طراحی کمپین تبلیغاتی

بدون طراحی کمپین تبلیغاتی پولتان را دور می ریزید.

کمپین نویسی حرفه ای و طراحی کمپین تبلیغاتی اصولی دارد و ما این کار را برای شما انجام می دهیم!

خدمات تدوین و طراحی کمپین تبلیغاتی

اگر برنامه ها و اقدامات بازاریابی و تبلیغاتی شما نتیجه نمی دهد ممکن است در انتخاب بازار هدف، انتخاب استراتژی، انتخاب پیام، انتخاب رسانه، بودجه بندی کمپین، اجرای کمپین یا در ارزیابی آن حرفه ای عمل نکردید!

چه کسب و کارهایی از اجرای کمپین تبلیغاتی سود می برند؟

هر کسب وکاری باید برای جذب و نگه داشتن مشتریانش برنامه های ارتباطی خلاق و موثر داشته باشد و اجرای کمپین تبلیغاتی advertising campaign لازمه هر کسب کاری است.در شرایط زیر باید سراغ طراحی کمپین تبلیغاتی بروید:

کمپین تبلیغاتی به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شودکه برای افزایش فروش، آگاهی از برند، معرفی محصول جدید، وفاداری مشتریان، جشنواره های فروش و … با هدف رشد کسب و کار صورت می گیرند.

دستاوردهای طراحی کمپین تبلیغاتی

طراحی کمپین تبلیغاتی و اجرای آن چه دستاوردی برای کسب و کارتان دارد؟

بهبود اگاهی برند

جذب مشتریان بالقوه

افزایش فروش

سهم بازار بیشتر

در اقیانوس آبی این کمپین ها را برای شما طراحی می کنیم:

طراحی کمپین تبلیغاتی شرکت اقیانوس آبی

کمپین تبلیغاتی

طراحی کمپین بازاریابی مستقیم

کمپین بازاریابی مستقیم

طراحی کمپین دیجیتال مارکتینگ

کمپین دیجیتال مارکتینگ

طراحی کمپین روابط عمومی

کمپین روابط عمومی

کمپین ۳۶۰ درجه

کمپین جشنواره فروش

کمپین معرفی محصول جدید

طراحی کمپین شرکت در نمایشگاه توسط اقیانوس آبی

کمپین شرکت در نمایشگاه

کمپین معرفی شعبه

کمپین روابط عمومی

کمپین رویداد

کمپین خبری

مراحل سفارش و طراحی کمپین تبلیغاتی در اقیانوس آبی

طراحی کمپین تبلیغاتی اقیانوس آبی شامل مراحل دوازده گانه بالاست و اجرای کمپین و تولید محتوا جزو خدمات کمپین نویسی اقیانوس آبی نیست و برخی از خدمات در قالبی جداگانه توسط تیم ما قابل ارائه است. ما نقشه ساختمان را می کشیم و طبیعتا از کسی که نقشه را می کشد نباید انتظار ساخت داشته باشیم، مگر در قالب قراردادی مجزا! ما نقشه کمپین را می کشیم.

در این جلسه تیم طراحی کمپین تبلیغاتی با کارفرما در مورد اهداف مورد نظر و اطلاعات کلیدی مورد نیاز برای مراحل بعدی بحث و گفتگو می کنند. خروجی این جلسه بریف brief کارفرما است. خلاصه ای از خواسته های کارفرما که یکپارچه و شفاف در قالب بریف برای مراحل بعد آماده می شود.

بعد از مشخص شدن ضمنی نیاز کارفرما، تیم مارکتینگ ما باید درک درست و کاملی از محصول یا فرمت، رقبا، مشتریان و محیط کسب و کار کارفرما داشته باشد تا برای کمپین نویسی حرفه ای و طراحی کمپین تبلیغاتی درست وارد عمل شود. خروجی این مرحله تعیین شفاف بازار هدف، پرسونای مخاطب و … است.

بعد از درک درست کارفرما و شرکت ومشتریان باید برای طراحی کمپین تبلیغاتی نقشه ای کارساز داشته باشیم تا با کمترین هزینه بیشترین بازدهی را نصیب کارفرما کند. در این نقشه، سناریو و استراتژی های ارتباط با مخاطب و اهداف و شاخص های کلی کمپین استخراج می شوند. در این مرحله خروجی درک کلی از نقشه کمپین و چگونگی روند تاثیر گذاری بر ذهن مشتریان تدوین می شود

طی مسیر ارتباط در کمپین پیام هایی را به مخاطب ارسال می کنیم که باید از ابتدا یک پارچه و یک ریشه باشد که در ذهن مخاطب نقش ببندد. این پیام ها شامل شعار کمپین، تگ لاین کمپین، محتواهای تبلیغات، محتواهای سایت، محتواهای مراحل بعدی طراحی کمپین تبلیغاتی، حتی سناریوهای ارتباطی فروشندگان بعد از جذب مخاطب نیز طراحی و تدوین می شوند. این مرحله به کمک گروه های متمرکز (focus group) و جلسات طوفان فکری تمام می شود.

در مرحله بعد بر مبنای بازار هدف و پرسونای مخاطب نیم نگاهی به بودجه کمپین و نیاز و انتظار کارفرما رسانه های کمپین مشخص می شود. این که کدام رسانه ها در کدام مرحله از طراحی کمپین تبلیغاتی، در کدام موقعیت و در چه زمانی مورد استفاده قرار بگیرند.

بودجه بندی کمپین می تواند:

  • بر مبنای بودجه تعیین شده کارفرما باشد.
  • یا بر مبنای درصدی از فروش مورد انتظار
  • یا برمبنای بودجه ای که کمپین برای رسیدن به اهدافش نیاز دارد.

تعیین استراتژی بودجه در فرآیند طراحی کمپین تبلیغاتی با کمک کارفرما و به شکل گروهی انجام می شود تا نه هزینه های بالایی ایجاد شود نه از تاثیرگذاری کمپین کم شود. خروجی این مرحله تعیین بودجه کل کمپین یا بودجه ماهانه آن است.

بعد از مشخص شدن پیام و رسانه نوبت به تولید و طراحی محتواها اعم از طراحی های تبلیغات محیطی یا ضبط و تدوین ویدیوها و… می رسد که نیاز به برنامه ریزی دارد. لازم به ذکر است در این مرحله از طراحی کمپین تبلیغاتی، ما فقط برنامه ریزی و تولید را انجام می دهیم و انجام این خدمات در قالب مجزای کمپین VIP تعریف می شود.

برای بازدهی بهتر کمپین لازم است نظارت و ارزیابی دقیقی وجود داشته باشد که برای این مهم تعیین شاخص های ارزیابی از مهم ترین کارهایی است که شرکت اقیانوس آبی در پایان کمپین نویسی و طراحی کمپین تبلیغاتی برای شما انجام می دهد. شاخص های کمی و کیفی که با ارزیابی آنها از اثر بخش بودن برنامه کمپین و اجرای آن خبر می دهد.

ارائه و تحویل برنامه کمپین تبلیغاتی در قالب یک نقشه کامل که حاوی برنامه ها و مراحل اصلی است در این جلسه اتفاق می افتد. از آنجایی که از ابتدا همه مراحل با آگاهی و مشارکت کارفرما انجام می شود تا به امروز کمپین نهایی همان بوده است که کار فرما در نظر داشته است.

بعد از تحویل نهایی تیم اجرای کارفرما برای اجرای درست کمپین توجیه شده و آموزش ها را اجرا می کنند.

در کنار اجرای کمپین توسط کارفرما، تیم ما با نظارت بر اجرا، نکات مهم را یادآوری کرده و ایرادات را اصلاح می کنند.

در طراحی کمپین تبلیغاتی چه کارهایی برایتان انجام می دهیم؟

ثبت درخواست مشاوره رایگان طراحی کمپین تبلیغاتی

کاربران عزیز، برای دریافت مشاوره و پاسخ پرسش های خود در خصوص خدمات طراحی کمپین تبلیغاتی، شماره همراه خود را وارد نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

چرا طراحی کمپین تبلیغاتی اقیانوس آبی را انتخاب کنیم؟

تضمین کیفیت در استراتژی و ایده! 

