متن برای تخفیف دادن

متن تخفیف ویژه و اصول نگارش آن

فهرست مطالب
اگر عجله داری PDF مقاله را دانلود کن تا هر وقت خواستی بخونی

از تکنیک هایی است که کسب و کارها برای جذب مشتری بیشتر به کار می برند تخفیف دادن است، اما نوشتن متن تخفیف ویژه کار ساده ای نیست. یکی از روش های موثر در جذب مشتری استفاده از متن خوب و جذاب و ارسال آن به شماره تلفن همراه مخاطبان، ارسال در شبکه های اجتماعی و سایت ها است.

حالا اینکه چه متن تخفیفی بنویسیم؟ چه چیزهایی را باید در نوشتن متن تخفیف ویژه رعایت کنیم و … را در این مقاله از مجله قیانوس آبی آموزش می بینید. در هر بخش نیز چند نمونه جذاب متن برای تخفیف دادن مثل متن حراج تابستانه، متن تخفیف عیدانه، متن تخفیف ویژه پوشاک و … نیز ارائه شده است.

نوت اقیانوس آبی

ساخت شعار برند و شعار تبلیغاتی در اقیانوس آبی

اصول نگارش متن برای تخفیف ویژه

تخفیف یکی از تکنیک های استفاده شده در انواع تبلیغات است. متن برای تخفیف ویژه کم نیست، اما انتخاب متنی که دل مشتری را برباید کمی مشکل است. اگر کمی خلاقیت و سلیقه به خرج دهید به راحتی می توانید یک متن زیبا بنویسید. قبل از هر چیزی شما باید با اصول نگارش متن تخفیف آشنا شوید و سپس اقدام به نوشتن آن کنید. رعایت موارد زیر جهت نگارش متن تخفیف الزامی است:

 • متن تخفیف ویژه حتما باید کوتاه باشد. هیچکس حوصله خواندن یک متن طولانی و خسته کننده را ندارد، بنابراین همیشه سعی کنید که در کوتاه ترین جملات و با استفاده از کلمات قدرتمند در بازاریابی و تبلیغات بهترین تاثیر را بگذارید. برای نمونه اگر قرار است متن خود را به صورت پیامک ارسال کنید بهتر است به همان 70 کاراکتر اکتفا نمایید، چرا که در بین انبوهی از پیامک ها و … کسی وقت خواندن یک متن طولانی را ندارد.
 • اگر خواستید متن طولانی هم بنویسید بهتر است که از علامت هایی مانند ستاره و … استفاده نمایید.
 • برجسته کردن کلمات اصلی: بهتر است برای این کار از کاراکترهایی مانند ستاره استفاده نمایید.
 • ساده و روان بودن: ممکن است فهم کلمات پیچیده و تخصصی برای مخاطب مشکل باشد
 • جذابیت بصری را افزایش دهید: مثلا به جای “د” از علامت های ؟ و ! هم خوب است.
 • عدم گفتن سلام و عرض ادب: قرار است پیامک شما کوتاه و جذاب باشد. از همان اول وارد موضوع اصلی شوید.
 • استفاده از جملات کوتاه: مثلا برای هر سطر 4 الی 5 کلمه در نظر بگیرید.

برای نوشتن متن برای تخفیف ویژه به راهنمایی نیاز دارید؟ با شماره زیر تماس بگیرید:

محتوای متن تبلیغاتی برای جذب مشتری

متن تخفیف ویژه زمانی تاثیر خودش را می گذارد که محتوای جذاب داشته باشد. برخی فقط به اصول نگارشی صحیح اهمیت می دهند، اما حتی ممکن است فردی اصول نگارشی را رعایت نکند اما محتوایش به حدی جذاب باشد که مخاطب را ترغیب به سمت خرید محصول نماید، پس رعایت اصول نگارشی بدون محتوای جذاب جهت جذب مخاطب کارساز نیست.

اگر می خواهید متن تبلیغاتی برای جذب مشتری محتوای جذاب داشته باشد، رعایت نکات زیر الزامی است:

 • آغاز جذاب: همه ما عادت داریم پیام هایی را که شروع جذاب دارند تا آخر می خوانیم. پس حتما پیام خود را با یک جمله جذاب شروع کنید.
 • ایجاد ضرورت و ذکر بازه زمانی: حتما یک بازه زمانی کوتاه را در پیام خود ذکر کنید. برای نمونه اگر امروز 25 مرداد است بگویید فقط تا 26 مرداد ساعت 18 فرصت باقی است.
 • ایجاد تعامل برای مخاطب: در واقع ایجاد تعامل به این صورت است که شما پیام خود را ارسال کنید سپس یک راه ارتباطی برای مخاطب ایجاد می کنید. مثلا در صورت تمایل عدد یک را به فلان سامانه پیامکی ارسال نماید. این کار سبب می شود تا شما بتوانید بازدهی پیامتان را ببینید.
 • صمیمیت با مشتری: معمولا وقتی که فردی با لحنی مودبانه و صمیمی با ما سخن می گوید بیشتر ترغیب به صحبت با او می شویم. این مورد در جذب مخاطب نیز بسیار موثر است. برای نمونه زمانی که فردی ترغیب به خرید شد و اقدامات اولیه جهت ثبت نام را انجام داد می توانید در پیامک بعدی با نام کوچکش برای وی پیام بفرستید.
 • اطمینان از مفید بودن پیام: از تمامی اصول از جمله اصول نگارشی و محتوایی اطمینان حاصل کنید. مطمئن شوید که پیام شما برای مخاطبتان مفید می باشد و در وی تاثیر مثبت ایجاد می کند.
متن تخفیف

چند نمونه متن تخفیف ویژه

متن تخفیف ویژه برای هر محصول یا خدمتی باید مخصوص به آن باشد. اکثر کسب و کارها در کمپین های تبلیغاتی خود از تخفیف برای جذب بیشتر و بالا بردن نرخ تبدیل استفاده می کنند. ما در ادامه به چند مورد از انواع متن برای تخفیف دادن می پردازیم، ولی پیشنهاد می کنیم برای تکمیل اطلاعات خود مقاله “نمونه کمپین تبلیغاتی موفق ایرانی و خارجی” را هم بخوانید.

متن تبلیغاتی برای جذب مشتری برای حراج لباس

لباسی که به حراج گذاشته شده باید علاوه بر دارا بودن کیفیت، قیمت مناسبی هم داشته باشد. لباس اساسی ترین وسیله مورد استفاده بشر است. این روزها که همه چیز گران شده قطعا همه به دنبال خرید لباس های با کیفیت و قیمت مناسب هستند. متن حراج لباس باید به گونه ای باشد که علاوه بر بیان قیمت به خوبی کیفیت آن را هم نشان دهد. متن زیر یک نمونه متن تخفیف مربوط به حراج لباس است:

“به دلیل تغییر فصل”

لباس های این فروشگاه حراج شده است و با تخفیف زیاد به فروش می رسد.

حتما یک سر به ما بزن. پشیمان نخواهی شد.

آدرس:….

اگر دوست دارید که از تخفیف برای فروش بیشتر استفاده کنید، قبلا کمپین های تبلیغاتی اجرا کرده اید ولی به نتیجه نرسیده اید، برای نوشتن کمپین تبلیغاتی، نوع تخفیف برای مشتری و نوشتن متن جذاب به مشاوره نیاز دارید، ما می توانیم به شما کمک کنیم:

متن تخفیف ویژه پوشاک

در صورتی که می خواهید مشتری های خود را جذب کنید باید از متن تخفیف ویژه پوشاک تاثیرگذار استفاده کنید، که مشتری را به خرید هر یک از اقلام پوشیدنی مورد نیازش ترغیب کند. مانند مورد زیر:

 • متن حراج تابستانه: چقدر شیک شدی؟! تا ۷۰ درصد تخفیف برای خرید شال و روسری! بجنب تا هنوز تابستونه!
 • متن حراج تابستانه: هنوز از بزرگترین حراج شهر خرید نکردی؟ حراج تابستانه انواع مانتو و شلوار در …
 • متن حراج زمستانه: زمستون نزدیکه با هوای سردش…می خوای لباس و کفش بخری ولی هزینه آنچنانی نداری؟ اینجا همه چیز تا 3 آذر تخفیف خورده! آدرس:….

بیشتر بخوانید: اصول قیمت گذاری محصولات و خدمات

تخفیفات ویژه دیجی کالا

تخفیفات ویژه دیجی کالا همیشه در مناسبت های مختلف نظر همگان را جلب می کند. دیجی کالا یک فروشگاه اینترنتی بسیار محبوب است که تمامی محصولات خود را از طریق سایت، فروش مشارکتی و … به فروش می رساند و مخاطبان بسیاری دارد.

تخفیفات ویژه دیجی کالا

متن تراکت آرایشگاه زنانه

متن تخفیف ویژه می تواند برای تمامی مشاغل باشد. آرایشگاه ها در ایران مراجعه کننده زیادی دارند. قیمت های آرایشگاه ها خصوصا آرایشگاه های لوکس بسیار گران است. زنان بسیاری آرزو دارند که حتی برای یک بار هم شده برای انجام اعمال آرایشی به یکی از آرایشگاه های لوکس مراجعه کنند.

اما به دلیل هزینه های بسیار بالای این آرایشگاه ها امکان استفاده از خدمات آن ها برای همگان وجود ندارد. بر همین اساس گاهی جهت معرفی بیشتر به مشتریان و کمک به مشتریان کم بضاعت، برخی از این آرایشگاه های لوکس تخفیفات خوبی را برای کارهای خود در نظر می گیرند. برای خبردار کردن مشتریان از این تخفیفات به یک پیام مناسب جهت ارسال به آن ها نیاز است.

متن تراکت را بیشتر آرایشگاه هایی نیاز دارند که تازه راه اندازی شده اند و نیاز به جذب مشتری دارند. بهترین متن تبلیغاتی برای جذب مشتری استفاده از پیام های تبلیغاتی همراه با تخفیف است. در ادامه یک نمونه پیام مخصوص تخفیف ویژه برای آرایشگاه های زنانه را برای شما آورده ایم:

این آرایشگاه کارشون عالیه!
با اینکه تازه راه اندازی شده ولی کلی طرفدار داره!
من خودم چند وقته می رم خیلی راضیم!
بیا اینم آدرسشون.
راستی تا آخر ماه هم برای کارهاشون تخفیف ویژه گذاشتن.

نمونه متن آگهی فروش

متن تخفیف ویژه می تواند شامل تمامی اقلام خوراکی، پوشاک و … باشد. فروش همیشه هم شامل محصولات یک فروشگاه، کارخانه یا یک شرکت نیست. گاهی افراد وسیله ای دارند که می خواهند آن را به فروش بگذارند. وسایل نقلیه شخصی به صورت های مختلفی مانند روزنامه، شبکه های اجتماعی و حتی چسباندن برگه بر روی بدنه آن ها توسط مالک به فروش گذاشته می شوند.

متن برای آگهی فروش برای هر یک از این دسته ها متفاوت است. فردی که می خواهد محصولات تولیدی اش را بفروشد قطعا با فردی که می خواهد وسیله دسته دومش را بفروشد متفاوت است. معمولا آگهی های فروشی که کلمه تخفیف دارد بیشتر به چشم می خورد.

می خوای ماشین بخری ولی نمی دونی از کجا؟
پولت کمه؟ خودروی خوبم می خوای؟
نگران نباش!
نمایشگاه اتومبیل … جهت احترام به مشتریاش، خودروهاشو با تخفیف ویژه می فروشه!

