قیف فروش اینستاگرام

چگونه قیف فروش در اینستاگرام خود بسازید؟

فهرست مطالب

اگر عجله داری PDF مقاله را دانلود کن تا هر وقت خواستی بخونی

هنگامی که اکانت اینستاگرام شما به طور کامل راه اندازی شد، راهی روشن برای بازگشت ترافیک به سایت شما وجود ندارد. درک اهمیت و طراحی قیف فروش در اینستاگرام شما برای افزایش ترافیک و افزایش فروش بسیار کلیدی است. قیف فروش در اینستاگرام حتی گاهی از الگوریتم های اینستاگرام نیز مهم‌تر است.

nstagram بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر فعال با علایق در تمام صنایع از زیبایی و مد گرفته تا ماشین و حسابداری دارد. مهم نیست که برند شما چه چیزی را نشان می‌دهد، تقریباً تضمینی است که مخاطب هدف خود را در شبکه اجتماعی پیدا خواهید کرد.

تنها مسئله این است که وقتی حساب نام تجاری شما تماماً راه اندازی شد، هیچ راه روشنی برای بازگرداندن ترافیک به سایت شما وجود ندارد. درک اهمیت قیف فروش در اینستاگرام برای افزایش ترافیک و افزایش فروش کلیدی است. حتی ممکن است مهم‌تر از الگوریتم گریزان باشد.

اهمیت قیف فروش در اینستاگرام

ویژگی های اینستاگرام

اینستاگرام قبلاً قابلیتی به نام خرید اینستاگرام را برای بسیاری از کاربران در ایالات متحده معرفی کرده بود که به برندها اجازه می‌دهد محصولات را در تصاویر اینستاگرام خود با نام محصول و قیمت برچسب گذاری کنند.

هنگامی که یک کاربر اینستاگرام روی عکس ضربه می‌زند و سپس روی نام محصول کلیک می‌کند، به صفحه توضیحات محصول منتقل می‌شود، جایی که می‌تواند تصمیم بگیرد به وب سایت برند کلیک کند.

بسیاری از برندها سال هاست که منتظر هستند تا اینستاگرام چنین چیزی را معرفی کند. با این حال، برای استفاده از این ویژگی، شرکت شما باید یک صفحه فیس بوک و همچنین راه اندازی بخش فروشگاه فیس بوک داشته باشد.

اگر شرکت شما هنوز به خرید اینستاگرام دسترسی ندارد، یا تنظیمات بخش فروشگاه فیس بوک را ندارید، نگران نباشید، همچنان می‌توانید از طریق قیف فروش در اینستاگرام، فروش خود را از اینستاگرام انجام دهید.

اما، ما دقیقاً به شما نشان خواهیم داد که چگونه قیف فروش در اینستاگرام خود را ایجاد کنید و موفقیت را در طول مسیر اندازه گیری کنید.

اول، آیا از خود می‌پرسید که قیف فروش یا بازاریابی چیست؟ این فقط یک روش فانتزی برای صحبت در مورد مراحل مختلف فرآیند خرید است که یک شرکت بالقوه خود را از طریق آن هدایت می‌کند. وقتی در این پست حرکت می‌کنیم، همه چیز منطقی خواهد بود، بنابراین بیایید مستقیماً وارد آن شویم.

مراحل قیف فروش در اینستاگرام

در ادامه مراحل قیف فروش در اینستاگرام را بررسی می‌کنیم با مجله اقیانوس آبی همراه باشید:

قیف فروش اینستاگرام چطور کار می کند؟

۱. بالای قیف فروش در اینستاگرام

در بالای قیف فروش در اینستاگرام Sales funnel on Instagram شما دنبال کنندگان شما قرار دارند همان جایی که مخاطبین شعار تبلیغاتی شما را مشاهده می‌کنند. هدف این است که قیف خود را تا آنجا که ممکن است با تعداد بیشتری از مخاطبان مورد نظر خود پر کنید.

هرچه تعداد افراد بیشتری را در قیف خود قرار دهید، می‌توانید افراد بیشتری را برای تبدیل و انجام اقدام دلخواهتان در وب سایت خود دریافت کنید. میانگین نرخ تبدیل در تمام صنایع و منابع ترافیک آنلاین حدود ۳ درصد است.

اهمیت تعداد فالوورها در قیف فروش اینستاگرام

هرچه تعداد افراد بیشتری شما را در اینستاگرام دنبال کنند، افراد بیشتری را می‌توانید برای کلیک بر روی سایت خود ترغیب کنید تا بتوانید استراتژی فروش خود را اعمال کنید. دقیقاً به همین دلیل است که افزایش فالوور اینستاگرام بسیار مهم است.

می‌توانید از سایتی برای خرید فالوورهای جعلی استفاده کنید، اما این ربات‌ها هرگز روی سایت شما کلیک نمی‌کنند و خریدی انجام نمی‌دهند؛ بنابراین بی فایده هستند.

بهتر است زمان (و پول) خود را صرف افزایش فالوور اینستاگرام خود با افراد واقعی کنید. شما می‌توانید این کار را با استفاده از هشتگ‌های محبوب برای صنعت خود و همکاری با سایر کسب و کارهای مکمل برای تبلیغ متقابل یکدیگر انجام دهید.

بیشتر بخوانید: طراحی قیف فروش در کسب و کار از صفر تا صد

اهمیت تعداد فالوورها در قیف فروش اینستاگرام

۲. وسط قیف فروش در اینستاگرام

همانطور که تعداد فالوورهای اینستاگرام خود را افزایش می‌دهید، باید میزان تعامل خود را نیز در نظر بگیرید؛ یعنی افرادی هستند که به طور فعال پست‌های شما را دوست دارند و نظر می‌دهند.

در حالی که داشتن تعداد زیادی دنبال کننده عالی است، این تنها اولین قدم در فرآیند قیف فروش در اینستاگرام شما است. شما باید با آن افراد ارتباط برقرار کنید تا نشان دهید چرا باید از شما خرید کنند.

شما می‌توانید با ارسال عکس‌های باکیفیت از محصولات خود، پاسخ به نظرات (به ویژه سوالات مخاطبان)، پرسیدن سوال در پست‌های خود و درج یک فراخوان قوی برای اقدام در هر عنوان پست، تعامل افراد با پیجتان را بالا ببرید.

۳. پایین قیف فروش در اینستاگرام

در انتهای قیف فروش اینستاگرام شما افرادی هستند که بیشترین خرید را دارند. آن‌ها پست‌های شما را دنبال می‌کنند و مکرراً با آن‌ها شما درگیر می‌شوند که نشان دهنده علاقه شدید به نام تجاری و پیشنهادات شما است. اینها افرادی هستند که واقعاً می‌خواهید وارد وب سایت شوند و خرید کنند.

در طراحی قیف فروش در اینستاگرام مراقب باشید صفحه‌ای که به آن لینک می‌دهید همیشه با محتوای اینستاگرام شما مرتبط بوده و برای آن مخاطب خاص بهینه شده باشد. این بدان معناست که صفحه فرود شما یا همان landing page باید بهینه سازی شده برای تلفن همراه باشد و مستقیماً با آنچه که در اینستاگرام گفته‌اید مرتبط باشد.

بهتر است آدرس وب سایت خود را در bio اینستاگرام قرار داده و آن را UTMدار کنید تا راحت‌تر بتواند نرخ تبدیل ورودی سایت از اینستاگرام را تحلیل و آنالیز کنید.

قیف فروش چطور کار میکند

مثال طراحی قیف فروش دیجیتال

در مثال زیر ۴ مرحله قیف فروش در اینستاگرام را به وضوح می‌بینید. در این جا قیف فروش دیجیتال مارکتینگ را بررسی می کنیم:

  1. یک بازدید کننده از طریق جستجوی Google یا شبکه‌های اجتماعی به وب سایت شما وارد می‌شود. او اکنون یک مخاطب بالقوه محسوب می‌شود. (آگاهی)
  2. اگر طراحی وب سایت شما درست باشد، این بازدید کننده ممکن است چند پست وبلاگ شما را بررسی کند یا لیست محصولات شما را مرور کند. در جایی از وب سایت به او فرصت می‌دهید تا در لیست ایمیل شما ثبت نام کند. (جلب توجه)
  3. اگر بازدید کننده فرم شما را پر کند، به یک سرنخ یا لید تبدیل می‌شود. اکنون می‌توانید روی مشتری در خارج از وب سایت خود از طریق ایمیل، تلفن یا پیامک- یا هر سه مورد – بازاریابی انجام دهید. (تصمیم گیری)
  4. هنگامی که با پیشنهادات ویژه، اطلاعات مربوط به پست‌های جدید وبلاگ، کوپن تخفیف دادن یا سایر پیام‌های جذاب با سرنخ‌ها تماس می‌گیرید، معمولاً به وب سایت شما باز می‌گردند و عملی که شما خواستید را انجام می‌دهند. (اقدام)

جمع بندی

در این مطلب از گروه اقیانوس آبی سعی شد با ارائه مطالب درک بهتری درباره نحوه عملکرد قیف فروش اینستاگرام داشته باشید، پس وقت آن است که یک برنامه عملیاتی تهیه کنید.

اینکه در حال حاضر فالوور قابل توجهی در اینستاگرام داشته باشید یا از ابتدا شروع کنید، مهم نیست. شما همچنان می‌خواهید هر روز تا آنجایی که می‌توانید بالای قیف خود را با دنبال کنندگان جدید و هدفمند پر کنید و سپس با استفاده از تعامل و یک فراخوان قوی، آن‌ها را به پایین قیف ببرید.

همانطور که می‌بینید، هر مرحله از قیف به طور طبیعی خود را به مرحله بعدی هدایت می‌کند تا در نهایت به گفتگو یا فروش برسید. برای اطمینان از اینکه قیف شما به درستی کار می‌کند، حتماً هر روز به معیارهای خود توجه کنید. یعنی بررسی کنید:

  • بالای قیف: بررسی تعداد فالوورهای خود
  • وسط قیف: تعداد نظرات و لایک‌هایی که در هر پست دریافت می‌کنید، یا تعداد افرادی که روی لینک بیو شما کلیک می‌کنند.
  • پایین قیف: چه تعداد تبدیل از طریق صفحه فرود مخصوص اینستاگرام خود دریافت می‌کنید.
۵ ۷ رای ها
امتیاز بدهید
نویسنده مقاله : داوود احمدی

اشتراک گذاری با دوستانتان در :

جهت دانلود PDF ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید.
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
در دوره بازاریابی اقیانوس آبی “مارکتینگ پلاس” تدوین یک برنامه بازاریابی اثرگذار و قابل اجرا را می آموزید. هم چنین یاد می گیرید چطور یک کمپین تبلیغاتی موفق بنویسید.

33%   ۹,۰۰۰,۰۰۰ ریال ۶,۰۰۰,۰۰۰ ریال

اشتراک در
اطلاع از
11 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ثنا عارفی

خیلی وقت بود دنبال چنین مقاله‌ای بودم
توضیحات از همه‌چی رو داده بودید
مقاله‌ی کامل و جامعی بود🙏🏻

رضا عباسی

مراحل رو خیلی خیلی دقیق و جذاب توضیح داده بودید
ممنون که همچین مقاله‌ی زیبایی رو در اختیار ما گذاشتین

میلاد قربانی

تقریبا تعداد فالوور ها تا چه حد باشه خوبه؟

پگاه جلالی

سلام. قطعا تعداد فالوور مهم هست، ولی چیزی که مهم تره اینه که شما قوانین اینستاگرام مثل هشتگ گذاری را به درستی رعایت کنید و هم چنین مخاطب را درگیر و مشتاق مطالبتون بکنید. اینطوری باعث میشه فالوور بیشتری جذب کنید و پیجتون به مرور زمان پویا تر بشه

هیلدا دهقان

قسمت های مختلف قیف فروش رو عالی توضیح دادید طوری که سوالی برامون پیش نمیاد♥️

مهدی آصفی

از بین ۴ مرحله قیف فروش کدوم حساس تره؟

پگاه جلالی
پاسخ به  مهدی آصفی

سلام. قطعا کسب و کار شما مراحل قیف فروش رو به ترتیب طی میکنه. در هر بخش شما باید مراقب سفر مشتری در طی قیف فروشتان باشید و نتایج را انالیز کنید تا بفهمید که ایا همانطور که میخواستید عمل میکنید یا خیر. پس تمام مراحل حساس و مهم هستن. آنالیز نتایج در قیف فروش اینستاگرام بسیار راحته، چون اعداد و گزارش ها رو به صورت دقیق در اختیارتون قرار میده

سهیلی

خیلی ها قبلا از روش خرید فالوورهای جعلی استفاده میکردند. ولی نه کار جالبی هست و نه جواب میده. ممنون از مطالب خیلی خوبتون

پگاه جلالی
پاسخ به  سهیلی

سلام. بله خوشبختانه الگوریتم های اینستاگرام خیلی حساس تر از قبل شدن و کسب و کارهایی که واقعا برای کاربر محتوا تولید می کنن و فالوئرهای واقعی دارن موفق ترن

داودنژاد

میشه به طور خلاصه بگین قیف فروش یعنی چه؟

پگاه جلالی
پاسخ به  داودنژاد

اگر میخواین با تعریف دقیق قیف فروش، مزایای اون و نحوه کار و ترسیمش اشنا بشین، حتما مقاله زیر رو بخونین:
https://oghyanooseabi.com/sales-mag/sales-funnel/

دوره آموزش بازاریابی با 50 درصد تخفیفمشاهده دوره

پشتیبانی اقیانوس آبی

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

pdf مقاله حاضر است. با یک کلیک دانلود کنید: