مشکلات سفارش دهی غیرحرفه ای و بدون برنامه ریزی

در این مقاله می خوانید:

در بحث هدف گذاری که پیش از تعیین استراتژی باید به ان بپردازیم، چندین روش وجود دارد که یکی از آن ها تامین به موقع است. شما باید به جای سفارش دادن های غیرحرفه ای و بدون برنامه ریزی، درست و به موقع سفارش بدهید. هر سفارشی که درست و به موقع نباشد کسب و کار شما را با مشکلاتی روبرو می کند. این مشکل ها باعث می شود سود آوری کسب و کارتان کاهش پیدا کند.

۱- خواب سرمایه

وقتی یک محصول را زودتر از موعد نیاز سفارش می دهید، در حقیقت سرمایه شما راکد می شود.

۲- انبارداری

موضوع انبار داری دومین مشکلی است که در سفارش دادن غیرحرفه ای و بدون برنامه ریزی با آن مواجه می شوید. باید فضایی از انبار و یا شرکت خود را به این محصولات  اختصاص بدهید. با اشغال شدن فضای شما ممکن است فرصت های خرید بهتر را از شما بگیرد. هزینه جابجایی و حمل و نقل را برای شما به وجود می آورد.

۳- تاریخ انقضا

ممکن است این محصولاتی که بدون برنامه ریزی و زمانبندی سفارش داده شده اند، مورد استفاده قرار نگیرند  و یا به فروش نرسند و تاریخ انقضا این محصولات به سر بیاید. با افزایش ضایعات، سرمایه شما به هدر رفته است.

۴- دمده شدن

با توجه به تغییر جامعه و پیشرفت های روزانه تکنولوژی ممکن است محصولاتی که برای فروش و استفاده آن برنامه ریزی نکرده اید دمده شده و دیگر  نتوانید آنها را بفروشید، در واقع در این حالت محصولات بلااستفاده می شوند.

پس زمانی که سفارشی بی موقع انجام می شود معضلات زیادی را برای کسب و کارتان به وجود می آورد که می تواند سودآوری کسب و کارتان را تحت الشعاع قرار بدهد. اصطلاح ژاپنی JUST IN TIME به کمک کسب و کار ها می آید تا حرفه ای تر شوند. باید برای سفارش دهی به گونه ای برنامه ریزی کنید که حداقل هزینه سرمایه راکد ، حداقل هزینه انبارداری و حداقل هزینه های حمل و نقل را به همراه داشته باشد. برای اینکه برنامه ریزی دقیقی در این قسمت داشته باشید.می توانید در هنگام سفارش دوباره محصولات به نکات زیر توجه بکنید:

پس  با درست و به موقع سفارش دادن می توانید سود آوری کسب و کارتان را افزایش دهید.

۰ ۰ رای ها
امتیاز بدهید
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
در دوره استراتژی کسب و کار اقیانوس ابی با نام “استراتژی پلاس” شما با سه مفهوم بسیار مهم یعنی ماموریت، هدف گذاری و استراتژی آشنا می شوید. مأموریت یک بیان کلّی از نیّت مجموعه است که با استفاده از نقطه نظرات مدیران ارشد آن مجموعه تعیین می شود. هدف به نتایجی گفته می شود که در مدت زمان معین آرزوی تحقق آن و یا رسیدن به آن مدنظر سازمان است .
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
رشتی

این مشکل رو اکثرا همه دارن ولی متوجهش نمیشن. یعنی نمیدونن منشا سایر مشکلاتشون از همینه. ممنون از توضیحات خوب مدرس دوره

پاسخ به  رشتی

بله دقیقا همینه. خوشحالیم که مطالب ما براتون مفید بوده

2
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
pdf مقاله را رایگان دانلود کنید.

حالا که داری میری PDF مقاله رو دانلود کن همیشه داشته باشی