انتخاب اسم برند

هزاران ایده الهام بخش برای نام برند شما

اگر فرزندی داشته باشید و برای آن هیچ اسمی انتخاب نکنید چه اتفاقی می افتد؟ انتخاب اسم برند اولین گام در وجودیت بخشیدن به کسب و کار شما است.

هزاران ایده الهام بخش برای نام برند شما، توسط اقیانوس آبی

ثبت درخواست مشاوره انتخاب اسم برند

اهمیت انتخاب اسم برند

چرا به انتخاب نام برند نیاز دارید؟

اگر فرزندی داشته باشید و برای آن هیچ اسمی انتخاب نکنید چه اتفاقی می افتد؟ آن وقت هر کسی او را با هر اسم یا صفتی که می خواهد صدا می زند. انتخاب نام شرکت اولین گام شما در وجودیت بخشیدن به کسب و کار شما و برندسازی است. اسم برای برند باید متناسب با هویت سازمانی شما باشد.

اهمیت ثبت اسم برند در کسب و کارها چقدر است؟

شما ممکن است سالیان سال روی انتخاب اسم برند، طراحی لوگو، تبلیغات و آگاه سازی مشتریانی کار و سرمایه گذاری کنید که مالکیتش با شما نباشد و متعلق به شخص یا شرکت دیگری است. در این صورت شما تمام وقت، هزینه و انرژی خود را صرف بزرگ کردن برندی که مالکیتش با شما نیست کرده اید. حتی شخص مالک به صورت قانونی می تواند جلوی تبلیغات و کار شما را هم بگیرد.

مشاوره راه اندازی کسب و کار اینترنتی >>

مراحل انتخاب اسم برند در اقیانوس آبی چگونه است؟

اولین گام برای طراحی و انتخاب اسم برند متمایز و حرفه ای، به دست آوردن شناخت نسبت به هویت، شخصیت و ارزش های آن برند می باشد. به همین جهت ما ابتدا جلسه ای با حضور کارفرما برگزار می کنیم. طی این جلسه با طرح سوالاتی، نسبت به هویت آن مجموعه شناخت بدست می اوریم و جامعه هدف، چشم انداز، جایگاه برند و … مجموعه را شناسایی می کنیم.

در این مرحله به جستجو برای یافتن اسم برند خاص و متناسب با هویت آن یا طراحی نام با استفاده از تکنیک های خلق نام می پردازیم.

در این مرحله به بررسی نام های طراحی شده می پردازیم و آن ها را از نظر فیلترهای دوگانه خوانی، دوگانه نویسی و … بررسی می کنیم.

در این مرحله از انتخاب اسم برند، تمامی نام های منتخب توسط شرکت های ثبت برند بررسی می شوند تا مطمئن شویم که نام های انتخابی در طبقه کاری مدنظر ما به ثبت نرسیده باشند.

دامین نام های منتخب را طریق وب سایت های ارائه دهنده خدمات سرور چک می کنیم که آزاد باشند تا کارفرما بعد از انتخاب اسم شرکت، برای راه اندازی وب سایت با مشکل مواجه نشود.

پس از آنالیز اولیه و شناخت هویت برند، به جستجو برای یافتن کاراکتر و‌ نمادی که به درستی بتواند هویت و شخصیت آن برند را معرفی کند می پردازیم و مود بردی که نتیجه آنالیز اولیه نمادها، اشکال، رنگ ها و … می باشد در اختیار تیم گرافیک قرار می گیرد تا به درستی بتوانند هویت آن مجموعه را به زبان اشکال و خطوط ترجمه کنند.

در این مرحله 3 اسم برند خاص با قابلیت ثبت بین 50 تا 65 درصد پرزنت می شود تا کارفرما یک اسم برند را از بین اسامی انتخاب کند.

در صورتی که انتخاب اسم برند در مرحله اول مورد تایید کارفرما قرار نگیرد، یک مرحله دیگر انتخاب انتخاب نام تجاری انجام می شود و 3 اسم برند دیگر طی جلسه دوم برای کارفرما پرزنت می شود.

 

تمایز سایت انتخاب اسم برند اقیانوس آبی

شما زمانی که می خواهید برای فرزند خود نامی انتخاب کنید به عقاید، ارزش ها، علایق و در مجموع هویت خانوادگی خود توجه می کنید. انتخاب اسم شرکت هم همین گونه است، باید نامی متناسب با هویت سازمانی خود برای آن انتخاب کنید.
از این رو اقیانوس آبی بر مبنای آنالیز اولیه و شناخت نسبت به هویت و شخصیت برند شما فرآیند انتخاب اسم برند را شروع می کند و پس از گذراندن تمام فیلترهای انتخاب نام برند و استعلام ثبت، نام های مطمئن و حرفه ای را به مرحله پرزنت می رسند. پس میتوانید روی ما به عنوان یک سایت انتخاب اسم برند حرفه ای حساب کنید.

0
سال تجربه
0
وبسایت
0
مشتری خوشحال
پروژه موفق

تاکنون بیش از 80% مشتریان ما از انتخاب اسم برای شرکت و برند خود راضی بوده اند.

نمونه اسم برندهای انتخاب شده توسط اقیانوس آبی

مهم نیست در چه زمینه ای فعالیت می کنید! ما در اقیانوس آبی برای تمام کسب و کارها نام برند انتخاب کرده ایم. انتخاب اسم برند هنری، انتخاب اسم برند لباس، انتخاب نام شرکت صنعتی،انتخاب اسم بوتیک زنانه، انتخاب نام شرکت ساختمانی و ده ها صنعت دیگر…

دانیکا

تولیدی خوراک دام و طیور دانیکا: ترکیب دان + نیکا (خوب)

آسایار

آسانسور آسایار: به دلیل ماهیت آسانسور که آسودگی است.

آرامیس

صنایع درب و پنجره آرامیس: ریشه فارسی آرامش و سلامتی

نودانو

شرکت نودانو: ترکیب نو + دانه به علت تازگی و تمایز کیفیت این برند

دانیکو

مشاور و طراح ساختمان دانیکو: دان (ریشه دانستن) + co (کمپانی)

سالپو

خانه پروتئین سالپو: ترکیب سالم + پروتئین به دلیل نوع محصولات و ماهیت آنها

هیراکو

ابزار آلات هیراکو: ترکیب هیرا (وسیع) + co (کمپانی) و به دلیل وسعت مجموعه و تنوع محصولات

سیندژ

مصالح ساختمانی سیندژ: سین (عقاب)+ دژ (قلعه) به مهنای قلعه عقاب با توجه به کیفیت مصالح ساختمانی برند

ماکوپاکو

پخش پتو و روفرشی ماکوپاکو: استفاده از تکنیک هم قافیه و کلمه “ماکو” از ابزارهای نساجی

رایان

تولید گاوصندوق رایان: به معنی هوشمند و اندیشمند و به علت تکنولوژی محور بودن مجموعه

نیوان

لوازم یدکی نیوان: انتخاب با توجه به کهن الگوهای بازرگانی نیوان به معنای دلیر، شجاع و پهلوان

تیارا

مزون لباس تیارا: به معنای زیبا و چشم نواز و به علت دوخت لباس های کار دست و طبق سلیقه مشتری

ثبت درخواست مشاوره انتخاب نام برند تجاری

سوالات متداول در زمینه انتخاب اسم برای برند

خیر، اقیانوس آبی تنها انتخاب اسم برند را انجام می دهد و هیچ فعالیتی در زمینه ی ثبت برند ندارد.

برای ثبت نام برند شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به آدرس http://iripo.ssaa.ir و تکمیل اظهارنامه و یا از طریق یکی از موسسات ثبتی اقدام نمایید.

نام های پیشنهادی تنها در طبقه کاری مدنظر بررسی می شوند که تاکنون به ثبت نرسیده باشد اما ممکن است در طبقه های کاری دیگر به ثبت رسیده باشد.

خیر، اقیانوس آبی قبل از انتخاب اسم برند، تمامی نام های پیشنهادی را به واسطه شرکت های ثبت برند بررسی می کند که در طبقه کاری مدنظر به ثبت نرسیده باشند. اما نتیجه نهایی بعد از ارسال اظهارنامه و اعلام نظر نهایی کارشناس مشخص می شود و بررسی اولیه تنها به منزله استعلام می باشد و اقیانوس آبی هیچ مسئولیتی در قبال ثبت نشدن ندارد.  

در لحظه پیشنهاد اسم برند، اقیانوس آبی دامین نام ها را چک می کند، اما امکان گرفته شدن آن توسط افراد دیگری وجود دارد. به همین جهت ما پیشنهاد می کنیم به محض تایید و انتخاب اسم برند، دامین نام انتخابی خود را بگیرید که بعداً هنگام طراحی سایت با مشکل مواجه نشوید.

در این صورت نصف مبلغ پرداخت شده به کارفرما عودت داده می شود و در صورتی که کارفرما هنوز هم مایل به انتخاب اسم برند باشد، پروژه ای جدید مجدداً استارت می خورد.

بعد از بررسی زمان پروژه های در دست و اعلام زمان شروع پروژه، طی 2 هفته ی کاری اسامی برند پرزنت می شوند.

انتخاب اسم برند

انتخاب اسم برند در واقع شروع برندسازی کسب و کار است. بنابراین بیشتر کسب و کارها ابتدا از انتخاب نام برند را از مجموعه خدمات برندینگ انتخاب می کنند. تنها کافیست نام یک فرد مشهور را بشنویم، سپس حرفه، چهره، درآمد، ویژگی‌های اخلاقی و سایر اطلاعات آن فرد در ذهنمان می آید. شهرت یک برند به واسطه نام برند قابل تعریف است. به همین دلیل نباید انتخاب نام برند تجاری را دست کم گرفت.

تمام کالاهای موجود در بازار با یک نام خاص و ویژه خود را معرفی کرده‌ اند. نامی که پیش از آن‌ها متعلق به هیچ شرکتی نبوده است. در ساخت اسم برند باید شرایط ویژه‌ ای رعایت شده و مراحل خاصی طی شوند. پس نباید به این موضوع به چشم یک کار ساده و پیش پا افتاده نگاه کرد.

اهمیت اسم برای برند

امروزه تاثیر انتخاب اسم شرکت در رشد و پیشرفت آن به خوبی مشخص شده است و تمام واحدهای اقتصادی خواهان انتخاب اسم برند برای خود هستند.

ورساچه، سیکو و کوارتز همگی از معتبرترین برندهای دنیا هستند، با شنیدن نام هر کدام از این برندها کالاهای خاصی در ذهن شما تداعی می‌شوند. به عنوان مثال برند سیکو برای ساعت است، افراد هنگام شنیدن نام این برند، ساعت‌های زرین و با کیفیت این برند را به یاد خواهند آورد.

 به همین دلیل اسم برای برند اهمیت بسیار زیادی دارد، اسمی خاص، جذاب، زیبا، ساده که به راحتی می‌توان آن را بیان کرد و در ذهن ثبت خواهد شد.

رعایت اصول و استانداردها در انتخاب اسم برند

هنگام انتخاب و طراحی اسم برای برند بایستی نکات متعددی را مد نظر قرار داد:

  • تمام قوانین پیرامون برندینگ هنگام طراحی اسم برای برند بایستی رعایت شود، به عنوان مثال از واژه‌های نامتعارف که معنای خوبی ندارند و یا ممنوع هستند نمی‌توان استفاده کرد. علاوه بر آن نام شرکت یا برند نباید سخیف، عجیب، غیر قابل تلفظ، نامفهوم و یا با دو املای متفاوت باشد.
  • هنگام انتخاب اسم برای برند باید تمام قوانین بین‌المللی برندینگ را رعایت کنیم. به عنوان مثال استفاده از یک برند خارجی بدون اجازه از صاحب برند، به منزله جرم بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت.
  • واژه در نظر گرفته شده برای نام برند بایستی تناسب بسیار زیادی با فعالیت مجموعه داشته باشد.
  • نام برند نباید خیلی کوتاه و یا خیلی بلند باشد.

روش انتخاب نام برند تجاری

با توجه به اهمیت و تاثیرات مهمی که برندینگ به همراه دارد تمام واحدهای اقتصادی به انتخاب اسم برند خواهند بود، اما همیشه سوالاتی پیرامون آن وجود خواهد داشت. چگونه اسم برند بسازیم؟ اسم برند باید چگونه باشد؟ هزینه انتخاب اسم برند چقدر است؟‌ بهترین اسم برند را چگونه انتخاب کنیم؟ و بسیاری سوالات دیگر.

برای این که بتوانید اسم برند خاص خود را انتخاب کنید، توصیه می‌شود به سراغ یک شرکت خدمات برندینگ معتبر بروید که که در زمینه طراحی لوگو، طراحی شعار، انتخاب اسم برند و … فعالیت می ‌کند. یک سایت انتخاب اسم برند، تمام قوانین این حوزه را می‌شناسد و به شما کمک می‌کند تا بهترین و زیباترین نام برند را انتخاب کنید. ما در اقیانوس آبی تمام خدمات برندینگ، از جمله انتخاب اسم برند در یزد و استان های دیگر را برای کسب و کارها انجام می دهیم.

0 0 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پشتیبانی اقیانوس آبی

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.