7 نکته که قبل از گرفتن مشاوره تبلیغاتی باید بدانید!

فهرست مطالب
اگر عجله داری PDF مقاله را دانلود کن تا هر وقت خواستی بخونی

وقتی افراد می خواهند محصول یا خدمت جدیدی به بازار معرفی کنند و یا فروش محصولات قبلی خود را افزایش دهند از انواع روش های تبلیغاتی استفاده می کنند. در این مطلب می خواهیم نکاتی را به شما بگوییم که قبل از گرفتن مشاوره تبلیغاتی باید بدانید. گاها شاید خیال می کنید که با گرفتن مشاوره تبلیغات و اجرای آن، مشکلات فروش یا بازاریابی شما حل خواهد شد. ولی اینطور نیست.

مشاوره تبلیغاتی چیست؟

همانطور که می دانید تبلیغات یکی از مهم ترین عوامل موفقیت کسب و کار هاست که حتی بزرگ ترین شرکت های دنیا نیز از این قاعده مستثنی نیستند. هر کسب و کاری برای انجام فرایند های تبلیغاتی خود ممکن است برای موفق شدن راه ها و آزمون و خطا های بسیاری کند. این ازمون و خطا ها در نتیجه باعث از دست رفتن زمان و هزینه بسیاری از کسب و کار خواهد شد در صورتی که به وسیله ی یک مشاوره تبلیغاتی می توان این کار را بسیار سریع و آسان تر انجام داد.

یک مشاور تبلیغات در یک کسب و کار اقداماتی را انجام خواهد داد مانند تحقیق، یافتن بهترین راهکار ها، ارائه پیشنهاد های حرفه ای و… که برای اثر بخشی و بهبود فعالیت های تبلیغاتی یک کسب و کار انجام می شود. مشاوره تبلیغاتی در واقع امری تخصصی است که مشاور با درک اهدافی که کسب و کار مد نظر دارد و همچنین شناخت چالش ها تاکتیک ها و راهکارهای سودمندی را به کسب و کار ارائه می کند تا کسب و کار بتواند به اهداف مد نظر خود برسد.

برای طراحی کمپین تبلیغاتی می توانید روی کمک اقیانوس آبی حساب کنید.👇

1. قبل از گرفتن مشاوره تبلیغات مطمئن شوید که تبلیغات برای شما مناسب است.

متاسفانه از آن جایی که تبلیغات تنها راه ارائه پیام به مشتری است که برای اجرای آن متصدی وجود دارد( آژانس های تبلیغاتی)، عموم مردم تنها راه ارتباط با مشتری را تبلیغات می دانند و روی آن سرمایه گذاری می کنند. البته به خاطر حضور پررنگ دنیای دیجیتال، تبلیغات دیجیتالی یا همان دیجیتال مارکتینگ هم وجود دارد و امروزه بسیار به آن پرداخته می شود. پس باید قبل از گرفتن مشاوره تبلیغات مطمئن شوید که ابزار تبلیغات برای شما مناسب است یا خیر!

2. مشاوران تبلیغات منفعت طلب را بشناسید.

اکثر کسانی که در حوزه مشاوره تبلیغات کار می کنند آژانس های تبلیغاتی هستند که رسانه هایی مثل بیلبورد، تلویزیون، تبلیغات محیطی و …دارند. بنابراین مشاوره های تبلیغات آن ها در راستای منفعت شخصی است تا بتوانند رسانه هایشان رابه شما بفروشند. پس باید مواظب باشید تا در تله آنها قرار نگیرید.

از جایی مشاوره بگیرید که بدون تلاش برا فروش رسانه شان، فقط منفعت سازمان شما را در نظر گرفته و آن گاه به شما مشاوره تبلیغاتی بدهند.

شناخت مشاور تبلیغات منفعت طلب

3. اگر برنامه بازاریابی ندارید، مشاوره تبلیغات پول دور ریختن است.

تبلیغات یک برنامه بالادستی به نام برنامه بازاریابی دارد. یعنی زمانی مشاوره تبلیغات می تواند مفید باشد که شما از قبل یک برنامه بازاریابی درست نوشته باشید. در برنامه بازاریابی تحقیقات بازاریابی انجام می شود، مخاطب، رفتار مصرف کننده و مکان هایی که بیشتر در آن حضور دارد مشخص شده و هم چنین مخاطب بازار هدف انتخاب و دسته بندی می شود.

7P یا همان آمیخته های بازاریابی نیز بر مبنای میل مشتری تعیین می شود. حالا تبلیغات به شما کمک می کند که به متری بگویید او را انتخاب کرده و خود را برای او آماده کرده اید. کسب و کاری که بدون برنامه بازاریابی مشاوره تبلیغات می گیرد و تبلیغات انجام دهد، پولش را دور ریخته است. چون کورکورانه، بدون شناخت مشتری و نوع پیامی که می خواهد به اون منتقل کند، تبلیغات انجام داده است.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره بازاریابی

4. سواد تبلیغاتی خود را افزایش دهید.

کسی که می خواهد مشاوره تبلیغات بگیرد، باید سواد تبلیغاتی داشته باشد. کسی که از رسانه، پیام، بودجه بندی و استراتژی کمپین تبلیغاتی سازمانش چیزی نمی داند، نمی تواند تشخیص بدهد که مشاور تا چه حد در راستای اهداف سازمانش به او مشاوره می دهد.

5. باید هدفتان از تبلیغات و مشاوره تبلیغات را بدانید.

باید دقیقا هدفتان را از تبلیغات بدانید. مثلا بدانید که به دنبال معرفی برند خود هستید و می خواهید اگاهی مردم را بالا ببرید یا به دنبال این هستید که بفروشید و منفعت مالی داشته باشید. اگر بدون مشخص کردن هدف به سراغ مشاوره تبلیغات بروید، انتظارات شما درست براورده نمی شوند.

مثلا کسب و کارهایی هستند که می گویند می خواهیم معروف شویم و تبلیغات انجام می دهند، اما پس از مدتی از تبلیغاتشان ناراضی می شوند چون کسی محصولشان را نخریده است.

advertising-consulting-goal

6. یک شهر آباد بهتر از صدشهر خراب است.

تمرکز کردن با چند رسانه روی بخش کوچک تری از بازار هدف بهتر از این است که با یک یا دو رسانه تبلیغات گسترده و انبوه داشته باشید. همه تبلیغات آستانه تاثیر گذاری دارند، یعنی مخاطب باید حداقل تا سه بار درگیر پیام شما شود تا به آن توجه کند.

7. AIDA در مشاوره تبلیغات

تبلیغات خوب باید AIDA باشد: Attention، Interest، Desire و Action . یعنی از Attention شروع شده و مخاطب را تا Action ببرد. اگر تبلیغات فقط جذابیت بصری داشته باشد فایده ای ندارد. بهترین نوع تبلیغات باید در قالب یکی از برنامه های بازاریابی قرار بگیرد، یعنی در کنارش روابط عمومی، تبلیغات مجازی، بازاریابی مستقیم و چاشنی فروش هم طراحی شده باشند.

با روش‌های نوین و خلاقانه در بازاریابی آشنا شوید و از رقبای خود پیشی بگیرید.

5 8 رای ها
امتیاز بدهید

اشتراک در :

جهت دانلود PDF ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید.
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
علت ورشکستگی و ضرر خیلی از کسب و کارها نفروختن و یا بهره وری پایین منابع انسانی نیست، بلکه نداشتن سیستمی برای وصول و تسویه حساب با مشتری است.

54%   6,500,000 ریال 3,000,000 ریال

در دوره اینستا پلاس، با تمامی ابزارها برای تولید محتوا، انواع پلتفرم های ارائه محتوا، روش های اصولی هشتگ و کپشن نویسی، روش های افزایش فالوئر و هر آنچه برای بازاریابی ایستاگرامی نیاز دارید را آموزش می بینید.

67%   18,000,000 ریال 6,000,000 ریال

در این دوره شما هر آنچه که برای مدیریت شبکه های اجتماعی تون لازمه از مباحث فنی گرفته تا پیاده سازی و تولید محتوا و کار با ابزارهای تولید محتوا،را به شما یاد خواهیم داد. 
در این دوره تکنیک های موثر دیجیتال مارکتینگ و ابزار ها و مهارت ها و روش های نوین بازاریابی آنلاین به طور کامل به دانش پذیران عزیزان آموزش داده  خواهد شد.از جمله مباحث و سر فصل های این دوره را میتوان ورود  به دنیای بازاریابی دیجیتالی، فرصتهای دنیای دیجیتال برای کسب و کار شما، برنامه ریزی برای شکار فرصتها، ترافیک، تبدیل، تحلیل و تثبیت را نام برد.
اشتراک در
اطلاع از
13 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناصری زاد

ممنون از مقاله خوبتون. هر جایی این نکات تبلیغاتی رو نمیگن

نعیمی

من با آقای دکتر داوود احمدی مشاوره تبلیغاتی داشتم. خیلی دلسوازنه و کامل به من مشاوره دادن و معلومه که روی موضوع تسلط دارن.

noori

از بهترین نکاتی بود که در حوزه مشاوره و تبلیغات خوندم. ممنون

یاسین رضایی

این هفت نکته بسیار کلیدی بود و دونستن اونا خیلی واجب هست برای کسایی که بهش نیاز دارن
فوق العاده بود

پگاه جلالی
پاسخ به  یاسین رضایی

سلام. بله دونستن این 7 نکته میتونه خیلی از هزینه هایی رو که خیلی از مدیران بیهوده برای مشاوره های تبلیغات خرج می کنن کاهش بده و اگر هم مشاوره دریافت میکنن هدف مند و سودمند باشه براشون

حامدی

از تیم اقیانوس آبی متشکرم که این مطلب های مهم رو در اختیار بقیه میزارن
بسیاری از مقالات دیگتون هم خوندم و خیلی ازتون پیش همکارانم تعریفتون کردم
موفق باشید

پگاه جلالی
پاسخ به  حامدی

سلام. ممنون از حمایت شما مدیر عزیز. باعث افتخار و خوشحالی ما هست که مطالبمون برای شما مفید بوده و راضی بودین

رنجبر

میشه نکته هفتم رو یکم بیشتر دربارش توضیح بدید یا مثال بزنید؟

پگاه جلالی
پاسخ به  رنجبر

سلام. بله حتما. مدل AIDA در تبلیغات یک روش چهار مرحله ای هست که اگر طی بشه در موفقیت تبلیغات شما بسیار موثر هست. اگر میخواین که به طور کامل با این مدل آشنا بشین حتما مقاله زیر رو مطالعه کنین:
https://oghyanooseabi.com/sales-mag/sales-funnel/

حسنی

تکنیک ها و نکته هاتون کاملا درست و عالی بودن و برای فردی که بخواد مشاوره تبلیغاتی بگیره خیلی واجبه که همه‌ی اینارو بدونه
شماهم که مثل همیشه گل کاشتید و مطالب کامل و جامع بودند

پگاه جلالی
پاسخ به  حسنی

سلام. ممنون جناب حسنی شما به مجموعه اقیانوس آبی خیلی لطف دارین.

محیا شعبانی

من با نکته پنجم کاملا موافقم چون برای داشتن منفعت حداقل باید هدفی داشته باشیم تا بتونیم ب سمت تبلیغات بریم
در مقاله های دیگه هم راجبش خوندم اما شما بهتر توضیحش داده بودین
ممنون

پگاه جلالی
پاسخ به  محیا شعبانی

سلام. خوشحالیم که این مطلب براتون مفید بوده. اگر میخواهید درباره تبلیغات و انواع اون بیشتر بخونین میتونین لینک زیر رو ببینین:
https://oghyanooseabi.com/marketing-mag/types-of-advertising/

دوره آموزش بازاریابی با 50 درصد تخفیفمشاهده دوره

پشتیبانی اقیانوس آبی

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

pdf مقاله حاضر است. با یک کلیک دانلود کنید: