شوید و افرادی با شما آشنا شوند که به شما و محصولاتتان نیاز دارند.

23. فروش بیشتر با تبلیغ در سایت های رایگان

از راهکارهای فروش بدون هزینه، تبلیغ در سایت های رایگان است. اطلاعات کسب‌وکار خود را در وب‌سایت‌های تبلیغاتی رایگان مثل: دیوار، شیپور، نیازروز، آگهی.آی آر، ایستگاه و سایت بانک اصناف قرار دهید. دقت کنید اطلاعات کامل تماس را در اختیار مخاطب قرار دهید و در معرفی خود حتماً مزیت‌های خود نسبت به سایر رقبا را نیز اعلام کرده و عاملی انگیزشی مثل تخفیف برای ترغیب افراد در نظر بگیرید.

24. افزایش فروش از طریق کارمندان

از واحد مدیریت منابع انسانی خود بخواهید که کارمندانتان را آموزش دهد و آن‌ها را تشویق کند تا در ساعات غیر کاری نیز نسبت به جذب مشتری برای شما اقدام کنند. آن‌ها را در فرآیند فروش دخیل کنید و به آن‌ها پورسانت فروش بدهید تا انگیزه داشته باشند. 

فراموش نکنید که افزایش فروش و موفقیت کسب و کار شما در بلند مدت تنها با کارمندان با انگیزه امکان پذیر است.

استفاده از کارمندان در فرآیند فروش

فروش بیشتر با روش های درآمدی متفاوت

برخی از مدیران فکر می کنند برای افزایش فروش فقط باید کاری کنند که کالا یا خدماتشان بیشتر خریده شود، اما این تنها یکی از راهکارهای فروش موفق است. فقط به فروختن کالا فکر نکنید و روش‌های کسب درآمدی دیگری نیز به کسب‌وکار خود اضافه کنید، روش‌هایی مثل اجاره دادن، فروختن عضویت، فروش خدمات، فروش نصب و اجاره، فروش پشتیبانی و …

به این فکر کنید که چه چیزهایی را می‌توانید اجاره دهید، در چه کارهایی می‌توانید حق عضویت بفروشید و چه خدماتی را می‌توانید به مشتریان ارائه کنید تا در ازای آن پول دریافت کنید.

25. مشخص کردن اولویت های فروش

در طی مشاوره ها و آموزش هایی که به مدیران ارائه می دهیم، متوجه شدیم که خیلی ها اولویت های فروششان را مشخص نمی کنند. اکثر مدیران فکر می کنند که برای فروش بیشتر باید پول خرج کنند، تبلیغ کنند و مشتری جدید پیدا کنند، البته که تبلیغات و پیدا کردن مشتری جدید هم موثر است، اما نگاه ما کاملا متفاوت است: روشهای فروش کم هزینه تر اثرگذاری بیشتری در فروش دارند.
به عنوان مثال اولویت فروش شما اول باید حفظ مشتریان فعلی باشد. جذب مشتری جدید 5 تا 10 برابر حفظ مشتری فعلی برای شما هزینه خواهد داشت. ازخودتان بپرسید که:

 1. چقدر برای حفظ مشتریان فعلی برنامه ریزی کرده اید؟
 2. چه خدماتی به مشتریان خوش حساب خود می دهید؟

اکثر کسب و کارهایی که برای مشاوره افزایش فروش و راه های فروش به ما مراجعه می کنند، سیستمی برای این کار ندارند و مشتریان خود را فراموش می کنند.

26. عدم استفاده از روش دمبلی در فروش

متأسفانه در ایران به حفظ مشتریان کنونی اهمیت زیادی داده نمی‌شود، اما برای جلب رضایت مشتری تازه وارد تلاش زیادی صورت می گیرد که به آن روش دمبلی گفته می‌شود. در روش دمبلی، مشتریان راضی و قدیمی به اشتباه سخدمات کمتری دریافت کرده و قیمت بالاتری پرداخت می‌کنند و مشتریان جدید و اهل چانه‌زنی خدمات و تخفیف بیشتری دریافت می‌کنند. این کار زیان بزرگی برای کسب و کارها است و باعث می شود مشتریان خوب خود را از دست بدهند.
اولویت های فروش شما باید این موارد باشند:

 • حفظ و وفاداری مشتریان فعلی
 • بیش فروشی به مشتریان فعلی
 • تمرکز روی محصولات سودآور
 • معرفی مشتری از مشتریان فعلی
 • بازگرداندن مشتریان گذشته و غیرفعال
بیش فروشی، فروش مکمل، کم فروشی

27. بیش فروشی

بیش فروشی از راهکارهای فروش موفق است که در آن مشتری ترغیب می‌شود خرید بیشتری انجام دهد و شما علاوه بر محصول اصلی، محصولات جانبی هم به او خواهید فروخت. با پیشنهاد بسته کامل‌تری از محصول اصلی، شما مشتری را ترغیب به خرید کالای دوم می‌کنید که در نهایت برای شما سود بیشتری خواهد داشت. مثلاً به افرادی که ساندویچ خریده‌اند، پیشنهاد پکیج کامل ساندویچ، سالاد، نوشابه و سیب‌زمینی داده می‌شود که نوعی بیش فروشی است. یکی از بهترین راه‌های بیش فروشی این است که به مشتری بگویید با این کار چقدر از پولش ذخیره خواهد شد و اگر این خرید را انجام ندهد چقدر ضرر خواهد کرد.

بیش فروشی

28. فروش مکمل

یکی دیگر از راه های فروش، فروش مکمل است که شما علاوه بر محصول اصلی، محصولات مکمل محصول اصلی را نیز به مشتری می فروشید. مثلاً پس از خرید موبایل به شخص مورد نظر، محافظ صفحه و کاور گوشی و … را پیشنهاد می‌دهید تا سود بیشتری به دست بیاورید.

فروش مکمل

29. کم‌فروشی

اکثر بازاریابان و فروشندگان با تکنیک بیش فروشی و فروش مکمل آشنایی دارند، اما راهکار فروش دیگری نیز به نام کم فروشی وجود دارد که می‌تواند روی افزایش فروش شما مؤثر باشد. کم‌فروشی یعنی زمانی که مشتری از شما کالایی را درخواست کرد، به او یک برند خوب و گران را پیشنهاد می‌دهید و یک برند ارزان‌تر را هم به او معرفی می کنید. با این روش مشتری اگر قادر به خرید گزینه اول نبود، به ‌جای ترک مغازه شما گزینه دوم را خواهد خرید.

30. افزایش فروش با سیستم سازی فروش

آیا می دانید که بیشتر بی نظمی ها در فروش شما، از عدم سیستم سازی کسب و کارتان نشئت می گیرد؟ علاوه بر شگردهای فروش که به آن ها اشاره کردیم، اگر سعی کنید در راستای سیستم سازی فروش سازمان خود قدم بردارید، دیگر لازم نیست تمام کارها را خودتان انجام دهید. سیستم شما این کار را برای شما انجام خواهد داد!

فایل صوتی “افزایش فروش با سیستم سازی واحد فروش”

بیشتر بخوانید: راهکارهای افزایش سودآوری کسب و کار

چطور در سال 2022 فروش خود را افزایش دهیم؟

در ادامه روشهای نوين بازاریابی و افزایش فروش و داغ ترین استراتژی های فروش برای سال 2022 را همراه با نکات قابل اجرا گردآوری کرده ایم. این نکات را برای رسیدن به اهداف فروش خود حتما دنبال کنید!

1. شخصی سازی بازاریابی، از راه های افزایش فروش بیشتر

شخصی‌سازی یکی از داغ‌ترین استراتژی‌های فروش در سال 2022 خواهد بود. بازاریابی شخصی به شما این امکان را می‌دهد که محتوای سفارشی‌سازی شده ای تولید کنید که برای بهبود تجربیات خریدار و ایجاد روابط مثبت با مشتریان بالقوه شما بسیار موثر است. شما می‌توانید با شناسایی آرمان‌ها، علایق، اهداف، عادات رسانه‌های اجتماعی و الگوهای خرید مخاطبان خود، محتوای بازاریابیتان (ایمیل‌ها، پیام‌ها و پیشنهادات) را برای آن ها شخصی سازی کنید. آمار نشان می دهد که:

 1. 91 درصد از مصرف کنندگان بیشتر از برندهایی خرید می کنند که توصیه ها و پیشنهادات مربوط با سلایق هر یک از خریداران را ارائه می دهند.
 2. 80 درصد خریداران بیشتر از برندهایی که تجربیات شخصی ارائه می دهند خرید می کنند.
 3. 72 درصد از مصرف‌کنندگان فقط با پیام‌های شخصی‌شده ترغیب به خرید می شود.( مثل پیام هایی که نام مخاطب در آن ها ذکر شده است.)
بازاریابی شخصی، تکنیک فروش 2022

2. سرعت بالای بارگذاری صفحات وب سایت

سرعت بارگذاری سریع جزء ضروری یک صفحه وب سایت با تبدیل بالا و فروش بیشتر است، به ویژه برای کسانی که با موبایل وارد وب سایت شما می شوند. سرعت بارگذاری صفحه می‌تواند مستقیماً بر تبدیل‌های فروش تأثیر بگذارد و به همین دلیل است که یکی از راهکارهای فروش برای سال 2022 است. صفحاتی از وب سایت شما که دیر load می شوند، می‌توانند بر روند خرید کاربر تأثیر منفی گذاشته و منجر به رها شدن سبد خرید شوند.

شاید بپرسید چرا زمان بارگذاری وب سایت انقدر مهم است؟ زیرا:

 1. 40 درصد از مصرف کنندگان، سایتی را که بیش از 3 ثانیه طول می کشد تا باز شود رها می کنند!
 2. 47 درصد از مردم دوست دارند صفحات وب در 2 ثانیه یا کمتر بارگذاری شوند.
 3. یک سایت تجارت الکترونیک که روزانه 100000 دلار درآمد دارد، به دلیل تأخیر 1 ثانیه در بارگذاری صفحه، می تواند 2.5 میلیون دلار در سال از دست بدهد.
 4. هر ثانیه تاخیر در پاسخگویی صفحه می تواند منجر به کاهش 7 درصدی در تبدیل کاربر به مشتری شود.

سوالات متداول در حوزه فروش

1. فروش چیست؟

فروش مجموعه فعالیت هایی است که فروشنده انجام می دهد تا به خریدار در انتخاب کالای مورد نظر خود کمک کند. فروش را می توان نقطه پایانی بازاریابی نیز دانست.

فروش شامل سه مرحله است:

1- فعالیت های قبل از فروش

در این مرحله شما به مهارت های ارائه در فروش، نحوه برخورد با مشکلات و دغدغه های مشتری و مهارت مذاکره با مشتری نیاز دارید.

2- عملیات فروختن

در این مرحله باید با نحوه عقد قرارداد با مشتری، تعیین قیمت محصول و قوانین تخفیف دادن در زمان فروش آشنایی داشته باشید.

3- راه های افزایش فروش بیشتر

در این مرحله از فروش باید برای کسب رضایت مشتری پس از خرید تلاش کنید. پس باید مهارت ارتباط با مشتری را بیاموزید.

فروش چیست

2. چرا نمی فروشم؟

برخی مشتریان به خاطر قیمت بالا از شما خرید نمی‌کنند، چون فقط گزینه‌های ارزان‌تر را می‌خرند و تنها معیار آن‌ها برای سنجیدن ارزش، قیمت است. اما این دسته از مشتریان فقط درصد بسیار کمی از خریداران را تشکیل می‌دهند. اکثر خریداران می‌دانند که ارزان‌ترین و بهترین هیچ‌گاه باهم همراه نمی‌شوند. از راهکارهای فروش این است که به آن ها کمک کنید تفاوت شما را با سایر رقبا درک کنند. شما فروشتان را به خاطر عدم ایجاد ارزش کافی در معامله از دست‌ می‌دهید و یا این که به مشتری کمک نمی‌کنید که تفاوت شما با دیگران را درک کند.

3. در زمینه فروش چه کتابی بخوانم؟

امیداریم در این مطلب توانسته باشیم تا حدی شما را با راهکارهایی برای فروش بیشتر آشنا کنیم و به افزایش فروش کسب و کارتان کمک کنیم. برای دریافت کامل راهکار های افزایش فروش، کتاب ۱۰۱ تکنیک افزایش فروش را حتما بخوانید.

کتاب 101 تکنیک افزایش فروش

خرید کتاب 101 تکنیک افزایش فروش + دانلود رایگان چک لیست تکنیک های فروش

جمع بندی

افزایش فروش برای رشد برند شما بسیار مهم است. اما حقیقت این است که هر سال که می گذرد، رسیدن به اهداف فروش سخت تر می شود. در سال 2021  کووید 19 به ما آموخت که هیچ چیز قطعی نیست و اگر می‌خواهیم کسب‌وکارمان رونق بگیرد یا بقای خود را حفظ کند، باید یک قدم جلوتر از راهکارهای فروش فعلی باشیم. ما نمی توانیم آینده را ببینیم، بنابراین، اکنون که COVID چشم انداز فروش را برای آینده تغییر داده است، چگونه تعیین کنیم که در این موقعیت از چه تکنیک هایی برای افزایش فروش در سال جدید استفاده کنیم و در عین حال مشتریان خود را در اولویت قرار دهیم؟

ما در مشاوره های مدیریتی اقیانوس آبی با مدیران زیادی که به دنبال راهکارهای فروش هستند ملاقات می کنیم و طبق تجربه می دانیم که اکثر مدیران از مشکلات فروششان آگاه هستند، اما در چگونگی پیاده سازی یک سیستم برای اجرای راه های فروش و بازاریابی حرفه ای به مشکل بر می خورند، که دلایل آن عدم مدیریت درست زمان، نداشتن دانش و تخصص در زمینه فروش و ندانستن نحوه و ترتیب اجرا است یعنی نمی دانند برای افزایش فروش باید از کجا شروع کنند. امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم بررسی عوامل موثر در افزایش فروش و ارائه خدمات را کامل انجام داده باشیم.

4.8 41 رای ها
امتیاز بدهید
مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
دوره فروش به شما کمک می کند تا در بازاری که روز به روز به سمت فضای رقابتی تری پیش می رود، کسب وکاری با سیستم فروش و بازاریابی اصولی و متمایز داشته باشید.

2,400,000 تومان

اشتراک در
اطلاع از
78 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امین جاجرودی

سلام و عرض ادب. راه های فروش بسیار عالی و کاربردی بود ممنون از شما

آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط oghyanooseabi
حسین فیروزی

ویدئو قانون هفت ثانیه ای عاااااالی بود. راه های فروش این مقاله خیلی کاربردی بودن

آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط oghyanooseabi
فلاحتی

یکی از روش های افزایش فروش از نظر من قیمت گذاشتن درست روی محصولات هست. اینطوری انگار قدم صفر رو درست برداشتیم

آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط oghyanooseabi
ادهمی سایه

امیدوارم مطالبتون در زمینه راه های فروش هر روز بهتر از قبل بشه. من مطلب قیف فروش رو خیلی دوست داشتم و یه درک جدید از ریزش مشتری ها بهم داد

آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط oghyanooseabi
میرجلال

با سلام.من در دوره های حضوری مدیر پولساز شما شرکت کردم. علاوه بر این راهکارهای فروش که خیلی هم کاربرد دارن، پیشنهاد می کنم دوستان این فیلم ها رو هم که آقایان احمدی به ما معرفی کردن ببینن. هم فیلم های قوی و هم آموزنده هستند. البته با دید مدیریتی ببینید! 
Social Network، The Founder، Thank You for Smoking، The Intern، Moneyball

آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط oghyanooseabi
asadipour

سلام. ممنون از مطلب خوبتون. یه سوالی کهبرام پیش اومده اینه که آیا بین فروشنده و بازاریاب تفاوت هست؟ چون فروشنده تا بازاریابی بلد نباشه نمی تونه بفروشه

انتظاری

یکی از راه های فروش که من خیلی امتحان می کنم، دادن دو انتخاب به مشتری هست. اکثر اوقات مشتریان یکیش رو انتخاب می کنن و بدون خرید مغازه ما رو ترک نمی کنن.

آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط oghyanooseabi
علی سراج

سلام. مشکل من اینه که نمی تونم مشتریام رو حفظ کنم و هیچ وقت مشتری کافی ندارم. راهکار فروش مربوط به این مشکل چی هست؟

علیرضا

خیلی از روش‌ها مثل تبلیغ در رادیو، تلوزیون، بیلبورد و مجلات و روزنامه‌ها خیلی گرون هستن و مناسب کسب و کارهای کوچک‌ نیستند. راهکارهای فروش شما اکثرا رایگان یا کم هزینه هستند و خیلی برای من کاربردی بودن. من مجتمع نان دارم.

گلشن

از راهکارهای فروش که من خیلی ازش استفاده می کنم خرید ازمایشیه! کار من فروش سرویس های انلاینه و اینکه اجازه بدی مشتری یه مدت محدودی از کالا یا خدمت تو استفاده کنه، باعث جلب اعتمادشون میشه و در اکثر اوقات خرید انجام میدن.

بهابادی

یکی از راهکارهایی برای فروش بیشتر ایجاد تمایز نسبت به رقبا هست. این موضوع واقعا در ذهن مشتری تاثیر زیادی دارد.

بوستانی مریم

راهکارهای فروش که در مورد استفاده درست از کلمات هنگام فروختن باشه چی هست؟

آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط oghyanooseabi
hossein

به نظر من یکی از راهکارهای فروش این هست که فروشنده‌ به کالای خودش ایمان داشته باشه و اشتیاق خودش رو به مشتری هم منتقل کنه 

ali alavi

سلام. به نظر من توی کسب و کارهای امروز که اکثر خدمات و محصولات رو میشه هر جایی پیدا کرد، خدمات مشتری میتونه تمایز خوبی ایجاد کنه و خیلی در افزایش فروش و جذب مشتری تاثیر داشته باشه.

آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط oghyanooseabi
nabiollahi

اگر نتونیم قیمت رو پایین بیاریم که مشتری راضی بشه، چطور می تونیم بهش بفروشیم؟

سیده ساجده مهلا موسوی بیوکی

ممنون از مقاله جامع و کاملتون

safirzade

یکی از راهکارهای فروش موفق اینه که با مشاوره و آگاهی دادن به مشتری، به آن ها را در خرید و انتخاب کمک کنید. مثلا با تولید محتوای تصویری، صوتی و مقالات مزایای محصولات رو بهشون بگیم و بهشون اموزش بدیم

alireza

اگثر این راهکارها مربوط به محصول هستن. چه راهکار فروش مربوط به تیم فروش و عملکرد اونها دارید؟

نجوا

تجربه ای که من در افزایش فروش دارم اینه که در صورتی که مردم متوجه شوند شما قصد دارید محصولی را به آن ها بفروشید، به سرعت گارد گرفته و واکنش منفی نشان می‌دهند؛ بنابراین تمرکزتان را برای کمک و مشاوره دادن به مشتریان، قرار دهید.

حامدی

من در مورد تکنیک بومرنگ از یکی از همکارام شنیدم. چجوری برای فروش بیشتر باید ازش استفاده کنم؟

ابراهیمی

شناخت کامل مشتری هم میتونه خیلی روی فروش تاثیر داشته باشه. این که چه جنسی و چه سنی و با چه شخصیتی از ما خرید می کنن.

مهتاب ناطق

یکی از روش های فروش موفق که من دیدم در فروشگاه ها استفاده میکنن ایجاد محیط مناسب و دلپذیره، برای اینکه مشتری بیشتر اونجا بمونه و بالاخره یه چیزی بخره

Ali shekari

سلام. ممنون از مطل عالی که نوشتین. یک سوالی دارم: چطور میشه فروش کالاهای فانتزی رو بیشتر کرد؟

گلستانی رضا

من در یکی از کلاس های فروشی که شرکت کردم، گفتن هیچ وقت نگیم جنس موجود نداریم. به جاش بگیم یه چیز بهتر داریم که مشتری از فروشگاه ما خارج نشه.

