لوگو انواع کسب و کارها بنر

نمونه لوگو انواع کسب و کارها [بررسی ۱۵ مدل رایج]

فهرست مطالب

اگر عجله داری PDF مقاله را دانلود کن تا هر وقت خواستی بخونی

یکی از گام‌های بسیار مهم و مؤثر برای پیشبرد هر هولدینگ و جذب مشتری و پیش‌برد اهداف کسب و کار، طراحی لوگو است. نمونه لوگو انواع کسب و کارها نشان می دهد که چقدر برای برند سازی بسیار حائز اهمیت هستند، زیرا بخشی از هویت و شناسنامه کسب و کارند و در طراحی آن ها خلاقیت، هنر و ساعت ها تفکر به کار رفته است.

لوگو نشان مخصوص تجاری هر کسب و کاری است و کسی این اجازه را ندارد آن را کپی کند. این نماد گرافیکی، علاوه بر برندسازی به جلب اعتماد مشتریان، جذب مشتریان جدید و نمایش جدیت کسب و کار کمک بسیاری می‌کند. استفاده از لوگو برای معرفی کسب و کار باعث معرفی بین المللی و پیشرفت آن کسب و کار نیز خواهد شد.

حال که اندکی با اهمیت لوگو انواع کسب و کارها آشنا شدید، در ادامه‌ این از مطلب از مجله اقیانوس آبی با نمونه لوگو انواع کسب و کارها آشنا خواهید شد.

طراحی لوگو cta

لوگو چیست؟

قبل از معرفی نمونه لوگو انواع کسب و کارها ابتدا باید بدانیم که لوگو چیست؟ علائم گرافیکی خاصی که برای معرفی یک برند خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. لوگوها معمولا پیغام‌های ویژه‌ای دارند و در هر برند و لوگویی، معنا و مفهوم خاصی برای مخاطب نهفته است.

اگر برای کسب و کار خود به لوگو نیاز دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، ما در گروه اقیانوس آبی به شما مشاوره می دهیم:

نمونه لوگو انواع کسب و کارها: لوگوهای خاص

نمونه لوگو انواع کسب و کارها برای تاثیرگذاری بیشتر در ذهن مخاطب باید خاص باشد. لوگوهای خاص ویژگی های منحصر به فردی دارند مثلا:

  • تداعی کننده نام برند هستند
  • رسالت برند را نشان می دهند
  • به گونه ای خلاقانه از شکل محصول در متن استفاده می شود
  • فونت متناسب با هویت برند انتخاب می شود.

سبک‌های طراحی لوگو های خاص در سال ۲۰۲۲ شکل‌های هندسی پایه و ساده مانند مربع و دایره، رنگ‌ها و گرادیانت‌های تیره و مینیمال هستند.

بیشتر بخوانید: ساخت برند در ۳۰ روز

مثلا می توانید در تصویر زیر ببینید که چطور از محصول (گیتار و اموزش موسیقی) و هویت برند (کمک به افراد در اسباب کشی خانه) در لوگو استفاده شده و در عین حال سادگی و مینیمال بودن آن نیز حفظ شده است.

لوگو های خاص

طراحی لوگو نقاشی

در طراحی بعضی لوگوهای خاص می‌توان از ایلاستریشن بهره برد. معمولا این نوع لوگوها نقاشی‌های زیبایی هستند و برای مخاطب هدف بسیار چشم نواز و زیبا و جذاب هستند. لوگو نقاشی می‌تواند رنگی و یا سیاه و سفید طراحی شود.
لوگو نقاشی می‌تواند از چهره نیز باشد. این کار بسیار ظریف، دقیق و هنرمندانه صورت می‌گیرد و به مخاطب حس زیبا و هنری القا می‌کند.

طراحی لوگو cta

لوگو ماشین ها

در بین نمونه لوگو انواع کسب و کارها لوگو ماشین ها خیلی محبوب هستند. در طراحی لوگو ماشین به نکات مهمی توجه می‌شود که شاید دانستن آن نکات به فهمیدن معنا، مفهوم و پیام آن لوگو کمک کند.

لوگو ماشین‌ها نمادها و نشانه‌هایی از فرهنگ بومی کشوری که در آن طراحی و تولید شده‌اند را به نمایش می‌گذارند. همچنین از نمادها و نشانه‌هایی ساخته شده‌اند که معانی جالبی دارند.

مثلا لوگو مرسدس بنز یک ستاره‌ی سه پر است که هر پر این ستاره نماد زمین، دریا و آسمان است و لوگو نشان‌ دهنده‌ی تسلط مرسدس بنز به زمین، دریا و آسمان است. مثال دیگری از لوگو ماشین‌ها، لوگوی آئودی است که به شکل ۴ حلقه‌ی در هم تنیده است که نماد پیوند جاودانه‌ی ۴ شرکت بزرگ خوردوسازی یعنی هورچ، آئودی، دی کی دابلیو و وندرر است.

لوگو ماشین ها و طراحی لوگو ماشین

لوگو لوازم یدکی

برای طراحی لوگو لوازم یدکی نیز مانند نمونه لوگو انواع کسب و کارها باید انتظارات مشتری از آن کسب و کار را در نظر گرفت. برای جذاب شدن و معرفی کسب و کار نیز می توان در طراحی لوگو لوازم یدکی از شکل ابزارهای موجود در فروشگاه الهام گرفت و باید از رنگ‌های کمرنگ استفاده شود تا خسته کننده و شلوغ نباشد. توجه داشته باشید که لوگوی منحصر به فرد برای فروشگاه لوازم یدکی شما تأثیر بیشتری دارد تا لوگوی کپی.

لوگو لوازم یدکی

لوگو آرایشگاه

با توجه به تعدد روز افزون آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، برای تفکیک و تمایزی بین انواع آرایشگاه، هر آرایشگاه لوگوی مخصوص به خود را دارد و خود را از آن طریق به مشتری معرفی می‌کند. لوگو آرایشگاه‌ از نمونه لوگوهایی است که باید ظرافت و کیفیت کار آرایشگر را به مخاطب نشان دهند. حتی ممکن است معرفی خدماتی که در آن آرایشگاه انجام می‌ شوند را نیز بر عهده داشته باشند.

نمونه لوگو آرایشگاه مردانه

در بسیاری از لوگوهای آرایشگاه مردانه از رنگ‌های چون سفید، قرمز و آبی استفاده می‌شود. اگر آرایشگاه شما سبک خاصی از کوتاهی موی مردانه و یا اصلاح صورت و ریش و سیبیل را ارائه می‌دهد، می‌توانید در طراحی لوگوی خود این نکته را در نظر گرفته تا مشتری با خدمات شما بیشتر آشنا شود.

تعدادی از نمادهای رایجی که در لوگو آرایشگاه مردانه استفاده می‌شوند شامل موارد زیر است:

  • قیچی و تیغ
  • مردی با ریش
  • سیبیل
  • حروف اول آرایشگاه
  • شانه
لوگو آرایشگاه مردانه

لوگو آرایشگاه زنانه

لوگو در آرایشگاه زنانه اهمیت ویژه‌ای دارد. با توجه به تعداد زیاد آرایشگاه‌های زنانه و خدمات متفاوتی که در هر آرایشگاه ارائه می‌شود این لوگوها نقش مهمی در معرفی خدمات و جذب مشتری متناسب با خدمات ارائه شده و همچنین ماندن نام آن آرایشگاه در اذهان مشتریان دارند.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد مدیریت ارتباط با مشتری

برای معرفی آرایشگاه خود می‌توانید با طراحی یک لوگو آرایشگاه زنانه حرفه‌ای نام سالن خود را مطرح کنید و جلب توجه کنید. در طراحی لوگو سالن زیبایی می‌توانید از نمادهایی مانند وسایل آرایشی، نیم رخ چهره، مو و رنگ‌ها استفاده کرد. رنگ و سایز فونت نیز در طراحی لوگو سالن زیبایی بسیار مهم است.

اگر در آرایشگاه شما خدمات خاصی مثل خدمات مژه، ابرو، ماساژ و یا ناخن انجام می‌شود می‌توانید از لوگو مژه، لوگو ابرو و موارد مشابه استفاده کنید. رعایت این نکات در نمونه لوگو انواع کسب و کارها بسیار ضروری است.

لوگو آرایشگاه زنانه

انواع لوگو فشن و مد

لوگوهای صنعت مد و فشن بسیار با اهمیت هستند و بیانگر سبک و ذات وجودی آن هستند. معمولا لوگوهای معروفترین برندهای مد و پوشاک به شکل لوگوی حروفی و یا لوگوی نمادین طراحی می‌شوند.

همچنین در میان نمونه لوگو انواع کسب و کارها فرهنگ یک قوم با پوشاک و برند و لوگوی آن پوشاک نیز معرفی می‌شود. یکی از معروف‌ترین و زیباترین لوگوهای صنعت فشن و مد، لوگوی هوگو باس است. این لوگو طراحی رسمی و حروف به کار رفته در آن صاف و بی‌زاویه هستند. در طراحی آن از دو رنگ سیاه و سفید استفاده شده است. این لوگوی خاص در عین سادگی بسیار شیک و معروف است.

انواع لوگو فشن و مد

لوگو خیاطی

بهتر است برای طراحی لوگو خیاطی زنانه از ابزار خیاطی یعنی چرخ خیاطی، نخ و سوزن، دکمه، قیچی و رنگ‌های زیبا (الهام گرفته از رنگ پارچه‌ها) استفاده کنید. خیاطی از جمله شغل‌هایی است که به روش های تبلیغات بیشتری برای ماندن در ذهن مخاطبان نیاز دارد.

فونت و رنگ آن نیز می‌تواند به زیبایی هر چه بیشتر لوگو خیاطی و نمونه لوگو انواع کسب و کارها کمک کند. همراه با نماد وسایل خیاطی مثل نخ و سوزن و یا چرخ خیاطی می‌توانید از نام مزون و یا خیاطی زنانه نیز بهره گرفته و آن را بر سر زبان‌ها بیندازید.

لوگو خیاطی زنانه

طراحی لوگو لوازم آرایشی

یکی از نکات مهم برای طراحی لوگو آرایشی، استفاده از نام تجاری آن در ساخت لوگو است. این نام باعث می‌شود به سادگی برندسازی کنید. ابتدا جامعه‌ی هدف را مشخص کرده و سپس مسیر فروش خود را انتخاب کنید که آیا می‌خواهید فروش اینترنتی داشته باشبد یا فروشگاهی.

با در نظر گرفتن این نکات و استفاده از یک تایپوگرافی خاص و زیبا می‌توانید لوگو آرایشی بهداشتی زیبایی بسازید که در دنیای رقابتی امروز به پیشرفت و مطرح شدن کسب و کار شما کمک کند. در میان نمونه لوگو انواع کسب و کارها، طراحی لوگو لوازم آرایشی دارای رنگ‌های بیشتر و شادتر و زنده‌تری است. چرا که لوازم آرایشی رنگی هستند.

طراحی لوگو لوازم آرایشی

طراحی لوگو شال و روسری

اگر فروشگاه یا آنلاین شاپی برای فروش شال و روسری دارید می توانید برای طراحی لوگو آن از نماد موهایی زیر روسری و یا نام برند خود استفاده کنید. در برندسازی شال و روسری، لوگوی زیبا و حرفه‌ای نقش مهمی دارد و می‌تواند فروش محصول را به چند برابر معمول افزایش دهد. هدف نمونه لوگو انواع کسب و کارها نیز همین است: جذب مخاطب، فروش بیشتر و برند سازی.

راه اندازی شعبه آنلاین کسب و کار

طراحی لوگو برای مزون لباس

طراحی لوگو برای مزون لباس نیز بسیار با اهمیت است و به جذب مشتری کمک شایانی می‌کند. نمونه لوگو انواع کسب و کارها شباهت‌هایی نیز به هم دارند. لوگو مزون لباس و خیاطی می‌توانند شبیه به هم باشند و در طراحی لوگو برای مزون نیز از نماد قیچی، چرخ خیاطی و غیره استفاده می‌شود. البته این به معنای کپی نیست. لوگوی طراحی شده در عین خاص بودن می‌تواند نمادهای مشترکی با کسب و کار مرتبط با خود داشته باشد.

طراحی لوگو cta

طراحی لوگو معماری

در بین نمونه لوگو انواع کسب و کارها لوگوهای معماری باید بسیار هنرمندانه و زیبا طراحی شوند، زیرا کارشان طراحی است و با یک لوگوی خوب، حرفه ای بودن خود را نشان می دهند. می توان از ابزارهای معماری و یا حتی از ساختمان‌ها و بناهای قدیمی در طراحی لوگوهای معماری بهره برد.

معمولا برای طراحی لوگو معماری از ابزاری مانند خط کش، مداد طراحی، کلاه ایمنی و موارد این چنینی بهره می‌برند. معماری نه تنها حرفه بلکه یک هنر است و لوگوی آن باید هنرمندانه و زیبا باشد.

طراحی لوگو معماری

نمونه لوگو املاک

در طراحی لوگو املاک نکاتی را باید در نظر گرفت. با توجه به اینکه شغل املاک هم رهن و اجاره و هم خرید و فروش ملک است، لوگو می‌تواند معرف نوع حرفه باشد. نماد یک کلید، یک خانه و سقف، ویلا و خانه‌های زیبا بسیار تأثیر گذار است. نام املاک نیز می‌تواند در لوگو قید شود. بهتر است در طراحی لوگو املاک مانند نمونه لوگو انواع کسب و کارها از رنگ‌های کمتر و رنگ‌های خنثی‌تری استفاده کرد.

املاکی که لوگو مخصوص به خود را دارند، خدمات خود را بهتر به مشتریان خود معرفی کرده و معروف‌تر می‌شوند. در ادامه با گروه اقیانوس آبی همراه باشید:

لوگوی املاک سامان ملک

طراحی نمونه لوگو ورزشی

لوگو ورزشی نیز یکی از انواع لوگو است. در طراحی لوگو ورزشی از نماد ورزش‌های رزمی، توپی، انفرادی و گروهی استفاده می‌شود. این نماد می‌تواند بسته به هدف لوگو و تبلیغات متفاوت باشد. ممکن است نماد ورزش‌های پرطرفداری مانند فوتبال، والیبال یا کشتی باشد.

بعضی لوگوهای ورزشی شامل خطوط منحنی و قوس‌های زیبایی هستند. این لوگوها گاه، دونده‌ای هستند که با خطوط منحنی زیبایی طراحی شده است. خطوط منحنی می‌توانند نماد عضلات و ماهیچه‌ها باشند.

بیشتر بخوانید: تامین بودجه تبلیغات را چطور انجام دهیم؟

طراحی لوگو برای پیج اینستاگرام

یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های ارتباط جمعی در دنیای دیجیتال امروز اینستاگرام است. نمونه لوگو انواع کسب و کارها باید به گونه‌ای طراحی شوند که در پیج اینستاگرام نیز مورد استفاده قرار بگیرند. چرا که امروزه مهم‌ترین محل و وسیله‌ی تبلیغات کسب و کارها اینستاگرام مارکتینگ است.

حتما هنگام معرفی خدمات و محصولات خود در پیج اینستاگرام از لوگوی اختصاصی کسب و کار خود استفاده کنید. این کار به برندسازی، تولید محتوای جذاب، جذب بیشتر فالوور، مخاطب و مشتری کمک بسیاری می‌کند.

بیشتر بخوانید: کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام

لوگو در شبکه‌های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام نقش مهم‌تری ایفا می‌کند. مخاطب با دیدن لوگو در پیج اینستاگرام آن را به خاطر می‌سپارد و برند در ذهنش خواهد ماند. این کار به رونق بیشتر آن کسب و کار نیز کمک می‌کند.

خدمات پرسونال برندینگ

پرسونال برندینگ:

با ساخت برند شخصی، سرمایه‌، عمر و تخصص خود را به ثروتی پایدار بدل کنید!

جمع بندی

سخن آخر اینکه هیچ‌گاه از تأثیر لوگو effect of logo در فروش و توسعه‌ی کسب و کار خود غافل نشوید. با سرمایه‌گذاری برای لوگو، تبلیغات خود را بیشتر تضمین می‌کنید و پولی که صرف این کار می‌کنید هرگز هدر نمی‌رود. امیدواریم نمونه لوگو انواع کسب و کارهایی که در این مطلب آمدند بتوانند به شما در گرفتن ایده لوگوی کسب و کار خودتان کمک کند.

طراحی لوگو cta
۴.۷ ۳ رای ها
امتیاز بدهید
نویسنده مقاله : تیم تحریریه اقیانوس آبی

اشتراک گذاری با دوستانتان در :

جهت دانلود PDF ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید.
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
در دوره جامع مدیر پولساز شما هر آن چه که یک مدیر موفق لازم است بداند و اجرا کند را می آموزید مباحثی از قبیل چگونگی رهبری افراد تیم، ارتباط حرفه ای با مشتریان، مبانی برند سازی، تدوین استراتزی بازاریابی و فروش، تبلیغات و تدوین کمپین تبلیغاتی، قیمت گذاری و تسویه حساب و تکنیک های استخدام و اخراج حرفه ای را به صورت عملی و کارملا کاربردی می اموزید.

50%   ۶۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال ۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال

اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
گلستانی

من به دنبال یه لوگوی خاص برای فروشگاهم بودم، مطلب زیاد خوندن که در سال جدید لوگوهای انیمیشنی و لوگوهای سه بعدی خیلی محبوب هستند. به نظرم ممکنه بعد از مدتی قدیمی بشن. شما چه نظری دارین؟

پگاه جلالی
پاسخ به  گلستانی

سلام بله درسته. برخی طرح های لوگو ممکنه به مرور زمان قدیمی بشن، ولی میشه تغییرات کوچیکی در لوگوها در طول زمان داد، مثل لوگوی شرکت اپل.
اگر نمیخواین از لووگوهای سه بعدی یا متحرک استفاده کنید، میتونین از لوگوهای نمادین که بسیار ساده هستند و یا لوگوهای شلوغ متقارن استفاده کنید که جدیدا خیلی رایج شدن

شاهد

طراحی لوگو خیلی فرایند ساده ای نیست و نباید سرسری گرفته بشه. درسته که لوگو برند ما نیست، اما تاثیر زیادی در معرفی هویت برند و نوع محصولات و خدمات داره

پگاه جلالی
پاسخ به  شاهد

سلام. بله کاملا درسته.
طراحی لوگو به استراتژی‌های زیادی نیاز دارد. شما یک‌دفعه نمی‌توانید بنشینید و یک لوگو طراحی کنید. برای این کار باید ابتدا هدف خود از طراحی لوگو را مشخص کنید. بعد باید برای پروسه طراحی برنامه‌ریزی کنید. مثلاً باید بدانید که در هر مرحله طراحی باید چه‌کاری انجام دهید.
هم چنین باید بدانید که فقط یک لوگو طراحی نمی‌کنید، بلکه می‌خواهید پایه و اساس یک برند یا فروشگاه را بنا کنید. بنابراین باید با دقت و تمرکز کافی این کار را انجام دهید. اگر حوصله انجام این کار را ندارید پیشنهاد می‌کنیم انجام این کار را به فرد دیگری محول کنید.
طراحی یک لوگوی خاص ۵ مرحله دارد:

کشف کردن
جستجو کردن
طراحی
ویرایش طرح
خروجی گرفتن از طرح

تمام لوگوهای خاص این مراحل را پشت سر گذاشته‌اند و هیچ‌کدام سرسری و باعجله طراحی نشده‌اند.

A.P

سلام. نمونه لوگوهایی که شرکت خودتون طراحی کرده رو کجا میتونم ببینم؟

پگاه جلالی
پاسخ به  A.P

سلام. میتونین در لینک زیر لوگوهای طراحی شده برای مشتریان اقیانوس آبی رو ببینین:
https://oghyanooseabi.com/product/logo-design/

پشتیبانی اقیانوس آبی

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

pdf مقاله حاضر است. با یک کلیک دانلود کنید: