سئو چیست؟

سئو چیست؟ آشنایی کامل با سئو و اهمیت آن

فهرست مطالب

اگر عجله داری PDF مقاله را دانلود کن تا هر وقت خواستی بخونی

این روزها پیشرفت تکنولوژی سبب شده است که بسیاری از کسب و کارها در بستر اینترنت به فعالیت خود ادامه بدهند. طراحی سایت یکی از بسترهای مناسب برای پیشرفت و جذب مخاطب است. به کمک روش‌های نوین دیجیتال مارکتینگ می‌توان این پیشرفت را سریع‌تر و بسیار بیشتر کرد.

سئو و تکنیک‌های آن از زیرشاخه‌های دیجیتال مارکتینگ حساب می‌شوند که تاثیر شگرفی بر بهبود و بهینه‌سازی شرایط سایت دارند. در این مطلب از مجله اقیانوس آبی به شکل تخصصی بررسی می‌کنیم که سئو چیست و آنالیز سئوی سایت چه تاثیری بر روی سایت‌های گوناگون دارد.

منظور از سئو چیست؟

جهت بررسی سئو و استراتژی‌های کلیدی در آن باید ابتدا بررسی کنیم که منظور از سئو سایت چیست. سئو (SEO) مخفف عبارت Search Engine Optimization یا بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو است. در واقع این مفهوم شامل مجموعه‌ای از استراتژی‌ها، فعالیت‌های فنی مختلف و نکات محتوایی است که به بالا رفتن رتبه صفحات سایت در موتورهای جستجو کمک می‌کنند.

تعریف سئو

هر چه سئو و محتوای یک سایت قوی‌تر یا بهینه‌تر باشد، رتبه سایت بالاتر می‌رود و بیشتر دیده خواهد شد. در حال حاضر این مجموعه فعالیت‌ها برای موتور جستجوهای محبوبی مثل گوگل، بینگ و یاهو صورت می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: بازاریابی محتوا چیست؟ [مقاله مرجع]

خدمات سئو

شما باید در گوگل دیده شوید!

برای دریافت خدمات سئو کلیک کنید

اهمیت و اهداف سئوی سایت

حال که با مفهوم سئو چیست، آشنا شدیم، باید به سراغ بررسی اهمیت آن برویم. می‌توان سئوی وب سایت را یک فاکتور تاثیرگذار بر روی دنیای دیجیتال مارکتینگ دانست. امروزه کاربران اینترنت برای یافتن پاسخ پرسش‌های خود، کسب اطلاعات و دریافت خدمات یا خرید محصولات مختلف به سراغ موتورهای جستجو مثل گوگل می‌روند. برای فهم بهتر اهمیت سئوی سایت، در ادامه توضیح می‌دهیم که اهداف اصلی seo چیست و چرا حائز اهمیت هستند.

اهمیت و اهداف سئو

بهبود رتبه صفحات سایت در موتور جستجو

شاید بتوان مهم‌ترین هدف از تعریف بهینه سازی موتور جستجو را بهبود رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو دانست. قرارگیری سایت در بین نتایج اول می‌تواند به دیده شدن بیشتر آن در بین سایت‌های رقیب کمک کند. به این ترتیب میزان بازدید از سایت یا همان ترافیک سایت بالاتر می‌رود.

با افزایش ترافیک سایت، دستیابی به اهداف آن بسیار آسان‌تر خواهد بود. برای مثال بهینه‌سازی سایت و قرارگیری آن در نتایج برتر می‌تواند آمار فروش یک سایت فروشگاهی را به حد چشمگیری افزایش دهد. این مسئله به دلیل افزایش تعداد بازدیدکنندگان هدفمند و باکیفیت است.

بیشتر بخوانید: معرفی ۳۰ تا از بهترین سایت های جهان و ایران

بهبود تجربه کاربری با بهینه‌سازی

هدف دیگر سئو کردن سایت بهبود تجربه کاربری است. کاربران به دنبال این هستند که پاسخ خواسته‌های خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کنند. با استفاده از تکنیک‌های مختلف سئو وب سایت می‌توان سرعت بارگذاری سایت و ساختار آن را متناسب با نیاز کاربران تنظیم کرد.

افزایش اعتبار سایت و برندسازی

یکی از دستاوردهای مهم در تعریف سئو، افزایش شهرت و اعتبار سایت است. با بهبود رتبه سایت و دیده شدن آن در بین نتایج برتر موتورهای جستجو، سایت شما به یک برند معتبر تبدیل خواهد شد. در نتیجه کاربران بیشتری به این سایت اعتماد می‌کنند و میزان تعامل با سایت افزایش خواهد یافت.

کارکرد موتورهای جستجو و سئو چیست؟

حالا که می‌دانیم اهداف سئو چیست، باید به کارکرد موتورهای جستجو و تاثیر سئو بر آن‌ها بپردازیم. موتورهای جستجوی پرطرفدار مثل گوگل برای بررسی محتوای صفحات یک سایت، از ربات‌ها کمک می‌گیرند. هر یک از ربات‌ها بخش‌های مختلفی از سایت را با استانداردهای موجود تطابق داده و در نهایت صفحات را رتبه‌بندی می‌کنند. به طور کلی بررسی محتوای سایت توسط ربات‌ها و رتبه‌بندی در چهار مرحله صورت می‌گیرد:

 • مرحله خزش (Crawling): در این مرحله ربات‌ها صفحات را مشاهده و بررسی می‌کنند.
 • فهرست کردن(Indexing): در این مرحله ربات‌ها صفحات را در پایگاه داده ذخیره می‌کنند.
 • رتبه‌بندی صفحات (Ranking): ربات‌ها سایت‌های فهرست شده را بر اساس کلمه کلیدی و سایر فاکتورهای رتبه‌دهی رده‌بندی می‌کنند.
 • نمایش نتایج به کاربران: در نهایت می‌توان با وارد کردن کلمه کلیدی در موتور جستجو، نتایج را بر اساس رتبه‌بندی ربات‌ها مشاهده کرد. به این صفحه نمایش SERP می‌گویند که مخفف عبارت Search Engine Result Page است.
کارکردهای موتورهای جستجو

بخش‌های مختلف سئو چیست؟

حالا که اطلاعات پایه‌ای درباره سئو کسب کردید، شاید از خود بپرسید که منظور از انواع مختلف سئو چیست. کارشناسان سئو باید با تکیه بر دانش و مهارت خود، از روش‌های مختلفی برای بهبود سئوی یک سایت استفاده کنند.

با بکارگیری سه استراتژی کلی در روند بهبود سئوی سایت، می‌توان رتبه سایت را در موتورهای جستجو بالا برد. بنابراین از سه تکنیک سئوی داخلی، خارجی و تکنیکال می‌توان به عنوان انواع سئو یاد کرد. در ادامه این موارد را بررسی می‌کنیم و جزئیات هر یک را شرح می‌دهیم:

بیشتر بخوانید: چگونه کسب و کار اینترنتی راه بیندازیم؟

سئوی داخلی

سئوی داخلی یا On-page SEO تمام فعالیت‌هایی را شامل می‌شود که کارشناس سئو بر روی فضای داخلی سایت انجام می‌دهد. در واقع هدف از این تکنیک، تلاش برای استاندارد نشان دادن فضای سایت به موتورهای جستجو و کاربر است. جهت بهبود سئوی داخلی سایت باید مواردی مثل افزایش سرعت بارگذاری سایت، استفاده از کلمات کلیدی، تولید محتوای باکیفیت و… را در نظر گرفت. چند مورد از مهم‌ترین نکات برای بهبود سئوی داخلی سایت را بررسی می‌کنیم:

 • استفاده از کلمات کلیدی: اولین گام برای بهبود محتوای سایت، استفاده از کلمات کلیدی است که افراد برای جستجوی محصول یا خدمات مربوط به سایت سرچ می‌کنند.
 • تولید محتوا: تولید محتوای جذاب برای کلمات کلیدی طبق اصول سئو، تاثیر چشمگیری در بهینه‌سازی سایت دارد.
 • لینک‌سازی داخلی: منظور از لینک‌سازی، فرآیند قرار دادن لینک یک صفحه از وب سایت در محتوای صفحه دیگر است. این پیوند کمک می‌کند تا موتور جستجو وب سایت را استاندارد ببیند و روابط بین صفحات مختلف را تشخیص دهد.
 • استفاده از تصاویر: بهینه‌سازی تصاویر در سایت به جذابیت محتوا و سئوی سایت کمک می‌کند. نکته مهم در آپلود تصاویر، قرار دادن کلمات کلیدی مرتبط با محتوا در متن جایگزین (alt) است.
 • بهبود سرعت بارگذاری: با بهبود سرعت بارگذاری می‌توان کاربران را برای مدت بیشتری در سایت نگه داشت. بهینه‌سازی تصاویر و کدها از جمله مواردی هستند که به افزایش سرعت بارگذاری کمک می‌کنند.
سئو داخلی

سئوی خارجی

باید بدانیم اهمیت سئوی خارجی در بین اصول سئو چیست. منظور از سئوی خارجی یا Off-page SEO فعالیت‌هایی است که در خارج از سایت صورت می‌گیرد. در واقع با استفاده از اقداماتی مانند بک لینک یا قرار گرفتن لینک یک سایت مشخص در سایت‌های دیگر موتور جستجو آن را به رسمیت می‌شناسد.

بهبود سئوی خارجی فرآیند زمان‌بر و پیچیده‌تری نسبت به سئوی داخلی دارد؛ با این حال تمرکز بر روی این تکنیک باعث افزایش رتبه سایت در میان رقبا می‌شود. چند مورد از فعالیت‌های رایج برای بکارگیری تکنیک سئوی خارجی را معرفی می‌کنیم:

 • نوشتن محتوای مهمان در وب‌سایت‌های دیگر
 • فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مختلف
 • استفاده از بک لینک وب‌سایت‌های معتبر یا نوشتن رپورتاژ
سئو خارجی

سئوی تکنیکال

همانطور که از نام این بخش مشخص است، سئو و بهینه سازی سایت به روش تکنیکال بر روی بهبود ساختار و بنیاد سایت تمرکز دارد. در این روش می‌توان با استفاده از تکنیک‌های مختلف، فرآیند ایندکس شدن سایت را برای موتورهای جستجو آسان‌تر کرد.

در واقع تمرکز این اصل بر روی ساختار صفحات است، نه محتوای آن‌ها. برخی از استراتژی‌های سئوی تکنیکال با سئوی داخلی یکسان است. از مهم‌ترین تکنیک‌ها برای بهبود ساختار سایت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهینه‌سازی URL
 • حذف محتوای تکراری در صفحات
 • طراحی بهینه سایت برای دسکتاپ و موبایل
 • رفع خطاهای سرچ کنسول
 • ایجاد یک سایت مپ XML اصولی
 • بهینه‌سازی سرعت سایت
سئو تکنیکال چیست

روش‌های مختلف اجرای سئو چیست؟

جهت آشنایی بهتر با سئو و بهینه‌سازی سایت باید روش های سئو را بشناسیم. در واقع باید بدانیم که سئو را به چه روش‌هایی می‌توان به کار گرفت و بهترین روش برای انجام سئو چیست. به طور کلی می‌توان تکنیک‌های مورد استفاده در سئو را در سه دسته اصلی جای داد.

سئوی کلاه سفید

در بهینه سازی وب سایت به روش سئوی کلاه سفید، کارشناس تلاش می‌کند تمامی قوانین سئو و تکنیک‌های مورد تایید موتورهای جستجور را رعایت کند. این روش باعث می‌شود که رتبه سایت به شکل کاملا طبیعی و در مدت زمان طولانی‌تری ارتقا پیدا کند.

به ثمر نشستن این روش بیشتر طول می‌کشد، اما نتایج به دست آمده ماندگاری بالاتری خواهد داشت. کارشناسان سئو که از روش کلاه سفید استفاده می‌کنند فعالیت خود را بر مبنای تولید محتوای باکیفیت و کمک به گوگل برای درک محتوا، تنظیم می‌کنند.

