نمونه کمپین تبلیغاتی اجرا شده

نمونه کمپین تبلیغاتی: بررسی مثال های موفق داخلی و خارجی

اگر عجله داری PDF مقاله را دانلود کن تا هر وقت خواستی بخونی

در این مطلب می خواهیم در مورد 13 نمونه کمپین تبلیغاتی موفق در داخل و خارج ایران را بررسی کنیم. بررسی و آنالیز نمونه کمپین تبلیغاتی کسب و کارهای دیگر در بازار امروز اهمیت زیادی دارد، زیرا در حال حاضر کسب وکارهای موفق شروع به بازاریابی به شیوه های نوین کرده و رقابتی تنگاتنگ در این عرصه در جریان است.
یکی از این روش های جدید و پرطرفدار کمپین های تبلیغاتی هستند. کمپین ها با اهداف مختلفی مانند افزایش آگاهی از برند، معرفی محصول جدید، توسعه کسب وکارها، جلب اعتماد و ماندگاری در ذهن مخاطب اجرا می شوند.
پس اگر نمونه کمپین تبلیغاتی اجرا شده توسط رقبا و یا حتی کسب و کارهای دیگر را بررسی و تحلیل کنید، می توانید دلایل موفقیت و شکست آن ها را متوجه شده و به نفع کمپین های خودتان استفاده کنید.
در ادامه این مقاله از اقیانوس آبی، به بررسی نمونه کمپین تبلیغاتی داخلی و خارجی که به شیوه ای خلاقانه به برقراری ارتباط کارآمد با مخاطب پرداخته اند می پردازیم.

cta طراحی کمپین تبلیغاتی

حتما بارها پیش آمده که موقع تماشای آگهی‌های تبلیغاتی، از نوع ویدیو، لحن، تکراری و مصنوعی بودن آن‌ها خسته و کلافه شده‌ باشید. اما اگر در آن لحظه با اتفاقی خلاقانه روبه‌رو شوید، دوست دارید تبلیغات را تا انتها دنبال کنید. خلاقیت یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت کمپین‌های تبلیغاتی است.

یک کمپین تبلیغاتی موفق، هماهنگی، انسجام پیام و خلاقیت در طراحی تبلیغات را همواره رعایت می کند. شعارهای یکسان، سناریوهای شبیه به هم و در عین حال خلاقانه، استفاده از رنگ های آشنا برای مخاطب و استفاده از کاراکترهای نام آشنا برای تبلیغات همگی از ویژگی های بارز کمپین های تبلیغاتی خلاقانه هستند.

می توانید برای مشاهده نمونه پروپوزال کمپین تبلیغاتی و نمونه طراحی کمپین تبلیغاتی اقیانوس آبی به بخش طراحی کمپین تبلیغاتی سر بزنید.

بیشتر بخوانید: انواع روش های تبلیغات موثر در کسب و کارها

نمونه کمپین تبلیغاتی موفق در ایران

در ادامه به بررسی کمپین های تبلیغاتی ایران و بهترین کمپین های تبلیغاتی ایران می پردازیم:

1. کمپین تبلیغاتی اسنپ: اسنپ جوابه!

شرکت ایده گزین ارتباطات روماک از سال 1393با انتخاب نام تجاری اسنپ شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر از شناخته شده ترین وکاربردی ترین سرویس های برخط است. همانطور که به خاطر دارید اسنپ با سرویس تاکسی اینترنتی خود شناخته شد. بنابراین برای معرفی خدمات جدید خود مثل مانند سفارش غذا، تاکسی اینترنتی، پزشک و مشاور آنلاین، خرید از سوپر مارکت، اسباب کشی و… یک کمپین راه اندازی با عنوان “اسنپ جوابه” راه اندازی کرد.

