رموز موفقیت و بیوگرافی اسدالله عسگراولادی

رموز موفقیت و بیوگرافی اسدالله عسگراولادی

فهرست مطالب

اگر عجله داری PDF مقاله را دانلود کن تا هر وقت خواستی بخونی

اسدالله عسگراولادى، معروف ترین صادرکننده خشکبار ایران و معنای واقعی تعریف مدیر موفق است. او در  ۱۵ اسفند ۱۳۱۲ در تهران به دنیا امد و در  ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ در تهران در گذشت. اسدالله عسگراولادى از برجسته‌ترین بازرگانان ایرانی، معروف‌ترین صادرکننده خشکبار ایران، عضو اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران و رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین بود.

آشنایی با چنین افراد موفقی در زمینه کسبوکار برای کسانی که به فکر راه اندازی کسب و کار جدید هستند و یا می خواهند پیشرفت کنند بسیار مهم است،

مجله فوربز در سال ۲۰۰۳ میزان سرمایه اسدالله عسگراولادى را حدود ۴۰۰ میلیون دلار برآورد کرده‌بود. کار اصلی او صادرات پسته، زیره، میوه‌جات خشک و واردات شکر و لوازم خانگی بود. با گروه اقیانوس آبی همراه باشید تا با این مرد بزرگ بیشتر اشنا شوید.

اگر صاحب کسب و کار هستید و می خواهید دانش مدیریتی خود را بالا ببرید، مگادوره مدیریت کسب و کار با نام دوره کاپیتان در محل اقیانوس آبی در یزد برگزار می شود. پیشنهاد می کنیم، حتما دوره کاپیتان را بررسی کنید و در صورتی که به مشاوره برای شرکت در دوره نیاز داشتید با ما تماس بگیرید: ۹۱۰۰۲۰۸۰-۰۳۵

بیوگرافی اسدالله عسگراولادى، معروف ترین صادرکننده خشکبار ایران

اسدالله عسگراولادى در سال ۱۳۱۲ در تهران در خانواده ای سطح پایین متولد شد. شغل پدرش پیشه‌ورى بود و مغازه عطارى داشت. روزها کار می‌کرد و شب‌ها درس می‌خواند. او اولین کسب وکارش را با خرید یک کیسه کنجد به قیمت ۵۳ تومان از بازار تهران شروع کرد و آن کیسه کنجد را به قیمت ۷۰ تومان به نانوایى سر محل فروخت و برای او این اولین سود در کسب وکار بود.

شاید گمان کنید به اقتضای سن و سال و فعالیت در بازار، او تحصیلات دانشگاهی نداشت، در حالی که اسدالله عسگراولادى دو لیسانس ادبیات فارسی و ادبیات انگلیسی داشته و بسیار اهل مطالعه بود. کارش را از صفر شروع کرد و اولین حقوقى که در دوره شاگردى گرفت روزى ۲ ریال بود.

تنها دارایى‌اش خانه‌اى بود که در خیابان شهید مصطفى خمینى بود که به مبلغ ۵۶۰۰ تومان خریده بود. او در آن خانه با دو خواهر و پدر و مادرش زندگى مى‌کرد. 

اسدالله عسگراولادى 03

اسدالله عسگراولادى چطور صادرات را شروع کرد؟

برای صادرات خشکبار، نایب رئیس اتاق بازرگانی وقت، طبق قانون باید امتحانش می‌کرد. نایب رئیس ۲۰ سؤال درباره ارز کشورها، حمل جنس و غیره از او پرسید و عسگراولادى به تمام سؤالات جواب داد. ۲ سال بعد با قسط و تخفیف، حجره‌اى به مبلغ ۴ هزار تومان خرید و به صادرات خشکبار پرداخت.

 اسدالله عسگراولادى، معروف ترین صادرکننده خشکبار ایران، کار اصلی خود را با صادرات زیره شروع کرد (چون سرمایه کمى مى‌خواست و قیمتش ارزان بود) و قسطى توانست پنج تن زیره بخرد. با تمام دنیا از طریق اتاق‌هاى بازرگانى‌شان مکاتبه کرد و دنبال خریدار گشت. تلاش زیادی کرد و روزى رسید که دیکته کننده قیمت زیره در جهان و ایران شد. کمی بعد به صادرات دو قلم دیگر خشکبار شامل پسته و کشمش روی آورد.

