انتخاب اسم برند اقیانوس آبی

هزاران ایده الهام بخش برای نام برند شما

اگر فرزندی داشته باشید و برای آن هیچ اسمی انتخاب نکنید چه اتفاقی می افتد؟ انتخاب اسم برند اولین گام در وجودیت بخشیدن به کسب و کار شما است.

ثبت درخواست مشاوره رایگان انتخاب اسم برند

اهمیت انتخاب اسم برند

چرا به انتخاب اسم برند نیاز دارید؟

اگر فرزندی داشته باشید و برای آن هیچ اسمی انتخاب نکنید چه اتفاقی می افتد؟ آن وقت هر کسی او را با هر اسم یا صفتی که می خواهد صدا می زند. انتخاب اسم برند اولین گام شما در وجودیت بخشیدن به کسب و کار شما و برندسازی است. اسم برای برند باید متناسب با هویت سازمانی شما باشد.

اهمیت ثبت اسم برند در کسب و کارها چقدر است؟

شما ممکن است سالیان سال روی انتخاب اسم برند، طراحی لوگو، تبلیغات و آگاه سازی مشتریانی کار و سرمایه گذاری کنید که مالکیتش با شما نباشد و متعلق به شخص یا شرکت دیگری است. در این صورت شما تمام وقت، هزینه و انرژی خود را صرف بزرگ کردن برندی که مالکیتش با شما نیست کرده اید. حتی شخص مالک به صورت قانونی می تواند جلوی تبلیغات و کار شما را هم بگیرد.

مشاوره راه اندازی کسب و کار اینترنتی >>

مراحل انتخاب اسم برند در اقیانوس آبی چگونه است؟

اولین گام برای طراحی و انتخاب اسم برند متمایز و حرفه ای، به دست آوردن شناخت نسبت به هویت، شخصیت و ارزش های آن برند می باشد. به همین جهت ما ابتدا جلسه ای با حضور کارفرما برگزار می کنیم. طی این جلسه با طرح سوالاتی، نسبت به هویت آن مجموعه شناخت بدست می اوریم و جامعه هدف، چشم انداز، جایگاه برند و … مجموعه را شناسایی می کنیم.

در این مرحله به جستجو برای یافتن اسم برند خاص و متناسب با هویت آن یا طراحی نام با استفاده از تکنیک های خلق نام می پردازیم.

در این مرحله به بررسی نام های طراحی شده می پردازیم و آن ها را از نظر فیلترهای دوگانه خوانی، دوگانه نویسی و … بررسی می کنیم.

در این مرحله از انتخاب اسم برند، تمامی نام های منتخب توسط شرکت های ثبت برند بررسی می شوند تا مطمئن شویم که نام های انتخابی در طبقه کاری مدنظر ما به ثبت نرسیده باشند.

دامین نام های منتخب را طریق وب سایت های ارائه دهنده خدمات سرور چک می کنیم که آزاد باشند تا کارفرما بعد از انتخاب اسم برند، برای راه اندازی وب سایت با مشکل مواجه نشود.

پس از آنالیز اولیه و شناخت هویت برند، به جستجو برای یافتن کاراکتر و‌ نمادی که به درستی بتواند هویت و شخصیت آن برند را معرفی کند می پردازیم و مود بردی که نتیجه آنالیز اولیه نمادها، اشکال، رنگ ها و … می باشد در اختیار تیم گرافیک قرار می گیرد تا به درستی بتوانند هویت آن مجموعه را به زبان اشکال و خطوط ترجمه کنند.

در این مرحله 3 اسم برند خاص با قابلیت ثبت بین 50 تا 65 درصد پرزنت می شود تا کارفرما یک اسم برند را از بین اسامی انتخاب کند.

در صورتی که انتخاب اسم برند در مرحله اول مورد تایید کارفرما قرار نگیرد، یک مرحله دیگر انتخاب انتخاب نام تجاری انجام می شود و 3 اسم برند دیگر طی جلسه دوم برای کارفرما پرزنت می شود.

 

چرا انتخاب اسم برند خود را به اقیانوس آبی بسپارید؟

شما زمانی که می خواهید برای فرزند خود نامی انتخاب کنید به عقاید، ارزش ها، علایق و در مجموع هویت خانوادگی خود توجه می کنید. نام برند هم همین گونه است، باید نامی متناسب با هویت سازمانی خود برای آن انتخاب کنید.
از این رو اقیانوس آبی بر مبنای آنالیز اولیه و شناخت نسبت به هویت و شخصیت برند شما فرآیند انتخاب اسم برند را شروع می کند و پس از گذراندن تمام فیلترهای انتخاب نام برند و استعلام ثبت، نام های مطمئن و حرفه ای را به مرحله پرزنت می رسند.

12+
سال تجربه
200+
پروژه موفق
160+
مشتری خوشحال

تاکنون بیش از 80% مشتریان ما از انتخاب اسم برند خود راضی بوده اند.

اسامی برند مورد تایید مشتریان

دانیکا

تولیدی خوراک دام و طیور دانیکا: ترکیب دان + نیکا (خوب)

آسایار

آسانسور آسایار: به دلیل ماهیت آسانسور که آسودگی است.

آرامیس

صنایع درب و پنجره آرامیس: ریشه فارسی آرامش و سلامتی

نودانو

شرکت نودانو: ترکیب نو + دانه به علت تازگی و تمایز کیفیت این برند

دانیکو

مشاور و طراح ساختمان دانیکو: دان (ریشه دانستن) + co (کمپانی)

سالپو

خانه پروتئین سالپو: ترکیب سالم + پروتئین به دلیل نوع محصولات و ماهیت آنها

هیراکو

ابزار آلات هیراکو: ترکیب هیرا (وسیع) + co (کمپانی) و به دلیل وسعت مجموعه و تنوع محصولات

سیندژ

مصالح ساختمانی سیندژ: سین (عقاب)+ دژ (قلعه) به مهنای قلعه عقاب با توجه به کیفیت مصالح ساختمانی برند

ماکوپاکو

پخش پتو و روفرشی ماکوپاکو: استفاده از تکنیک هم قافیه و کلمه “ماکو” از ابزارهای نساجی

رایان

تولید گاوصندوق رایان: به معنی هوشمند و اندیشمند و به علت تکنولوژی محور بودن مجموعه

نیوان

لوازم یدکی نیوان: انتخاب با توجه به کهن الگوهای بازرگانی نیوان به معنای دلیر، شجاع و پهلوان

تیارا

مزون لباس تیارا: به معنای زیبا و چشم نواز و به علت دوخت لباس های کار دست و طبق سلیقه مشتری

هزینه انتخاب اسم برند توسط شرکت اقیانوس آبی چقدر است ؟

برای دریافت قیمت پکیج انتخاب نام برند با ما تماس بگیرید:

ثبت درخواست مشاوره رایگان انتخاب اسم برند

سوالات متداول در زمینه نام گذاری و انتخاب اسم برند

خیر، اقیانوس آبی تنها انتخاب اسم برند را انجام می دهد و هیچ فعالیتی در زمینه ی ثبت برند ندارد.

برای ثبت نام برند شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به آدرس http://iripo.ssaa.ir و تکمیل اظهارنامه و یا از طریق یکی از موسسات ثبتی اقدام نمایید.

نام های پیشنهادی تنها در طبقه کاری مدنظر بررسی می شوند که تاکنون به ثبت نرسیده باشد اما ممکن است در طبقه های کاری دیگر به ثبت رسیده باشد.

خیر، اقیانوس آبی قبل از انتخاب اسم برند، تمامی نام های پیشنهادی را به واسطه شرکت های ثبت برند بررسی می کند که در طبقه کاری مدنظر به ثبت نرسیده باشند. اما نتیجه نهایی بعد از ارسال اظهارنامه و اعلام نظر نهایی کارشناس مشخص می شود و بررسی اولیه تنها به منزله استعلام می باشد و اقیانوس آبی هیچ مسئولیتی در قبال ثبت نشدن ندارد.  

در لحظه پیشنهاد اسم برند، اقیانوس آبی دامین نام ها را چک می کند، اما امکان گرفته شدن آن توسط افراد دیگری وجود دارد. به همین جهت ما پیشنهاد می کنیم به محض تایید و انتخاب اسم برند، دامین نام انتخابی خود را بگیرید که بعداً هنگام طراحی سایت با مشکل مواجه نشوید.

در این صورت نصف مبلغ پرداخت شده به کارفرما عودت داده می شود و در صورتی که کارفرما هنوز هم مایل به انتخاب اسم برند باشد، پروژه ای جدید مجدداً استارت می خورد.

بعد از بررسی زمان پروژه های در دست و اعلام زمان شروع پروژه، طی 2 هفته ی کاری اسامی برند پرزنت می شوند.

0 0 رای ها
امتیاز بدهید

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

وارد شوید