کارمندیابی

کارمندیابی در مدیریت منابع انسانی

فهرست مطالب
اگر عجله داری PDF مقاله را دانلود کن تا هر وقت خواستی بخونی

منابع انسانی در هر کسب و کار جزو ارزشمندترین دارایی های آن هستند و میتوانند موجب پیشرفت و یا سقوط سازمان شوند. به فرآیندی که طی آن کارفرمایان به جستجوی نیروی کار ماهر برای جذب هستند، کارمندیابی گفته می شود. مدیریت منابع انسانی یک سازمان، زمانی قادر به انجام وظایف خود است که بتواند کارمندیابی را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. قطعا در میان این همه متقاضی کار، که هر کدام در زمینه ای مهارت و تخصص دارند، پیدا کردن پرسنل موثر و ماهر کار ساده ای نیست.

در فرایند کارمندیابی استراتژی های مخصوصی وجود دارد که به مدیریت در خصوص جذب نیروی مناسب کمک بسیار زیادی می کند. در این مطلب با اقیانوس آبی همراه باشید تا با اهداف کارمندیابی، استراتژی کارمندیابی، کانال های کارمندیابی، تفاوت جذب و استخدام و بهترین روش کارمندیابی آشنا شوید.

کارمندیابی چیست؟

کارمند یابی به معنای جستجو و انتخاب کارمند برای یک سازمان است. این فرآیند ممکن است توسط شرکتی که نیاز به پرسنل جدید دارد، یا توسط یک شرکت کارمندیابی انجام شود.

در فرآیند کارمندیابی، ابتدا سازمان نیازهای خود را برای پست شغلی مورد نظر تعریف می کند و سپس به دنبال یافتن فردی با مهارت ها، تجربه و ویژگی های مورد نیاز می گردد. این فرد می تواند بر اساس چندین معیار انتخاب شود، از جمله مهارت های تخصصی، تجربه کاری، شخصیت و مهارت های ارتباطی و اجتماعی.

کارمندیابی چیست

تفاوت کارمندیابی و استخدام چیست؟

برای رسیدن به مرحله استخدام نیرو مراحل متعددی طی می شود تا متقاضیان را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد. به این فرآیند و مراحل پیش از استخدام کارمندیابی گفته می‌ شود. در صورتی که مراجعه کنندگان به خوبی از این مراحل گذر کند، استخدام شده و حقوق برای شان تعریف می شود. استخدام به معنای پذیرش فردی برای کار در یک شرکت است.

15 مرحله اصلی در فرایند کارمندیابی

15 مرحله اساسی در فرآیند کارمندیابی وجود دارد که به شرح زیر هستند:

 • شناسایی نیاز به استخدام
 • تدوین برنامه و استراتژی جذب
 • نوشتن توضیحات شغلی
 • تبلیغات شغلی
 • جذب کاندیداها
 • بررسی درخواست‌ها
 • مصاحبه تلفنی/غربال‌گری اولیه
 • مصاحبه‌ حضوری
 • ارزیابی کاندیداها
 • ارتباط با کارفرمای قبلی فرد
 • تصمیم‌گیری
 • بررسی سابقه متقاضی
 • پیشنهاد شغلی
 • استخدام کارمند
 • ورود به سازمان و شروع آموزش

اهداف کارمندیابی

هر کارفرما برای رسیدن به اهداف خاصی اقدام به جذب کارمند و نیرو می کنند. هدف اولیه کارمندیابی برای هر شرکتی، استخدام واجد شرایط ترین متقاضیان است. سایر اهداف کارمند یابی شامل گردآوری مجموعه‌ای از متقاضیان با‌استعداد، برقراری ارتباط بین کارفرمایان و کارمندان و کمک به کاهش این احتمال که متقاضیان کار پس از جذب و انتخاب شدن، سازمان را پس از مدت کوتاهی ترک کنند هستند.

اگر برای پیدا کردن پرسنل مناسب دچار مشکل هستید، دوره زیر می تواند به شما کمک زیادی بکند. صفر تا 100 جذب و انتخاب و استخدام را در دوره زیر که حاصل سال ها تجربه در کارمندیابی ما است، یاد می گیرید:

دوره استخدام cta

موقعیت تخمینی در کارمندیابی

موقعیت تخمینی در کارمندیابی یکی از مراحل مهم است. منظور از موقعیت تخمینی محاسبه و رسیدن به یک عدد خاص نیست، بلکه هدف تشریح و توزیع یک موقعیت و یا فرایند خاص است. پیش از اقدام به استخدام و جذب نیرو و یا اعلام فراخوان جهت جذب نیرو، بایستی تمام این پروسه از پیش مورد بررسی قرار بگیرند و به چند سوال پاسخ قطعی داده شود:

 1. هدف ما از جذب نیرو و استخدام چیست؟
 2. به چه مهارت هایی نیاز داریم؟
 3. نیروی متخصص مدنظر ما در چه شاخه ای تحصیل کرده و مدرک تحصیلی او چه باید باشد؟
 4. آیا رده سنی در این استخدام تاثیرگذار است؟
 5. آیا با بهره‌مندی از فراخوان استخدام قادر به جذب نیرو خواهیم بود؟
 6. برای جذب نیرو و استخدام چقدر زمان باید اختصاص داده شود؟
 7. از چه کسانی برای مصاحبه طراحی سوال و ارزیابی متقاضیان استفاده کنیم؟
 8. آیا صرف وقت برای مصاحبه با متقاضیان هزینه‌بر خواهد بود؟
 9. کدام یک از روش های استخدام و جذب موثرتر خواهد بود؟
 10. و ……

سوالات مختلفی که در موقعیت تخمینی در کارمندیابی وجود دارند به شما کمک می کند تا پروسه استخدام و جذب نیرو از پیش مورد بررسی قرار بگیرد و تمام معایب و مزایای آن مشخص شود. البته این امکان وجود دارد که در همین مرحله پروسه استخدام متوقف شود، زیرا ممکن است با سودآوری همراه نباشد.

انواع کارمندیابی

دو نوع کارمندیابی وجود دارد: داخلی و خارجی.

 1. کارمندیابی داخلی، نگاه کردن به شبکه داخلی سازمان به عنوان منبعی از نامزدهای بالقوه: می توانید از کارمندان فعلی درخواست کنید تا افراد حرفه ای و قابل اعتماد را به شما معرفی کنند یا یکی از کارمندان خود را از لحاظ سِمت شغلی را ارتقا دهید. اگر بیش از یک شعبه دارید، انتقال یک پرسنل را از یک شعبه به شعبه دیگر را هم در نظر بگیرید.
 2. کارمندیابی خارجی: که می‌تواند شامل استراتژی‌های مختلفی باشد، مانند تبلیغات در سایت های کاریابی، اطلاعیه در وب‌سایت شرکت و رسانه‌های اجتماعی، ارتباط با مؤسسات آموزشیو … . اکثر کارفرمایان انجام ترکیبی از این استراتژی های جذب را مفید می دانند.

بهترین روش های کارمندیابی

کارمندیابی یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که برای یک سازمان انجام می‌شود. برای پیدا کردن بهترین پرسنل از کانال های کارمندیابی استفاده کنید:

 • تبلیغات: در وب‌سایت‌ها، روزنامه‌ها و مجلات تخصصی، شبکه‌های اجتماعی(مثل لینکدین) و … آگهی جذب نیرو بدهید. البته توجه کنید باید در جایی آگهی بدهید که افراد مورد نظر شما حضور دارند.
 • وب‌سایت‌های کاریابی: وب‌سایت‌های کاریابی یکی دیگر از بهترین روش‌های کارمندیابی محسوب می‌شوند. سایت هایی مثل jobinja, jobvision, e-estekhdam می توانند منابع خوبی برای جستجوی کارمند جدید باشند.
 • جستجو در داخل سازمان: در بعضی موارد، بهترین کارکنان برای یک شغل خاص در داخل سازمان است. برخی از افراد قابلیت این را دارند که دوشغله باشند. هم چنین می توانید از کارمندان خود درخواست کنید که اگر فردی را می شناسند معرفی کنند.
 • مراجعه به دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی: با حضور در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، می‌توانید با دانشجویان و فارغ التحصیلان جدید آشنا شوید و با آن‌ها صحبت کنید.
 • روش‌های آنلاین: با ایجاد صفحه استخدامی در وب‌سایت شرکت، شبکه‌های اجتماعی، و پورتال‌های استخدامی، می‌توانید کارمندان مناسبی را به دست آورید.
 • معرفی آشنایان: با استفاده از شبکه ارتباطات خود می‌توانید کارمندان جدید را جذب کنید. شما می‌توانید از شبکه ارتباطی خود، شامل دوستان، خانواده و همکاران استفاده کنید تا افرادی که مورد تاییدشان هستند را برای مصاحبه به شما معرفی کنند.

سایر کانال های کارمندیابی عبارتند از:

 • معرفی از طریق کارمندان
 • نمایشگاه های کار
 • بانک رزومه ها
 • کلاس های آموزش کسب و کار
 • کنفرانس ها
بهترین روش های کارمندیابی

نکات مهم در استراتژی کارمندیابی

استراتژی و دستورالعمل برای هر کاری لازم است، چه برسد به کارمندیابی که کار آسانی نبوده و بایستی به موارد متعددی توجه داشت. منظور از استراتژی کارمندیابی یک سری اصول خاص و در عین حال اثربخش است که با بهره مندی از آنها می توان نیروی کار متخصص را جذب کرد:

 1. هنگام کارمندیابی تمام پیش ‌داوری‌ های خود را کنار بگذارید و به مراجعه کنندگان جهت معرفی خود و مهارت هایشان فرصت بدهید.
 2. پیش از هرگونه آگهی جهت استخدام مشخص کنید که دقیقا دنبال چه نوع نیروی کاری هستید و از پذیرش افرادی که شرایط مغایر دارند خودداری کنید.
 3. تمام اهداف خود را بر روی میزان حقوق دریافتی متمرکز نکنید. در بسیاری از موارد افرادحقوق کمی پیشنهاد می کنند، اما تخصص کافی هم ندارند. توجه به مهارت و حقوق به یک اندازه در کارمندیابی اهمیت دارد.
 4. آزمون ساده ای طراحی کنید تا با استفاده از آن تخصص و مهارت های مراجعه کنندگان را محک بزنید.
 5. اعتماد به نفس، آداب معاشرت، پوشش، طرز برخورد و تمام ویژگی های ظاهری افراد را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.
 6. امکان دارد رزومه ارسالی توسط مراجعه‌ کنندگان صحت کافی نداشته باشد. از این رو لازم است با آنها مصاحبه کنید و مهارتشان را بسنجید. برای اینکه بدانید در مصاحبه استخدامی دقیقا چه سوالاتی بپرسید حتما مطلب زیر را بخوانید:

بیشتر بخوانید: سوالات مصاحبه استخدامی

استراتژی کارمندیابی مانند یک صافی عمل می ‌کند که بسیاری از مراجعه ‌کنندگان وارد آن می‌شوند. با استراتژی جذب منابع انسانی شما در میان صدها نفر بهترین نیروی کار را جذب و در نهایت استخدام می کنید.

استراتژی کارمندیابی

کلام آخر

استخدام و جذب نیرو کار آسانی نیست و همت بلند واحد مدیریت منابع انسانی را می طلبد.قرار است فردی متخصص و ماهر برای انجام فعالیت خاصی وارد مجموعه شما شود، اما این که چگونه در میان صدها متقاضی او را پیدا کنید مشکل خواهد بود. این فرآیند به عنوان کارمندیابی شناخته می‌شود و مباحث پیرامون آن متعدد و گوناگون است.

منبع: smartrecruiters

سوالات متداول

1. تفاوت کارمندیابی و استخدام چیست؟

برای رسیدن به مرحله استخدام نیرو مراحل متعددی طی می شود تا متقاضیان را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد. به این فرآیند و مراحل پیش از استخدام کارمندیابی گفته می‌ شود. در صورتی که مراجعه کنندگان به خوبی از این مراحل گذر کند، استخدام شده و حقوق برای شان تعریف می شود.

2. مشکلات کارمندیابی در ایران چیست؟

متاسفانه امروزه در فرایند جذب و استخدام منابع انسانی از رشوه، رانت، پارتی بازی و رابطه های متعدد استفاده می شود. این امر باعث شده تا شایسته‌ سالاری یک فاکتور بی اهمیت و بی ارزش شناخته شود و نالایق ها به جای افراد متخصص استخدام شوند . یکی از عوامل موثر و فوق العاده با اهمیتی که در حال حاضر استخدام را با بحران مواجه کرده است ،

3. معایب تامین نیرو از داخل سازمان چیست؟

اگر از داخل سازمان کارمندیابی انجام دهید، کارکنان روابط خوبی با هم دارند و از قبل هماهنگ هستند. همچنین نباید برای فراخوان، مصاحبه و استخدام هزینه کنید. اما معابی هم در تامین نیرو از داخل سازمان وجود دارد:
1. به وجود آمدن محیطی که کمتر انتقادی است و نوآوری کم می شود.
2. ممکن است سازمانتان تبدیل به یک مجموعه راکد و بدون انعطاف شود.
3. باید از تعهد طولانی مدت کارمند خود مطمئن باشید.
4. اگر کارمندانتان با هم تنش داشته باشند، انتخاب یک نفر برای پست بالاتر باعث ایجاد تنش بیشتری خواهد شد.

4.8 5 رای ها
امتیاز بدهید
نویسنده مقاله : تیم تحریریه اقیانوس آبی

اشتراک در :

جهت دانلود PDF ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید.
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
در دوره مدیریت منابع انسانی با نام ” تیم پلاس” با در نظر گرفتن شرایط بازار کار ایران و وضعیت کنونی منابع انسانی در هفت گام بایدها و نبایدهای ساخت و مدیریت تیم را توسط دکتر داوود احمدی که خود تیمی ۵۰ نفره را مدیریت می کند به شکل اجرایی خواهید آموخت.

49%   11,000,000 ریال 5,600,000 ریال

اشتراک در
اطلاع از
9 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0023

یکی از روش های دیگه کارمندیابی شرکت‌های رقیب هستن. اگر بتونیم افراد مناسب رو شناسایی کنیم، با ارائه‌ی شرایط بهتر به آن‌ها می تونیم هم هزینه آموزش و هم هزینه کارمندیابی رو کم کنیم.

پگاه جلالی
پاسخ به  0023

سلام. بله یکی از روش های پیدا کردن نیروی خوب همینه. ولی خب خیلی روش شریف و درستی نیست. مگر انکه نیروی اون شرکت خودش به خواست خودش از سازمان رقیب بیرون آمده و به شما مراجعه کرده باشد

محمدزاده صادق

سلام. یکی از روش هاتون رو نوشتین کارمندیابی از داخل سازمان. من اصلا نتیجه خوبی از این کار نگرفتم. کارمندانی که ترفیع نگرفتن، دچار مشکلات اخلاقی می شن و دعوا و کشمکش‌ برای ترفیع زیاد میشه. من ترجیحم اینه که از بیرون یکی رو استخدام کنم

پگاه جلالی

سلام. درسته که کارمندیابی از داخل سازمان ممکنه معایبی داشته باشه، ولی مزایایی هم داره: مثلا در کارمندان انگیزه ایجاد می‌کنه و متوجه میشن شانس بشتری نسبت به افراد خارج از شرکت برای ترفیع دارند و در نتیجه وفادارتر میشن.
هم چنین فرصتی برای پیشرفت کارمندان فراهم می‌شه و به بهبود عملکرد و رقابت سالم اونها کمک میکنه.
البته باید با توجه به فرهنگ سازمانی و وروحیه کارمندانتون از این روش استفاده کنین

مهدوی

یکی از مشکلات رایج و اصلی در کارمند یابی همون پارتی بازی هستش که خیلیا براشون اتفاق افتاده که زحمت هاشون نادیده گرفته شده و…

بنظرم بهتره یه مقاله برای کم یا حل کردن این مشکل اساسی ارائه بدید🙏🏻

پگاه جلالی
پاسخ به  مهدوی

جلوگیری از پارتی بازی در کارمندیابی و استخدام کارمندان امری مهم و حیاتی است که باید با رعایت قوانین و مقررات دقیقی جلوی اون گرفته بشه. مثلا:

1- ارتقاء سطح شفافیت: یکی از مهمترین راه‌های جلوگیری از پارتی بازی، افزایش سطح شفافیت در اعلام شغل، تعیین معیارهای استخدام و نحوه انتخاب کارمندان است.
2- بررسی دقیق مدارک و رزومه‌ها
3- استفاده از روش‌های منصفانه در انتخاب کارمندان
4- تدوین قوانین و مقررات دقیق: برای جلوگیری از پارتی بازی در استخدام کارمندان، باید قوانین و مقررات دقیقی تدوین و اعمال شود تا کارفرماها و کارمندان متخلف از پیامدهای آن آگاه باشند.
5- رعایت حقوق کارمندان
6- در صورت لزوم می‌توانید به سازمان کار و امور اجتماعی مراجعه کرده و شکایت کنید

سارا رحمان نژاد

واقعا طبق نتایج و تجربه هام استخدام و انتخاب نیرو یا کارمند خیلی خیلی کار سختیه و روی آینده کسب و کار می‌تونه ۹۵ درصد تاثیر بزاره

بنظرم این مقاله محتواهای خیلی خوب و نکات عالی راجب این موضوع ارائه داده بود،از تیم اقیانوس آبی ممنونم بابت مقاله های عالیشون

معین صفاری

میشه کتابی کلی راجب انتخاب و استخدام نیرو که همه نکات رو گفته باشه بهم معرفی کنید

پگاه جلالی
پاسخ به  معین صفاری

سلام. برای استخدام نیرو ابتدا باید رفتارشناسی بدانید که با کتاب رفتار هوشمندانه با مدل جهانی DISC به راحتی میتونین مدل رفتاری افراد و اینکه در کل به درد سازمان و شغل خاصی میخورند یا نه را بفهمید. کتاب استخدام برایان تریسی رو هم حتما مطالعه کنید.
اگر دوره گزینش طلایی رو تهیه کنید، تمام نکات مربوط به استخدام توضیح داده شده.

پشتیبانی اقیانوس آبی

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

pdf مقاله حاضر است. با یک کلیک دانلود کنید:
اقیانوس آبی - مرکز آموزش مهارت های مدیریت کسب و کار

1000+

کسب و کار به ما اعتماد کرده اند

جدیدترین دوره های کسب و کار برای آموزش مهارت های مدیریتی به مدیران، کارآفرینان، مدیران سایت و فروشندگان

با یادگیری DISC، مدیریت موفق، استخدام حرفه ای و ارتباط قوی با مشتریانتانرا تجربه کنید.

5,000,000 ریال

دوره فروش به شما کمک می کند تا در بازاری که روز به روز به سمت فضای رقابتی تری پیش می رود، کسب وکاری با سیستم فروش و بازاریابی اصولی و متمایز داشته باشید.

33%   15,000,000 ریال 9,990,000 ریال

در دوره بازاریابی اقیانوس آبی “مارکتینگ پلاس” تدوین یک برنامه بازاریابی اثرگذار و قابل اجرا را می آموزید. هم چنین یاد می گیرید چطور یک کمپین تبلیغاتی موفق بنویسید.

33%   9,000,000 ریال 6,000,000 ریال

در دوره مدیریت منابع انسانی با نام ” تیم پلاس” با در نظر گرفتن شرایط بازار کار ایران و وضعیت کنونی منابع انسانی در هفت گام بایدها و نبایدهای ساخت و مدیریت تیم را توسط دکتر داوود احمدی که خود تیمی ۵۰ نفره را مدیریت می کند به شکل اجرایی خواهید آموخت.

49%   11,000,000 ریال 5,600,000 ریال

محبوب ترین خدمات اقیانوس آبی

فکر می کنید در کدام حوزه مشکل دارید؟

هر کدام از حوزه های کسب و کار را که انتخاب کنید، می توانید ساعت ها آموزش رایگان در راستای رشد و توسعه کسب و کارتان دریافت کنید.

نمی دانید مشکل کسب و کارتان چیست؟

آیا قصد بهبود و توسعه کسب و کارتان را دارید اما نمی دانید بایستی از کجا شروع کنید؟ کاسب یار به عنوان اولین نرم افزار هوش مصنوعی تحلیلگر کسب و کار به شما کمک می کند با شناسایی نقاط قوت و نقاط قابل بهبود کسب و کارتان، در مسیر توسعه قدم بردارید.

ما هر روز کلی مطالب آموزشی جالب در اینستاگراممون منتشر می‌کنیم!

کتابخانه اقیانوس آبی

کتاب مدیرندگی،آموزش مدیریت با مثال های رانندگی است. بسیاری از مدیران در تلاش هستند تا مدیر موفقی باشند، در صورتی که حتی وظایف اولیه خود را نمی دانند. کتاب مدیرندگی با انطباق اجزای خودرو به سازمان و راننده را به مدیر، قصد دارد وظایف اولیه مدیر را به او یادآوری کند.

13%   400,000 ریال 350,000 ریال

کتاب رفتار هوشمندانه به سبک آفتاب پرست با معرفی ابزار DISC که قدرتمندترین ابزار در رفتارشناسی و ارتباط هوشمندانه است به شما کمک میکند تا در ارتباطات خود موفق تر و موثر تر عمل کنید. کتاب رفتار هوشمندانه می تواند برای همه کسانی که با انسان ها سر و کار دارند یعنی برای همه مفید باشد

4%   900,000 ریال 860,000 ریال

کتاب ۱+۱۰۰ تکنیک افزایش فروش با توجه به جایگاه فروش به عنوان قلب هر مجموعه به ۱۰۱ تکنیک کاربردی که منجر به افزایش فروش شده و مدیران کسب و کارها را در رسیدن به این مهم یاری می نماید، اشاره می کند. ردمانلی می گوید: همه چیز از یک فروش خوب شروع می شود. بنابراین قسمت عمده شکست یا پیروزی هر کسب و کاری به فروش آن وابسته است.

460,000 ریال

کتاب استراتژی اقیانوس آبی به شما کمک می کند تا از رقابت تنگاتنگ در بازار رقابتی کسب و کار خود، به سمت یک بازار بی رقیب و پر سود حرکت کنید. استراتژی جهانی اقیانوس آبی می گوید که چگونه به جای رقابت با رقیبان، خود را از آن ها متمایز کنید.

8%   500,000 ریال 460,000 ریال

oghyanoseabi_icon_fill_blue_final

شرکت اقیانوس آبی، مرکز آموزش مدیریت و مشاوره کسب و کار

شرکت اقیانوس آبی، مرکز تخصصی مشاوره، آموزش، اجرای مهارت های مدیریت کسب و کار، افزایش فروش، بازاریابی، تبلیغات، برندسازی و دیجیتال مارکتینگ است.

این مجموعه به مدیران کسب وکارهای مختلف کمک می کند تا بخش های مختلف کسب وکارشان را بهبود و توسعه دهند.

یکی از مهمترین مهارت های کسب و کار که تیم اقیانوس آبی در آن بسیار تخصص دارد، سیستم سازی کسب و کار است.  اقیانوس آبی مقالات رایگان و دوره های آموزشی زیادی در حوزه سیستم سازی کسب و کار، سیستم سازی واحد فروش، سیستم سازی فرایند استخدام و اخراج و …  به مدیران ارائه می دهد.

حوزه بعدی که در رشد کسب و کار بسیار اهمیت دارد و شرکت اقیانوس آبی بسیار حرفه ای و تخصصی در آن فعالیت می کند، آموزش و مشاوره در زمینه  مدیریت منابع انسانی  است. خیلی از مدیران کسب وکارها اصلا نمی دانند مدیریت منابع انسانی چیست؟ در قسمت آموزش های رایگان مدیریت منابع انسانی وب سایت اقیانوس آبی با اصول مدیریت منابع انسانی، وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی و مفاهیم این حوزه آشنا می شوید. همچنین شرکت اقیانوس آبی ارائه دهنده دوره آموزش جامع مدیریت منابع انسانی  است که در آن به 7 حوزه مهم مدیریت منابع انسانی سازمان می پردازد.

نام شرکت اقیانوس آبی از استراتژی جهانی اقیانوس آبی blue ocean strategy گرفته شده است. این که استراتژی چیست و چه کمکی به کسب و کار شما می کند را می توانید از قسمت مقالات رایگان سایت مطالعه کنید.  استراتژی اقیانوس آبی نیز یک نوع استراتژی رقابتی است که کسب و کارها در آن بازار جدید و بدون رقیبی را پیدا می کنند تا با داشتن یک بازار انحصاری و خارج از فضای رقابتی بازار کار کنند. اگر برای کسب و کارتان استراتژی تعیین نکرده اید با خرید دوره استراتژی پلاس اقیانوس آبی می توانید این مهارت مهم را یاد بگیرید.

تمام کارهایی که یک کسب و کار برای رشد و توسعه خود انجام می دهد در راستای این است که رضایت مشتری را جلب کرده، به او بفروشد و تکرار فروش داشته باشد. یادگیری مدیریت ارتباط با مشتری  مهم ترین اساس سازمان است. شرکت اقیانوس آبی در این حوزه از کسب وکار نیز می تواند به شما مشاوره بدهد. در حوزه رفتار شناسی و برقراری ارتباط بهتر با کارمندان و مشتریان دوره آموزش disc اقیانوس آبی نیز می تواند به شما کمک کند.

اگر کسب و کاری محصولی را تولید کند ولی نتواند آن را بفروشد چه فایده ای دارد؟ به نظر شما راه شناساندن محصول به مشتریان بالقوه چیست؟

جواب این است: مهارت مدیریت بازاریابی و در مرحله بعد از آن طراحی کمپین تبلیغاتی.

 انواع روش های بازاریابی باید جزو جدانشدنی هر کسب و کار باشد، زیرا یکی از بایدهای موفقیت کسب و کار است.
دانستن انواع روش های تبلیغ نویسی نیز به بیشتر شناخته شدن محصول و آگاهی برند کمک بسیار می کند.

همچنین برای فروش بیشتر و یادگیری مهارت های فروش دوره تکنیک های افزایش فروش شرکت اقیانوس آبی یکی از راهکارهای کاربردی است.

این نکته را فراموش نکنید برای  اینکه بتوانید خوب بفروشید اول باید قیمت محصولات خود را اصولی تعیین کنید. جهت یادگیری مهارت قیمت گذاری، نحوه قیمت دادن به مشتری و اصول تخفیف دادن می توانید در دوره قیمت پلاس اقیانوس آبی شرکت کنید.

در بازار رقابتی امروز تنها داشتن کیفیت و مشتریان ثابت برای موفقیت و پیروزی بر رقبا کافی نیست. تمایز اصلی برای رشد کسب و کار در بازار امروز برندینگ آن ها است. شرکت اقیانوس آبی مرکز آغاز زندگی حرفه ای یک برند است. یکی از بخش های مهم ساخت برندتان خلق هویت بصری و انتخاب نام و شعار کسب وکار است. اقانوس آبی با ارائه خدماتی همچون طراحی لوگو و انتخاب نام برند از مرحله شروع برندسازی  در کنار شما خواهد بود.
همانطور که ملاحظه کردید شرکت اقیانوس آبی برای بهبود و توسعه هر قسمت کسب و کار شما راهکار دارد. برای شروع کافی است با شماره 09162510026 تماس حاصل نمایید. 

پشتیبانی اقیانوس آبی

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

"}; var wpdiscuzUCObj = {"msgConfirmDeleteComment":"\u0627\u06cc\u0627 \u0645\u0637\u0645\u0626\u0646 \u0647\u0633\u062a\u06cc\u062f \u06a9\u0647 \u0645\u06cc \u062e\u0648\u0627\u0647\u06cc\u062f \u0627\u06cc\u0646 \u0646\u0638\u0631 \u0631\u0627 \u062d\u0630\u0641 \u06a9\u0646\u06cc\u062f\u061f","msgConfirmCancelSubscription":"\u0627\u06cc\u0627 \u0645\u0637\u0645\u0626\u0646 \u0647\u0633\u062a\u06cc\u062f \u06a9\u0647 \u0645\u06cc \u062e\u0648\u0627\u0647\u06cc\u062f \u0627\u06cc\u0646 \u0639\u0636\u0648\u06cc\u062a \u0631\u0627 \u062d\u0630\u0641 \u06a9\u0646\u06cc\u062f\u061f","msgConfirmCancelFollow":"\u0622\u06cc\u0627 \u0645\u0637\u0645\u0626\u0646\u06cc\u062f \u06a9\u0647 \u0645\u06cc \u062e\u0648\u0627\u0647\u06cc\u062f \u0627\u06cc\u0646 \u062f\u0646\u0628\u0627\u0644 \u06a9\u0631\u062f\u0646 \u0631\u0627 \u0644\u063a\u0648 \u06a9\u0646\u06cc\u062f\u061f","additionalTab":"0"}; اقیانوس آبی - مرکز آموزش مهارت های مدیریت کسب و کار

1000+

کسب و کار به ما اعتماد کرده اند

جدیدترین دوره های کسب و کار برای آموزش مهارت های مدیریتی به مدیران، کارآفرینان، مدیران سایت و فروشندگان

با یادگیری DISC، مدیریت موفق، استخدام حرفه ای و ارتباط قوی با مشتریانتانرا تجربه کنید.

5,000,000 ریال

دوره فروش به شما کمک می کند تا در بازاری که روز به روز به سمت فضای رقابتی تری پیش می رود، کسب وکاری با سیستم فروش و بازاریابی اصولی و متمایز داشته باشید.

33%   15,000,000 ریال 9,990,000 ریال

در دوره بازاریابی اقیانوس آبی “مارکتینگ پلاس” تدوین یک برنامه بازاریابی اثرگذار و قابل اجرا را می آموزید. هم چنین یاد می گیرید چطور یک کمپین تبلیغاتی موفق بنویسید.

33%   9,000,000 ریال 6,000,000 ریال

در دوره مدیریت منابع انسانی با نام ” تیم پلاس” با در نظر گرفتن شرایط بازار کار ایران و وضعیت کنونی منابع انسانی در هفت گام بایدها و نبایدهای ساخت و مدیریت تیم را توسط دکتر داوود احمدی که خود تیمی ۵۰ نفره را مدیریت می کند به شکل اجرایی خواهید آموخت.

49%   11,000,000 ریال 5,600,000 ریال

محبوب ترین خدمات اقیانوس آبی

فکر می کنید در کدام حوزه مشکل دارید؟

هر کدام از حوزه های کسب و کار را که انتخاب کنید، می توانید ساعت ها آموزش رایگان در راستای رشد و توسعه کسب و کارتان دریافت کنید.

نمی دانید مشکل کسب و کارتان چیست؟

آیا قصد بهبود و توسعه کسب و کارتان را دارید اما نمی دانید بایستی از کجا شروع کنید؟ کاسب یار به عنوان اولین نرم افزار هوش مصنوعی تحلیلگر کسب و کار به شما کمک می کند با شناسایی نقاط قوت و نقاط قابل بهبود کسب و کارتان، در مسیر توسعه قدم بردارید.

ما هر روز کلی مطالب آموزشی جالب در اینستاگراممون منتشر می‌کنیم!

کتابخانه اقیانوس آبی

کتاب مدیرندگی،آموزش مدیریت با مثال های رانندگی است. بسیاری از مدیران در تلاش هستند تا مدیر موفقی باشند، در صورتی که حتی وظایف اولیه خود را نمی دانند. کتاب مدیرندگی با انطباق اجزای خودرو به سازمان و راننده را به مدیر، قصد دارد وظایف اولیه مدیر را به او یادآوری کند.

13%   400,000 ریال 350,000 ریال

کتاب رفتار هوشمندانه به سبک آفتاب پرست با معرفی ابزار DISC که قدرتمندترین ابزار در رفتارشناسی و ارتباط هوشمندانه است به شما کمک میکند تا در ارتباطات خود موفق تر و موثر تر عمل کنید. کتاب رفتار هوشمندانه می تواند برای همه کسانی که با انسان ها سر و کار دارند یعنی برای همه مفید باشد

4%   900,000 ریال 860,000 ریال

کتاب ۱+۱۰۰ تکنیک افزایش فروش با توجه به جایگاه فروش به عنوان قلب هر مجموعه به ۱۰۱ تکنیک کاربردی که منجر به افزایش فروش شده و مدیران کسب و کارها را در رسیدن به این مهم یاری می نماید، اشاره می کند. ردمانلی می گوید: همه چیز از یک فروش خوب شروع می شود. بنابراین قسمت عمده شکست یا پیروزی هر کسب و کاری به فروش آن وابسته است.

460,000 ریال

کتاب استراتژی اقیانوس آبی به شما کمک می کند تا از رقابت تنگاتنگ در بازار رقابتی کسب و کار خود، به سمت یک بازار بی رقیب و پر سود حرکت کنید. استراتژی جهانی اقیانوس آبی می گوید که چگونه به جای رقابت با رقیبان، خود را از آن ها متمایز کنید.

8%   500,000 ریال 460,000 ریال

oghyanoseabi_icon_fill_blue_final

شرکت اقیانوس آبی، مرکز آموزش مدیریت و مشاوره کسب و کار

شرکت اقیانوس آبی، مرکز تخصصی مشاوره، آموزش، اجرای مهارت های مدیریت کسب و کار، افزایش فروش، بازاریابی، تبلیغات، برندسازی و دیجیتال مارکتینگ است.

این مجموعه به مدیران کسب وکارهای مختلف کمک می کند تا بخش های مختلف کسب وکارشان را بهبود و توسعه دهند.

یکی از مهمترین مهارت های کسب و کار که تیم اقیانوس آبی در آن بسیار تخصص دارد، سیستم سازی کسب و کار است.  اقیانوس آبی مقالات رایگان و دوره های آموزشی زیادی در حوزه سیستم سازی کسب و کار، سیستم سازی واحد فروش، سیستم سازی فرایند استخدام و اخراج و …  به مدیران ارائه می دهد.

حوزه بعدی که در رشد کسب و کار بسیار اهمیت دارد و شرکت اقیانوس آبی بسیار حرفه ای و تخصصی در آن فعالیت می کند، آموزش و مشاوره در زمینه  مدیریت منابع انسانی  است. خیلی از مدیران کسب وکارها اصلا نمی دانند مدیریت منابع انسانی چیست؟ در قسمت آموزش های رایگان مدیریت منابع انسانی وب سایت اقیانوس آبی با اصول مدیریت منابع انسانی، وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی و مفاهیم این حوزه آشنا می شوید. همچنین شرکت اقیانوس آبی ارائه دهنده دوره آموزش جامع مدیریت منابع انسانی  است که در آن به 7 حوزه مهم مدیریت منابع انسانی سازمان می پردازد.

نام شرکت اقیانوس آبی از استراتژی جهانی اقیانوس آبی blue ocean strategy گرفته شده است. این که استراتژی چیست و چه کمکی به کسب و کار شما می کند را می توانید از قسمت مقالات رایگان سایت مطالعه کنید.  استراتژی اقیانوس آبی نیز یک نوع استراتژی رقابتی است که کسب و کارها در آن بازار جدید و بدون رقیبی را پیدا می کنند تا با داشتن یک بازار انحصاری و خارج از فضای رقابتی بازار کار کنند. اگر برای کسب و کارتان استراتژی تعیین نکرده اید با خرید دوره استراتژی پلاس اقیانوس آبی می توانید این مهارت مهم را یاد بگیرید.

تمام کارهایی که یک کسب و کار برای رشد و توسعه خود انجام می دهد در راستای این است که رضایت مشتری را جلب کرده، به او بفروشد و تکرار فروش داشته باشد. یادگیری مدیریت ارتباط با مشتری  مهم ترین اساس سازمان است. شرکت اقیانوس آبی در این حوزه از کسب وکار نیز می تواند به شما مشاوره بدهد. در حوزه رفتار شناسی و برقراری ارتباط بهتر با کارمندان و مشتریان دوره آموزش disc اقیانوس آبی نیز می تواند به شما کمک کند.

اگر کسب و کاری محصولی را تولید کند ولی نتواند آن را بفروشد چه فایده ای دارد؟ به نظر شما راه شناساندن محصول به مشتریان بالقوه چیست؟

جواب این است: مهارت مدیریت بازاریابی و در مرحله بعد از آن طراحی کمپین تبلیغاتی.

 انواع روش های بازاریابی باید جزو جدانشدنی هر کسب و کار باشد، زیرا یکی از بایدهای موفقیت کسب و کار است.
دانستن انواع روش های تبلیغ نویسی نیز به بیشتر شناخته شدن محصول و آگاهی برند کمک بسیار می کند.

همچنین برای فروش بیشتر و یادگیری مهارت های فروش دوره تکنیک های افزایش فروش شرکت اقیانوس آبی یکی از راهکارهای کاربردی است.

این نکته را فراموش نکنید برای  اینکه بتوانید خوب بفروشید اول باید قیمت محصولات خود را اصولی تعیین کنید. جهت یادگیری مهارت قیمت گذاری، نحوه قیمت دادن به مشتری و اصول تخفیف دادن می توانید در دوره قیمت پلاس اقیانوس آبی شرکت کنید.

در بازار رقابتی امروز تنها داشتن کیفیت و مشتریان ثابت برای موفقیت و پیروزی بر رقبا کافی نیست. تمایز اصلی برای رشد کسب و کار در بازار امروز برندینگ آن ها است. شرکت اقیانوس آبی مرکز آغاز زندگی حرفه ای یک برند است. یکی از بخش های مهم ساخت برندتان خلق هویت بصری و انتخاب نام و شعار کسب وکار است. اقانوس آبی با ارائه خدماتی همچون طراحی لوگو و انتخاب نام برند از مرحله شروع برندسازی  در کنار شما خواهد بود.
همانطور که ملاحظه کردید شرکت اقیانوس آبی برای بهبود و توسعه هر قسمت کسب و کار شما راهکار دارد. برای شروع کافی است با شماره 09162510026 تماس حاصل نمایید.