هر کارفرمایی می داند که بهترین نقشه ها اگر درست اجرا نشوند خروجی نخواهند داشت. چیزی که ما می توانیم تضمین کنیم کیفیت ایده ها و استراتژی هایی است که در قالب کمپین ارائه می کنیم و این موضوع به راحتی توسط خود کارفرما قابل تشخیص است.
این که آیا طراحی کمپین تبلیغاتی، پیام درست را در زمان درست به مخاطب درست از طریق رسانه درست منتقل می کند یا نه چرا که خودش مخاطبش را خوب می شناسد و می تواند کیفیت برنامه ها را بسنجد و طبیعتا اگر کیفیت ایده ها مطلوب نبود، تیم ما با انجام اصلاحات مورد نظر رضایت کارفرما را جلب خواهد کرد.

درک توان مالی شرکت

ایده های خاص و خلاقانه

برنامه کامل و قابل اجرا

زودبازده و پربازده

هزینه طراحی کمپین تبلیغاتی

تبلیغات خوب است به شرطی که در قالب برنامه دقیق باشد، وگرنه پولتان را دور می ریزید. تناسب رسانه، پیام و مخاطب است که نتیجه کمپین تبلیغاتی را مشخص می کند. طبیعتا هزینه اجرای کمپین چندین برابر هزینه برنامه ریزی آن است و هیچ کارفرمایی حاضر نیست بدون برنامه پول خود را هدر دهد! شما با طراحی کمپین تبلیغاتی اثربخشی پول، انرژی و زمانی که برای تبلیغات می گذارید را چندین برابر می کند.

پکیج ۱ (پایه) : برای کسب و کارهای کوچک و با بازارها و ابزارهای محلی و استانی
پکیج ۲ : برای کسب و کارهای متوسط و بزرگ و با بازار ملی و کشوری
پکیج ۳: تعیین قیمت بعد از جلسه با کارفرما برای کسب و کارهای بزرگ با بازار جهانی

درباره طراحی کمپین تبلیغاتی

تبلیغات در واقع همان چوب جادو است که در یکی دو ثانیه می‌تواند به کلی شرایط را تغییر دهد و افق‌های تازه‌ای را به وجود آورد. البته در صورتی که در چارچوب اصولی و استاندارد انجام شود. طراحی کمپین تبلیغاتی در حال حاضر یک عنصر قدرتمند به شمار می‌آید و می‌تواند در مدت زمان کوتاهی پیشرفت و ترقی را برای واحد اقتصادی و هر فعالیتی ایجاد کند. برای استفاده از تبلیغات موثر و سودمند نیاز به طراحی کمپین تبلیغاتی دارید، که خوشبختانه در شرکت اقیانوس آبی توسط تیم متخصص به بهترین نحو ممکن انجام می‌شود. 

نوشتن کمپین تبلیغاتی

طراحی کمپین تبلیغاتی یک استراتژی و شگرد منحصر به فرد است که کمک می‌کند تا کسب و کارهای در حال سقوط به روال عادی برگردند و رکود را پشت سر بگذارند. همچنین می‌تواند صعود و ارتقاء کسب و کارهای موفق را نیز بیشتر کند. البته نمی‌توانید به راحتی از فروشگاه اینترنتی کمپین تبلیغاتی را سفارش دهید و در چند روز آتی آن را دریافت کنید. کمپین تبلیغاتی دارای اصول و مراحل خاصی است که بایستی توسط افراد متخصص و بلد آن انجام شود.

یکی از این مراحل طراحی کمپین تبلیغاتی، نوشتن کمپین تبلیغاتی است، یعنی نوشتن و به تحریر درآوردن فعالیتی که در این کمپین خواهان انجامش هستیم. این مرحله به عنوان پایه کار به حساب می‌آید و مانند خشت اولی است که معمار برای احداث ساختمان می‌چیند. توجه داشته باشید؛ خشت اول گر نهد معمار کج، تا ثریا می‌رود دیوار کج. این مرحله اگر با خطا مشکل روبه‌رو شود، قطعاً کار نهایی کیفیت خوبی نخواهد داشت و در طراحی کمپین تبلیغاتی موفق نخواهیم بود. استفاده از افراد متخصص کلید موفقیت در این مرحله است.

اصول مهم در طراحی و اجرای کمپین تبلیغاتی

در حقیقت کتاب قانون طراحی کمپین تبلیغاتی، اصولی است که به شرح زیر می‌باشد:

  • پیش از هر چیزی باید تعیین شود، که در این کمپین تبلیغاتی از کدام کانال و رسانه استفاده می‌کنیم. ارسال ایمیل، تهیه تیزر، تولید بنر، گیفت و هدیه های تبلیغاتی همه این ها یک شاخه در تبلیغات به شمار می‌آیند که اجتماع آن‌ها کمپین ما را تشکیل می‌دهد.
  • مخاطب بایستی به خوبی شناسایی شود، هدف ما در طراحی کمپین جذب چه چیزی و چه کسانی است؟؟ تا زمانی که مخاطب خود را به خوبی نشناسیم، نمی‌توانیم با تبلیغات به ذهن او نفوذ کنیم و به هدف خود برسیم.
  • زمانی که با تبلیغات متعدد به مخاطب حمله می‌کنیم، قطعاً از این حجم تبلیغات خشنود و راضی نخواهد بود و ممکن است فعالیت‌های ما نتیجه معکوس بدهد. به همین دلیل لازم است تا مرحله به مرحله و آرام آرام از کمپین تبلیغاتی استفاده کنیم. انفجار بمب تبلیغاتی می‌تواند خانه خودمان را ویران کند.
  • تبلیغات کمپین باید منطقی باشد، گوش مخاطب امروز به حرف‌ها و سخن‌ها و دروغ‌هایی پر است که تبلیغات متعدد در گوش آن‌ها هر روز زمزمه می‌کند. به همین دلیل باید با دلیل و مدرک تبلیغات کنیم، به عنوان مثال اگر کمپین تبلیغاتی ما با هدف افزایش فروش محصولات آرایشی و بهداشتی است بهتر است به سراغ کیس‌ها و روش‌هایی برویم که مخاطب می‌تواند آن‌ها را باور کند و تنها به حرف و تبلیغات ساده بسنده نکنیم.
  • تبلیغات کمپین نباید وقت زیادی از مخاطب گیرد، رسانه امروز وابسته به زمان نیست و باید بتواند در کوتاهترین وقت بیشترین تاثیر را ایجاد کند. شما در مدت زمان ۳۰ ثانیه الی یک دقیقه باید بتوانید هدف خود را به مخاطب القا کنید. در بسیاری از موارد زمان در نظر گرفته شده برای تبلیغات کمتر از ۱۰ ثانیه خواهد بود.
  • رنگ‌ها، صداها و جلوه‌های بصری در تبلیغات اهمیت بسیار زیادی دارند. نباید به سراغ رنگ‌هایی بروید که انرژی منفی از خود ساطع می‌کنند و مخاطب آن‌ها را نمی‌پسندد.
  • به موقعیت‌ها و اتفاقاتی که در حال رخ دادن است، بایستی توجه کنید. پس از پیروزی تیم ملی، زمان فوق العاده مناسب برای تبلیغات خواهد بود و می‌توان از آیتم‌های شاد استفاده کرد. اما قطعاً بعد از شکست نباید تبلیغات شاد اجرا کرد، به همین دلیل موقعیت‌ها و اتفاقات اهمیت زیادی در تبلیغ دارد.

مشاوره کمپین تبلیغاتی

شما به عنوان یک کسب و کار و واحد اقتصادی قطعاً نیاز به کمپین تبلیغاتی خواهید داشت، اما چگونه می‌توان یک کمپین تبلیغاتی خوب را طراحی و اجرا کرد؟ برای پاسخ به این سوال لازم نیست کتاب‌ها و مقالات متعدد را بالا و پایین کنید‌. شما نیاز به مشاوره کمپین تبلیغاتی دارید.

منظور از مشاوره کمپین تبلیغاتی استفاده از دانش افرادی است که مدت زمان بسیاری در زمینه طراحی کمپین تبلیغاتی فعالیت کرده و می‌توانند به شما کمک کنند، تا به هدف خود نزدیک شوید. در واقع این مراکز با ماهیت خدماتی که دارند، وظیفه‌شان ارائه مشاوره، طراحی و اجرای کمپین تبلیغاتی است. حرفه و کسب و کار شما به خوبی توسط این مرکز مورد ارزیابی و بررسی قرار خواهد گرفت، سپس بنا به شرایط روز و بودجه در نظر گرفته شما، کمپین تبلیغاتی برای شما طراحی خواهد شد. مشاوران به شما کمک می‌کنند تا با بهره مندی از این کمپین در یک زمان کوتاه نتیجه دلخواه را کسب کنید و بتوانید کسب و کار خود را ارتقا دهید.

طراحی کمپین دیجیتال مارکتینگ

زمانی که اینترنت گوشی خود را روشن می‌کنید، چرخی در اینترنت می‌زنید و اپلیکیشن‌های متعدد را باز می‌کنید، چندین بار تبلیغات مختلف را مشاهده خواهید کرد که هر کدام از آن‌ها کالا و یا خدمتی را معرفی می‌کند. دیجیتال مارکتینگ این روزها توجه بسیار زیادی را به سمت خود جلب کرده است و دنیای امروز به کف دست‌های انسان‌ها خلاصه شده است.

همه ما اینترنتی خرید می‌کنیم و اینترنتی با همدیگر صحبت می‌کنیم. بسیاری از کسب و کارها نیز می‌توانند از این بستر استفاده کنند و مخاطب‌های اصلی خود را جذب کنند. البته کار ساده‌ای نیست، بهترین راهکار طراحی کمپین دیجیتال مارکتینگ است. با استفاده از این روش فوق العاده و بازاریابی دیجیتالی می‌توان اثرگذاری تبلیغات را چندین برابر کرد. تیم اقیانوس آبی از ابتدا با طراحی کمپین دیجیتال مارکتینگ در یزد کنار شماست.

طراحی کمپین تبلیغاتی از ایده تا اجرا

اگر خواهان اجرایی تبلیغات موثر و سودآور هستید، بهترین گزینه بهره‌مندی از کمک افرادی است که کمپین تبلیغاتی طراحی می کنند. لازم نیست شما کار خاصی انجام دهید، تنها کافیست به یک مرکز مجرب، ماهر و متخصص مراجعه کنید. 

صفر تا صد کمپین تبلیغاتی بر عهده این مراکز است. از قدیم گفته‌اند که کار را باید به کاردان سپرد. به جای اینکه با خواندن مقالات و کتاب‌های متعدد در رابطه با کمپین تبلیغاتی وقت خود را هدر دهید بهتر است به سراغ راه اصلی آن بروید. مراکزی هستند که به خوبی خدمات مربوط به مشاوره، اجرا و طراحی کمپین تبلیغاتی را به بهترین نحو ممکن به شما ارائه می‌دهند. دست روی دست نگذارید و همین حالا فرم مشاوره رایگان طراحی کمپین تبلیغاتی را پر کنید. شک نداشته باشید که این تفنگ پر از باروت به وسط سیبل می‌خورد و شما را به هدف می‌رساند.

کلام آخر
هم اکنون چه صدایی به گوش شما می‌رسد؟ آیا صدای تلویزیون نیست که یکی از مواد غذایی را تبلیغ می‌کند و یا از شما می‌خواهد مایع ظرفشویی را خریداری کنید؟ ممکن است ایمیل دریافت کرده باشید، که از حراج آخر هفته یک فروشگاه لباس سخن می‌گویند. حتی ممکن است پیش از دانلود ویدیوی مورد نظرتان چند ثانیه تبلیغ نوشیدنی پرتغالی دیده باشید. حین رانندگی نیز تیزر‌های تبلیغاتی و بنرهای متعدد توجه شما را جلب کرده است. در واقع تمام چیزهایی که به آن‌ها عادت کرده‌ایم، نوعی کمپین تبلیغاتی هستند.

کمپین تبلیغاتی مانند یک منجنیق شما را به سمت هدفتان پرتاب می‌کند. پرتابی چند برابر و پر از اتفاقات هیجان انگیز. تنها کافیست یک بار از این روش منحصر به فرد استفاده کنید تا متوجه اثرگذاری مثبت آن شوید.

۰ ۰ رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پشتیبانی اقیانوس آبی

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.