بیشتر بخوانید: تکنیک های افزایش فروش برای تمام کسب و کارها

متن تبلیغاتی برای جذب مشتری غذا

امشب شام برنامت چیه؟
تحویل رایگان به همراه تخفیف روی منوی سیب زمینی تا پایان امشب!

متن تبلیغاتی برای جذب مشتری لوازم خانگی

برای خرید جهیزیه باید 100 تا مغازه رو زیر رو کنی؟! میدونم سخته

کافیه بیای اینجا که از شیر مرغ تا جون آدمیزاد رو بتونی یه جا بخری!!!

انواع برندها، انواع قیمت ها! خودت مقایسه کن و بخر!

متن تبلیغاتی برای جذب مشتری موبایل

استایلت فوق العادس! فقط باید گوشیتو عوض کنی

تخفیف روی همه مدل ها فقط تا پایان هفته! یه سر بزن ضرر نمی کنی

نمونه متن تشکر از خرید مشتری

متن با تخفیف ویژه یکی از راه های جذب مشتری، افزایش مشتری و افزایش فروش است. پیش آمده که فروشگاهی محصولات با کیفیت را با قیمت مناسب به فروش رسانده اما به دلیل بی احترامی به مشتریانش فروش آنچنانی ندارد. احترام به مشتری می تواند به روش های مختلفی نشان داده شود.

برای نمونه جلو درب برخی از فروشگاه ها جمله از اینکه ما را جهت خرید انتخاب کردین و … به چشم می خورد. برخی از فروشگاه ها هنگام خرید شماره موبایل فرد را هم دریافت می کنند. پس از خرید پیام تشکری برای مشتری ارسال می کنند. این مورد خود در ترغیب مشتری جهت خرید مجدد بسیار موثر است. یک نمونه متن تشکر از خرید مشتری:

از اینکه چند دقیقه در خدمت شما بودیم بسیار خوشحالیم. امیدواریم از خریدتان راضی بوده باشید.

نمونه متن تشکر از خرید مشتری

نمونه متن بازاریابی تلفنی

متن تخفیف ویژه علاوه بر ارسال از طریق پیامک یا شبکه های اجتماعی می تواند به صورت صوتی هم به مشتری اعلام شود. بازاریابی تلفنی اگر صحیح انجام شود در جذب مشتری بسیار اثر گذار است. برخی از فروشگاه ها یا شرکت های تولید کننده محصولات خوراکی، آرایشی و … افرادی را استخدام می کنند تا از طریق بازاریابی تلفنی به جذب مشتری بپردازند. جملاتی که افراد متصدی بازاریابی تلفنی هنگام تماس با مشتری بیان می کنند بسیار مهم است.

هنگام تماس با مشتری علاوه بر احترام هر قدر لحن صمیمانه تر باشید تاثیر گذارتر است. اینکه بیان گوینده چگونه باشد و محصول چه چیزی باشد بسیار موثر است. اما شروع مکالمه در ادامه به آن تاثیر بسزایی دارد. در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:

سلام و روزتون شاد. چند لحظه می تونیم با هم صحبت کنیم؟
سلام روزتون به کامیابی. امکانش هست چند لحظه کوتاه با هم گپ بزنیم؟
سپس به توضیح محصول می پردازید. در نهایت با جمله از اینکه وقت ارزشمندتونو در اختیار بنده گذاشتید تشکر و خداحافظی کنید.

استفاده از بن تخفیف جهت افزایش مشتری

متن تخفیف ویژه یکی از راه های جذب و افزایش مشتری است. متن آگهی تخفیف هر قدر که خلاقانه تر باشد تاثیر بیشتری را در مخاطب می گذارد. برخی از فروشگاه ها علاوه بر استفاده از ارسال پیامک. به طراحی بن تخفیف می پردازند. برای مثال فروشگاه های بزرگ خصوصا فروشگاه هایی که تازه تاسیس شده اند تعدادی بن تخفیف طراحی می کنند و توسط اشخاصی در سطح شهر پخش می کنند. می توان گفت که این روش یکی از تاثیرگذارترین روش های جذب مشتری است.

اگر برای قیمت گذاری محصولات خود مشکل دارید، نحوه قیمت دادن به مشتری و تخفیف دادن به او را نمی دانید، اگر می خواهید حتی هنگام تخفیف دادن هم سود کنید، حتما به دوره قیمت گذاری نگاهی بیندازید👇🏻

جمع بندی

خرید با تخفیف بالا به این معنی است که محصولات با کیفیت با قیمت بسیار مناسب به فروش برسند. ممکن است که هر روز با آگهی های فروش بسیاری رو به رو شویم. آیا تمامی محصولاتی که تخفیف دارند کیفیت لازم را هم دارند؟ زمانی که فروشگاه یا مجموعه ای قصد دارد مشتریانش را از طریق تخفیف دادن جذب کند باید علاوه بر تخفیف، کیفیت محصول خود را هم در نظر بگیرد.

از طرفی تخفیف باید به گونه ای باشد، که علاوه بر مشتری خود مجموعه هم سود ببرد و بر اثر آن دچار مشکل و ضرر نشود. متن تخفیف همیشه تاثیر خود را در جذب مشتری دارد، خصوصا متن تخفیفی که میزان تخفیف آن بالا باشد. معمولا مشتریان به متن هایی که جمله خرید با تخفیف بالا دارند بیشتر جذب می شوند.

سوالات متداول

1. متن حراج تابستانه چی بنویسیم؟

-متن حراج تابستانه لباس فروشی: استایلت فوق العادس! حراج تابستانه روی همه مدل ها فقط تا پایان هفته! مزون —- تلفن —–
– میخوای همه نگاه ها به سمت تو برگرده؟ تخفیف ویژه پوشاک …. فقط تا پایان شهریور

2. چه چیزهایی را به عنوان متن تخفیف عیدانه می توان ارسال کرد؟

-هر روز یک تخفیف ویژه! شانس خود را برای گرفتن حداکثر 30% تخفیف …. از دست نده. فقط تا پایان امروز…
-فقط برای مشتریان وفادارمان! با نشان دادن این پیام در هنگام خرید، از 20% تخفیف عیدانه بهره مند شوید
-فرصت خرید طلایی! با استفاده از کد تخفیف نوروزی از حداکثر …. تخفیف برای تمامی محصولات سایت بهره مند شوید. فقط در هفته پایانی سال! آدرس سایت: ….

3. مثال برای متن تخفیف ویژه سالن زیبایی؟

-با سالن زیبایی ….، خودتان باشید، اما زیباتر!
-با رزرو وقت در روزهای دوشنبه و چهارشنبه، 30% تخفیف برای سشوار و آرایش بعدی خود دریافت کنید.
-با ارسال کلمه nail به همین شماره از 40% تخفیف خدمات ناخن سالن بهره مند شوید.

4. نمونه متن برای تخفیف لباس چیست؟

تخفیف 20% کت و شلوار آلما
برای خوش‌تیپ ترین دامادهای دنیا!
البته “فقط تا پایان هفته”
همین حالا با ما تماس بگیرید.
تلفن—-
سیندرلای عزیز؛
لباس برازنده تو پیش ماست.
تخفیف فوق العاده روی تمام لباس‌های شب
یادت نره فقط تا نیمه شب فردا!
مزون— تلفن—

اگر می خواهید ما به شما در نوشتن متن برای تخفیف ویژه کمک کنیم، با شماره زیر تماس بگیرید:

اگر در هر زمینه ای از کسب و کارتان به مشاوره نیاز دارید، روی کمک ما حساب کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم:

5 7 رای ها
امتیاز بدهید
نویسنده مقاله : تیم تحریریه اقیانوس آبی

اشتراک در :

جهت دانلود PDF ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید.
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
در این دوره با نحوه تعیین قیمت محصولات و انواع روش های قیمت گذاری آشنا می شوید. هم چنین نحوه قیمت گذاری بر مبنای چرخه عمر محصول را فرا می گیرید. یاد می گیرید زمانی که رقبا قیمت را پایین آوردند چگونه رفتار کنید و در خرابی بازار قیمت را چطور عوض کنید.

44%   9,000,000 ریال 5,000,000 ریال

اشتراک در
اطلاع از
14 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دانافر

مثل همیشه عالی. مثال های خیلی خوب آورده بودین

پگاه جلالی
پاسخ به  دانافر

سلام. ممنونم از محبت شما مدیر و همراه گرامی اقیانوس آبی

شکیب

نمونه متن هایی که برای پیامک تخفیف ویژه گذاشتین خیلی جالب بودن.

پگاه جلالی
پاسخ به  شکیب

سلام. ممنون
این ها همه نمونه متن برای تخفیف دادن هستند و تا حد زیادی نرخ تبدیل خوبی داشتند و قبلا امتحان شدن

سولماز

به نظر شما فروش محصول با تخفیف در همان ابتدای عرضه محصول کار درستی هست؟

پگاه جلالی
پاسخ به  سولماز

ببینید جواب دقیق باید نسبت به محصول، بازار هدف و خیلی چیزهای دیگه بشه ولی این استراتژی هست که خیلی از شرکت های بزرگ ازش استفاده میکنند و محصولشون رو در همون ابتدای فروش با قیمت پایین تری میفروشند.
حتی بعضی از ها با قیمت خیلی کمتر محصول رو پیش فروش میکنند اما بعد از تموم شدن دوره تخفیف، دیگه تخفیف جدیدی روش قرار نمیدند. به این صورت مخاطب متوجه میشه که بهترین زمان برای خرید محصولات این کمپانی و شرکت، همون لحظه اول معرفی هست. احتمالا بعد از اون بقیه کالاهایی که در ابتدای معرفی هستند با ایجاد اضطرار و ترس از دست دادن تخفیف زودهنگام در ذهن مخاطب، فروش خیلی بیشتری پیدا میکنند

ذوالفقاری

سلام.نکات خیلی خوبی نوشته بودید. من به شخصه استفاده از بن تخفیف رو خیلی جذاب میدونم و وقتی داشته باشم حتما مراجعه میکنم.

پگاه جلالی
پاسخ به  ذوالفقاری

سلام. ممنون
بله تخفیف دادن به هر شیوه ای میتونه به جذب مشتری کمک کنه. میتونین انواع تخفیف رو در لینک زیر ببینین:
https://oghyanooseabi.com/pricing-mag/discount-system/

شمسی پور

مطالب خیلی خوبی بود. لینک کلمات قدرتمند در بازاریابی و تبلیغات هم مطالعه کردم و خیلی کمک میکنه به این مطلب.موفق باشید

پگاه جلالی
پاسخ به  شمسی پور

🙏🙏

شکوهی

سلام. مقاله خیلی خوبی بود. مهمترین کاری که باید هنگام تلاش برای نوشتن یک پیام تبلیغاتی عالی انجام شود این است که به سادگی چیزی را برای مشتریان بفرستیم که خودمان وقتی از یک تجارت دیگری دریافت کنیم، خوشحال می شویم.

پگاه جلالی
پاسخ به  شکوهی

سلام. بله کاملا درسته
البته ممکن است اوایل خیلی نتیجه ای از اس ام اس مارکتینگ نگیرین. نا امید نشین و جملات و پیشنهادات فروش مختلف را امتحان کنید تا متوجه بشین مخاطبان شما از کدام مورد بیشتر استقبال می کنن

شیبانی پور

برای ارسال پیام چه زمانی مناسب هست؟

پگاه جلالی
پاسخ به  شیبانی پور

سلام. بسیار سوال خوبی بود. طبق تجربه ما، حدود ساعت 11 الی 2 و ساعت 6 عصر الی 9 زمان خوبی هست و نرخ بازدید بیشتری داره

پشتیبانی اقیانوس آبی

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

pdf مقاله حاضر است. با یک کلیک دانلود کنید: