Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on telegram

جشنواره و قرعه کشی، راهی برای فروش بیشتر

4.0
4.0/5
(دیدگاه 1 کاربر)
فهرست
دانلود PDF مقاله جشنواره و قرعه کشی، راهی برای فروش بیشتر

یکی دیگر از تکنیک های افزایش فروش، برگزاری جشنواره فروش فصلی یا مناسبتی، قرعه کشی و یا فروش ویژه است. در این روش شرکت‌ها و فروشگاه‌ها محصولات یا خدمات خود را با تخفیف نسبتا زیادی عرضه می‌کنند تا مشتری جذب کرده و فروش خود را بیشتر کنند.

تمام برندهای معروف و پرفروش نیز fرای فروش بیشتر سالانه چندین بار جشنواره و قرعه کشی برگزار می کنند، مثل جمعه سیاه، فروش های پکیجی، جشنواره های آخر هر فصل و … .

برگزاری جشنواره برای افزایش فروش

بهتر است سالیانه یک یا دو بار جشنواره فروش برگزار کنید و این محصولات را با قیمت پایین تر در جشنواره قرار دهید:

 • ۱
  محصولات خاص
 • ۲
  محصولاتی که تعداد آن ها کم شده
 • ۳
  محصولات فصلی که در پایان فصل مربوطه هستند و فروش آن ها در روزهای آینده کاهش پیدا می کند.

هدف از برگزاری همه‌ این جشنواره‌ها صرفا فروش بیشتر و سود کردن نیست. در برخی موارد برگزاری جشنواره‌ها راهی است برای جلب اعتماد مشتریان و ترغیب آنان برای خرید‌های بعدی!

نکته مهم در برگزاری جشنواره

نکته بسیار با اهمیت در برگزاری جشنواره تعداد جشنواره برگزار شده در سال است. برخی از کسب و کارها به قدری جشنواره برگزار می کنند که اهمیت خود را برای مشتریانشان از دست می دهند. زمانی یک جشنواره برای مردم و مشتریان اهمیت و جذابیت دارد که یک یا دوبار بیشتر تکرار نشود و به عبارتی کمیاب باشد.

در صورت تکرار بیش از حد، مشتریان خرید خود را به امید جشنواره های بعدی به تعویق می اندازند. اگر جشنواره ها کمیاب باشند، مشتری با شرکت و بهره مند شدن از مزیت ها و شرایط جشنواره احساس برنده شدن و سود خواهد داشت.

جشنواره-و-قرعه-کشی

برگزاری قرعه کشی برای فروش بیشتر

 • ۱

  دفعات قرعه کشی

  سالیانه یک یا دو بار برنامه قرعه کشی داشته باشید.
 • ۲

  سلیقه مخاطب

  با توجه به مخاطب و بازارهدفتان نوع جوایز قرعه کشی را تعیین کنید.
 • ۳

  نوع جوایز

  نوع جوایز مربوط به قرعه کشی نباید کلیشه ای و تکراری باشد. به عنوان مثال شما جایزه قرعه کشی خود را خودرویی پایین قیمت و یا معمولی، برای بازارهدفی لوکس و ثروتمند در نظر می گیرید و این جایزه اصلا برای این بازار هدف جذاب نیست. این موضوع نه تنها باعث سودآوری نخواهد شد، بلکه زیانده هم خواهد بود.
 • ۴

  نظرسنجی از بازار هدف

  با مشتریان خوب و طلایی خود صحبت کنید و از نگاه آن ها ببنید بهترین جایزه چه چیزی می تواند باشد که برای بازار هدفتان جذاب باشد.
 • ۴

  بررسی محبوبیت قرعه کشی

  در برخی شهرها، فرهنگ ها و قومیت ها نگاهی منفی به مقوله قرعه کشی وجود دارد. قبل از برگزاری قرعه کشی و هزینه های کلان در خصوص تبلیغات آن بررسی و تحقیق کنید که آیا قرعه کشی در منطقه و بازارهدف شما محبوبیت و مقبولیت دارد یا خیر؟

نتیجه

با برگزاری جشنواره و قرعه کشی شما مشتریانتان را ترغیب به خرید زودتر و بیشتر خواهید کرد و مشتریان عملا وارد یک رقابت خواهند شد که هم خرید خود را سریع تر انجام دهند و هم بیشتر از شما بخرند. در نتیجه شما به نقدینگی و سودآوری بیشتری خواهید رسید.

راه های افزایش فروش زیادی هستند که ما در مقالات بخش فروش خود به تمام آن ها به طور مفصل اشاره می کنیم. اما آیا تنها دانستن این راهکارها کافی است؟

اگر شما بتوانید کاری کنید که راهکارهای فروش خود به خود و اتوماتیک اجرا شوند، مشتریان به طور منظم پیگیری شوند و شما فقط بر این فرآیند نظارت کنید، خیلی بهتر است، نه؟!

راهکار فروش موفق تنها یک چیز است: سیستم سازی بخش فروش

این مطالب را هم حتما بخوانید
امتیاز دهی کاربران
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

این مطلب بخشی از : 

می باشد.

دریافت کد ” تخفیف 20 درصد” خرید دوره

مطالب پربازدید
مطالب اخیر
کاسب یار، دستیار هوشمند کسب و کار
کاسب یار
دستیار هوشمند کسب و کار

مشاوره آنلاین کسب و کار برای مدیران کسب و کارهای خدماتی، بازرگانی، تولیدی و فروشگاهی کوچک و متوسط طراحی شده که تنها 5 دقیقه زمان می گیرد.

امتیازدهی کاربران
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}