۸ ویژگی رهبران موفق

در این مقاله می خوانید:

در ابتدا برای بیان ویژگی های رهبران موفق باید گفت یک رهبر کسی است که به دلیل شخصیت و مهارت های خود، باعث می شود دیگران به نسخه بهتری از خود تبدیل شوند. در حالی که هر رهبری سبک منحصر به فردی دارد، اما همه آنها یک هدف را دنبال می کنند و آن ایجاد انگیزه در افراد تیمشان برای بهتر شدن است.

برای بسیاری، رهبری یک توانایی ذاتی است و ناشی از توانایی در کنترل یک موقعیت و جستجوی بهترین نتیجه ممکن است. برای برخی دیگر، این استعداد خاصی است که هر روز پرورش داده می شود و رشد می کند. در ادامه با ۸ ویژگی اصلی رهبران موفق آشنا می شویم:

رهبران موفق چه ویژگی هایی دارند؟

۱- برقراری ارتباط موثر

بهترین ویژگی رهبران موفق این است که می دانند چگونه با همه اعضای تیم خود ارتباط برقرار کنند. به نظر کار ساده ای می رسد، اما همه این ویژگی را ندارند. گاهی اوقات امکان حضور در یک اتاق و ارتباط با همه افراد، ساده ترین کار نیست. اگر کارمندان بتوانند با رهبر خود ارتباط برقرار کنند، در سختی و مشکلات او را همراهی می‌کنند. (پوند کلبی)

۲- بلوغ رهبران موفق

در حالی که با اصالت بودن، اخلاق و کاریزماتیک بودن همه مهارت‌های رهبران موفق و عالی به شمار می‌روند، یک ویژگی که غالباً رهبران از آن غافل می شوند بلوغ است. تصمیم گیری آگاهانه و روشنفکری، مشاوره دادن جهت توانمندسازی افراد تیم و امتناع از حاکم کردن احساسات، همه نشانه های یک رهبر بالغ است که برای ایجاد اعتماد ضروری است. بلوغ به معنی افزایش سن نیست، بلکه به معنی ذهنی آگاه و پذیرش اشتباهات به عنوان ابزار یادگیری است. (جوی کرچر )

۳- انعطاف پذیری

توانایی بازگشت از موقعیت های سخت از ویژگی‌های رهبران موفق و ایده آل است، زیرا اطمینان و ایمنی را برای تیم به وجود می آورد تا به راه خود ادامه دهند. یک رهبر خوب باید در موقعیت های سخت به جای پیدا کردن مقصر، راه حل های مختلفی را ارائه کند تا اعضای تیم نیز به انجام همان کار ترغیب شوند.(سرنیتی گیبن)

۴- مسئولیت

یک رهبر خوب می داند که چگونه و چه زمانی تیم خود را سرزنش کند نه فرد را. در حالت ایده آل، اعضای تیم در قبال کارهایی که انجام می دهند به صورت جداگانه پاسخگو هستند، اما وقتی یک رهبر قدم برمی‌دارد و مسئولیت آن اشتباه را به عهده تیم خود می‌گذارد، زمانی که کارها درست پیش نرود اعضای تیم می‌دانند که باید به صورت گروهی پیش بروند و آن کار را به اتمام برسانند.(میشل اورتو)

۵- عطش دانش رهبران موفق

همانطور که تشنه دانش بودن برای کارمندان جدید مهم است، یادگیری رهبران نیز اهمیت زیادی دارد. به عنوان یک مدیر، شما باید در مورد صنعت و علایق شخصی خود مطالعه داشته باشید. تمایل به یادگیری می تواند به شما برای رشد شرکت و مدیریت کارمندانتان کمک کند.(سید بلخی)

۶- فروتنی

فروتن ماندن یک رهبر در هنگام موفقیت یکی از عوامل ضروری است. وقتی بدانید که تمام اعضای تیمتان به اندازه شما در موفقیت شرکت نقش دارند و این را به آن‌ها بفهمانید. مزایای زیادی از جمله بهره‌وری بیشتر کارمندانتان را برای شما به ارمغان می آورد.(کریس کریستف)

۷- مفید بودن

از اعضای تیمتان بپرسید در چه زمینه ای می‌توانید به آنها کمک کنید تا آنها بتوانند در کار خود موفق باشند. برخی از رهبران نمی خواهند “دست خود را کثیف کنند” یا کار سختی را انجام دهند، که این باعث نارضایتی در کارمندان می‌شود. رهبران موفق با کمکشان نمونه‌ای از همکاری و ابتکار عمل را به آنها نشان می‌دهند که هم اعتمادشان را تقویت می کند و هم باعث ایجاد تعامل می‌شود.(جسیکا گیبسون)

۸- رهبران موفق و حس شوخ طبعی

داشتن حس شوخ طبعی به شما کمک می کند تا با تیم خود ارتباط برقرار کنید و اعتماد آنها به خود را افزایش دهید، چون افراد تیمتان شما را بیشتر به عنوان یک رئیس “تحمیل کننده” می بینند. از ارائه‌ها تا جلسات کارکنان، از طنز استفاده کنید تا همه راحت تر باشند و مشارکت کنند.(جان رمپتن)

۰ ۰ رای ها
امتیاز بدهید
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
در دوره جامع مدیر پولساز شما هر آن چه که یک مدیر موفق لازم است بداند و اجرا کند را می آموزید مباحثی از قبیل چگونگی رهبری افراد تیم، ارتباط حرفه ای با مشتریان، مبانی برند سازی، تدوین استراتزی بازاریابی و فروش، تبلیغات و تدوین کمپین تبلیغاتی، قیمت گذاری و تسویه حساب و تکنیک های استخدام و اخراج حرفه ای را به صورت عملی و کارملا کاربردی می اموزید.
0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

pdf مقاله را رایگان دانلود کنید.

حالا که داری میری PDF مقاله رو دانلود کن همیشه داشته باشی