مدیریت منابع انسانی گوگل

بررسی جامع مدیریت منابع انسانی در گوگل

فهرست مطالب

اگر عجله داری PDF مقاله را دانلود کن تا هر وقت خواستی بخونی

مدیریت منابع انسانی در گوگل یکی از عوامل اصلی موفقیت آن است. گوگل بر کیفیت بالای منابع انسانی و هوشمندی و برتری کارمندان خود تاکید دارد. شرکت گوگل اکنون یکی از بهترین مکان ها برای کار است. این محبوبیت و درک مثبت نشان‌ دهنده موفقیت مدیریت منابع انسانی گوگل در برنامه ریزی، استخدام، آموزش کارمندان و توسعه شغلی و پاداش است.

در این مقاله از مجله اقیانوس آبی به بررسی ۴ بخش اصلی مدیریت منابع انسانی در گوگل می پردازیم:

  1. برنامه ریزی منابع انسانی، تحلیل و طراحی شغل
  2. استخدام، انتخاب و حفظ کارمندان
  3. آموزش
  4. انگیزش کارمندان و توسعه شغلی
آمار جستجوی گوگل 2022

بخش مدیریت منابع انسانی گوگل تاثیر مستقیمی بر محیط کار دارد. کارمندان محیط خود را با نمره A- ارزیابی می‌کنند و در گوگل بسیار خوشحال هستند.

فراموش نکنیم که فرهنگ از اوج شروع می‌شود و قطعا تیم منابع انسانی Google تأثیر مستقیمی بر فرهنگ کلی شرکت دارند. کارمندان گوگل امتیاز A+ را به بخش مدیریت منابع انسانی داده‌اند. ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل، توسط کارمندان امتیاز ۸۰ از ۱۰۰ را گرفته است.

۱. برنامه ریزی منابع انسانی، تحلیل و طراحی شغل در گوگل

برای اینکه بدانید بخش مدیریت منابع انسانی در گوگل چطور بر محیط کار خود تاثیر مستقیم دارد ابتدا بیایید درباره برنامه‌ریزی منابع انسانی، تحلیل و طراحی شغل در گوگل برایتان توضیح دهیم با گروه اقیانوس آبی همراه باشید:

برنامه ریزی منابع انسانی گوگل در گوگل چطور انجام می شود؟

در مدیریت منابع انسانی گوگل، برنامه ریزی منابع انسانی در ۳ بخش انجام می‌شود:

۱. پیش بینی تقاضای منابع انسانی: مدیران منابع انسانی در گوگل از دو تکنیک تحلیل روند و تحلیل سناریو برای پیش بینی تقاضای منابع انسانی احتمالی استفاده می کنند که بر اساس شرایط فعلی و تغییرات کسب و کار صورت می گیرد.

تحلیل روند یعنی بررسی داده های گذشته برای پیش بینی تقاضاهای آینده. جمع‌آوری و ارزیابی داده‌ها الگوهایی را شناسایی می‌کند که می‌توانند بر نیازهای آینده تأثیر بگذارند.

تحلیل سناریو، فرایند بررسی و ارزیابی حوادث احتمالی آتی با توجه به عواقب و نتایج احتمالی متفاوت آنها است. تحلیل سناریو یک تکنیک مهم است که توسط متخصصان مدیریت ریسک مورد استفاده قرار می گیرد تا به شرکت ها اطمینان دهند که ریسک بسیار زیادی را متحمل نخواهند شد.

پیشنهاد دوره مدیریت منابع انسانی

۲. مازاد و کمبود کارمندان: نگرانی در مورد مازاد یا کمبود کارمندان در Google بیشتر در فرآیندهای تولید است، مانند ساخت Chromecast و ارائه خدمات اینترنت فیبر و تلویزیون کابلی. در توسعه و ارائه محصولات مبتنی بر وب و نرم افزار، مازاد و کمبود منابع انسانی نگرانی قابل توجهی نیست.

مدیریت منابع انسانی در گوگل مازاد و کمبودهای احتمالی کارمندان را از طریق تکنیک‌های پیش‌بینی شناسایی می‌کند و از این اطلاعات برای استخدام و برنامه ریزی استفاده می کند.

بیشتر بخوانید: کارمندیابی چیست و چطور انجام می شود؟

۳. ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضای نیرو: مدیریت منابع انسانی در گوگل هنگام ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضای منابع انسانی با حداقل مشکلات مواجه است. حتی اگر تقاضا برای محصولات مبتنی بر وب/نرم افزار و خدمات تبلیغات آنلاین افزایش یابد، گوگل به دلیل ماهیت دیجیتالی این محصولات نیازی به افزایش متناسب منابع انسانی خود در این حوزه های تجاری ندارد.

مدیریت منابع انسانی در گوگل: تعداد کارمندان تا اواسط 2022

تحلیل و طراحی شغل در گوگل

  1. طراحی سازمانی: نوع چارت سازمانی گوگل از نوع خطی و ارتباط متقابل است. این ساختار سازمانی به مدیران منابع انسانی در گوگل این امکان را می دهد که به راحتی پیوندهای متقابل را بین بخش های مختلف سازمان شناسایی کرده و از این اطلاعات برای فرآیندهای تحلیل و طراحی شغل استفاده کنند.
  2. روشهای تجزیه و تحلیل شغل: گوگل از ترکیبی از روش های تجزیه و تحلیل “شغل کارگر محور” و “شغل کار محور” استفاده می کند. مثلا در مشاغلی مانند کارهای تحقیق و توسعه و طراحی و تولید محصول بر شغل کارمحور تأکید دارد. در مشاغلی که نیاز به مهارت های بین فردی قابل توجهی دارند، مانند مدیریت منابع انسانی، بر روش تجزیه و تحلیل شغل کارگر محور تاکید می کند.
  3. شرح شغل: به دلیل اندازه بزرگ سازمان، گوگل شرح شغل های بسیار متنوعی دارد. با این وجود، گوگل بر ویژگی‌های خاصی در همه کارمندان، مانند باهوشی و تلاش برای برتری در تمام موقعیت‌های شغلی در سراسر سازمان تأکید می‌کند.

بیشتر بخوانید: شرایط احراز شغل مدیر منابع انسانی در سازمان چیست؟

۲. فرایند استخدام، انتخاب، حفظ منابع انسانی در گوگل

در بخش مدیریت منابع انسانی در گوگل فرایند استخدام، انتخاب و همچنین حفظ منابع انسانی در الویت است.

شیوه های جذب نیرو در گوگل

  • منابع: مدیریت منابع انسانی در گوگل از ترکیبی از منابع استخدام داخلی و خارجی برای حفظ کفایت منابع انسانی خود استفاده می کند. این شرکت از ترفیعات، جابجایی‌ها و کارآموزان به عنوان منابع اصلی استخدام داخلی و از موسسات آموزشی و آگهی های شغلی به عنوان منابع خارجی استخدام در گوگل استفاده می کند.
  • روش‌ها: مدیریت منابع انسانی در گوگل از روش های غیرمستقیم و مستقیم برای استخدام استفاده می کند. روش های غیر مستقیم شامل تبلیغات در وب سایت شرکت و روش‌های مستقیم در قالب تماس با کارآموزان بالقوه و کارمندان آینده از طریق موسسات دانشگاهی است.

فرآیند انتخاب کارمند در گوگل

مهمترین معیارهای مدیریت منابع انسانی گوگل برای انتخاب متقاضیان و استخدام کارمند، هوشمندی، خلاقیت، انگیزه برای تعالی و همسویی با سازمان است. شرکت از تجربه کاری و سابقه به عنوان معیار اصلی انتخاب استفاده نمی کند. این معیارها بر اساس هدف شرکت یعنی به حداکثر رساندن نوآوری برای حمایت از استراتژی تمایز گسترده آن است.

فرآیندهای مختلفی برای انتخاب متقاضیان در گوگل استفاده می شود. به طور کلی، فرآیند انتخاب شرکت شامل بررسی پیشینه، غربالگری اولیه، آزمون‌های حین کار و مصاحبه است.

دوره مهارت استخدام cta

برنامه‌های حفظ کارمندان در گوگل

بسته های جبران خسارت گوگل، ابزار اصلی مدیریت منابع انسانی است که این شرکت برای حفظ منابع انسانی با کیفیت بالا استفاده می کند. بسته های جبرانی این شرکت رقابتی و بالاتر از حد متوسط است. به عنوان مثال، گوگل حقوق و دستمزد بالایی ارائه می دهد. علاوه بر این، کارمندان از وعده‌های غذایی رایگان و سایر مشوق ها و مزایا برخوردار می شوند.

طراحی معمولی دفاتر این شرکت بر سرگرمی و خلاقیت تأکید دارد که کارمندان خلاق و مبتکر را جذب و حفظ می کند. مدیریت منابع انسانی در گوگل از مربیگری و راهنمایی برای حفظ و توسعه افرادی با پتانسیل رهبری استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید: برای انگیزه دادن به کارمندان خود چه کنیم؟

۳. آموزش منابع انسانی در HRM گوگل

مدیریت منابع انسانی در گوگل برای آموزش کارمندان ابتدا نیازسنجی می‌کند، سپس با توجه به نیازهای روز کارمندان، برنامه های آموزشی را طراحی و اجرا می کند. در آخر با توجه به تغییرات در دانش، مهارت‌ها و توانایی‌های منابع انسانی، میزان موثر بودن آموزش ها اندازه گیری و تحلیل می شود. مدیریت منابع انسانی Google برنامه‌های آموزشی را به روش‌های مختلف مانند بحث و گفتگو، شبیه‌سازی و آموزش در حین کار ارائه می‌دهد.

با بحث و گفتگو، گوگل می تواند ارتباطات غنی با کارمندان خود را حفظ کند و حداکثر بازخورد را از کارآموزان را دریافت کند. این شرکت از شبیه سازی برای تسهیل پاسخ های خلاقانه استفاده می کند.

شبیه‌سازی‌ها کارمندان Google را قادر می‌سازد تا جزئیات وظایف کاری، پروژه‌ها و محصولات را درک کنند. مدیریت منابع انسانی این شرکت از آموزش در حین کار برای به حداکثر رساندن انتقال دانش به استخدام‌کنندگان یا کارآموزان جدید استفاده می‌کند.

درآمد کارمندان گوگل

۴. انگیزش کارمندان و توسعه شغلی در گوگل

در این قسمت در خصوص انگیزش کارمندان و توسعه شغلی که در مدیریت منابع انسانی در گوگل موثر بوده است صحبت شده است:

توسعه شغلی در گوگل

۱.تطبیق فرد و سازمان: Google با پر کردن موقعیت‌های شغلی بر اساس ترکیبی از ارزیابی عملکرد و مصاحبه، نیازهای فردی و سازمانی را مطابقت می‌دهد. این ارزیابی ها و مصاحبه ها اطلاعاتی را برای مدیران منابع انسانی فراهم می کند تا از تناسب مناسب بین کارمندان و شغل، سازمان و تیم اطمینان حاصل کنند.

بیشتر بخوانید: پیدا کردن فرد مناسب برای شغل مناسب

۲. ارزیابی پتانسیل کارمندان: مدیریت منابع انسانی گوگل پتانسیل کارکنان را از طریق مصاحبه، ارزیابی و راهنمایی کردن ارزیابی می کند. ارزیابی ها نشان می دهد که کارمندان در مشاغل فعلی خود چگونه عمل می کنند، در حالی که مصاحبه ها و راهنمایی کردن نشان دهنده سطح علاقه کارمندان به مشاغل خاص و آمادگی آن ها برای انجام سایر مشاغل در Google است.

انگیزه بخشی به کارمندان با استراتژی جبران خسارت

استراتژی جبران خسارت گوگل در مقایسه با شرکت‌های رقیب بسیار رقابتی است. این شرکت حقوق های بالایی را همراه با مشوق های جامع و مزایای غیرمتعارف ارائه می دهد.

علاوه بر این، گوگل مزایایی مانند بیمه درمانی، مستمری بازنشستگی، وعده های غذایی رایگان و استفاده رایگان از تجهیزات ورزشی را ارائه می دهد. به طور واقع بینانه، مدیریت منابع انسانی گوگل با توجه به استراتژی جبران خسارت موفق بوده است، زیرا به طور موثر کارمندان باهوش و عالی را جذب می‌کند.

سن منابع انسانی گوگل

چرا مدیریت منابع انسانی در گوگل از سایر شرکت‌ها بهتر عمل می کند؟

خوب در ادامه می‌خواهیم توضیح بدهیم که چرا مدیریت منابع انسانی در گوگل از سایر شرکت‌ عملکرد بهتری داشته است.

۱. گوگل هرگز در استخدام عجله نمی کند.

جاناتان روزنبرگ، رئیس سابق محصولات گوگل، می گوید که این یک سیاست در گوگل است که هرگز در مورد الزامات شغلی ریسک نمی کند. گوگل به دنبال باهوش ترین و واجد شرایط ترین نامزدها در زمینه فناوری و داده است و به سادگی کیفیت یک شغل را به خطر نمی اندازد.

برای این که مدیران منابع انسانی در گوگل جهت پر کردن یک موقعیت شغلی تحت فشار قرار نگیرند، گوگل این مسئولیت را به عهده به یک کمیته کامل از افراد قرار داده است. به این ترتیب، بر استعدادها و مهارت‌هایی که یک متقاضی باید داشته باشد تمرکز می شود و فشاری برای پر کردن سریع یک شغل به تیم استخدامی وارد نمی شود.

بیشتر بخوانید: در مصاحبه استخدام چه سوالاتی از متقاضیان بپرسیم؟

۲. شرح وظایف دقیق هر شغل در گوگل

اغلب واحدهای منابع انسانی در سازمان ها، به دلیل ترک کارمند، برای پر کردن آن جایگاه شغلی عجله دارند و تصمیمات عجولانه در مورد شرح شغل مورد نظر می گیرند.

برای جلوگیری از این امر، Google توصیه می‌کند که با دقت زیادی موارد زیر قبل از هر استخدامی بررسی شوند: حوزه، نقش، مسئولیت‌ها، شرایط شغلی، حداقل مدارک تحصیلی و مدارک ترجیحی. این وضوح منجر به جستجوهای متقاضیانی می‌شود که ماهیت دقیق‌تر، سریع‌تر و خاص‌تری دارند.

مسلماً رعایت این موارد کمک بزرگی در موفقیت مدیریت منابع انسانی در گوگل شده است.

۳. درک کردن کارمندان

تقریباً ده سال پیش، گوگل با حفظ کارمندان زن مشکل داشت. برخلاف سایر زمینه‌ها، یافتن کارمندان فناوری سطح بالا دشوار است و گوگل رقابت سختی را بین غول‌هایی مانند مایکروسافت، آمازون و استارت آپ‌ها تجربه می‌کند. گوگل به دلیل تمایل به حفظ این کارمندان زن واجد شرایطی که در حال ترک بودند، به درون خود نگاه کرد تا مشکل را پیدا کند:

مادرانی که تازه کار در گوگل کار می‌کنند، احساس می‌کردند که موفقیت در محل کار و زندگی شخصیشان، نیاز به منابع و پشتیبانی دارند. در نتیجه، گوگل یک طرح جدید مبتکرانه را اجرا کرد؛ به مادران ۵ ماه مرخصی با حقوق و مزایای کامل داده می‌شود و اجازه دارند آن زمان را هر طور که می خواهند تقسیم کنند.

Google با موفقیت به اقدامات و سیاست‌های خود با دیدی انتقادی نگاه کرد و گام‌های بزرگی برداشت تا از شادی و حفظ کارمندان خود اطمینان حاصل کند. و این نیز یکی از بهترین دلایل موفقیت مدیریت منابع انسانی در گوگل می‌باشد.

اگر شما هم دوست دارید به صورت حرفه ای مدیریت منابع انسانی خود را انجام دهید به طوری که همه مثل گوگل بخواهند برای شما کار کنند، ما می توانیم به شما کمک کنیم. کافی است فرم زیر را پر کنید تا برای تنظیم وقت مشاوره رایگان مدیریت منابع انسانی با شما تماس بگیریم:

۴.۷ ۳ رای ها
امتیاز بدهید
نویسنده مقاله : تیم تحریریه اقیانوس آبی

اشتراک گذاری با دوستانتان در :

جهت دانلود PDF ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید.
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
در دوره مدیریت منابع انسانی با نام ” تیم پلاس” با در نظر گرفتن شرایط بازار کار ایران و وضعیت کنونی منابع انسانی در هفت گام بایدها و نبایدهای ساخت و مدیریت تیم را توسط دکتر داوود احمدی که خود تیمی ۵۰ نفره را مدیریت می کند به شکل اجرایی خواهید آموخت.

49%   ۱۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال ۵,۶۰۰,۰۰۰ ریال

اشتراک در
اطلاع از
5 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسین غلامی

سلام مرسی از محتواتون بسیار کامل بود مخصوصا قسمت برنامه ریزیش
خیلی خوب بود👌🏻

پگاه جلالی
پاسخ به  حسین غلامی

🙂🌹🙏

رضی

سلام خسته نباشید اگه میشه درباره قسمت (آموزش منابع انسانی در HRM گوگل)
یه محتوای کامل تر معرفی کنید که بیشتر توضیح داده باشه

پگاه جلالی
پاسخ به  رضی

سلام بله حتما
در راستای آموزش منابع انسانی میتونین دو مقاله زیر رو مطالعه کنین:
https://oghyanooseabi.com/hr-mag/learning-organization/
https://oghyanooseabi.com/business-system-mag/training-systematization//
هم چنین دوره مدیریت منابع انسانی اقیانوس ابی هم بخش کاملی درباره چگونگی آموزش پرسنل داره:

همایون احمدی

بنظرم تکنیک گوگل برا استخدام کارمند هاش خیلی خوبه و همین باعث شده که انقدر پیشرفت کنه👌🏻

پشتیبانی اقیانوس آبی

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

pdf مقاله حاضر است. با یک کلیک دانلود کنید:
اقیانوس آبی - مرکز آموزش مهارت های مدیریت کسب و کار

۱۰۰۰+

کسب و کار به ما اعتماد کرده اند

جدیدترین دوره های کسب و کار برای آموزش مهارت های مدیریتی به مدیران، کارآفرینان، مدیران سایت و فروشندگان

با یادگیری DISC، مدیریت موفق، استخدام حرفه ای و ارتباط قوی با مشتریانتانرا تجربه کنید.

۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال

دوره فروش به شما کمک می کند تا در بازاری که روز به روز به سمت فضای رقابتی تری پیش می رود، کسب وکاری با سیستم فروش و بازاریابی اصولی و متمایز داشته باشید.

۳۳%   ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال ۹,۹۹۰,۰۰۰ ریال

در دوره بازاریابی اقیانوس آبی “مارکتینگ پلاس” تدوین یک برنامه بازاریابی اثرگذار و قابل اجرا را می آموزید. هم چنین یاد می گیرید چطور یک کمپین تبلیغاتی موفق بنویسید.

۳۳%   ۹,۰۰۰,۰۰۰ ریال ۶,۰۰۰,۰۰۰ ریال

در دوره مدیریت منابع انسانی با نام ” تیم پلاس” با در نظر گرفتن شرایط بازار کار ایران و وضعیت کنونی منابع انسانی در هفت گام بایدها و نبایدهای ساخت و مدیریت تیم را توسط دکتر داوود احمدی که خود تیمی ۵۰ نفره را مدیریت می کند به شکل اجرایی خواهید آموخت.

۴۹%   ۱۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال ۵,۶۰۰,۰۰۰ ریال

محبوب ترین خدمات اقیانوس آبی

فکر می کنید در کدام حوزه مشکل دارید؟

هر کدام از حوزه های کسب و کار را که انتخاب کنید، می توانید ساعت ها آموزش رایگان در راستای رشد و توسعه کسب و کارتان دریافت کنید.

نمی دانید مشکل کسب و کارتان چیست؟

آیا قصد بهبود و توسعه کسب و کارتان را دارید اما نمی دانید بایستی از کجا شروع کنید؟ کاسب یار به عنوان اولین نرم افزار هوش مصنوعی تحلیلگر کسب و کار به شما کمک می کند با شناسایی نقاط قوت و نقاط قابل بهبود کسب و کارتان، در مسیر توسعه قدم بردارید.

ما هر روز کلی مطالب آموزشی جالب در اینستاگراممون منتشر می‌کنیم!

کتابخانه اقیانوس آبی

کتاب ۱+۱۰۰ تکنیک افزایش فروش با توجه به جایگاه فروش به عنوان قلب هر مجموعه به ۱۰۱ تکنیک کاربردی که منجر به افزایش فروش شده و مدیران کسب و کارها را در رسیدن به این مهم یاری می نماید، اشاره می کند. ردمانلی می گوید: همه چیز از یک فروش خوب شروع می شود. بنابراین قسمت عمده شکست یا پیروزی هر کسب و کاری به فروش آن وابسته است.

۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال

کتاب رفتار هوشمندانه به سبک آفتاب پرست با معرفی ابزار DISC که قدرتمندترین ابزار در رفتارشناسی و ارتباط هوشمندانه است به شما کمک میکند تا در ارتباطات خود موفق تر و موثر تر عمل کنید. کتاب رفتار هوشمندانه می تواند برای همه کسانی که با انسان ها سر و کار دارند یعنی برای همه مفید باشد

۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال

کتاب مدیرندگی،آموزش مدیریت با مثال های رانندگی است. بسیاری از مدیران در تلاش هستند تا مدیر موفقی باشند، در صورتی که حتی وظایف اولیه خود را نمی دانند. کتاب مدیرندگی با انطباق اجزای خودرو به سازمان و راننده را به مدیر، قصد دارد وظایف اولیه مدیر را به او یادآوری کند.

۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال

کتاب استراتژی اقیانوس آبی به شما کمک می کند تا از رقابت تنگاتنگ در بازار رقابتی کسب و کار خود، به سمت یک بازار بی رقیب و پر سود حرکت کنید. استراتژی جهانی اقیانوس آبی می گوید که چگونه به جای رقابت با رقیبان، خود را از آن ها متمایز کنید.

۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال

oghyanoseabi_icon_fill_blue_final

شرکت اقیانوس آبی، مرکز آموزش مدیریت و مشاوره کسب و کار

شرکت اقیانوس آبی، مرکز تخصصی مشاوره، آموزش، اجرای مهارت های مدیریت کسب و کار، افزایش فروش، بازاریابی، تبلیغات، برندسازی و دیجیتال مارکتینگ است.

این مجموعه به مدیران کسب وکارهای مختلف کمک می کند تا بخش های مختلف کسب وکارشان را بهبود و توسعه دهند.

یکی از مهمترین مهارت های کسب و کار که تیم اقیانوس آبی در آن بسیار تخصص دارد، سیستم سازی کسب و کار است.  اقیانوس آبی مقالات رایگان و دوره های آموزشی زیادی در حوزه سیستم سازی کسب و کار، سیستم سازی واحد فروش، سیستم سازی فرایند استخدام و اخراج و …  به مدیران ارائه می دهد.

حوزه بعدی که در رشد کسب و کار بسیار اهمیت دارد و شرکت اقیانوس آبی بسیار حرفه ای و تخصصی در آن فعالیت می کند، آموزش و مشاوره در زمینه  مدیریت منابع انسانی  است. خیلی از مدیران کسب وکارها اصلا نمی دانند مدیریت منابع انسانی چیست؟ در قسمت آموزش های رایگان مدیریت منابع انسانی وب سایت اقیانوس آبی با اصول مدیریت منابع انسانی، وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی و مفاهیم این حوزه آشنا می شوید. همچنین شرکت اقیانوس آبی ارائه دهنده دوره آموزش جامع مدیریت منابع انسانی  است که در آن به ۷ حوزه مهم مدیریت منابع انسانی سازمان می پردازد.

نام شرکت اقیانوس آبی از استراتژی جهانی اقیانوس آبی blue ocean strategy گرفته شده است. این که استراتژی چیست و چه کمکی به کسب و کار شما می کند را می توانید از قسمت مقالات رایگان سایت مطالعه کنید.  استراتژی اقیانوس آبی نیز یک نوع استراتژی رقابتی است که کسب و کارها در آن بازار جدید و بدون رقیبی را پیدا می کنند تا با داشتن یک بازار انحصاری و خارج از فضای رقابتی بازار کار کنند. اگر برای کسب و کارتان استراتژی تعیین نکرده اید با خرید دوره استراتژی پلاس اقیانوس آبی می توانید این مهارت مهم را یاد بگیرید.

تمام کارهایی که یک کسب و کار برای رشد و توسعه خود انجام می دهد در راستای این است که رضایت مشتری را جلب کرده، به او بفروشد و تکرار فروش داشته باشد. یادگیری مدیریت ارتباط با مشتری  مهم ترین اساس سازمان است. شرکت اقیانوس آبی در این حوزه از کسب وکار نیز می تواند به شما مشاوره بدهد. در حوزه رفتار شناسی و برقراری ارتباط بهتر با کارمندان و مشتریان دوره آموزش disc اقیانوس آبی نیز می تواند به شما کمک کند.

اگر کسب و کاری محصولی را تولید کند ولی نتواند آن را بفروشد چه فایده ای دارد؟ به نظر شما راه شناساندن محصول به مشتریان بالقوه چیست؟

جواب این است: مهارت مدیریت بازاریابی و در مرحله بعد از آن طراحی کمپین تبلیغاتی.

 انواع روش های بازاریابی باید جزو جدانشدنی هر کسب و کار باشد، زیرا یکی از بایدهای موفقیت کسب و کار است.
دانستن انواع روش های تبلیغ نویسی نیز به بیشتر شناخته شدن محصول و آگاهی برند کمک بسیار می کند.

همچنین برای فروش بیشتر و یادگیری مهارت های فروش دوره تکنیک های افزایش فروش شرکت اقیانوس آبی یکی از راهکارهای کاربردی است.

این نکته را فراموش نکنید برای  اینکه بتوانید خوب بفروشید اول باید قیمت محصولات خود را اصولی تعیین کنید. جهت یادگیری مهارت قیمت گذاری، نحوه قیمت دادن به مشتری و اصول تخفیف دادن می توانید در دوره قیمت پلاس اقیانوس آبی شرکت کنید.

در بازار رقابتی امروز تنها داشتن کیفیت و مشتریان ثابت برای موفقیت و پیروزی بر رقبا کافی نیست. تمایز اصلی برای رشد کسب و کار در بازار امروز برندینگ آن ها است. شرکت اقیانوس آبی مرکز آغاز زندگی حرفه ای یک برند است. یکی از بخش های مهم ساخت برندتان خلق هویت بصری و انتخاب نام و شعار کسب وکار است. اقانوس آبی با ارائه خدماتی همچون طراحی لوگو و انتخاب نام برند از مرحله شروع برندسازی  در کنار شما خواهد بود.
همانطور که ملاحظه کردید شرکت اقیانوس آبی برای بهبود و توسعه هر قسمت کسب و کار شما راهکار دارد. برای شروع کافی است با شماره ۰۹۱۶۲۵۱۰۰۲۶ تماس حاصل نمایید. 

پشتیبانی اقیانوس آبی

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

","use_session":false},"ajaxSearchPopularSuggestions":[]}; var jetSearchSettings = {"rest_api_url":"https:\/\/oghyanooseabi.com\/wp-json\/jet-search\/v1\/search-posts","action":"jet_ajax_search","nonce":"63aa3afc08","sumbitOnEnter":"1","ajaxSearchSuggestionsLimits":"20","searchSuggestions":{"ajaxurl":"https:\/\/oghyanooseabi.com\/wp-admin\/admin-ajax.php","get_suggestions_rest_api_url":"https:\/\/oghyanooseabi.com\/wp-json\/jet-search\/v1\/get-suggestions","add_suggestions_rest_api_url":"https:\/\/oghyanooseabi.com\/wp-json\/jet-search\/v1\/form-add-suggestion","get_action":"get_form_suggestions","add_action":"add_form_suggestion","nonce_rest":" اقیانوس آبی - مرکز آموزش مهارت های مدیریت کسب و کار

۱۰۰۰+

کسب و کار به ما اعتماد کرده اند

جدیدترین دوره های کسب و کار برای آموزش مهارت های مدیریتی به مدیران، کارآفرینان، مدیران سایت و فروشندگان

با یادگیری DISC، مدیریت موفق، استخدام حرفه ای و ارتباط قوی با مشتریانتانرا تجربه کنید.

۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال

دوره فروش به شما کمک می کند تا در بازاری که روز به روز به سمت فضای رقابتی تری پیش می رود، کسب وکاری با سیستم فروش و بازاریابی اصولی و متمایز داشته باشید.

۳۳%   ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال ۹,۹۹۰,۰۰۰ ریال

در دوره بازاریابی اقیانوس آبی “مارکتینگ پلاس” تدوین یک برنامه بازاریابی اثرگذار و قابل اجرا را می آموزید. هم چنین یاد می گیرید چطور یک کمپین تبلیغاتی موفق بنویسید.

۳۳%   ۹,۰۰۰,۰۰۰ ریال ۶,۰۰۰,۰۰۰ ریال

در دوره مدیریت منابع انسانی با نام ” تیم پلاس” با در نظر گرفتن شرایط بازار کار ایران و وضعیت کنونی منابع انسانی در هفت گام بایدها و نبایدهای ساخت و مدیریت تیم را توسط دکتر داوود احمدی که خود تیمی ۵۰ نفره را مدیریت می کند به شکل اجرایی خواهید آموخت.

۴۹%   ۱۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال ۵,۶۰۰,۰۰۰ ریال

محبوب ترین خدمات اقیانوس آبی

فکر می کنید در کدام حوزه مشکل دارید؟

هر کدام از حوزه های کسب و کار را که انتخاب کنید، می توانید ساعت ها آموزش رایگان در راستای رشد و توسعه کسب و کارتان دریافت کنید.

نمی دانید مشکل کسب و کارتان چیست؟

آیا قصد بهبود و توسعه کسب و کارتان را دارید اما نمی دانید بایستی از کجا شروع کنید؟ کاسب یار به عنوان اولین نرم افزار هوش مصنوعی تحلیلگر کسب و کار به شما کمک می کند با شناسایی نقاط قوت و نقاط قابل بهبود کسب و کارتان، در مسیر توسعه قدم بردارید.

ما هر روز کلی مطالب آموزشی جالب در اینستاگراممون منتشر می‌کنیم!

کتابخانه اقیانوس آبی

کتاب ۱+۱۰۰ تکنیک افزایش فروش با توجه به جایگاه فروش به عنوان قلب هر مجموعه به ۱۰۱ تکنیک کاربردی که منجر به افزایش فروش شده و مدیران کسب و کارها را در رسیدن به این مهم یاری می نماید، اشاره می کند. ردمانلی می گوید: همه چیز از یک فروش خوب شروع می شود. بنابراین قسمت عمده شکست یا پیروزی هر کسب و کاری به فروش آن وابسته است.

۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال

کتاب رفتار هوشمندانه به سبک آفتاب پرست با معرفی ابزار DISC که قدرتمندترین ابزار در رفتارشناسی و ارتباط هوشمندانه است به شما کمک میکند تا در ارتباطات خود موفق تر و موثر تر عمل کنید. کتاب رفتار هوشمندانه می تواند برای همه کسانی که با انسان ها سر و کار دارند یعنی برای همه مفید باشد

۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال

کتاب مدیرندگی،آموزش مدیریت با مثال های رانندگی است. بسیاری از مدیران در تلاش هستند تا مدیر موفقی باشند، در صورتی که حتی وظایف اولیه خود را نمی دانند. کتاب مدیرندگی با انطباق اجزای خودرو به سازمان و راننده را به مدیر، قصد دارد وظایف اولیه مدیر را به او یادآوری کند.

۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال

کتاب استراتژی اقیانوس آبی به شما کمک می کند تا از رقابت تنگاتنگ در بازار رقابتی کسب و کار خود، به سمت یک بازار بی رقیب و پر سود حرکت کنید. استراتژی جهانی اقیانوس آبی می گوید که چگونه به جای رقابت با رقیبان، خود را از آن ها متمایز کنید.

۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال

oghyanoseabi_icon_fill_blue_final

شرکت اقیانوس آبی، مرکز آموزش مدیریت و مشاوره کسب و کار

شرکت اقیانوس آبی، مرکز تخصصی مشاوره، آموزش، اجرای مهارت های مدیریت کسب و کار، افزایش فروش، بازاریابی، تبلیغات، برندسازی و دیجیتال مارکتینگ است.

این مجموعه به مدیران کسب وکارهای مختلف کمک می کند تا بخش های مختلف کسب وکارشان را بهبود و توسعه دهند.

یکی از مهمترین مهارت های کسب و کار که تیم اقیانوس آبی در آن بسیار تخصص دارد، سیستم سازی کسب و کار است.  اقیانوس آبی مقالات رایگان و دوره های آموزشی زیادی در حوزه سیستم سازی کسب و کار، سیستم سازی واحد فروش، سیستم سازی فرایند استخدام و اخراج و …  به مدیران ارائه می دهد.

حوزه بعدی که در رشد کسب و کار بسیار اهمیت دارد و شرکت اقیانوس آبی بسیار حرفه ای و تخصصی در آن فعالیت می کند، آموزش و مشاوره در زمینه  مدیریت منابع انسانی  است. خیلی از مدیران کسب وکارها اصلا نمی دانند مدیریت منابع انسانی چیست؟ در قسمت آموزش های رایگان مدیریت منابع انسانی وب سایت اقیانوس آبی با اصول مدیریت منابع انسانی، وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی و مفاهیم این حوزه آشنا می شوید. همچنین شرکت اقیانوس آبی ارائه دهنده دوره آموزش جامع مدیریت منابع انسانی  است که در آن به ۷ حوزه مهم مدیریت منابع انسانی سازمان می پردازد.

نام شرکت اقیانوس آبی از استراتژی جهانی اقیانوس آبی blue ocean strategy گرفته شده است. این که استراتژی چیست و چه کمکی به کسب و کار شما می کند را می توانید از قسمت مقالات رایگان سایت مطالعه کنید.  استراتژی اقیانوس آبی نیز یک نوع استراتژی رقابتی است که کسب و کارها در آن بازار جدید و بدون رقیبی را پیدا می کنند تا با داشتن یک بازار انحصاری و خارج از فضای رقابتی بازار کار کنند. اگر برای کسب و کارتان استراتژی تعیین نکرده اید با خرید دوره استراتژی پلاس اقیانوس آبی می توانید این مهارت مهم را یاد بگیرید.

تمام کارهایی که یک کسب و کار برای رشد و توسعه خود انجام می دهد در راستای این است که رضایت مشتری را جلب کرده، به او بفروشد و تکرار فروش داشته باشد. یادگیری مدیریت ارتباط با مشتری  مهم ترین اساس سازمان است. شرکت اقیانوس آبی در این حوزه از کسب وکار نیز می تواند به شما مشاوره بدهد. در حوزه رفتار شناسی و برقراری ارتباط بهتر با کارمندان و مشتریان دوره آموزش disc اقیانوس آبی نیز می تواند به شما کمک کند.

اگر کسب و کاری محصولی را تولید کند ولی نتواند آن را بفروشد چه فایده ای دارد؟ به نظر شما راه شناساندن محصول به مشتریان بالقوه چیست؟

جواب این است: مهارت مدیریت بازاریابی و در مرحله بعد از آن طراحی کمپین تبلیغاتی.

 انواع روش های بازاریابی باید جزو جدانشدنی هر کسب و کار باشد، زیرا یکی از بایدهای موفقیت کسب و کار است.
دانستن انواع روش های تبلیغ نویسی نیز به بیشتر شناخته شدن محصول و آگاهی برند کمک بسیار می کند.

همچنین برای فروش بیشتر و یادگیری مهارت های فروش دوره تکنیک های افزایش فروش شرکت اقیانوس آبی یکی از راهکارهای کاربردی است.

این نکته را فراموش نکنید برای  اینکه بتوانید خوب بفروشید اول باید قیمت محصولات خود را اصولی تعیین کنید. جهت یادگیری مهارت قیمت گذاری، نحوه قیمت دادن به مشتری و اصول تخفیف دادن می توانید در دوره قیمت پلاس اقیانوس آبی شرکت کنید.

در بازار رقابتی امروز تنها داشتن کیفیت و مشتریان ثابت برای موفقیت و پیروزی بر رقبا کافی نیست. تمایز اصلی برای رشد کسب و کار در بازار امروز برندینگ آن ها است. شرکت اقیانوس آبی مرکز آغاز زندگی حرفه ای یک برند است. یکی از بخش های مهم ساخت برندتان خلق هویت بصری و انتخاب نام و شعار کسب وکار است. اقانوس آبی با ارائه خدماتی همچون طراحی لوگو و انتخاب نام برند از مرحله شروع برندسازی  در کنار شما خواهد بود.
همانطور که ملاحظه کردید شرکت اقیانوس آبی برای بهبود و توسعه هر قسمت کسب و کار شما راهکار دارد. برای شروع کافی است با شماره ۰۹۱۶۲۵۱۰۰۲۶ تماس حاصل نمایید.