در این مقاله می خوانید:

در این قسمت، پادکست سیستم سازی از بخش های مختلف دوره سیستم سازی کسب و کار اقیانوس آبی ارائه شده است.

می توانید پکیج کامل پادکست را با خرید دوره دریافت کنید. اگر برای خرید دوره سیستم سازی business systemization تردید دارید، می توانید با آموزش رایگان سیستم سازی شروع کنید و اگر دیدید برای شما مناسب است، دوره جامع را تهیه کنید.

آموزش رایگان سیستم سازی (مینی دوره رایگان سیستم سازی کسب و کار اقیانوس ابی)

1. پادکست بخش های اصلی یک سیستم

سیستم مجموعه ای تعریف شده از اصول، شیوه ها و رویه ها در کسب و کار است که در فعالیت های سازمان برای دستیابی به یک نتیجه خاص اعمال می شود. 5 ویژگی مهم سیستم ها عبارتند از:

 1. سیستم از اجزای متعدد تشکیل می‌شود.
 2. اجزای سیستم با هم در ارتباط و تعامل هستند.
 3. سیستم ها یک رفتار دارند که با تعامل تمام اجزا به وجود می آید.
 4. معمولاً برای سیستم یک مرز تعریف می‌شود.
 5. برای بسیاری از سیستم‌ها می‌توان هدف تعریف کرد.

2. پادکست سازمان های مریض

یک سازمان مریض، کسب و کار و سازمانی است که در آن هیچ گونه سیستم سازی انجام نشده باشد. در این گونه سازمان ها دوباره کاری های زیادی اتاق می افتد، نمی توان منشا یک مشکل و یک چالش را در کسب و کار پیدا کرد. پرسنل هر کدام به روش خود عمل می کنند، افزایش هزینه ها، مشکل در استخدام پرسنل جدید و چالش های بسیار در آموزش پرسنل جدید.


3. پادکست سیستم سازی بازاریابی تلفنی

یکی از راه های افزایش فروش فروش تلفنی یا بازاریابی تلفنی است. در این روش کسب و کار های به جای استفاده از رسانه های جمعی، برای دسترسی به مشتریان خود به شکل مستقیم با آن ها تماس می گیرند. امروزه نیز با وجود اینترنت و شبکه های اجتماعی گوناگون همچنان فروش تلفنی در حال انجام است و دلیل آن نیز نتیجه بخش بودن آن است. اما در اینجا سوال ای که وجود دارد این است که آیا بدون سیستم سازی واحد فروش انجام این کار امکان پذیر است؟


4. پادکست سیستم سازی فروش

آیا تا به حال در مدیریت فروش کسب و کارتان موارد زیر اتفاق افتاده است؟ اگر پاسخ شما بله باشد، ریشه تمام این مشکلات عدم سیستم سازی کسب و کار است که در واحد فروش اتفاق نیفتاده است. برای سیستم سازی فروش وقت بگذارید، چون تا فروش خوبی نداشته باشید، رونقی هم ندارید.

ثبت نام در مینی دوره سیستم سازی کسب و کار

5. پادکست سیستم سازی مالی

اکثرا می بینیم که مشکل اصلی مدیران کسب و کارها کمبود نقدینگی، نامشخص بودن قیمت محصول و تخفیف است. این مشکلات رایج ناشی از عدم سیستم سازی مالی سازمان است. سیستم و نظام مالی شامل چهار جز اصلی است:

 • قیمت گذاری
 • تخفیف
 • تسویه حساب
 • قراردادها

6. پادکست سیستم سازی آموزش و فرهنگ سازمانی

در صورت عدم وجود آموزش سیستمی در کسب و کار، ممکن است مشکلا زیادی به وجود بیاید. برخی از این مشکلات عبارتند از:

 1. طول کشیدن زمان زیاد برای آشنایی یک پرسنل جدید با فرهنگ سازمانی آن کسب و کار مانند طرز پوشش، طرز رفتار، طرز برخورد با مشتری، چگونگی دریافت مرخصی و…
 2. پرسنل در این گونه کسب و کار ها معمولا بلاتکلیف بوده و بهره وری لازم را ندارند.
 3. پرسنل جدید اکثرا دچار درگیری های ذهنی شده و با پرسش های خود زمان دیگر پرسنل را نیز هدر می دهند.

7. پادکست نرم افزارهای CRM در سیستم سازی سازمان

مدیریت ارتباط با مشتری یا crm مخفف Customer Relationship Management است و به معنای این است که به تمامی فرآیند ها، تکنولوژی ها و حتی تمامی فرایند های مدیریت منابع انسانی که به جذب، توسعه و نگهداشت مشتریان کمک می‌کنند. یک نرم افزار CRM در واقع سیستمی است برای مدیریت روابط کسب و کار با مشتریان.


8. پادکست سیستم سازی در ارزیابی تامین کنندگان

ارزیابی تامین کنندگان یکی از موضوعات بسیار مهم در مدیریت هزینه های یک کسب و کار و همچنین سیستم سازی کسب و کار است. یک تامین کننده مناسب و قابل اعتماد برای مواد یا کالایی که قرار است خریداری کنند، در هزینه های کسب و کار و شرکت تاثیر مستقیمی دارد.


9. پادکست لیست اقلام ضروری سازمان در سیستم سازی

شما باید محل کار خود را به تمام اقلام ضروری و ملزومات اداری مجهز کنید تا در کارهای روزانه و روتین شما اختلال ایجاد نشود. شاید بپرسید نبود برخی لوازم اداری چطور در کارهای شما اختلال ایجاد می کند و چرا اینقدر مهم است که در این پادکست توضیح می دهیم.

دوره آموزش آنلاین سیستم سازی کسب و کار
0 0 رای ها
امتیاز بدهید
مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
در دوره تامین و خرید سیستمی می آموزید که چطور تامین کنندگان خود را ارزیابی کرده و با مدیریت اقلام ضروری و خرید بهینه از هزینه های کسب و کارتان بکاهید

600,000 تومان

سیستم‌ سازی فروش شامل تمام کارهایی است که برای خودکارسازی فرآیند فروش، اطلاعات فروش و نیروهای فروش انجام می‌شود تا با کمترین نظارت و دخالت مدیر، اغلب کارها به‌خوبی پیش برود.  برای سیستم سازی کسب و کارتان و به خصوص قسمت فروش وقت بگذارید، چون تا فروش خوبی نداشته باشید، رونقی هم ندارید.

700,000 تومان

با سیستم‌ سازی استخدام و اخراج در سازمانتان دیگر نگران استخدام های نامناسب، بی نظمی ها، دوباره کاری ها و اخراج های سخت و چالش برانگیز نباشید. اصولی استخدام کنید، اصولی اخراج کنید، اصولی کنترل کنید.

300,000 تومان

سیستم‌ سازی یا «سیستم‌ سازی کسب‌و‌کار» شامل تمام کارهایی است که برای خودکارسازی کسب‌و‌کار انجام می‌شود تا با کمترین نظارت و دخالت مدیر، اغلب کارها به‌خوبی پیش برود. گذراندن دوره سیستم‌ سازی اقیانوس ابی با نام “سیستم پلاس” به مدیران کمک می‌کند وابستگی کسب‌و‌کار را به خودشان کاهش دهند و وقتی در محل کار نیستند تمامی کارها به‌خوبی پیش برود.

3,050,000 تومان

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقاله "پادکست سیستم سازی " را بصورت PDF و به رایگان دانلود کنید.

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

وارد شوید

pdf مقاله را رایگان دانلود کنید.