پسته کار بزرگى بود و پول سنگینى مى‌خواست. او پول نداشت اما چون در بازار آبرو داشت و خوش‌حساب بود، توانست نسیه بگیرد و هنر او این بود که یک ماهه آن جنس را به خارج مى‌فروخت و پولش را مى‌گرفت. به‌مرور اسدالله عسگراولادىزمان توانست در جایی که روزى حجره قسطى خریده بود، تمام دفاتر همسایه را بخرد.

عسگراولادی، سلطان خشکبار ایران، دلیل موفقیتش را این ۳ جمله بیان می‌کند: زودتر از دیگران مطلع شدم، زودتر از دیگران تصمیم گرفتم و وقتى تصمیم گرفتم چشمم را بستم و عمل کردم.

او در کسب وکار به ۴ اصل پایبند است: کیفیت، رقابت، خوش‌قولى و خوش حسابی. وقتى براى فروش یک جنس تعهدی می‌داد، اگر بعد از فروش، قیمت افزایش پیدا می کرد، معامله را به هم نمى‌زد.

بیشتر بخوانید: جملات تاثیرگذار استیو جابز

هر جاى دنیا زیره مى‌خواستند ۴۸ ساعت بعد اسدالله عسگراولادی بالاى سرشان بود و بعد هم به خاطر کیفیت دیگر رهایش نمى‌کردند. بیشترین معاملاتش با تلفن است و تلفنى مى‌فروشد. او از هیچ و صفر به همه چیز رسید. به نظر خودش تلاش، توکل به خدا، درستکارى و مطالعه زیاد به او کمک کرد موفقیت امروز را داشته باشد. عسگر اولادی به سه دلیل شهرت داشت:

علت شهرت اسدالله عسگراولادى

 1. برادر حبیب الله عسگراولادی سیاست‌مدار کهنه‌کار بود.
 2. ثروت و موقعیت تجاری خودش و القابی چون «سلطان زیره» یا «سلطان خشکبار».
 3. شناخت او از رسانه‌ها و رسانه‌ای بودن او. حال آن که معمولا ثروت‌مندان از بیم مالیات یا آسیب دیدن یا حساس شدن حکومت، خود را از چشم رسانه‌ها دور نگاه می‌دارند.

لقب های اسدالله عسگراولادی

 • آقای بازار / سلطان بازار
 • سلطان خشکبار / پدر صادرات خشکبار ایران
 • سلطان زیره
 • پدر صادرات پسته ایران
 • حاجی ترانسفر
اسدالله عسگراولادى 02

سرمایه گذاری اسدالله عسگراولادی

اسدالله عسگراولادى صادرکننده خشکبار، یک سرمایه گذار بود نه یک سرمایه دار. در مصاحبه ای در سال ۱۳۹۰ او می گوید که  یکی از ثروتمندترین افراد ایرانی به حساب می آید اما نه به اندازه ای که در موردش داستان سرایی می کنند. وی جز نخستین حلقه ای است که به اجازه امام خمینی (ره) مسئولیت اتاق بازرگانی را در ابتدای انقلاب اسلامی عهده دار شد.

در طول عمرش ثروت خود را در راه سرمایه گذاری گذاشت در حالیکه از هیچ بانکی وام دریافت نکرد. به واسطه اطلاعاتی که از بازار کسب کرد و سرمایه گذاری های مفید، توانسته لقب ثروتمندترین فرد ایرانی را در یک روزنامه خارجی به خود اختصاص دهد.

عسگراولادی، معروف ترین صادرکننده خشکبار ایران، هر سودی که به دست می آورد را چند قسمت می کرد. بخش اول را برای هزینه های خانواده و امور جاری، بخش دوم برای سرمایه گذاری در همان کار برای ادامه و توسعه آن، بخش سوم را برای خرید ملک و چهارمی را به امور خیریه اختصاص می داد و اگر سودی که به دست آورده بود مشمول خمس می شد، بخش پنجم را برای خمس مال در نظر می گرفت.

هیچ وقت به هیچ کس بیش از یک هفتم سرمایه را نباید نسیه داد، هر چقدر هم که فرد معتبری باشد.

“اسدالله عسگر اولادی”

رازهای خرید و فروش عسگراولادی، صادرکننده خشکبار ایران

درباره رازهای افزایش فروش و رونق کسب وکار اسدالله عسگراولادى، ثروتمندترین صادرکننده خشکبار ایران، باید این را بیان کرد که او نکاتی در زندگی اش رعایت می کرد و همواره رعایت این نکات را به اطرافیان خود توصیه می کرد در ادامه با مجله اقیانوس آبی همراه باشید:

 1. هیچ وقت بیش از ۲۵ درصد دارایی خود را وام نمی داد.
 2. هیچ جنسی را بدون تخفیف نمی‌خرید و هیچ کالایی را با تخفیف دادن نمی‌فروخت.
 3. اسدالله عسگراولادی کلمه تجارت را این گونه تفسیر نموده است: تجارت از تجربه، جرات، رحمانیت در برابر مشتریان، اعتماد به نفس، توکل به خدا تشکیل شده است.
 4. عسگراولادی، معروف ترین صادرکننده خشکبار ایران علت موفقیتش را همیشه لطف خداوند و دعاهای خیر پدر و مادرش می دانست.
 5. هرگز دست فقیر یا نیازمندی را رد نمی کرد و اعتقاد داشت که دعای یکی از همین نیازمندان می تواند زندگی انسان را زیر و رو کند.
 6. هرگز زیر حرف و قول خود نمی زد و به ان پایبند بود.

اگر صاحب کسب و کار هستید و می خواهید دانش مدیریتی خود را بالا ببرید، مگادوره مدیریت کسب و کار با نام دوره کاپیتان در محل اقیانوس آبی در یزد برگزار می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم، حتما دوره کاپیتان را بررسی کنید و در صورتی که به مشاوره برای شرکت در دوره نیاز داشتید با ما تماس بگیرید: ۹۱۰۰۲۰۸۰-۰۳۵

۵ ۵ رای ها
امتیاز بدهید
نویسنده مقاله : تیم تحریریه اقیانوس آبی

اشتراک گذاری با دوستانتان در :

جهت دانلود PDF ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید.
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
در دوره جامع مدیر پولساز شما هر آن چه که یک مدیر موفق لازم است بداند و اجرا کند را می آموزید مباحثی از قبیل چگونگی رهبری افراد تیم، ارتباط حرفه ای با مشتریان، مبانی برند سازی، تدوین استراتزی بازاریابی و فروش، تبلیغات و تدوین کمپین تبلیغاتی، قیمت گذاری و تسویه حساب و تکنیک های استخدام و اخراج حرفه ای را به صورت عملی و کارملا کاربردی می اموزید.

50%   ۶۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال ۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال

اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا زمانی

واقعا باعث افتخاره که همچین انسان شریفی رو به عنوان یکی از مدیران موفق ایرانی داریم. روحشون شاد

سالاری

از بهترین بیوگرافی هایی بود که درباره این مرد بزرگ خوندم

رستگار

از موفق ترین مدیران ایرانی 💕🌹🌹
من و امثال من باید قدر همچین نعمت هایی رو بدونن و از این مدیران مدیریت رو یاد بگیرن

هراتی

سلام. واقعا ممنون خیلی برام عالی بود

پگاه جلالی
پاسخ به  هراتی

🙏🌹

حج فروش

سلام.ممنون که در مورد آقای عسگراولادی مطلب گذاشتید. نکات خیلی خوبی بود. برام جالب بود که نوشته بودید هیچ جنسی را بدون تخفیف نمی‌خرید و هیچ کالایی را با تخفیف دادن نمی‌فروخت

پشتیبانی اقیانوس آبی

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

pdf مقاله حاضر است. با یک کلیک دانلود کنید: