سوالات جلسه مصاحبه استخدام 0
در این مقاله می خوانید:

مصاحبه استخدام یکی از مراحل مهم انتخاب نیروی مناسب برای تمام سمت های سازمانی است. شما در مصاحبه استخدام می فهمید که کارجوی مورد نظر، گزینه مناسبی برای ورود به تیم شما هست یا خیر! این اطلاعات تنها زمانی به دست می‌آید که شما در طول مصاحبه استخدام، سوالات درست و دقیقی را از فرد داوطلب شغل بپرسید. متاسفانه خیلی از مدیران در بخش مدیریت منابع انسانی نمی دانند که در جلسه مصاحبه استخدام job interview چه سوالاتی باید بپرسند و چگونه آن ها را تفسیر کنند. 

با دانلود PDF مقاله در کادر بالا، می توانید تمام سوالات استخدام را به طور کامل دریافت کنید.

شما باید سوالاتی بپرسید که کمک کند علاقه متقاضی را به شغل و شرکت بسنجید، شما را در مورد سابقه کاری و برنامه های شغلی آنها روشن کند، ارزش ها و عادات کاری آنها را روشن کند و نقاط قوت، ضعف، دانش و مهارت های آنها را آشکار کند. همچنین سؤالات باید مختص نقشی باشد که می‌خواهید پر کنید.

بعد از مصاحبه، باید بتوانید درک خوبی از اینکه آیا این کارمند بالقوه می تواند عضو موفقی از تیم شما باشد، به دست آورده باشید. در این مقاله با برخی از سوالات مهم که باید هنگام مصاحبه شغلی از کارجویان بپرسید آشنا خواهید شد.

در مصاحبه استخدامی چه بپرسیم؟

اگر همیشه این سوالات برایتان مطرح بوده که برای استخدام چه سوالاتی بپرسیم، سوالات مصاحبه منابع انسانی چیست، پاسخ به هر سوال از سمت متقاضی استخدام چه مفهومی دارد و چطور بفهمید که او برای شغل مورد نظر مناسب است یا خیر، حتما در ادامه این مطلب با شرکت اقیانوس آبی همراه باشید.

1. خودتان را معرفی کنید.

شما با این سوال می توانید به سطح آمادگی داوطلب پی ببرید. سطح اعتماد به نفس متقاضی با توجه به تصویری که از خود به نمایش می‌گذارد را نیز می توانید متوجه شوید. اگر این پاسخ آغازین ضعیف باشد، باقی مصاحبه افت پیدا می‌کند یا مصاحبه کوتاه و خلاصه پایان می‌گیرد.
اگر به دنبال فردی برای بهبود و افزایش فروش خود هستید، طوری که فرد خودش را پرزنت و معرفی می کند، زبان بدن او و تُن صدایش بسیار مهم است. اگر فرد متقاضی حرفه ای باشد، خودش را برای یک معرفی خوب آماده می کند. اما افراد غیرحرفه ای یا هیچ حرفی برای گفتن نداردند، یا یک معرفی به هم ریخته و نامنظم از خود ارائه می کند یا از شما می پرسند که چه باید بگویند.

2. چرا باید شما را استخدام کنیم؟

این یک سوال مهم در مصاحبه استخدام است. با این سوال شما متوجه می شوید که فرد چه مزیت ها و مهارت هایی را برای آن شغل خاص در خودش می بیند. این پرسش به متقاضی فرصت می‌دهد تا با بیان برنامه‌های عملی خود برای رشد و پیشرفت شخصی، با اعتماد به نفس بالاتری به باقی سوالات جواب بدهد.

بیشتر بخوانید: روش استخدام کارمند خوب

3. مهم ترین نقاط قوت و ضعف شما چیست؟

با پرسیدن این سوال در مصاحبه استخدام، فرد پتانسیل و توانمندی هایش را به شما می گوید. مثلا اگر متقاضی بگوید روابط عمومی خوبی دارد اما حافظه کمی دارد، شما می فهمید که آیا او برای در موقعیت شغلی که در نظر گرفته اید مناسب است یا خیر. با جواب این سوال شما می توانید مدل رفتاری افراد متقاضی را تا حد زیادی متوجه شوید.

اهمیت سوالات مصاحبه استخدام

4. انگیزه شما برای کار کردن چیست؟

افراد برای کار کردن معمولا سه انگیزه دارند:

  1. انگیزه پول
  2. رفع بیکاری و سرگرمی
  3. پیشرفت، رشد و ترقی

حالت سوم بهترین گزینه است. پس اگر فرد متقاضی بگوید چون حوصله ام سر رفته می خواهم کار کنم و وقتم را پر کنم، اصلا گزینه خوبی برای استخدام نیست. افرادی که خواسته کوچکی دارند، مثلا می گویند می خواهم برای خودم ماشین یا کامپیوتر بخرم و به پول نیاز دارم، وقتی به هدف خود برسند انگیزه شان برای درست کار کردن کم می شود و دیگر بهره وری قبل را نخواهند داشت.
پس افرادی را استخدام کنید که می خواهند یاد بگیرند و پیشرفت کنند و در کنار آن به منابع مالی نیز فکر می کنند.

بیشتر بخوانید: چطور در کارمندان خود انگیزه ایجاد کنیم؟

5. سوالات دیگر

وظیفه مدیر منابع انسانی است که سوالات استخدام را طراحی و تحلیل کند. در صورتی که می خواهید تمام سوالات اصولی استخدام را ببینید، pdf سوالات مصاحبه استخدام را از کادر بالا یا دکمه انتهای مقاله دانلود کنید. در فایل مربوطه تمام سوالات اصلی، سوالات مربوط به شغل قبلی فرد، سوالات مربوط به علایق و مهارت ها جمع آوری شده اند.

اگر می خواهید برای هر سمت سازمانی فرد مناسبی را استخدام کنید، تنها مصاحبه اصولی کافی نیست. انتخاب و استخدام نیرو فرآیندی است که هر مرحله آن باید به دقت طی شود تا هم هزینه مالی و زمانی شما کاهش یابد و هم فرد درست متناسب با ویژگی ها و شرح وظیفه هر سمت سازمانی انتخاب شود. اگر مدیریت منابع انسانی را آموزش ببینید، دیگر از استخدام های اشتباه، اخراج های پراضطراب و آموزش های ناقص خبری نخواهد بود.

دوره آموزش آنلاین مدیریت منابع انسانی و تیم سازی

نتیجه گیری

هنگام انجام مصاحبه استخدام برای پر کردن موقعیت های شغلی مهم، مهم است که سؤالات درست از مصاحبه شونده بپرسید و بهترین پاسخ ها را برای اطمینان از تصمیم گیری آگاهانه تر برای استخدام انتخاب کنید.

قطعا این تمام سوالاتی نیست که در طی مصاحبه استخدام از متقاضیان پرسیده می‌شود و احتمالاً بسیاری از شرکت‌ها با توجه به شرایطشان موارد دیگری را نیز به این سوالات اضافه می کنند. با این حال، این فهرست سوالات به شما کمک خواهد کرد تا روند استخدامی دقیقی داشته باشید و بتوانید پاسخ بسیاری از سوالات‌تان را در همان جلسه اول مصاحبه استخدام به دست آورید. تمام سوالات استخدام را با دانلود pdf این مقاله دریافت خواهید کرد.

4.9 8 رای ها
امتیاز بدهید
مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
در دوره مدیریت منابع انسانی با نام ” تیم پلاس” با در نظر گرفتن شرایط بازار کار ایران و وضعیت کنونی منابع انسانی در هفت گام بایدها و نبایدهای ساخت و مدیریت تیم را توسط دکتر داوود احمدی که خود تیمی ۵۰ نفره را مدیریت می کند به شکل اجرایی خواهید آموخت.

525,000 تومان

اشتراک در
اطلاع از
15 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رفیع زادگان

من pdf مقاله رو که دانلود کردم. واقعا سوالات مصاحبه استخدام خیلی مفید بودن برام

یگانه بندری

سلام
موضوع این مقاله بسیار کاربردی هست که بیشتر افراد باهاش سر و کار دارند و به چنین اطلاعاتی بشدت نیاز دارند
ممنون بابت مقاله‌ی کاملتون.
عالیه

بهنام علمشاهی

سلام و خسته نباشید
من فردا یه جلسه مصاحبه دارم و این مقاله واقعا خیلی خیلی به دردم خورد

سامانیان

مدیران و صاحبان کسب و کارها معمولاً برای یافتن افراد مناسب برای کار کردن سراغ یک یا چند مورد از گزینه‌های زیر می‌روند:
جلسه مصاحبه شغلی تشکیل می‌دهند و به شکل شفاهی و رو در رو با داوطلب مصاحبه می‌کنند
از داوطلب می‌خواهند که پرسشنامه مشخصی را تکمیل کند
به سراغ تست‌های شخصیت شناسی می‌روند
مراکز ارزیابی ایجاد می‌کنند و می‌کوشند داوطلب را در شرایطی شبیه دنیای واقعی بسنجند

سوالم اینه که کدوم از این روش ها گزینه مناسبی برای شناخت شخصیت افراد هست و کمک میکنه فرد مناسبی رو برای کار کردن پیدا کنیم؟

مهدوی کیا

برای اینکه یک جلسه مصاحبه خوبی داشته باشیم معمولا باید از چه تکنیک هایی استفاده کنیم؟

Mhboobe

سلام
یه مصاحبه شونده‌ی موفق باید در چه زمینه هایی دانش بیشتری داشته باشه؟

سینا

سلام خسته نباشید
من تا الان شناخت دقیقی از مصاحبه و سوالات و تکنیک های جزئی نداشتم ولی با خوندن این مقاله اطلاعاتم خیلی بالا رفت ممنون
سوالی داشتم
آیا برای استخدام در شغل های مختلف سوال ها تغییر میکنن یا یکسان هستند؟

خوش نیت

واقعا بعد از خواندن این مقاله ذهنیتم نسبت به چگونگی استخدام بازتر شد

مقاله "سوالات مصاحبه استخدام چیست؟ " را بصورت PDF و به رایگان دانلود کنید.

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

وارد شوید

pdf مقاله را رایگان دانلود کنید.