طراحی لوگو اقیانوس آبی

هویتت را به تصویر بکش

چرا برای کسب و کارمان طراحی لوگو انجام می دهیم؟ چون مشتریان ما را با آن لوگو می شناسند و ویژگی ها و برندمان را با دیدن طرح لوگو به یاد می آورند. هنگام طراحي لوگو باید بدانیم که کدام ویژگی یا صفت خود را می خواهیم برای مخاطب تداعی کنیم. تجربه های تلخ و شیرین برند در کنار طراحی لوگو ما در ذهن مشتری ثبت می‌شود و همین تصویر مبنای تکرار خریدشان است.

ثبت درخواست مشاوره رایگان طراحی لوگو

طراحی لوگو حرفه ای

مزایای طراحی لوگو حرفه ای و استاندارد برای کسب و کارها چیست؟

هر لوگویی که بتواند هویت برند را بهتر نمایش دهد و صرفا به زیبا بودن اکتفا نکند، توانسته بخشی از سخن برند را به ذهن مشتری منتقل کند.

اگر این لوگو در راستای هویت برند نباشد، نه تنها کمکی نمی کند، بلکه سیگنال گمراه کننده ای برای مشتری خواهد بود.

مثلا اگر ما می خواهیم اقتصادی بودن و همگام بودن را به مشتریان بفهمانیم، اما در سفارش لوگو سایت خود از فرم ها، نمادها یا رنگ های لوکس کمک بگیریم، به گونه ای خودمان کار خودمان را خراب کرده ایم.

چه کسب‌و‌کارهایی به لوگو نیاز دارند؟

طراحی لوگو برای هر سازمانی، مثل صورت و دست برای انسان ها است که با آن شناخته می شوند. پس هر کسب و کاری حتی اگر فقط یک نفر در آن فعال باشد، نیازمند طراحی لوگو تجاری است تا با آن شناخته شود.

با سفارش طراحی لوگو اقیانوس‌آبی چه چیز‌هایی دریافت می‌کنید؟

با خرید خدمات لوگو در اقیانوس آبی شما یک VIG دریافت می کنید که مخفف visual identity grid است. VIG راهنمای جامع استفاده و به کارگیری لوگو است که توسط تیم اقیانوس آبی تنظیم می شود و شامل بایدها و نبایدهای طراحی لوگوی شرکت، رنگ آمیزی ها، پس زمینه ها، سایزهای مختلف، چیدمان اجزای لوگو، کد رنگ ها، تناسب ها و … است که به طور تخصصی و حرفه ای برای هر کسب و کار تنظیم می شود.

سفارش طراحی لوگو

چرا طراحی لوگوی اقیانوس آبی؟

طراحی لوگو کار یک گرافیست است، اما گرافیست یک مترجم تصویر است. یعنی قبل از ثبت سفارش طراحی لوگو آنلاین، باید هویت برند تشریح شده و به گرافیست تفهیم شود. در این صورت همان چیزی طراحی می شود که واحد برند در نظر دارد.

درک و گرفتن اطلاعات کامل از مشتریان هنگام سفارش لوگو، بنای اصلی تمایز واحد برندینگ اقیانوس‌آبی است.

12+
سال تجربه
2000+
پروژه موفق
500+
مشتری خوشحال

تاکنون بیش از 93% مشتریان ما از لوگوی طراحی شده خود راضی بوده اند.

نامه رضایت مشتریان از طراحی لوگو

مراحل سفارش لوگو به چه صورت است؟

در این بخش توضیحات جامعی را در زمینه خدمات طراحی لوگو اقیانوس آبی بیان می کنیم تا بیشتر با نحوه ارائه خدمات طراحی آرم و لوگو آشنا شوید.

اولین گام برای خلق طرحی حرفه ای و منحصر به فرد به دست آوردن شناخت نسبت به هویت، شخصیت و ارزش های یک برند می باشد. به همین جهت ما ابتدا جلسه ای با حضور کارفرما برگزار می کنیم و طی این جلسه با طرح سوالات، شناختی نسبت به هویت آن مجموعه به دست می آوریم و جامعه هدف، رقبا و الگوهای کاری را شناسایی می کنیم.
در این مرحله باید تمامی اطلاعات را از مشتری برای رسیدن به نتیجه مطلوب استخراج کنیم، در غیر این صورت فرآیند خلاقیت دچار آشفتگی می شود.

در این گام تیم ایده پردازی شروع به پیاده سازی ایده های خود به صورت ساده و  مینیمال روی کاغذ می کنند و اتودهای مختلفی می زنند. اتودها باید به تایید مشاور و متخصص برند مجموعه برسد.

در این گام، گرافیست به انتخاب رنگ های اصلی و فرعی بر مبنای هویت برند می پردازد.

در این گام طی جلسه ای حضوری از لوگو، لوگوتایپ و تمامی مراحل از ایده پردازی تا اجرا برای کارفرما رونمایی می شود.

در صورتی که در مرحله اول پرزنت، لوگوی اجرا شده مورد تایید کارفرما نباشد،ایده پردازی و اجرا برای یک بار دیگر انجام می شود.

پس از آنالیز اولیه و شناخت هویت برند، به جستجو برای یافتن کاراکتر و‌ نمادی که به درستی بتواند هویت و شخصیت آن برند را معرفی کند می پردازیم و مود بردی که نتیجه آنالیز اولیه نمادها، اشکال، رنگ ها و … می باشد در اختیار تیم گرافیک قرار می گیرد تا به درستی بتوانند هویت آن مجموعه را به زبان اشکال و خطوط ترجمه کنند.

پس از بررسی اتودهای اولیه و انتخاب مناسب ترین اتود، تیم گرافیک به بازی با اشکال و خطوط می پردازد و طرح تایید شده را به اجرا در می آورد.

آخرین گام، تهیه یک دفترچه راهنما شامل دستورالعمل هایی شفاف در مورد تغییرات صحیح یا غلط استفاده از لوگو و لوگوتایپ، کدهای رنگی، سایزهای استاندارد و … می باشد که مشتری را قادر می سازد در فرآیندهای مرتبط با چاپ و رونمایی از لوگو در فضاهای مختلف دچار خطا نشود و یکپارچگی لازم حفظ شود.

پس از تایید نهایی توسط کارفرما، دفترچه هویت بصری به صورت چاپی در اختیار ایشان قرار می گیرد و  کلیه فایل ها برایشان ارسال می گردد.

هزینه طراحی لوگو چقدر است؟

قیمت طراحی لوگو مسلما یکی از اولین دغدغه هایی است که اگر به دنبال طراحی حرفه ای لوگو باشید به سراغ شما خواهد آمد و یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب شرکت طراحی لوگو می باشد. اما تعیین هزینه لوگو به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

لوگوتایپ

7.000.000 تومان

لوگوتایپ یعنی نماد نوشتاری. یعنی طراحی اختصاصی نام برند مانند کوکا کولا و گوگل. برای طراحی لوگو شخصی معمولا از logotype استفاده می شود و فونت طراحی لوگو در این قسمت مشخص می شود.

لوگو، لوگوتایپ

و

طراحی ست اداری

17.000.000 تومان

مجموعه اوراق ادرای که به صورت یکپارچه طراحی می شوند. برخی کسب و کارها طراحی لوگو و کارت ویزیت را با هم انجام می دهند. در طراحی لوگو شرکتی معمولا طراحی ست اداری نیز انجام می شود.

لوگو و لوگوتایپ

13.000.000 تومان

لوگو یعنی نماد تصویری. لوگوتایپ یعنی نماد نوشتاری. لوگوی ترکیبی یعنی ترکیب هر دو مدل لوگوی تصویری و لوگوتایپ مانند لوگوی آدیداس  که در کنار استفاده از نوشته اختصاصی نام برند، تصویر نیز لحاظ شده است.

سوالات متداول در زمینه طراحی برند و لوگو

لوگوها انواع مختلفی دارند که به طور کلی به سه دسته لوگوهای تصویری، لوگوهای نوشتاری و لوگوهای ترکیبی نوشتار و تصویر تقسیم می شوند. هر کدام از این سه دسته به زیر دسته های مختلف دیگری نیز تقسیم می شوند. آنچه که مهم است این است که نوع لوگو بر اساس سلیقه شخصی انتخاب نشود و بر اساس استراتژی برند و مخاطبین آن تعریف و طراحی شود.

لوگو یعنی نماد تصویری. به طور مثال لوگوی برند اپل، نایک و مرسدس بنز. لوگوتایپ یعنی نماد نوشتاری مانند کوکاکولا، گوگل و فدکس. لوگوی ترکیبی یعنی ترکیب هر دو مدل لوگوی تصویری و لوگوتایپ مانند لوگوی پوما، آدیداس و داو که در کنار استفاده از نوشته اختصاصی نام برند، تصویر نیز لحاظ شده است.

نوع لوگو و اینکه شما یک لوگوی نوشتاری یا یک لوگوی تصویری و یا یک لوگوی ترکیبی داشته باشید به هیچ وجه به سلیقه شما مربوط نخواهد بود. نوع برند و استراتژی برند تعیین کننده نوع لوگوی شما خواهد بود. به عنوان مثال اکثر برندهایی که محصولاتی مصرفی یا به اصطلاح سوپرمارکتی دارند، لوگوهایشان نوشتاری است. چون در این گونه از برندها تثبیت نام تجاری یا نام برند در ذهن مخاطبان مهم تر از تثبیت تصویر برند است.

پاسخ این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما به صورت کلی میتوان گفت که اگر برندتان صرفا در ایران فعالیت می کند و خواهد کرد و مخاطبین شما هم صرفا ایرانی هستند و خواهند بود، بهتر است لوگو تایپ فارسی طراحی شود. در غیر این صورت طراحی لوگوی انگلیسی را نیز به انتخاب خود اضافه کنید.

بازطراحی یعنی بروز کردن و ایجاد تغییراتی که باعث بهبود طراحی قبلی شود. در صورتی که نقضی در لوگوی قبلی شما وجود داشته باشد و نیاز به اصلاح آن باشد، لوگو نیاز به باز طراحی یه به اصطلاح ری دیزاین دارد. اما زمانی که هیچ لوگویی ندارید یا لوگوی کنونی شما بر اساس هویت برندتان نباشد، باید لوگوی جدیدی برای شما طراحی شود.

خیر، خدمات ثبت لوگو در ایران، بُعد حقوقی دارد و توسط شرکت های حقوقی انجام می شود. ما لوگوی شما را ثبت نمی کنیم، ولی در طراحی آن، امکان ثبت لوگو را در نظر می گیریم.

اقیانوس آبی هیچ فعالیتی در زمینه ثبت برند و لوگو ندارد و مسئولیت ثبت لوگو به عهده کارفرما می باشد.

برای ثبت لوگو با علائم تجاری شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به آدرس (http://iripo.ssaa.ir) و تکمیل اظهار نامه و یا از طریق یکی از موسسات ثبتی اقدام نمایید

همه برندهای دنیا طی سالیان فعالیتشان تغییراتی را در لوگو انجام می دهند، اما این تغییرات بیشتر گرافیکی است تا با سلیقه بصری زمانه خود همراه شوند، نه این که از بنیان هویتشان را تغییر بدهند.

همه کسب و کارها برای این که بتوانند خود را معرفی کنند نیاز به یک هویت بصری دارند. تصویری که باعث شناسایی آن برندها شده و بتواند در ذهن مخاطبان آن برند ثبت گردد

بعد از بررسی زمان پروژه های در دست و اعلام زمان شروع پروژه، طی 3 هفته کاری لوگو و دفترچه هویت بصری آماده می شود و به مرحله پرزنت می رسد.

در صورتی که لوگو در مرحله اولیه مورد تایید کارفرما قرار نگیرد، یک مرحله دیگر اتود زده و اجرا می شود و به مرحله پرزنت می رسد.

در این صورت نصف مبلغ پرداخت شده به کارفرما عودت داده می شود و در صورتی که کارفرما مایل به طراحی مجدد باشد، پروژه ای جدید مجدداً استارت می خورد.

دفترچه هویت بصری شامل دستورالعمل هایی شفاف در مورد تغییرات صحیح یا غلط استفاده از لوگو و لوگوتایپ، کدهای رنگی، سایزهای استاندارد و … می باشد که مشتری را قادر می سازد در فرآیندهای مرتبط با چاپ و رو نمایی از لوگو در فضاهای مختلف دچار خطا نشوند و یکپارچگی طی سالیان حفظ شود.

درخواست مشاوره رایگان طراحی لوگو

هویت کسب و کارت را به تصویر بکش!

اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سلیمانی

سلام. هزینه ست اداری به تنهایی چند میشه؟

مدیر
پاسخ به  سلیمانی

سلام. زمانی ما می تونیم طراحی ست اداری رو برای شما انجام بدیم که لوگو و رنگ سازمانیتون از قبل مشخص شده باشه.
لطفا با شماره تماس پایین برگه تماس بگیرید تا در مورد لوگوی فعلی شما و در صورت نیاز طراحی مجدد اون مشاوره دریافت کنین

سروی

لوگو تایپ فارسی رو داریم لوگو انگلیسی روبه تنهایی هم انجام میدید؟و اینکه من یزدی نیستم بصورت غیر حضوری هم میتونید انجام بدید؟

آخرین ویرایش 3 روز قبل توسط سروی
مدیر
پاسخ به  سروی

سلام. بله البته
اکثر سفارش های طراحی لوگو اقیانوس آبی از شهر های دیگه هستن. کافیه برای مشاوره رایگان یا فرم رو پر کنین یا با شماره پاییین صفحه تماس بگیرین

ساناز

سلام. من لوگو برای مجموعه ام قبلا طراحی کردم ولی میخوام یه تغییراتی براش ایجاد کنم. مجموعه شما اینکار رو انجام میده یا باید از نو ایجاد بشه؟

مدیر
پاسخ به  ساناز

سلام. لوگو باید توسط مشاور برندینگ و گرافیست ما بررسی بشه.. گاهی ممکنه لوگوی شما با ماهیت و ارزش های کسب و کارتون همخوانی نداشته باشه و در نهایت نظر خودتون هم مبنی بر تغییر لوگو باشه.
ولی اگر لوگوی حرفه ای براتون طراحی شده باشه، اصلاح دیزاین رو میتونیم براتون انجام بدین.
میتونین با پشتیبان طراحی لوگو تماس بگیرین و یا فرم مشاوره رایگان رو پر کنین تا باهاتون تماس بگیریم

5 3 رای ها
امتیاز بدهید

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

وارد شوید