مزیت های شرکت در نمایشگاه برای بالابردن فروش

در این مقاله می خوانید:

تکنیک دیگری که میتوانید برای افزایش فروش از آن استفاده کنید، شرکت در نمایشگاه است. برگزاری نمایشگاه یکی از روش های موثری هست که خیلی در داخل کشور به آن توجه نمی شود و نگاه به نمایشگاه اشتباه است و معمولا به بی فایده بودن نمایشگاه اشاره می شود. در بعضی موارد نیز نمایشگاه به صورت غیر حرفه ای برگزار می شود و نه تنها سودی ندارد بلکه ضرر هم دارد.

چرا شرکت در نمایشگاه مهم است؟

۱- افزایش فروش

نمایشگاه تا ده درصد باعث افزایش فروش می شود. ولی مزیت هایی دیگری دارد که می توانید از آنها برای بهبود کسب و کار خود استفاده کنید.

۲- بررسی رفتار مصرف کننده

یکی از مزیت ها اینست که در نمایشگاه می توانید رفتار مصرف کننده خود را بررسی کنید. شما می توانید تحقیق کنید که کدام یک از محصولات شما مورد تایید و توجه مشتریان قرار میگیرد و فروش و محبوبیت بیشتری دارد.

۳- مراجعه تامین کننده ها

مزیت سوم نمایشگاه اینست که یکسری تامین کننده ها سراغ شما می آیند و به شما پیشنهاد می دهند که از محصولات آنها استفاده کنید. چه بسا که محصولات با کیفیت بالاتر و قیمت مناسب تر به شما پیشنهاد می دهند.

۴- قوی تر شدن برند

مورد چهارم، قوی تر کردن برند شما از طریق شرکت در نمایشگاه است. معمولا برند هایی که در نمایشگاه شرکت می کنند در نظر عموم مردم از قدرت نسبتا بالاتری برخوردار هستند.

۵- تامین نیرو

پنجمین مزیت، تامین نیرو است. بسیاری از مواقع نیروهایی که برای مثال بازاریابی محصولتان را قبلا انجام میدادند، بهشما مراجعه کرده و پیشنهاد همکاری می دهند.
ششمین مزیت شرکت در نمایشگاه، تحلیل رقبا است. وقتی در نمایشگاه شرکت می کنید، با بررسی رقبا متوجه می شوید که چه مزیت های رقابتی بین شما و آنها وجود دارند و نظر مخاطبان در مورد محصولات دو طرف چیست و چگونه شما را مقایسه می کنند. این بازخورد ها به شما کمک می کند که تحلیل خوبی برای پیشرفت کسب و کار خود داشته باشید.

۶- جمع آوری بانک اطلاعاتی

نمایشگاه به شما کمک می کند که بانک اطلاعاتی از مشتریان را بدست آورید و بعد از آن بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید و آنها را به سمت خودتان دعوت کنید.

نگاه اشتباه به نمایشگاه

نمایشگاه ها را صرفا به چشم ابزاری برای فروختن نگاه نکنید. البته این را در نظر بگیرید که نمایشگاه های مختلف، متفاوت هستند و بستگی به فرهنگ نمایشگاهی آن شهر دارد. قبل از اینکه در نمایشگاه شهر دیگری شرکت کنید، باید در مورد نحوه ی برگزاری نمایشگاه، برگزار کننده ی آن و فرهنگ مردم آن شهر در شرکت در نمایشگاه تحقیق کنید و آن را تحلیل کرده و تصمیم گیری کنید.

نمایشگاه صرفا گرفتن غرفه و گذاشتن یک یا دو نیرو برای صحبت با افراد مختلف نیست. نمایشگاه به طور خلاصه سه مرحله ی کمپین دارد. کمپین قبل از نمایشگاه که یک برهه ی زمانی لازم است که اطلاع رسانی شود و یک عاملی پیشنهاد بدهید که مردم ترغیب شوند و در نمایشگاه شرکت کنند و از غرفه ی شما دیدن کنند. دوم کمپین حین برگزاری نمایشگاه و سوم کمپین بعد از نمایشگاه. اگر این سه مرحله ی کمپین را در نظر نداشته باشید، بسیاری از مواقع بازخورد لازم را از نمایشگاه دریافت نخواهید کرد. اجرای این سه کمپین،بازدهی شرکت در نمایشگاه را تا ده برابر افزایش می دهد.

۵ ۲ رای ها
امتیاز بدهید
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
دوره فروش به شما کمک می کند تا در بازاری که روز به روز به سمت فضای رقابتی تری پیش می رود، کسب وکاری با سیستم فروش و بازاریابی اصولی و متمایز داشته باشید.
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سعید حاجی احمدی

تجمل گرایی و ایده ال گرایی باعث شده شرکت تو نمایشگاه های برای برند های کوچیک کابوس بشه

علیرضا

متاسفانه در کشور ما اکثرا فکر میکنند نمایشگاه پول هدر دادنه. ولی اگر درست استفاده بشه و اصولی شرکت کنیم خیلی منفعت داره

2
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
pdf مقاله را رایگان دانلود کنید.

حالا که داری میری PDF مقاله رو دانلود کن همیشه داشته باشی