هدف این کمپین انتقال این پیام به مخاطب بود که اپلیکیشن اسنپ برای رفع تمام نیازهای کاربر پاسخگو است. انتخاب شعارهای کوتاه، ریتمیک و ملموس از شیوه های پرکاربرد اسنپ است. همانطور که متوجه شدید توجه و تمرکز درست و اصولی به نیازهای مخاطب و پاسخگویی سریع وآسان به نیازها، نکته کلیدی تبدیل اسنپ به یک سوپر اَپ موفق در ایران است.

کمپین تبلیغاتی اسنپ

2. کمپین تبلیغاتی تپسی

با توجه به اینکه تپسی و اسنپ با هم رقابتی تنگاتنگ دارند، در این نمونه کمپین تبلیغاتی از تپسی، این مفهوم منتقل می شود که با وجود شباهت نوع خدمت تپسی با اسنپ، ولی تمایز اصلی در کیفیت ارائه خدمت است. این سه بنری که در سطح شهر نصب شده و در شبکه های اجتماعی پخش شدند، نمونه یک کمپین تبلیغاتی با پیامی کاملا گویا است:

نمونه کمپین تبلیغاتی تپسی
کمپین تبلیغاتی تپسی

3. نمونه کمپین تبلیغاتی شرکت سامسونگ: اینجا ایران است!

سامسونگ از جمله برندهایی است که اغلب ایده های خلاقانه ای برای کمپین های خود دارد. کمپین های “یادگاری تو به زمین”، “چشمان آن ها باش”، “کیو ببینم” و “سلام مدرسه” نمونه های کمپین تبلیغاتی اجرا شده توسط سامسونگ هستند. “اینجا ایرانست” کمپین تبلیغاتی سامسونگ است که توسط بازیگر ایرانی، پیمان معادی، انتشار یافته و در آن شاهد هنر نمایی کمال تبریزی هستیم. کاربران در این کمپین باید از محل مورد علاقه خود در ایران ویدئویی تهیه کرده و بگویند چرا این منطقه را دوست دارند.

4. نمونه کمپین تبلیغاتی اسنوا: فقط یه ایرانی میدونه…

از کمپین های تبلیغاتی موفق ایرانی، کمپین اسنوا است. اسنوا، برند معروف تولید کننده لوازم خانگی برای معرفی محصولات جدید خود، کمپین تبلیغاتی “فقط یه ایرانی میدونه …” را راه اندازی کرد که با استفاده از شخصیت محبوب و سلبریتی سینما، محسن کیایی، سعی بر تاثیر گذاری بر مخاطب عام داشت.

همچنین در طراحی شعار کمپین تبلیغاتی سعی شده در مرحله نخست آشنایی مخاطب را مجاب کند تا گوشه ای از ذهنش را به ادامه این جمله اختصاص دهد یا به عبارتی می تواند مدت زمان طولانی تری ذهن مخاطب را درگیر خود کند. طراحی خلاقانه این شعار باعث شده کاربران فضای مجازی آن را برای انتشار جملات فان خود به کار بگیرند.

کمپین های تبلیغاتی موفق ایرانی: اسنوا

5. نمونه کمپین تبلیغاتی بانک ملت

بانک ملت در سال ٩٣ برای معرفی خدمات بانکداری الکترونیک خود( اینترنت بانک، همراه بانک، کد بانک و تلفن بانک) یک کمپین تبلیغاتی سریالی برگزار کرد.

پیام این کمپین بانک ملت، “انجام عملیات بانکی بدون مراجعه و حضور در شعبه” بود و با شعار “بانکداری الکترونیک، جایگزین سفرهای درون شهری” در تلویزیون، مطبوعات، رسانه‌های محیطی، دستگاه های خودپرداز و محیط وب اجرا شد.

کمپین تبلیغاتی بانک ملت

6. نمونه کمپین تبلیغاتی کاله

برند کاله برای معرفی محصول جدید خود یعنی پنیر لبنه کمپینی طراحی کرد با شعار “حس سبکتر، چربی کمتر”! گرافیک بسیار زیبا و معنادار این کمپین و اجرای همزمان ان در تمام رسانه ها، اثربخشی آن را به شدت افزایش داد.

کمپین تبلیغاتی کاله

7. نمونه کمپین تبلیغاتی بلو بانک: زمین بازی را عوض کردیم

بلو بانک به عنوان یک بانک دیجیتالی، ارائه دهنده تمام خدمات بانکی به شکل آنلاین است که تابه حال از طریق کمپین های مختلف مخاطبان زیادی را جذب کرده است.” زمین بازی را عوض کردیم” از کمپین های موفق اجرا شده بلوبانک است. در صورت مشاهده بنر های تبلیغاتی این کمپین متوجه تاثیر گذاری بالای آن با استفاده ازجلوه های ویژه بصری در بیلبوردها و هماهنگی محتوا و تصویر می شوید.

بلوبانک به طور کلی زمین بازی متفاوتی است. بلوبانک، یک بانک آنلاین است که شعبه فیزیکی ندارد و در آن خبری از فرم‌ها و صف‌های طولانی انتظار بانک نیست. این کمپین به زیبایی تمایز بلو بانک را به تصویر می کشد.

نمونه کمپین تبلیغاتی بلوبانک

از دیگر کمپین های موفق بلو بانک می توان به کمپین “دوست به دوست” اشاره کرد که به شیوه ای هوشمنداندانه از بازاریابی ارجایی یا ریفرال مارکتینگ استفاده کرده است. در این کمپین مخاطب می تواند با معرفی بلو بانک به دوستان خود و تبدیل آنان به کاربر بلو بانک مبلغی را هدیه بگیرند.

نمونه کمپین تبلیغاتی خارجی

در ادامه به چند نمونه موفق از کمپین های تبلیغاتی و نمونه متن کمپین تبلیغاتی اشاره می کنیم:

1. نمونه کمپین دیجیتال مارکتینگ برگر کینگ: از ترافیک لذت ببر!

کلیپی که می بینید یک کمپین فوق العاده از فست فود burger king است که از شرایط سخت و خسته کننده مثل ترافیک، بهترین استفاده را کرده و با این کمپین طی یک هفته شصت و سه درصد سفارشات تحویلی خود را افزایش داد. هم چنین نرخ دانلود اپلیکیشن این برند، روزانه چهل و چهار برابر شد، در نهایت به اپلیکیشن شماره یک رستوران ها تبدیل شد و رکورد رقبایی همچون مک دونالد را شکست. این است قدرت یک کمپین عالی با یک ایده فوق العاده که مشکل و سختی مشتریانش را به لذت و رضایت تبدیل میکند!

مشاهده ویدئو کمپین برگر کینگ در آپارات

2. کمپین تبلیغاتی Volvo: محصولات نجات دهنده!

پیام یکی از کمپین های کمپانی معروف Volvo این بود: “اجازه بدهید شما را با Volvo که جان من را نجات داده، آشنا کنم.” هدف اصلی این کمپین تبلیغاتی تولید Lead، هدایت مخاطبان به سمت قیف فروش و در نهایت افزایش فروش بوده است.
در این نمونه کمپین تبلیغاتی، ولوو از چند بازمانده‌ی تصادفات رانندگی دعوت کرد تا برای همه توضیح دهند چطور به خاطر وجود تکنولوژی ایمنی خودروهای ولوو، جان سالم به در برده‌اند. حتی ولوو از برخی از این افراد به عنوان فروشنده‌ی خودرو استفاده کرد. در نتیجه‌ی این کمپین، بازدید از خودروهای ولولو ۶۰% افزایش یافت و ۳۰% از مشتریان بالقوه خودروها را تست کردند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره گوگل، بهترین مکان برای کار در امریکا

3. نمونه کمپین تبلیغاتی رستوران مک دونالد: کمپین The Flip

McDonald در روز جهانی زن، با انتشار این مطلب که از هر ۱۰ مدیر این شرکت، ۶ نفر زن هستند و با هدف حمایت از زنان، لوگوی خود را در بیش از ۱۰۰ شعبه مک دونالد در آمریکا، از حالت M به W، یعنی حرف اول کلمه  Woman، چرخاند. هم چنین مک دونالد در شبکه‌های اجتماعی خود به صورت همزمان از زنان تاثیرگذار در روند پیشرفتش قدردانی کرد. شعار We Are Unlimited به معنی ” ما نامحدود هستیم!” توانست در کل جهان ۱.۶ میلیارد Impression ایجاد کند و در روز جهانی زن، به عنوان بالاترین عبارت جستجو شناخته شود.

کمپین تبلیغاتی رستوران مک دونالد

4. کمپین تبلیغاتی استارباکس

مشاهده ویدئو کمپین تبلیغاتی استارباکس

5. کمپین تبلیغاتی برند نایک: فقط انجامش بده

در سال 1987 برند نایک این آگهی کوتاه را منتشر کرد: “just do it” در واقع برند نایک از یک تبلیغ و شعار ساده با هدف جذب مشتری فراتر رفت و با این جمله انگیزشی سعی در ارتباط گیری مستقیم با هیجانات و عواطف مخاطب داشت. درحال حاضر این روش مورد استفاده بسیاری از تبلیغات است. به طوری که ابتدا با عواطف و هیجانات شخص ارتباط برقرار کرده و سپس از این رابطه برای فروش محصول به مخاطب استفاده می کنیم.

6. نمونه کمپین تبلیغاتی کوکاکولا: نیمه پر

این کمپین در سال 2021 با هدف شادسازی مردم رومانی انجام شد، زیرا بر اساس گزارشات جهانی در سال 2018 جزو 10 کشور غمگین در اروپا قرار گرفتند. نام این کمپین نیمه پر انتخاب شد تا پیام آور مثبت اندیشی و دیدن نیمه پر زندگی باشد. در این کمپین شرکت کوکاکولا شیشه های نوشابه ای که نیمه پر بودند را تولید کرد که هر کدام دارای پیامی مثبت در مورد تاریخ و افتخارات رومانی بودند.

این کمپین از نوع مسئولیت اجتماعی بوده که برند کوکا کولا بسیار به آن اهمیت می دهد.

نمونه کمپین تبلیغاتی اجرا شده کوکاکولا در رومانی

امیدواریم نمونه کمپین های تبلیغاتی ذکر شده در این مطلب بتواند به شما در ایده پردازی برای کمپین تبلیغاتی کسب و کار خودتان کمک کند.

اگر برای طراحی کمپین تبلیغاتی به کمک احتیاج دارید، فرم زیر را پر کنید تا برای تنظیم جلسه مشاوره با شما تماس بگیریم:

5 3 رای ها
امتیاز بدهید
جهت دانلود PDF ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید.
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
در دوره بازاریابی اقیانوس آبی “مارکتینگ پلاس” تدوین یک برنامه بازاریابی اثرگذار و قابل اجرا را می آموزید. هم چنین یاد می گیرید چطور یک کمپین تبلیغاتی موفق بنویسید.

9,000,000 ریال

اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عباسی

سلام به نمونه های خیلی خوب و معروفی اشاره کرده بودید اینها میتونن الگو و انگیزه عالی ‌‌ای برای ما باشند🙂🙏

نو فرد

ببخشید کتابی هست که درباره تکنیک های موفق شدن توی این راه نکاتی رو گفته باشه تا بهم معرفی کنید؟

غفوری

بنظرم آدیداس هم می‌تونه مثال خیلی خوبی باشه و خیلی هم پر طرفدار هستش نمونه کامل و عالی هست

هدیه: در کمتر از یک ساعت با هنر بازاریابی آشنا شوید. 120,000 تومان 49,900 تومان
الان ثبت نام کن

پشتیبانی اقیانوس آبی

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

pdf مقاله حاضر است. با یک کلیک دانلود کنید: