بدهی های جاری در حسابداری پیش دریافت ها
در این مقاله می خوانید:

در حوزه مالی، پیش پرداخت جزء دارایی های سازمان محسوب می شود، اما پیش دریافت بدهی مجموعه به افراد است. پیش دریافت به این معنی است که مجموعه بهای کالا یا خدمات خود را پیش از تحویل محصول به مشتری، از او دریافت نماید. پول دریافت شده وارد صندوق مجموعه شده است، اما هنوز کالا یا خدماتی بابت آن تحویل داده نشده است. با گرفتن پیش دریافت، پیش از تحویل کالا یا خدمات، گویی برای خود یک نوع بدهی ایجاد کرده ایم. یک نوع تعهد به مشتری که باید در زمان مقرر تحویل داده شود.

پیش دریافت چیست؟

پیش دریافت در واقع به وجهی گفته می شود که قبل از ارائه کالا یا خدمات دریافت می شود. این دریافت و حساب جزو بدهی ها حساب می شود و ماهیت آن بستانکار و یک حساب دائمی می باشد.
چنان چه کسب و کار پیش از تحویل کالا یا ارائه خدمات مبلغی را دریافت کند، این مبلغ در قسمت بستانکار حساب پیش دریافت ثبت می شود. این حساب بدهکار تا زمانی که خدمات یا کالا به مشتری ارائه نشود جزو بدهی ها محسوب می شود. پس این حساب به حساب درآمد و به هنگام ارائه کالا و خدمات این حساب به حساب فروش تبدیل می شود.

 متاسفانه در شرایط تورمی خیلی از کسب و کارها به دلیل توجه نکردن به این موضوع آسیب می بینند، زیرا برای خود بدهی و تعهداتی را با قیمت روز ایجاد کرده اند.

پیش دریافت های جاری

دانستیم که مبلغ پیش دریافت به عنوان یک بدهی برای کسب و کار ما به حساب می آید به دلیل آن که انتظار داریم این بدهی به زودی تسویه شود، به همین دلیل به عنوان بدهی جاری شناخته می شود . تا کسب و کار کالا و خدمات مربوطه را تحویل ندهد این مبلغ جزو بدهی ها باقی خواهد ماند.


ثبت پیش دریافت

یکی از مهم ترین حساب ها در بحث حسابداری، پیشش دریافت است. به دلیل آین که این حساب به عنوان بدهی کسب و کار ما به یک مشتری است باید حساب آن را به شکل دقیق و صحیح در دفتر حسابداری ثبت کنیم. زمانی که کسب و کار ما مبلغی را به عنوان پیش دریافت، دریافت می کند این مبلغ به عنوان بدهی ما حساب می شود که باید در واحد حسابداری ثبت شود. علاوه بر آن به دلیل اهمیت حساب پیش دریافت در صورت های مالی، برای ارائه دقیق گزارش های مالی این حساب باید به شکل دقیق ثبت شود.


پیش دریافت درآمد چیست؟

پس از آشنایی با پیش دریافت باید بدانیم پیش دریافت درآمد چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که زمانی که مبلغ دریافت شده برای ارائه خدمات باشد یا به عبارتی دیگر زمانی که یک مبلغ را از یک مشتری دریافت کنیم تا در آینده به او خدماتی را ارائه کنیم، این مبلغ به عنوان پیش دریافت درآمد حساب می شود.

سوالات رایج مدیران در مورد پیش دریافت

1. تفاوت پیش دریافت و پیش پرداخت در چیست؟

پیش پرداخت پول کسب و کار ما است که در نزد دیگر کسب و کار ها است. به عبارت دیگر اگر بخواهیم بگوییم پیش پرداخت در واقع پولی است که به کسب و کار دیگری برای خرید کالا یا خدمات در آینده پرداخت شده است.

اما پیش دریافت همانطور که گفته شد، پول کسب و کار های دیگری است که پیش ماست. یعنی همان مبلغ و پولی که برای ارائه خدمات و کالا در اینده از دیگر کسب و کار ها دریافت کرده ایم.
تفاوت بعدی این دو حساب در این است که پیش پرداخت ماهیت بدهکاری دارد ولی حساب پیش دریافت ماهیت بستانکاری دارد. مدیران باید بدانند که حساب پیش پرداخت در واقع جزو دارایی های کسب و کار و حساب پیش دریافت جزو بدهی های کسب و کار به حساب می آید.

2. پیش دریافت بدهی است یا دارایی؟

به هنگام فروش کالا و خدمات، مبلغی که قبل از تحویل دریافت می شود به آن پیش دریافت گفته می شود. این پیش دریافت یک حساب دائمی بوده و جزو بدهی ها شناخته می شود و ماهیت آن بستانکار است

3. پیش دریافت خوب است یا بد؟

پیش دریافت گاهی مواقع خوب و گاهی بد است و این موضوع به شرایط اقتصادی بستگی دارد. اگر شرایط اقتصادی تورمی باشد، این پول می تواند برای کسب و کار شما خطرناک باشد. فرض کنید بهای محصولی که قرار است سه ماه دیگر آماده شود را این ماه از مشتری دریافت می کنید. اگر شرایط تورمی باشد، قطعا قیمت تمام شده محصول سه ماه بعد از قیمت محصول زمان حال خیلی بیشتر خواهد شد. پس این که شما تسویه حساب را با نرخ امروز انجام داده اید، به ضررتان تمام خواهد شد و برایتان سودآوری نخواهد داشت.

 متاسفانه در شرایط تورمی خیلی از کسب و کارها به دلیل توجه نکردن به این موضوع آسیب می بینند، زیرا برای خود بدهی و تعهداتی را با قیمت روز ایجاد کرده اند.

4. پیش دریافت: اعتبار یا ضرر؟

برخی مدیران دید مثبتی به پیش دریافت ها دارند، زیرا اعتبار یک کسب و کار را نشان می دهد. این که چقدر برند و محصول یک کسب و کار اعتبار دارد که افراد پیش از تولید محصول، هزینه آن را پرداخت می کنند که به آن pre-sell گفته می شود.
اگر از بیرون به مجموعه نگاه کنیم، این که وجهی را قبل از تحویل محصول از مشتری دریافت کنیم، جزو نقاط قوت آن محسوب می شود، اما مجموعه باید عوامل زیادی را قبل از دریافت وجه از مشتری در نظر بگیرد تا مزایای آن برای مجموعه بیشتر از معایب آن باشد.

چه زمانی اخذ پیش دریافت به نفع شما است؟

پیش دریافت 2

پیش دریافت زمانی به نفع شما است که بخشی از بهای محصول را در زمان تحویل براساس قیمت روز، قیمت گذاری نمایید. در واقع در همان ابتدای مذاکره با مشتری و قرارداد، اعلام شده باشد که بخشی از تسویه حساب در موعد تحویل و براساس قیمت روز انجام خواهد شد. به این صورت می توان آسیب پذیری مجموعه را در مقابل تغییرات قیمتی در زمان تحویل محصول مدیریت نمود.

هم چنین گرفتن پیش دریافت در مواقع ضروری می تواند جز مواردی باشد که به تامین جریان نقدینگی مجموعه کمک می کند. درست است که این مبلغ باعث ایجاد جریان نقدینگی می شود، ولی باید توجه داشته باشید که بیش از حد و در هر شرایطی این کار را انجام ندهید.

شرایط گرفتن پیش دریافت

هنگام گرفتن مبلغ محصول یا خدمات از قبل، موارد زیر را مد نظر قرار دهید تا بیشترین بهره و کمترین آسیب را از این بدهی ببرید.

1. شرایط پیش رو تا زمان تحویل محصول تورمی است یا غیر تورمی؟

گر شرایط تورمی است و قرار است افزایش قیمت داشته باشید، تورم را تا حدودی پیش بینی کرده و درصدی از تسویه حساب را به زمان تحویل محصول و براساس قیمت روز موکول نمایید.

2. وجه دریافت شده در کدام قسمت مجموعه هزینه خواهد شد؟

بررسی نمایید آیا این نقدینگی ایجاد شده به مجموعه کمک خاصی خواهد کرد یا خیر، مثلا برای پرداخت بدهی های مجموعه، تامین مواد اولیه، فرصت سرمایه گزاری جدید و… . لذا حتما قبل از اخذ پیش دریافت ها برای نحوه استفاده از آن ها برنامه ریزی نمایید و اگر گزینه و شرایطی برای استفاده آن ندارید، تا جای ممکن ریسکش را متحمل نشوید.

3. آیا وجود آن پول به چرخه نقدینگی کمک می کند؟

حتما در برنامه ریزی های خود به ویژه در قسمت تامین مواد اولیه و چرخه تولید، تعهدات مجموعه ناشی از پیش دریافت ها را مد نظر قرار داده و برنامه ریزی های لازم را جهت آماده سازی و تهیه مواد اولیه مربوطه انجام دهید.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب بالا به این نتیجه می رسیم که برای گرفتن پیش دریافت از مشتریان باید موارد مختلفی را بررسی کنید. اگر این میزان پول کمک خاصی به مجموعه شما نمی کند و شرایط اقتصاد کشور حالت نوسانی دارد، این ریسک را تحمل نکنید و بدهی خود را بالا نبرید.

4.8 5 رای ها
امتیاز بدهید
مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
در دوره مالی پلاس تلاش شده به مدیران در جهت کسب سود بیشتر از طریق ایجاد نظم در سیستم مالی، گزارش گیری، تحلیل گزارشات، شناسایی ظرفیت های خالی و…. کمک شود.

1,400,000 تومان

اشتراک در
اطلاع از
9 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نفیسه حلوانی

بحث پیش دریافت برای من خیلی مفید بود. روانی کلام خانم بهارلویی رو هم خیلی دوست دارم.

منا معیری

سلام خسته نباشید تفاوت مساعده، علی الحساب و پیش پرداخت چیه؟

لیلا اوتادی

سلام. مطلب بسیار مفیدی بود. مشخصه که مدرس دوره خیلی مسلط هستن به موضوع

حاتمی

اصطلاح استهلاک پیش دریافت به چه معنی هست؟

میلاد لیبی

اگر دریافتی قبل از فروش و به صورت چک باشد بازهم به عنوان پیش دریافت فروش محاسبه میشود ؟

مقاله "بدهی های جاری در حسابداری: پیش دریافت ها " را بصورت PDF و به رایگان دانلود کنید.

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

وارد شوید

pdf مقاله را رایگان دانلود کنید.