اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
5.0
5.0/5
(دیدگاه 1 کاربر)

سیستم سازی آموزش و فرهنگ سازمانی

در این مقاله می خوانید

یکی دیگر از بخش هایی که در سازمان شما باید سیستم سازی شود، بخش آموزش و فرهنگ سازمانی است.
در خیلی از کسب و کار ها که آموزش سیستمی ندارند، زمانی که یک نیرو وارد یک مجموعه می شود زمان بسیاری طول می کشد تا با فرهنگ سازمانی آن مجموعه آشنا شود. مانند طرز رفتار، پوشش، طرز برخورد با مشتری چگونگی مرخصی و غیره. علاوه بر این، نیرو بهره وری لازم را ندارد، بلاتکلیف است و مرتب دچار درگیری ذهنی می شود و زمان چند نفر دیگر را هدر می دهد. در حقیقت نبود سیستم آموزش و فرهنگ سازمانی و در واقع همان آمزش سیستمی باعث می شود که افراد آن سازمان مرتب دچار سردرگمی شوند.

اجزای آموزش سیستمی

آیین نامه

یک سازمان باید آیین نامه داشته باشد. در این آیین نامه باید تمام بخش ها اعم از پوشش، رفتار، حضور و نوع لحن نیرو مشخص شود. هنگامی که نیروی جدیدی استخدام شد آن آیین نامه را در مرحله ی استخدام می خواند و با آگاهی کامل از فرهنگ سازمان، وارد آن می شود. با یک آیین نامه می شود جلوی خیلی از اتفاقات را گرفت. آیا شما برای سازمان خود ایین نامه دارید؟

آموزش فرآیندها در سیستم سازی آموزش

بخش بعدی در سیستم سازی آموزش و فرهنگ سازمانی، بخش آموزش فرآیندها است. بعد از اینکه شما شروع به سیستم سازی کردید، لازم است به پرسنل خود توضیح دهید که چه فرآیندهایی باید اتفاق افتد.

بسیاری از افراد نیرویی را استخدام می کنند و آن نیرو نمی داند که چگونه از آن نرم افزاری که در آن سازمان بکار برده می شود استفاده کند. نمی داند که از دستگاه حضور غیاب چگونه استفاده کند. نمی داند که آن اسناد کجا هستند و چگونه باید آن اسناد را تهیه کند. در این موارد مدیر مجبور است که یک نیروی دیگر را در اختیار او قرار دهد و وقت نیروی خود را هدر دهد تا به او اموزش دهد.
در سیستم سازی آموزش، فرآیند ها نیز باید سیستم سازی شوند. مثلا می توانید اسناد و اموزش ها را در یک سیستم کامپیوتر ذخیره کنید و اگر نیروی جدید وارد شد می تواند اموزش ها و اسناد را ببیند و علاوه بر این هرموقع فرآیند یا اموزشی را فراموش کرد می تواند دوباره به آن اسناد مراجعه کند. با اینکار وقت خود مدیر یا نیروی دیگری گرفته نمی شود.

سوالات متداول

یکی دیگر از بخش ها در سیستم سازی آموزش و فرهنگ سازمانی، سوالات متداول است. بعضی از مدیران وقت زیادی را صرف پرسش های روزمره و متداول پرسنل خود می کنند.
به عنوان یک مدیر سوالات متداول پرسنل خود را بنویسید و جواب آنها را هم یادداشت کنید.آنها را در فایلی ذخیره یا چاپ کنید و در یک مکانی نصب کنید. زمانی که نیرویی سوالی از شما پرسید شما او را به سمت آن فایل یا برگه ی چاپ شده راهنمایی می کنید.

اگر متوجه شدید که سوالی که پرسنل از شما می پرسند در آن فایل یا برگه قرار ندارد، آن را یادداشت کرده و به سوالات متداول اضافه کنید. با این کار پرسنل شما یاد می گیرند که هر سوالی داشتند به آن سند مراجعه کنند و وقت شما را هدر ندهند.

crm و نرم افزارها

بخش بعدی، بخش crm در سیستم سازی آموزش است. بعضی از نیرو ها با crm آشنا نبوده و اطلاعات مشتری را یا ذخیره نمی کنند یا بد ذخیره می کنند.یک سازمان خوب آموزش کار با نرم افزار را از قبل اماده می کند و در یک جا ثبت می کند تا در صورت ورود یک نیروی جدید یا جا به جایی نیروها به مشکل برنخورد.
اگر آیین نامه را مشخص نکرده اید، آموزش فرآیند ها را از قبل اماده نکرده اید و در جایی به صورت مرتب برای پرسنل جدید ذخیره نکرده اید یا سناریو ارتباط با مشتریتان را مشخص نکرده اید و دفترچه ای تحت عنوان ارتباط با مشتری ندارید شما در بخش سیستم سازی آموزش و فرهنگ سازی سازمان خود ضعف دارید.
به عنوان یک مدیر که می خواهد سیستم سازی را انجام دهد تفکر ده برابر داشته باشید. یعنی در سازمان خود در نظر بگیرید که اگر سازمان شما ده برابر بود چه فرایندی را دیگر نمی شود به طریق حاضر انجام داد و ان را تغییر دهید.

کد تخفیف 20 درصدی

کد تخفیف 20 درصدی

کاسب یار
دستیار هوشمند کسب و کار

مشاوره آنلاین کسب و کار برای مدیران کسب و کارهای خدماتی، بازرگانی، تولیدی و فروشگاهی کوچک و متوسط طراحی شده که تنها 5 دقیقه زمان می گیرد.

در راستای حمایت از کسب و کارها مشاوره آنلاین کسب و کار شرکت اقیانوس آبی با نام ” کاسب‌یار ” برای همیشه رایگان خواهد ماند.

کاسب یار، دستیار هوشمند کسب و کار

برای تکمیل آموزشتان یک پیشنهاد عالی داریم:

مقالات مرتبط
بیشتر بخوانید
امتیاز دهی کاربران
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
کاسب یار
مشاور آنلاین کسب و کار

به کمک کاسب یار مسائل کسب‌و‌کارتان را ریشه‌یابی کنید و برای حل آن‌ها راهکارهای اجرایی بگیرید. کاسب یار اولین سیستم آنلاین مشاوره کسب وکار است که برای حمایت از کسب و کارها در شرایط کرونا خدمات کاملا رایگان ارائه می‌دهد.

کاسب یار، دستیار هوشمند کسب و کار