طاهری فر

آگاهی برند هم میتونه روش خوبی برای فروش بیشتر باشه. مثلا با برگزاری رویدادها یا پشتیبانی مالی از تیم‌های محبوب محلی یا حتی ملی، آگاهی از برند خود را افزایش دهیم

اشکان علوی

بسیار عالی و کاربردی بود. من برای فروش آنلاین محصول جدیدم چنتا تکنیک خوب از دل این مطلب بیرون کشیدم و یادداشت کردم و تازه خود این تکنیک ها به من ایده های جدید برای فروش بیشتر دادن.

kazemian

راز فروش بیشتر از نظر من و طبق تجربه ای که دارم، رها نکردن مشتریه. همیشه باید به روشی خودمون رو به مشتری یاداوری کنیم.

راغب

سلام. خدا قوت. ممنون از مقاله جامع و کاملتون

rajabzade

یکی از بهترین مطالبی بود که درباره راهکارهای فروش خوندم.

اسپان

ممنون از شما، مطلب خوب و آموزنده ایی بود ، تقریبا با برخی از اطلاعات مذکور میشه یکسری تغییرات برای سازمان داشته باشیم ، اما بی شک استفاده از فناوری ، تبلیغات و خدمات دیجیتال مارکتینگ برای حوزه خدمات ویپ و خدمات شبکه کار خیلی سختی هست . ما در مجموعه اسپان رابین ارتباط تجربه‌های متفاوتی از هریک از این موارد را داشتیم اما در آخر به نتیجه دلخواه نرسیدیم

جمالیان

چیزی که من از دوران کرونا یاد گرفتم اینه که برای فروش بیشتر باید تا میتونیم همه چیز رو سیستمی و اتوماتیک کنیم.

najme

تعامل با مشتری مخصوصا در رسانه های اجتماعی این روزها که همه چیز اینترنتی شده خیلی در فروش بیشتر تاثیر داره

پاک نیت

من این موارد را همواره رعایت می کردم ولی نکاتی که گفته بودین رو رعایت نمیکردم
فکر کنم اگر نکات را رعایت کنم بازدهی بیشتری بتونم بگیرم

آرام دل

کاربردی و به شدت عالی 👏

لطفی

الان که آخر سال هست به نظرم این مقاله ها به شدت برای مدیران که در سال آینده بتوانند کسب و کار خود را بهبود ببخشند خیلی خوب و عالیه

شیرازی مقدم

من همیشه مشکل این رو دارم که رقیب من با این که قیمت بالاتری داره ولی فروش بیشتری رو داره
بعد از خواندن این مقاله فهمیدم چرا!؟

نامور

مقاله ای مفید و درجه یک
چون اصلا فکر نمیکردم مشتریان فعلی بیشترین سود را دارند
بعد از خوندن این مقاله با ی حساب کتاب ساده تو کسب و کارم به این موضوع پی بردم

roya

سلام وقت بخیر، برای تبلیغ در سایت های رایگان می تونید از سایت چچیلاس هم استفاده و کسب و کارتون رو معرفی کنید.

فرشید پاک نهاد

درود مقاله خیلی عالی بود و تا حالا نصفشو خوندم کاربردی بود و مطالب جدیدی گرفتم و به دیگران هم توصیه خواهم کرد موفق و پیروز باشید

درود جناب آقای پاک نهاد
به خاطر اشتراک نظرتان با ما متشکریم.
خوشحالیم که این مطلب رضایت شما را جلب کرده است. در تولید مطالب سعی بر این است که از موضوعات آکادمیک صرف نظر و برروی نکات کاربردی تاکید بیشتری شود.
با معرفی وب سایت اقیانوس آبی به دوستانتان باعث ایجاد تحول مثبت در کسب وکارشان خواهید شد.

کیانا

یکی از بهترین نرم افزار فکس هایی که دیدم این روزا یار بوده واقعا خیلی سامانه خوبیه

سالاری

فروش ندارید چون برای مشتری ارزش ایجاد نمی‌کنید. بله گاهی اوقات بعضی از فروشندگان اصلا این موضوع رو رعایت نمیکنند و وقتی وارد مغازه میشی تا زمانی که خارج میشه شاید اصلا متوجه نشی که اون ها حضور تو رو متوجه شدند و بی تفاوت هستند.

مقاله "راهکارهای افزایش فروش کاربردی و زودبازده " را بصورت PDF و به رایگان دانلود کنید.

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

وارد شوید

pdf مقاله را رایگان دانلود کنید.