سئو کلاه سفید

سئوی کلاه سیاه

تکنیک سئوی کلاه سیاه دقیقا در سمت مقابل کلاه سفید قرار می‌گیرد. یعنی کارشناسان در این روش بهینه سازی وبسایت تلاش می‌کنند با استفاده از ترفندهایی که موتورهای جستجو آن‌ها را تایید نمی‌کنند، رتبه سایت را بالا ببرد. از این ترفندها می‌توان به اسپم و فریب گوگل یا کاربر اشاره کرد.

خرید بک لینک، کامنت اسپم، تکرار بیش از حد کلمات کلیدی، محتوای کپی و… از مهم‌ترین استراتژی‌های این روش هستند. سئوی کلاه سیاه نتیجه سریعی را ارائه خواهد داد اما ریسک اجرای آن بسیار زیاد است و در صورت شناسایی اقدامات شما امکان آسیب رسیدن به وب‌سایت و مشکلات دیگر وجود خواهد داشت.

سئو کلاه سیاه

سئوی کلاه خاکستری

تکنیک سئوی کلاه خاکستری از مجموعه استراتژی‌های ترکیب سیاه و سفید استفاده می‌کند. در واقع در این روش بهینه سازی سایت، کارشناس سئو برخی استراتژی‌های تکنیک کلاه سیاه را به گونه‌ای به کار می‌گیرد که گوگل از آن‌ها باخبر نشود. برای مثال می‌توان برای داشتن بک لینک‌های معتبر، از یک پلتفرم انتشار رپورتاژ باکیفیت خریداری کرد.

اصطلاحات مهم سئو چیست؟

مسیر یادگیری و اموزش seo پیچیده است و شامل مباحث مختلفی می‌شود. از مهم‌ترین مباحث در مسیر یادگیری سئو می‌توان به آشنایی با اصطلاحات رایج اشاره کرد. در ادامه چند مورد از رایج‌ترین اصطلاحات سئو را بررسی می‌کنیم:

 • انکر تکست: انکر تکست (Anchor Text) در واقع عباراتی از متن محتوا است که لینک‌دار می‌شود. کاربر می‌تواند با کلیک کردن بر روی انکر تکست به صفحه دیگری هدایت شود.
 • هدینگ‌ها: هدینگ (Headings) به معنی تیترهایی هستند که متن را به بخش‌های مختلف تقسیم می‌کنند.
 • چگالی کلمات کلیدی: این اصطلاح به معنی تعداد دفعاتی است که کارشناس سئو از عبارت کلیدی در محتوا استفاده می‌کند.
 • زمان ماندگاری: زمان ماندگاری یا (Dwell Time) از اصطلاحات پرکاربرد سئو و نشان‌دهنده زمانی است که کاربر در سایت باقی می‌ماند.

عوامل تاثیرگذار بر روی سئوی سایت

حال که به خوبی می‌دانیم بهینه سازی سایت چیست، باید عوامل تاثیرگذار بر آن را بررسی کنیم. با توجه به این که الگوریتم‌های موتورهای جستجو دائم در حال آپدیت شدن است، تشخیص فاکتورهای لازم برای رتبه‌بندی سایت کار سختی است. در واقع نمی‌توان تنها بر طبق یک استراتژی حرکت کرد و روش‌های جدید را نادیده گرفت. کارشناس سئو باید به شکل دائمی در پی این باشد که بداند جدیدترین نکات سئو چیست.

با این حال برخی از پارامترهای تشخیصی موتورهای جستجو مثل گوگل، واضح و اثبات شده است. بنابراین بهتر است برای بهینه سازی موتورهای جستجو seo این موارد تاثیرگذار را همیشه رعایت کرد. یک کارشناس ماهر می‌داند که پارامترهای تخصصی تاثیرگذار بر سئو چیست و آن‌ها را به کار می‌گیرد. در ادامه مهم‌ترین پارامترها بر روی بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو را بررسی می‌کنیم:

تولید محتوای باکیفیت برای بهینه‌سازی

شاید بتوان تولید محتوای باکیفیت را از مهم‌ترین عوامل اثرگذار بر روی سئوی سایت دانست. برای تولید یک محتوای باکیفیت باید به ساختار و مفهوم آن توجه شود. بررسی نکات کلیدی ساختار و مفهوم هر محتوا به کارشناسان سئو کمک می‌کند که سایت را برای موتورهای جستجو و کاربران جذاب‌تر کنند. در ادامه برخی از نکات مهم برای تولید یک محتوای باکیفیت را بررسی می‌کنیم.

