۷ نکته فروش عصبی کدامند؟

در این مقاله می خوانید:

برخی مواقع افراد چیزهایی می‌خرند که شاید هرگز از آن استفاده نکنند؛ اما دلیل آن چیست؟ ممکن است این موضوع برای شما هم اتفاق افتاده باشد. دلیل این که گاهی بدون نیاز به محصولی آن را می خرید، مهارت فروشنده است! او با استفاده از تکنیک فروش عصبی روی شما تأثیر می‌گذارد و شما را وادار به خرید می‌کند. فروش عصبی تکنیک فوق العاده ای برای افزایش فروش کسب و کار شما است.

استفاده از تکنیک های فروش عصبی، همیشه جزئی از آموزش های مدیریتی در اقیانوس آبی است.

فروش عصبی چیست؟

به استفاده از اطلاعات و علوم عصب شناسی برای شناخت نحوه کارکرد مغز انواع مشتریان، فروش عصبی گفته می شود. در واقع فروش عصبی به دنبال استفاده از این دانش در فروش توسط فروشنده است. در عصر دیجیتال تمام فروش ها در نهایت به تعامل با افراد منجر می شود به همین دلیل افراد بیشتر تمایل دارند تا از کسانی خرید کنند که آنها را یا می شناسند یا به آنها علاقه دارند یا حداقل به آنها اعتماد دارند
بر اساس علم عصب، فروش عصبی به معنای به کارگیری تاکتیک ها و استراتژی ها برای هدایت ذهن مشتری به سمت فرایند تصمیم گیری برای خرید محصول

فروش عصبی چیست؟
فروش عصبی چیست؟

بررسی مغز در فروش عصبی

مغز در فروش عصبی به سه قسمت تقسیم شده که هر ۳ بخش بر یکدیگر نیز تاثیر می گذارند. این ۳ بخش شامل موارد زیر است:

مغز جدید

مغز جدید در واقع بخشی است در فروش عصبی که وظیفه ی پردازش داده های منطقی و جدی را بر عهده دارد.

مغز میانی

این بخش در فروش عصبی وظیفه ی پردازش احساسات و در میان گذاشتن آن ها با دیگر بخش های مغز را بر عهده دارد.

مغز قدیم

این قسمت تصمیم نهایی را در خرید می گیرد. یعنی اطلاعات را از بخش میانی و جدید گرفته و در نهایت اقدام به تصمیم نهایی برای خرید می کند.

تکنیک های فروش عصبی

اگر تکنیک های فروش عصبی را یاد بگیرید می توانید در فروش تمام محصولاتتان از آن ها استفاده کنید. تکنیک های فروش عصبی بسیار ساده هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

۱. احساسات فرد را نشانه بگیرید.

مشتریان بر اساس احساسات، نیازها و عواطف خود تصمیم می‌گیرند، نه بر اساس منطق و فکر. وقتی شما چیزی را می‌فروشید، باید سعی کنید روی احساسات انواع مشتریان خود تأثیر بگذارید. این نکته در مورد کالاهایی که مخاطبان آن ها خانم ها هستند بسیار مهم است.

۲. در فروش عصبی روی ارزش کالای خود تمرکز کنید.

ارزش کالای شما بستگی به چیزی دارد که می‌فروشید. شما باید ارزش کالای خود را به نحوی بیان کنید که مشتری بداند در قبال هزینه‌ای که پرداخت می‌کند کالایی دریافت می‌کند که برای او منفعت زیادی دارد و قیمت بی جا پرداخت نکرده است.

۳. برای مشتری مثال بزنید.

انسان‌ها موجوداتی اجتماعی هستند و علاقه زیادی به تأیید شدن دارند. در نتیجه هنگام فروش عصبی، استفاده از این موارد را فراموش نکنید: اعلام تعداد افرادی که این کالا را خریده‌اند، نشان دادن نظر مشتریان و میزان رضایت آن‌ها و …

۴. در فروش عصبی مشتری را مجبور به کاری نکنید.

شما می‌توانید افراد را ترغیب به خرید کنید، می‌توانید احساس نیاز آن‌ها را برانگیزید تا از شما خرید کنند، اما هرگز نباید آن‌ها را مجبور کنید تا خرید کنند. با این کار آن‌ها نه تنها از شما خرید نمی‌کنند، بلکه هرگز به فروشگاه شما باز نخواهند گشت. متاسفانه اشتباه اکثر فروشندگان در فروش عصبی همین مورد است. اگر مدل رفتاری افراد را بشناسید، می توانید رفتار خود را با آن چه برای مشتری قابل قبول است هماهنگ کنید و تشخیص دهید که با هر مشتری چطور رفتار کنید تا بخرد.

Impact on customer emotion in nervous sales

۵. روی علاقه افراد به خرید کردن تمرکز کنید.

افراد به خرید کردن علاقه دارند، اگر سعی کنید با استفاده از این علاقه تجربه خرید را برای آن ها زیباتر کنید، قطعا فروش خواهید داشت. آزمایشات مختلفی در فروشگاه‌ها انجام شده و نتایج نشان می‌دهند که پخش یک موسیقی خاص و حتی رایحه‌های بر تصمیمات خرید مشتریان تاثیر می‌گذارد. مثلا در یک لباس‌فروشی استفاده از بوی وانیل باعث دو برابر شدن فروش ماهانه آن ها شده است. 

۶. از علاقه انسان ها به آرامش و راحتی استفاده کنید.

عشق، سلامتی، راحتی، آرامش و شکوه چیزهایی هستند که اکثر مردم به دنبال آن هستند. پس سعی کنید هنگام فروش عصبی یکی از این موارد را به مشتری خود یادآوری کنید. مثلاً بگویید با خرید این کالا همه عاشق شما می‌شوند یا با خرید این کالا شما می‌توانید کارهای خود را خیلی راحت‌تر انجام بدهید.

۷. استفاده از صدا، بو یا رنگ در فروش عصبی

برخی افراد هرگز از اینترنت خرید نمی‌کنند، چون آن‌ها نمی‌توانند کالای مورد نظر خود را لمس کنند. در بقیه موارد هم هرچه دسترسی مشتری بیشتر باشد، احتمال خرید نیز افزایش می‌یابد. برای مشتریان خود این امکانات را فراهم کنید تا روی احساسشان بیشتر تاثیر بگذارید.

۵ ۱ رای
امتیاز بدهید
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
دوره فروش به شما کمک می کند تا در بازاری که روز به روز به سمت فضای رقابتی تری پیش می رود، کسب وکاری با سیستم فروش و بازاریابی اصولی و متمایز داشته باشید.
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
samiee

اینکه چطور احساسات مشتری رو در فروش عصبی درگیر کنیم خیلی هنر خوبیه. ۱۰۰ ها روش میشه با توجه به شخصیت مشتری و نوع محصول پیاده کرد. من دوره disc رو از شما خریدم و خیلی توی این موضوع به من کمک کرد.

پاسخ به  samiee

ممنونیم از انتقال نظر و محبت شما به مجموعه

2
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
pdf مقاله را رایگان دانلود کنید.

حالا که داری میری PDF مقاله رو دانلود کن همیشه داشته باشی