همه چیز درباره افزایش فروش

اقیانوسی از تکنیک های افزایش فروش

فروش در بحران کرونا موضوعی چالش برانگیز برای تمام کسب و کار ها است. قطعا رونق کسب و کار شما کمتر شده و باید به فکر راه های دیگری برای افزایش فروش خود باشید. در این بازار که دائما در حال پیشرفت است، دیگر تکنیک های قدیمی پاسخگوی نیاز شما و مشتریان نیستند. در این بازار فقط کسب و کارهایی باقی خواهند ماند که به راهکارهای افزایش فروش، بازاریابی و برندینگ اهمیت بدهند و در آن ها پیشرفت کنند. البته ما با شما موافقیم که در شرایط سخت فعلی نمی‌توانید کسب و کارتان را تغییر داده و یا برای برندسازی هزینه کنید. برای همین در این مطلب راه های افزایش فروش 100% عملی و تجربه شده را به شما ارائه می کنیم تا از شرایط فعلی خارج شده و بعد با خیال راحت برای ساخت یک کسب‌وکار حرفه‌ای اقدام کنید. در این مطلب به موارد زیر پاسخ خواهیم داد:

بدون فروش شما کسب و کاری نخواهید داشت،
همه آنچه دارید تنها یک سرگرمی است.
پس همین حالا وضعیت فروش خود را تنها در 5 دقیقه بررسی کنید.
مشاوره آنلاین کسب و کار، کاسب یار

چرا فروش ندارم؟

به نظر شما دلایلی که باعث می شوند فروشتان را از دست بدهید چیست؟

اکثریت فروشندگان در جواب به این سوال، تقصیر را به گردن رقیبی که قیمت پایین‌تری دارد می‌اندازند. حال اگر از همان گروه فروشنده ها بپرسید که چگونه به آخرین موفقیتشان در فروش رسیده‌اند، دلیل آن را روابط، اعتمادی که مشتریان به آن‌ها داشته‌اند، دانش و یا سایر راه‌هایی که برای مشتری ارزش ایجاد کرده‌اند می دانند. به نظر شما چرا وقتی در فروش موفق نیستیم قیمت مقصر است؟ اما وقتی در فروش به موفقیت می رسیم، آن را به هر چیزی به ‌جز قیمت نسبت می‌دهیم؟

جواب این است که قیمت عامل به هم خوردن معامله نیست. شما فروشتان را به خاطر ایجاد نکردن ارزش کافی در معامله ازدست‌ می‌دهید یا این که به مشتری کمک نمی‌کنید که تفاوت شما با دیگران را درک کند. برخی مشتریان به خاطر قیمت بالا از شما خرید نمی‌کنند، چون فقط گزینه‌های ارزان‌تر را می‌خرند و تنها معیار آن‌ها برای سنجیدن ارزش، قیمت است. اما این دسته از مشتریان فقط درصد بسیار کمی از خریداران را تشکیل می‌دهند. اکثر خریداران می‌دانند که ارزان‌ترین و بهترین هیچ‌گاه باهم همراه نمی‌شوند. 

1.برای مشتری ارزش ایجاد نمی‌کنید.

یکی از راه‌هایی که باعث می‌شود به‌جایی نرسید، دنبال کردن فرآیند درخواست پیشنهادی توسط مشتری است. این کار باعث می‌شود معامله تحت اختیار مشتری باشد و شما نتوانید برای مشتری ارزش ایجاد کرده و نیازهای واقعی او را درک کنید. پس برای فروش بهتر و بیشتر باید خودتان در پی فهمیدن نیازها و چالش‌های واقعی مشتریانتان باشید و سپس راه‌حل‌ها و طرح‌هایتان را برای ارزش دادن به مشتری عملی کنید.

2. پیشنهاد‌های خود را از رقبا متمایز نمی‌کنید.

اگر محصول یا خدمت شما هزینه و قیمت بیشتری داشته باشد، به ‌احتمال زیاد نتیجه بهتری نیز برای مشتری دارد. برای اینکه مشتریان تفاوت را احساس کنند، شما باید توضیح دهید که چگونه سرمایه‌گذاری بیشتر آن‌ها نتایج بهتری را هم عاید آن‌ها می‌کند و مهم‌تر این‌که باید به مشتری در درک اینکه سرمایه‌گذاری کمتر باعث می‌شود نتیجه‌ای را که می‌خواهند به دست نیاورند، کمک کنید.

3. روابط حیاتی با مشتری ایجاد نمی کنید.

هنگامی‌ که شما فاقد رابطه با مشتری باشید، معامله بسیار سخت می‌شود. قدرتمندترین نیروها در کار و زندگی نامحسوس هستند. رابطه بر مبنای دو نیروی ناملموس ساخته‌ شده است: اعتماد و توجه. به عبارت ساده مردم از کسی که او را می‌شناسند، دوست دارند و اعتماد دارند، خرید می‌کنند و فقدان این ناملموس‌ها، سریع‌ترین راه از دست‌ دادن فروش است. برخی مردم فکر می‌کنند که تطبیق دادن قیمت خود با قیمت رقیب، برنده شدن در فروش را برای آن‌ها آسان می‌کند. اما اگر تطبیق با قیمت کمتر رقیب باعث پیروزی می‌شود، پس چرا وقتی ‌که رقیب قیمتش بالاتر است خود را با آن تطبیق نمی‌دهید؟ جواب این است که مشکل قیمت نیست و چیز دیگری است.

کتاب 1+100 تکنیک افزایش فروش

فروش خود را تا 1000 درصد افزایش دهید!

کتاب 101 تکنیک افزایش فروش

چطور بیشتر بفروشم؟

فروش حیاتی ترین بخش کسب و کار است. حتی اگر محصول و خدمات خوبی داشته باشید، تیم حرفه ای، دکوراسیون و بسته بندی خاص داشته باشید ولی سیستمی برای فروش نداشته باشید، با شکست مواجه می شوید. در مقابل اگر محصولی با کیفیت متوسط داشته باشید اما ساختار فروش داشته باشید، موفق خواهید شد. فروش مثل گل زدن در تیم فوتبال است. پس حتی اگر بازیکنان، مربی و امکانات خوبی داشته باشیم ولی گل نزنیم تمام تلاش های ما بی فایده خواهد بود.

راهکار افزایش فروش در بازار امروز

قاعده فروش در بازار ایران تغییر کرده و خیلی از مدیران نمی دانند که باید برای فروش موفق سیستم داشته باشند، زیرا خیلی از افراد به خاطر انحصاری بودن بازار کالا و خدمات خود را به راحتی  می فروختند و حتی تقاضای بیش از فروش داشتند، بنابراین نیازی به سیستم بازاریابی و فروش نیز نداشتند. اما بازار انحصاری به دلیل شکسته شدن مرزهای بازار و کانالهای جدیدی مثل اینترنت تغییر کرد. بازار رقابتی تر شده، قدرت خرید مردم کم شده و آن ها برای خریدهای خود حساب شده تر عمل می کنند. موضوع دیگر تغییر معیار مردم برای خرید است، مثلا قبلا کالایی مثل فرش را برای راحتی محل نشستن خود می خریدند، ولی امروزه معیار آن ها برای خرید فرش زیبایی است.
فیلیپ کاتلر می گوید: ” در بازار رقابتی دو دسته از کسب و کارها باقی می مانند: آن هایی که سیستم بازاریابی و فروش دارند و آن هایی که روی برند خود کار کرده اند.” پس به دنبال معجزه و یا یک فرمول جادویی برای افزایش فروش خود نباشید. شما با استفاده از راهکارهای افزایش فروش اقیانوس آبی که کاملاً اجرایی و کاربردی هستند، می‌توانید در فروش خود تحول ایجاد کنید. کافی است برای انجام آن‌ها وقت، انرژی و انگیزه کافی داشته باشید و حرفه ای برنامه‌ریزی کنید. عرصه کسب‌وکار مانند زمین مسابقه است، پس کسی برنده می‌شود که با آمادگی بیشتر در میدان حاضر شود.

مقاله مرتبط: 20 تکنیک افزایش فروش

مهارت فروش و فروشندگی

از مهم ترین راهکارهای افزایش فروش یادگیری مهارت فروش و فروشندگی است. فروشندگی بخش مهمی از کار یک شرکت محسوب می شود. وقتی فروش حرفه ای به موفقیت دست یابد، سفارش ها سرازیر می شوند، دستگاه ها به کار می افتند، محصولات بارگیری می شوند، فاکتورها را صادر می کنند و در نهایت حساب شرکت پر می شود. از همین درآمد است که همه اعضای دیگر شرکت، حتی مدیر عامل و صاحب شرکت سود می برند. رد مانلی می گوید: همه چیز از یک فروش خوب شروع می شود”.

 برخی مواقع افراد چیزهایی می‌خرند که شاید هرگز از آن استفاده نکنند. آن ها از روی احساسشان خرید می کنند که تنها دلیل آن فروشنده است. افزایش فروش زمانی اتفاق می افتد که فروشنده با استفاده از تکنیک فروش عصبی روی مشتری تأثیر می‌گذارد و او را وادار به خرید می‌کند. به عنوان یک فروشنده باید بدانید که مشتریان هیچوقت به خاطر خود محصول آن را نمی خرند. فروشنده ماهر در مورد جنس صحبت می‌کنند و خود مشتری باید فواید آن را بیابد. اگر شما به جای محصول از فواید آن بگویید فروشتان افزایش خواهد یافت.

مشتری بزرگترین چالش یک فروشنده است. برای مثال با اینکه مشتری شدیداً به جنسی که شما دارید احتیاج دارد، ولی تمام سعی خود را می‌کند تا بهانه‌های مختلفی پیدا کند و پولی که با سختی به دست آورده است را خرج نکند؛ اما فروشندگان حرفه‌ای برای افزایش فروش تمام سعی خود را می‌کنند تا ارزش کالای خود را به مشتریانی که پتانسیل لازم را دارند نشان دهند.

مقاله مرتبط: بازاریابی عصبی

در ویدئو زیر به 10 قانون موفقیت در افزایش فروش حضوری اشاره می شود:

پخش ویدیو

در ادامه راه های افزایش فروش در 5 مورد به شما می گوییم که چطور کمتر کار کنید و بیشتر بفروشید:

1. برای فروش بیشتر خواسته‌های پنهان مشتریان خود را بشناسید.

مشتریان همیشه نمی‌دانند که چطور خواسته‌های خود را بیان کنند. فروشندگان باید یاد بگیرند که چگونه خواسته‌های پنهان مشتریان خود را شناسایی کنید و با درک عمیق‌تر از این که مشتری واقعاً به چه چیزی اهمیت می‌دهد نیاز او را شناسایی کرده و به او بفروشند.

2. نگرانی‌های مشتری را با شواهد برطرف کنید.

برخی مواقع مشتریان به‌سختی می‌توانند بپذیرند که تکنولوژی جدید یا کالایی که شما دارید چقدر می‌تواند برای آن‌ها مفید باشد. اکثر مشتریان در هنگام خرید شکاک می‌شوند، حتی اگر واقعاً آن کالا برای آن‌ها مفید باشد. مشتریان فکر می‌کنند شما می‌خواهید سر آن ها کلاه بگذارید. برای اینکه شک آن‌ها را برطرف کنید بگویید که چقدر مشتریان قبلی شما از این محصول راضی بوده‌اند. اگر مشتری شما حس کند که افراد دیگری هم از این محصول استفاده کرده‌اند و راضی بوده‌اند احتمال خرید او بیشتر می‌شود.

3. یکی از تکنیک های افزایش فروش این است که کمتر بفروشید.

تا زمانی که قیمت در درجه اول اهمیت قرار دارد شما باید راهی پیدا کنید تا خودتان را با بودجه مشتری تطبیق داده و فروش خود را تضمین کنید. جیم هرست می‌گوید:” فروختن یک چیز کوچک به مشتری راه را برای فروش‌های بزرگتر باز خواهد کرد.” مشتری را با یک ضمانت کوچک مطمئن کنید و یک جواب بله از او بگیرید تا آماده خرید شود. سپس یک چیز کوچک به او بفروشید. حالا مشتری آمادگی خریدهای بزرگتر را دارد. از این شیوه می توانید برای افزایش فروش در زمان رکود استفاده کنید.

4. از عواقب نخریدن صحبت کنید.

برای ترغیب مشتری به خرید، اول باید توضیح دهید که اگر این کالا را نخرد چه چیزهایی را از دست می‌دهد. چون مردم اصولاً از عواقب منفی خوششان نمی‌آید و این احتمال خرید آن‌ها را بیشتر می‌کند.

5. برای افزایش فروش به مشتریان خود آموزش دهید.

از راهکارهایی برای فروش بیشتر می توان به آموزش مشتریان اشاره کرد. اگر مشتری آمادگی لازم را ندارد تا از شما خرید کند، به او اطلاعات بیشتری در مورد محصول بدهید. به مشتری برای خرید فشار نیاورید، ولی به او اطلاعات کاملی در مورد محصول و فوایدی که برای او دارد بدهید.

برای دریافت لینک دانلود رایگان چک لیست ایمیل خود را وارد کنید.

چک لیست افزایش فروش

راه های افزایش فروش

پیش از این در مورد دلایل عدم یا کاهش فروش، تفاوت تکنیک های فروش در بازار امروز و مهارت فروشندگی صحبت کردیم.

در ادامه این مطلب به انواع تکنیک های افزایش فروش می پردازیم که فوق العاده اثربخش هستند.

1. مشخص کردن اولویت های فروش

در مشاوره ها و اموزش هایی که در اقیانوس آبی به مدیران ارائه می دهیم متوجه شدیم که خیلی ها اولویت های خود را در فروش درست رعایت نمی کنند. اکثر آن ها فکر می کنند که برای فروش بیشتر باید پول خرج کنند، تبلیغ کنند و مشتری جدید پیدا کنند. اما نگاه ما کاملا متفاوت است.روش های کنم هزینه تر اثرگذاری بیشتری در فروش دارند.
به عنوان مثال اولویت اول شما باید حفظ مشتریان فعلی باشد. جذب مشتری جدید 5 تا 10 برابر حفظ مشتری فعلی برای شما هزینه خواهد داشت. ازخودتان بپرسید که چقدر برای حفظ مشتریان فعلی خود برنامه ریزی کرده اید؟ چه خدماتی به مشتریان خوش حساب خود می دهید؟ اکثر کسب و کارهایی که برای مشاوره به اقیانوس آبی مراجعه می کنند، سیستمی برای این کار ندارند و مشتریان خود را فراموش می کنند.
روش دمبلیتحقیقات نشان داده است که هزینه جذب یک مشتری جدید ۵ تا ۱۰ برابر هزینه حفظ مشتریان فعلی است. متأسفانه در ایران به حفظ مشتریان کنونی اهمیت زیادی داده نمی‌شود و به جذب رضایت مشتری تازه وارد اهمیت بیشتری داده می‌شود. به این روش، روش دمبلی گفته می‌شود. در روش دمبلی مشتریان راضی و قدیمی خدمات کمتر دریافت می‌کنند و قیمت بالاتری پرداخت می‌کنند و مشتریان جدید و اهل چانه‌زنی خدمات بیشتر و قیمت بیشتری دریافت می‌کنند. این کار زیان بزرگی برای کسب و کارها است و باعث می شود مشتریان خوب خود را از دست بدهند.

مقاله مرتبط: انواع مشتریان

اولویت های فروش شما باید این موارد باشند:

2. افزایش فروش با افزایش سود

برای تمام افرادی که کسب‌وکاری دارند، افزایش سود به‌عنوان پاداشی برای تمام کارها و تلاش‌هایی است که تاکنون انجام داده‌اند. امروزه بسیاری از کسب‌وکارها برای افزایش سود خود به مشکل برخورد کرده‌اند و اکثر صاحبان کسب‌وکارها فکر می‌کنند برای افزایش سود و درآمد، فقط باید بتوانند فروش خود را افزایش دهند. متاسفانه این کار در کوتاه مدت بسیار دشوار است. یکی از روش‌های مهمی که برای افزایش سودآوری وجود دارد، این است که بتوانید حاشیه سود خود را بالا ببرید تا درآمد بیشتری نصیب شما شود. شما می توانید با تکنیک هایی مثل افزایش قیمت، تمرکز روی محصولات سودآور، تسویه حساب به موقع، کاهش هزینه ها و … به افزایش سود دست پیدا کنید.

3. بازاریابی اینترنتی و بازاریابی محتوایی، راه افزایش فروش

یکی از راهکار افزایش فروش بسیار کاربردی بازاریابی اینترنتی و محتوایی است.

بازاریابی محتوایی، نوعی از بازاریابی است که در آن شما به مخاطبین محتوای رایگان می‌دهید و باعث جلب اعتماد آن‌ها می‌شوید که کاری بسیار کم‌هزینه است. شما می‌توانید به‌وسیله بازاریابی محتوایی تبلیغات خود را به گوش هزاران مخاطب برسانید و نتیجه مطلوبی از آن بگیرید. امروزه برندها با استفاده از محتوا می‌توانند بیشتر از قبل با مخاطبین خود در ارتباط باشند و محصولات خود را با روش ساده‌تری یعنی از طریق شبکه های اجتماعی به آن‌ها معرفی کنند

از شبکه های اجتماعی قدرتمند برای تبلیغات و افزایش فروش می توان به اینستاگرام و لینکدین اشاره کرد.

در ویدئو زیر به 7 مزیت بازاریابی محتوایی برای افزایش فروش کسب و کار شما اشاره می شود:

پخش ویدیو

بازاریابی اینترنتی در زمان‌های گذشته تاثیر خوبی در فروش بیشتر داشت، اما امروزه به دلیل افزایش حجم تبلیغات، مردم بسیاری از آن ها را نمی‌خوانند. پس اگر این روزها شما بدون استراتژی خاصی در حال ارسال کمپین اینترنت مارکتینگ خود هستید، دارید وقت خود را تلف می‌کنید.

برای امروزی کردن روش اینترنت مارکتینگ و نزدیک شدن به هدفی که در ارسال تبلیغات خود دارید نکات زیر را رعایت کنید:

1.فرآیند خرید را برای مشتریانتان ساده‌تر کنید.

وب سایت یک شرکت خارجی با وجود این که بازدیدکنندگان بسیاری داشت، اما طی سال‌ها فروش اینترنتی چندانی نداشت. این شرکت تصمیم گرفت با یک مشاور بازاریابی اینترنتی صحبت کند و به این نتیجه رسید که مراحلی که مشتریان باید طی کنند تا به خرید نهایی برسند خیلی طولانی است. او پیشنهاد داد که همه مراحل را حذف کنند و فقط با گرفتن شماره تماس هر فرد او را وارد مرحله درگاه پرداخت کنند. سپس با آن فرد تماس بگیرند و آدرس و کد پستی آن فرد را دریافت کنند. با این کار فروش اینترنتی آن شرکت به‌طور شگفت‌انگیزی افزایش یافت.

2. با کاربران خود در ارتباط باشید.

شما باید کاربران خود را بشناسید. هر ایمیلی که ارسال می‌کنید و هر تماسی که می‌گیرید برای شما هزینه دارد. پس اگر مشتریان خود را نشناسید و ندانید بیشتر به چه چیزی علاقه دارند، تماس و یا ارسال ایمیل‌ها و تبلیغات شما خیلی مفید نخواهند بود. پس نه تنها فروش نخواهید داشت بلکه در واقع شما در حال اتلاف وقت و هزینه خود هستید.

3. یک رسانه اجتماعی محبوب پیدا کنید تا تجربیاتتان را با مردم به اشتراک بگذارید.

امروزه برخی از رسانه‌های اجتماعی از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. آن‌ها را شناسایی کنید و به مردم محتوای رایگان بدهید تا بتوانند بهتر با شما ارتباط برقرار کنند. بعد از این کار می‌بینید که مردم چقدر راحت‌تر محصول شما را خریداری می‌کنند و فروش شما بهتر می شود.

کاسب یار

مشاوره آنلاین کسب و کار
مشاوره آنلاین کسب و کار، کاسب یار

4. افزایش فروش با استفاده از سه تکنیک بیش فروشی، فروش مکمل و کم فروشی

در بسیاری مواقع کسب و کارها باوجود این که مشتریان زیادی دارند اما فروش و سود زیادی ندارند. از تکنیک های فروش بیشتر می توان به سه تکنیک زیر اشاره کرد:

1. بیش فروشی

بیش فروشی تکنیکی است که در آن مشتری ترغیب می‌شود خرید بیشتری انجام دهد و شما علاوه بر محصول اصلی، محصولات جانبی هم به او خواهید فروخت. با پیشنهاد بسته کامل‌تری از محصول اصلی، شما مشتری را ترغیب به خرید کالای دوم می‌کنید که در نهایت برای شما سود بیشتری خواهد داشت. مثلاً به افرادی که ساندویچ خریده‌اند، پیشنهاد پکیج کامل ساندویچ، سالاد، نوشابه و سیب‌زمینی داده می‌شود که نوعی بیش فروشی است. یکی از بهترین راه‌های بیش فروشی این است که به مشتری بگویید با این کار چقدر از پولش ذخیره خواهد شد و اگر این خرید را انجام ندهد چقدر ضرر خواهد کرد.

2. فروش مکمل

در تکنیک فروش مکمل شما علاوه بر محصول اصلی، به مشتری محصولات مکمل محصول اصلی را نیز خواهید فروخت. مثلاً پس از خرید موبایل به شخص مورد نظر محافظ صفحه،‌ کاور گوشی و … را پیشنهاد می‌دهید تا سود بیشتری به دست بیاورید.

3. کم‌فروشی

اکثر بازاریابان و فروشندگان با تکنیک بیش فروشی و فروش مکمل آشنایی دارند اما تکنیک دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند روی افزایش فروش شما مؤثر باشد. کم‌فروشی یعنی زمانی که مشتری از شما کالایی را درخواست کرد، به او برند خوب را پیشنهاد می‌دهید و سپس به او برندی از محصول را می‌دهید که از اولی ارزان‌تر است. با این روش مشتری اگر قادر به خرید گزینه اول نبود، به ‌جای ترک مغازه شما گزینه دوم را خواهد خرید.

8 راهکار برای فروش بیشتر

اگر می خواهید با 8 راهکار افزایش فروش مثل تکنیک تنگ ماهی آشنا شوید، ویدئو زیر را حتما ببینید.

پخش ویدیو

5. تکنیک های فروش در تخفیف ها

به عنوان یک فروشنده باید بدانید که تخفیف نقدی، بدترین نوع تخفیف برای جذب مشتری و افزایش فروش است. شاید با خواندن این جمله بگویید مگر می‌شود وقتی همه فروشندگان تخفیف نقدی می دهند، اشتباه باشد؟ پس چگونه تخفیف بدهیم؟ تخفیف نقدی اشتباه است زیرا:

1. شما به اندازه مبلغ تخفیف در فروش ضرر می‌کنید.

در تخفیف نقدی اگر ۲۰۰،۰۰۰ تومان به مشتری تخفیف می‌دهید، به اندازه دویست هزار تومان از سود خود کم کرده اید. در حالی که اگر به جای تخفیف نقدی به مشتری کالا بدهید، مسلما بخشی از مبلغ کالا را سود تشکیل می‌دهد. به عنوان مثال اگر کالای  ۲۰۰،۰۰۰ تومان را به عنوان تخفیف به مشتری بدهید، بخشی از ۲۰۰،۰۰۰ تومان را قیمت کالا و بخشی از آن را سودی که برای فروش آن در نظر گرفته بودید تشکیل می‌دهد.

مثلا ۱۶۰،۰۰۰ تومان قیمت خرید کالا و ۴۰،۰۰۰ تومان سود فروش آن بوده است. بنابراین شما با تغییر روش تخفیف از نقدی به تخفیف کالایی، به جای ۲۰۰،۰۰۰تومان ,۱۶۰،۰۰۰ تومان از سودتان کم شده است.

2. تخفیف نقدی بر روی مشتری اثری کوتاه مدت دارد.

درست است که مشتری در آن لحظه تخفیف گرفته است و مبلغ تخفیف را نداده است، اما این کار نه تنها سود شما را کاهش داده بلکه کمترین اثر را نیز روی مشتری گذاشته است. در حقیقت اثر تخفیف نقدی روی مشتری فقط برای چند دقیقه است. وقتی تخفیف کالایی را جایگزین تخفیف نقدی می‌کنید مشتری این کالا را مدت ها خواهد داشت و اثر بلند مدت‌تری بر او خواهد گذاشت.

3. تخفیف نقدی کمترین اثر را بر فروش شما خواهد گذاشت.

معمولا تخفیف‌های نقدی را هیچ‌کس لمس نمی‌کند، چون قابل رویت و ملموس نیستند و حس خاصی را به مشتری القا نمی‌کنند. این درحالی است که وقتی مثلا تخفیف را به جای نقدی به تخفیف کالایی تغییر دهید، درحقیقت شما به جای ۱ کالا ۳ کالا فروخته‌اید و اثر هم‌افزایی دارد. یعنی موجب می‌شود میزان رویت کالای شما توسط افراد دیگر ۲ برابر شود و به فروش بیشتر شما کمک خواهد کرد.

4. فقط تخفیف کالایی مناسب نیست.

شاید در این مقاله مثال‌ها بیشتر مربوط به جایگزینی تخفیف کالایی به جای نقدی بود، ولی روش‌های دیگری هستند که باز هم از تبلیغ کالایی برای مشتری ارزشمندتر و برای شما سودآورتر هستند؛ مثل آموزش استفاده از محصول و یا خدمات پس از فروش وغیره.

فیلم های آموزشی "افزایش فروش"

دوره فروش پلاس اقیانوس آبی با راهکارهای فروش اجرایی و نتیجه محور خود به کسب وکار شما کمک خواهد کرد تا به فروش و سودآوری هر چه بیشتر برسید.

اقیانوس آبی را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید.

چک لیست افزایش فروش به ایمیل شما ارسال شد. 

اگر آن را مشاهده نمی کنید، پوشه ی Spam و تب Promotions را نیز چک کنید.

آنالیز آنلاین کسب و کار

اگر کسب و کار شما مشکلات زیادی داره و ریشه اصلی اونها رو نمیدونین…
مطمئن نیستین برای حل مشکلات کارتون باید از کجا شروع کنین…