ساخت شعار برند و شعار تبلیغاتی

خدمات طراحی شعار اقیانوس آبی

شعار برند (tagline)، مایه وجودی برند را آشکار می کند و بدون شعار تبلیغاتی (slogan) هم هیچ یک از تبلیغات شما در ذهن مخاطب ماندگار نخواهد شد.

خدمات شعار اقیانوس آبی

تگ لاین و اسلوگان، ماهیت سازمان و آنچه می خواهید مخاطب حس کند را خیلی خلاصه و جذاب منتقل می کنند. 

شعار برند و شعار تبلیغاتی مگه فرق دارن؟

بله! با اینکه شعار برند و شعار تبلیغاتی هر دو ابزار بازاریابی هستند و برای تاثیرگذاری بر ذهن مخاطب استفاده می شوند، اما در مفهوم و کاربرد متفاوت هستند.

شعار تبلیغاتی متمرکز بر تبلیغ و شعار برند متمرکز بر روابط عمومی است. در واقع شعار تبلیغاتی برای فروش یک محصول یا خدمت در یک زمان محدود خلق می شود؛ در حالی که شعار برند، برای بیان ارزش‌ ها، تعهدات و افزایش آگاهی برند و برای همیشه طراحی می شود. 

چرا باید شعار برند و شعار تبلیغاتی داشته باشم؟

در تبلیغات و برندسازی، برداشت  اولیه و برخورد ابتدایی مخاطب با کسب و کار بسیار مهم است. متأسفانه اکثر مخاطبان، بازه توجه بسیار کوتاهی دارند، بنابراین شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا توجه آنها را جلب کنید و پیام خود را به طور کامل منتقل کنید. این همان چیزی است که شعار برند و شعار تبلیغاتی خلاقانه و قدرتمند را برای هر کسب و کاری ضروری می کند.

تگ لاین و اسلوگان فقط کلمات زیبا و شعارگونه نیستند! آنها ماهیت سازمان و آنچه را که می خواهید مخاطب حس کند، خیلی خلاصه و جذاب منتقل می کنند. 

چه شعار تبلیغاتی و چه شعار برند، اگر قدرتمند و حرفه ای نوشته شود، می تواند کسب و کار شما را برای همیشه به یاد ماندنی کند.

ویژگی شعارهای طراحی شده توسط اقیانوس آبی

خلاقانه و جذاب

یونیک و غیرتکراری

بیاد ماندنی و تاثیرگذار

متقاعد کننده

تحویل به موقع

بررسی و ادیت ۳ مرحله ای

کپی رایترهای باتجربه و خلاق

طراحی با اصول برندینگ

دریافت مشاوره طراحی شعار

کاربران عزیز، برای دریافت مشاوره و پاسخ پرسش های خود در خصوص طراحی شعار، شماره همراه خود را وارد نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

مراحل طراحی شعار در اقیانوس آبی

تعرفه شعار تبلیغاتی و برند

قیمت های موجود طراحی شعار تبلیغاتی و شعار برند در سایت های مختلف کاملا متغییر است و یک رنج قیمت وجود ندارد. هر شرکت و یا متخصص برندینگ، با توجه به میزان تجربه و تخصص خود و کیزان حرفه ای بودن خروجی کار، قیمت طراحی شعار را تعیین می کند.
برای اطلاع از قیمت طراحی شعار برند و شعار تبلیغاتی تماس بگیرید.

نمونه کارها

سفارش طراحی شعار

چرا منتظرید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید تا شروع کنیم!

شعارهای ما توسط متحصصان حرفه‌ای برند با سال ها تجربه نوشته می شوند.

درباره طراحی شعار برند و شعار تبلیغاتی

با خدمات طراحی شعار اقیانوس آبی تأثیری ماندگار بر مشتریان خود بگذارید، پیام و جایگاه برندتان را در ذهن آنها تقویت کنید و پیشنهادهای فروش خود را منحصر به فرد کنید.

نداشتن شعار لزوماً به این معنی نیست که کسب و کار شما موفق نخواهد شد، اما با طراحی شعار برند و ساخت شعار تبلیغاتی، می توانید از این دو ابزار ارزشمند در ایجاد آگاهی برند، ارتباط عمیق مخاطب با ماهیت کسب و کار شما و متمایز کردن کمپین های تبلیغاتی خود از رقبا استفاده کنید.

شعار برند و شعار تبلیغاتی هر دو ابزارهای قدرتمندی برای برندسازی کسب و کار شما هستند، زیرا هویت برند را در یک بیانیه کوتاه و تاثیرگذار فشرده می کند و به مصرف ‌کنندگان کمک می کند تا ویژگی‌ ها یا ارزش ‌های خاصی را به خاطر بسپارند و آنها را با برند شما مرتبط کنند.

شعار برند چیست؟

شعار برند tagline یک عبارت کوتاه و به یاد ماندنی است که برای انتقال ماهیت یا پیام کلیدی یک برند، محصول یا شرکت استفاده می شود.

از شعار برند در تبلیغات و بازاریابی برای ایجاد آگاهی برند و برقراری ارتباط با مخاطب استفاده می شود.

ویژگی های تگ لاین خوب

شعار برند، مایه وجودی برند را آشکار می کند و باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • شعار بند باید مختصر و مفید باشد، گونه‌ای طراحی شود که قابلیت تکه کلام شدن را داشته باشد.
 • شعار برند باید به گونه‌ای طراحی طراحی شود که مزیت اصلی شما نسبت به رقبا را نشان دهد.
 • شعار باید کوتاه، خلاصه، و قابل حفظ باشد. سادگی و به امکان خاطر سپردن شعار توسط مخاطبان، اهمیت زیادی دارد.
 • یک شعار برند موفق باید بتواند احساسات مثبت در مخاطب ایجاد کرده و باعث ایجاد ارتباط عاطفی شود.

پیامدهای عدم طراحی شعار برند برای کسب و کارها

پیامدهای بالقوه نداشتن شعار برند عبارتند از:

 1. یک شعار به ایجاد هویت متمایز برای برند شما کمک می کند. بدون آن، کسب و کار شما ممکن است در ذهن مصرف کنندگان برجسته نباشد و به خاطر سپردن یا تشخیص برند شما برای آنها سخت تر شود.
 2. یک شعار خوش ساخت به طور مختصر پیام و ارزش های برند شما را منتقل می کند. بدون شعار، یکی از فرصت های انتقال اطلاعات مهم به مخاطبان هدف خود را از دست  می دهید.
 3. بدون یک شعار برند حرفه ای، مشتریان ممکن است برای به خاطر سپردن برند شما یا درک اینکه چه چیزی شما را از دیگران متمایز می کند، مشکل داشته باشند.
 4. شعارهای برند اغلب احساسات را برمی انگیزند و به ایجاد ارتباط بین برند و مخاطبانش کمک می کنند. بدون شعار، فرصت ایجاد یک پیوند عاطفی قوی با مشتریان خود را از دست خواهید داد.

شعار تبلیغاتی چیست؟

شعار تبلیغاتی slogan یک عبارت یا شعار مختصر و به یاد ماندنی است که در تبلیغات و بازاریابی برای انتقال یک پیام خاص مرتبط با یک محصول، خدمات یا شرکت استفاده می شود و به گونه ای طراحی می شود که جذاب بوده و به راحتی به خاطر سپرده شود.

برخلاف شعار برند که بیشتر با هویت کلی یک برند مرتبط است و ممکن است تغییر نکند، شعارهای تبلیغاتی اغلب برای کمپین های بازاریابی یا تبلیغات خاص ایجاد می شوند. البته گاهی شعارهای موفق می توانند به یک برند گره بخورند و در طول زمان ماندگار شوند.

ویژگی های یک اسلوگان خوب

یک شعار تبلیغاتی خوب، کوتاه، به یاد ماندنی، مرتبط با محصول یا خدمات شما و پر از انرژی مثبت است. حتما شعار تبلیغاتی که انتخاب می کنید باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • شعار تبلیغاتی را پنج کلمه یا کمتر انتخاب کنید.
 • با تکنیک هایی مثل قافیه‌ بندی، استفاده از مترادف‌ ها، طنز ، استفاده از ترندهای روز و … شعار تبلیغاتی خود را به یاد ماندنی‌ تر کنید.
 • حتما در شعاری که طراحی می کنید، به تمایز محصول یا خدمتی که تبلیغ می کنید اشاره کنید.
 • شعار باید قابلیت استفاده در تمام رسانه‌ها و پلتفرم‌ها را داشته باشد.

مزیت شعار تبلیغاتی برای کمپین های شما

 داشتن یک شعار به یاد ماندنی و تاثیرگذار برای کمپین‌ های تبلیغاتی می‌ تواند تاثیر تلاش‌ های بازاریابی شما را از چند طریق افزایش دهد:

 1. شعار کمپین می تواند تبلیغات شما را به یاد ماندنی تر کند. یک پیام مختصر و متمرکز در ذهن مخاطبان شما باقی می ماند و احتمال یادآوری نام شما را افزایش می دهد.
 2. شعار تبلیغاتی به عنوان یک راه سریع و موثر برای تقویت پیام کلیدی کمپین تبلیغاتی شما عمل می کند، زیرا موضوع کمپین را به طور خلاصه در بر می گیرد و درک و یادآوری آن را برای مصرف کنندگان آسان تر می کند.
 3. یک شعار خوش ساخت می تواند حال و هوا یا احساسی را که می خواهید با کمپین شما مرتبط باشد، منتقل کند.
 4.  استفاده مداوم از یک شعار در کانال ها و محتوای تبلیغاتی مختلف، تصویری یکپارچه و منسجم از فعالیت برند شما ارائه می دهد.
 5. یک شعار می تواند به عنوان یک فراخوان و دعوت به اقدام موثر عمل کند و مشتریان را تشویق کند تا با برند شما درگیر شوند، از وب سایت شما بازدید کنند یا خرید کنند.

تفاوت ‌های شعار برند و شعار تبلیغاتی برند:

شعار تبلیغاتی و شعار برند اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند و معانی آنها می تواند همپوشانی داشته باشد. با این حال، تفاوت های ظریفی بین این دو وجود دارد:

 1. شعار برند بیشتر با هویت برند مرتبط است و بخشی از استراتژی برندسازی بلندمدت آن است. ولی شعار تبلیغاتی گذراتر است و اغلب برای کمپین های بازاریابی خاص یا تبلیغات کوتاه مدت ایجاد می شود.
 2. هدف شعار برند ایجاد و تقویت تصویر کلی برند، ارزش ها و جایگاه برند در ذهن مصرف کنندگان تمرکز دارند. ولی هدف شعار تبلیغاتی حمایت از اهداف بازاریابی مانند تبلیغ یک محصول جدید است.
 3.  تگ لاین ها طول عمر بیشتری دارند و احتمال تغییر آنها کمتر است، ولی شعارهای تبلیغاتی بر اساس استراتژی های بازاریابی، کمپین ها یا تغییرات در بازار موقتی تر و در معرض تغییر هستند.

 

۰ ۰ رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پشتیبانی اقیانوس آبی

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.