خوانایی متن

جهت بهبود سئو و بهینه سازی باید محتوایی خوانا با رعایت اصول نگارشی در سایت قرار داده شود. طول پاراگراف‌ها، لحن محتوا و فاصله بین سطرها نیز از عوامل مهم در خوانایی متن هستند.

جامع بودن محتوا

محتوایی که در سایت آپلود می‌شود باید جامع و قابل فهم باشد. جهت ساده‌نویسی و سئو محتوا باید از جملات کوتاه و کلمات آسان استفاده کرد.

جامه بودن محتوا

منحصر به فرد بودن محتوا

محتوای سایت سئو شده باید کاملا منحصر به فرد و غیرتکراری باشد. تکرار مسائل در طول مقاله می‌تواند در بهینه‌سازی سایت اختلال ایجاد کند.

توجه به نیاز کاربر

به طور کلی برای تولید محتوای مناسب هر سایت باید هدف و نیاز کاربران را مد نظر قرار داد؛ اما منظور از نیاز کاربر در سئو چیست؟ به طور کلی می‌توان نیاز کاربران را به سه دسته یافتن اطلاعات، سفارش محصول یا خدمات و پیدا کردن سایت خاص تقسیم‌بندی کرد. نگارش محتوا برای هر یک از این اهداف اصولی مجزا خواهد داشت.

ارتباط معنایی محتوا

گوگل برای تشخیص محتوای یک صفحه به کلمات کلیدی آن توجه می‌کند. کارشناس سئو باید محتوای خود را متناسب با موضوع مقاله بنویسد و از تعداد کافی کلمات کلیدی در آن استفاده کند.

تخصصی بودن محتوا

در نوشتن هر محتوا باید از اطلاعات صحیح با منبع معتبر استفاده کرد. حساسیت گوگل بر روی صحت محتوا، خصوصا محتواهایی که با جان و مال مردم در ارتباط هستند، بسیار زیاد است. کاربران نیز محتوایی که به درستی پاسخ آن‌ها را می‌دهد بیشتر دوست خواهند داشت.

لینک‌سازی صحیح برای سئو چیست؟

حتما از خود پرسیده‌اید که منظور از لینک‌سازی در سئو و بهینه سازی وب سایت چیست. لینک‌سازی یکی از مهم‌ترین اصول seo است که شامل فرآیند به دست آوردن لینک از وب‌سایت دیگر یا لینک‌دهی داخلی در سایت می‌شود.

لینکسازی اصولی

لینک‌سازی اصولی چه به صورت داخلی و چه خارجی بخشی از استراتژی‌های بسیار مهم سئو است و به بهبود رتبه سایت کمک زیادی می‌کند. جهت انجام لینک سازی به روش صحیح می‌توان از این سه راهکار موثر استفاده کرد:

جذاب بودن محتوا

جذابیت محتوای صفحات عاملی برای نگه داشتن کاربران در سایت و استفاده آن‌‌ها از لینک‌سازی داخلی صفحات است. این موضوع می‌تواند جذابیت و کاربرد بالای سایت شما را به گوگل نشان داده و به بهبود رتبه منجر شود. در رابطه با لینک‌سازی داخلی هم محتوای جذاب می‌تواند عاملی برای استفاده از سایت شما به عنوان منبع باشد. حتی برای لینک‌سازی خارجی با برنامه نیز تولید محتوای جذاب اهمیت زیادی خواهد داشت.

نوشتن بلاگ مهمان در سایت‌ها

در وب فارسی نوشتن بلاگ مهمان با انتشار رپورتاژ یا انتشار محتوا در پلتفرم‌های رایگان جایگزین شده است. با این حال نوشتن بلاگ خلاقانه مهمان در سایت‌های مرتبط می‌تواند به جذب کاربر، دریافت تایید موتور جستجو و هم‌چنین برندسازی سایت کمک کند.

نوشتن بلاگ

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

با فعالیت در رسانه‌های اجتماعی و انجمن‌های مختلف می‌توان محتوای سایت را به اشتراک گذاشت و لینک‌سازی خوبی ایجاد کرد. بکارگیری استراتژی صحیح در شبکه‌های اجتماعی علاوه بر دریافت لینک باعث برندسازی می‌شود و نوعی استراتژی مارکتینگ است.

اهمیت رابط کاربری مناسب در سئو چیست؟

سایت‌هایی که در دید کاربران محبوبیت بیشتری دارند، برای گوگل نیز از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. راه‌های زیادی برای کاربرپسند ساختن یک سایت وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تاثیر امنیت سایت بر رتبه آن

رعایت استانداردهای امنیتی برای موتورهای جستجویی مثل گوگل اهمیت بسیار زیادی داشته و به بالا آمدن رتبه کمک می‌کند. داشتن گواهینامه SSL یا استفاده از پروتکل HTTPS به جای HTTP تاثیر زیادی در بهبود وضعیت سایت دارد.

سرعت صفحه و رتبه بهتر

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، بالا بودن سرعت صفحه باعث خلق تجربه کاربری بهتری می‌شود. به همین دلیل موتورهای جستجو آن سایت را در نتایج برتر ارائه می‌دهند.

اهمیت سرعت سایت

تاثیر ساختار سایت بر رتبه آن

هر چه رابط کاربری سایت بهتر باشد و کاربر بتواند به راحتی مسیر خود را پیدا کند، رتبه نهایی بهتر می‌شود. البته ساختار هر سایت باید با توجه به نوع محتوای آن مشخص شود؛ برای مثال ساختار سایت فروشگاهی با سایت خبری تفاوت بسیار زیادی دارد.

انجام سئوی سایت

با توجه به این که بهینه سازی وب سایت seo کار پیچیده‌ای است و نیاز به فعالیت مستمر دارد، در اجرای آن باید از دانش و مهارت کافی برخوردار بود. به طور کلی انجام سئوی سایت باید با توجه به فاکتورهایی مثل بودجه مالی، زمان و منابع انسانی صورت بگیرد. در حال حاضر کسب و کارها از ۴ روش برای مدیریت سئوی سایت خود استفاده می‌کنند. در ادامه بررسی می‌کنیم که بهترین روش‌های انجام سئو چیست.

برون‌سپاری سئو

به دلیل اهمیت بالای مسئله سایت seo در کسب و کارهای اینترنتی، شرکت‌ها و کارشناسان متخصصی هستند که خدمات سئو حرفه ای سایت را به این بیزینس‌ها عرضه می‌کنند. برون‌سپاری پروژه بهینه‌سازی سئوی سایت به شخص یا شرکت متخصص یک روش به صرفه و منطقی است که نتیجه مطلوبی دارد.

از مزایای سپردن سئو به شرکت یا شخص می‌توان به عدم نگرانی برای تامین فضای کار، رفع دغدغه جذب نیرو و عدم احتیاج به آزمون و خطا اشاره کرد. شما می‌توانید خدمات سئوی سایت خود را با خیال راحت به آژانس دیجیتال مارکتینگ مازاریت بسپارید.

انجام سئو توسط مالک کسب و کار

در این روش مالک کسب و کار زمان و انرژی خود را بر روی یادگیری مهارت‌های لازم برای بهینه‌سازی سایت صرف می‌کند. معمولا کسب و کارهای کوچک که بودجه محدودتری دارند، از این روش برای بالا بردن سایت خود استفاده می‌کنند. برای اجرای این روش می‌توانید خدمات استراتژی حرفه‌ای سئو سایت اقیانوس آبی را دریافت کنید. این خدمات شامل برنامه اجرایی ۳ تا ۶ ماهه برای بهبود رتبه سایت می‌شود.

تشکیل تیم داخلی سئو

سازمان‌های بزرگ که بیش از ۳۰ کارمند دارند می‌تواند تیم متخصصی را فقط برای مدیریت دیجیتال مارکتینگ و سئو تشکیل دهند. این روش بسیار حرفه‌ای است و بازدهی قابل توجهی دارد، اما هزینه‌های آن به مراتب بیشتر از روش برون‌سپاری خواهد بود.

تیم سئو

ترکیب تیم داخلی و کارشناس حرفه‌ای

سازمان‌های بسیار بزرگ که بیش از ۱۰۰ کارمند دارند و فعالیتشان در مسائل رقابتی مثل گردشگری، فروشگاه، ارز دیجیتال است، به سئوی سایت توجه ویژه‌ای دارند. معمولا بودجه مناسبی برای بخش دیجیتال مارکتینگ و سئو در نظر گرفته می‌شود. این شرکت‌ها علاوه بر تیم داخلی، از یک متخصص سئو و دیجیتال مارکتر برای بهبود عملکردشان کمک می‌‌گیرند.

حال که در مورد اهمیت تاثیرات سئو بر روی کسب و کار اینترنتی می‌دانید، باید یک روش مطمئن را برای بهینه‌سازی سایت خود در نظر بگیرید. گروه اقیانوس آبی که حاصل همکاری مازاریت، بلو برندینگ و کاسب یار است، یکی از مطمئن‌ترین مجموعه‌ها برای رشد کسب و کار شما خواهد بود.

این تیم متخصص ارائه‌دهنده خدمات سئو در یزد در طی سال‌ها فعالیت توانسته رضایت مشتریان عزیز را جلب کند. اگر قصد توسعه کسب و کارتان را دارید می‌توانید برای دریافت مشاوره تخصصی و آموزش با کارشناسان ما در تماس باشید.

کلام آخر

امروزه با توجه به فعالیت اکثر کسب و کارها در فضای اینترنت، روش‌های مختلفی برای رشد و دیده‌ شدن سایت‌ها در پی گرفته می‌شوند. سئو یا بهینه‌سازی وب سایت برای موتورهای جستجو از مهم‌ترین رویکردها برای دیده شدن در بین نتایج برتر موتورهای جستجو است.

در این مطلب به خوبی توضیح دادیم که سئو چیست؛ سپس به جزئیات مختلفی مثل اهداف، استراتژی‌ها و روش‌های انجام سئو آشنا شدیم. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره مسیر راه کسب و کار و سپردن خدمات سئوی سایت به تیم اقیانوس آبی با کارشناسان ما در تماس باشید.

۰ ۰ رای ها
امتیاز بدهید

اشتراک گذاری با دوستانتان در :

جهت دانلود PDF ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید.
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
در دوره اینستا پلاس، با تمامی ابزارها برای تولید محتوا، انواع پلتفرم های ارائه محتوا، روش های اصولی هشتگ و کپشن نویسی، روش های افزایش فالوئر و هر آنچه برای بازاریابی ایستاگرامی نیاز دارید را آموزش می بینید.

67%   ۱۸,۰۰۰,۰۰۰ ریال ۶,۰۰۰,۰۰۰ ریال

در این دوره شما هر آنچه که برای مدیریت شبکه های اجتماعی تون لازمه از مباحث فنی گرفته تا پیاده سازی و تولید محتوا و کار با ابزارهای تولید محتوا،را به شما یاد خواهیم داد. 
در این دوره تکنیک های موثر دیجیتال مارکتینگ و ابزار ها و مهارت ها و روش های نوین بازاریابی آنلاین به طور کامل به دانش پذیران عزیزان آموزش داده  خواهد شد.از جمله مباحث و سر فصل های این دوره را میتوان ورود  به دنیای بازاریابی دیجیتالی، فرصتهای دنیای دیجیتال برای کسب و کار شما، برنامه ریزی برای شکار فرصتها، ترافیک، تبدیل، تحلیل و تثبیت را نام برد.
سیستم‌ سازی فروش شامل تمام کارهایی است که برای خودکارسازی فرآیند فروش، اطلاعات فروش و نیروهای فروش انجام می‌شود تا با کمترین نظارت و دخالت مدیر، اغلب کارها به‌خوبی پیش برود.  برای سیستم سازی کسب و کارتان و به خصوص قسمت فروش وقت بگذارید، چون تا فروش خوبی نداشته باشید، رونقی هم ندارید.

29%   ۷,۰۰۰,۰۰۰ ریال ۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پشتیبانی اقیانوس آبی

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

pdf مقاله حاضر است. با یک کلیک دانلود کنید: