0.0
0.0/5
(دیدگاه 0 کاربر)
اشتراک گذاری با دوستانتان:
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

کسب و کارهای مریض

سازمان های مریض، سازمان هایی هستند که در آنها سیستم سازی اتفاق نیوفتاده است. ویژگی های سازمان های مریض هفت مورد است که که سه مورد ان را در پاره ای از توضیحات مهندس هادی احمدی در ویدیو بالا می توانید مشاهده کنید.

۷ ویژگی کسب و کار مریض

طولانی شدن آموزش نیرو

اولین ویژگی سازمان های مریض این است که نیروی جدید در آن با گذر زمان آموزش می بیند و آموزش ها به صورت موردی و دهان به دهان اتفاق می افتد. و آن فرد جدید بر حسب مورد باید این اطلاعات را کسب کند که این آموزش و به دست آوردن اصول آن سازمان ممکن است شش ماه تا یک سال زمان ببرد. در این مدت ممکن است یکسری کارها را اشتباه انجام دهد و نارضایتی هایی را برای مشتری بوجود اورد. ممکن است دوباره کاری هایی را بوجود آورد و به دلیل بلد نبودن کار ها وقت خیلی از همکاران خود را می گیرد. اگر آن فرد از اآن سازمان خارج شود و نیروی دیگری وارد مجموعه شود، باز همان مراحل اتفاق می افتد.

ثبت نبودن فرآیندها در سازمان مریض

دومین ویژگی که سازمان های مریض دارند، این است که فرآیندها در آن ها ثبت نشده اند. هرکسی به هر شکلی که دوست دارد با مشتری خود تماس می گیرد. مثلا فرض کنید در یک سازمان نیرو هایی می خواهند با یک مشتری ارتباط برقرار کنند. یک نفر با تلفن شخصی تماس می گیرد، یک نفر از شرکت با مشتری خود تماس می گیرد، یک نفر داخل واتساپ با مشتری ارتباط برقرار میکند، یک نفر از طریق ایمیل با مشتری خود ارتباط برقرار می کند و فرآیند واحد و مشخصی برای ارتباط با مشتری وجود ندارد. وقتی یک فردی می خواهد فایلی را برای فرد دیگری ارسال کند، هرکسی برحسب سلیقه خودش این کار را انجام می دهد. زیرا آن سازمان یک سازمان مریض است چرا که فرآیند ها در آن مشخص نشده اند.

تغییر شدید جایگاه افراد

سومین ویژگی، این است که معمولا جایگاه افراد در سازمان بشدت تغییر میکند. افراد مرتبا از واحدی به واحد دیگر می روند یا اخراج می شوند. زیرا مدیران این سازمان فکر می کنند که مشکل از نیروی انسانی آنهاست. درحالی که مشکل اصلی از نبود یک سیستم در سازمان شما است. زمانی که می بینند یک فرد خطا کرده است، به جای اینکه سیستم آن سازمان را تصحیح کنند و با یک ساختار درست مانع از این شوند که این اتفاق بیوفتد، مرتبا افراد را برحسب سلیقه جایگزین میکنند.

آزمون و خطای مکرر

چهارمین ویژگی در سازان های مریض، آزمون و خطای زیاد است.مدیران به صورت سلیقه ای بخش هایی مانند رفتار با مشتری، نوع قرارداد و جابه جایی افراد را انجام می دهند و مرتبا آزمون و خطا می کنند. اینکار هزینه ی زیادی را برای مدیران خواهد داشت.

مدیریت به شکل بحرانی

پنجمین مورد، مدیریت به شکل بحرانی است. یعنی به جای اینکه از قبل برای اتفاقی و مشکلی برنامه ریزی کرده باشیم صبر میکنیم تا آن مشکل اتفاق افتد و آنوقت برای آن تصمیم گیری می کنیم. مثلا به جای اینکه از قبل برای پاسخ به اعتراض مشتری برنامه ریزی کرده باشیم زمانی برای آن تصمیم می گیریم که یک مشتری اعتراض خود را اعلام کند.

دوباره کاری زیاد

ششمین ویژگی این است که دوباره کاری بسیاری در سازمان های مریض اتفاق می افتد. خطاها مرتبا تکرار میشوند و این تکرار خطاها به عهده ی فرد نیست بلکه به عهده ی سیستم است. اگر ساختار و سیستمی وجود داشته باشد و فرآیندها تعریف شده باشند دوباره کاری در سازمان اتفاق نمی افتد.

نارضایتی مشتریان از بی نظمی سازمان

آخرین ویژگی یک سازمان مریض این است که مشتریان از بی نظمی آن سازمان ناراضی هستند. زمانی که یک مشتری با آن شرکت تماس می گیرد و تماسش بی پاسخ می ماند، زمانی که کالایی را درخواست می دهد و به خاطر بی نظمی سازمان آن کالا به دست مشتری نمی رسد. زمانی که مشتری کالا یا خدمات را با کیفیت دریافت نمی کند. و کم کم کسب و کار های مریض رو به زوال و نابودی خودشان میروند

سازمان های مریض در سه جمله!

اگر بخواهیم سازمان های مریض را در سه جمله خلاصه کنیم باید بگوییم که:
۱.سازمان های مریض در صورتی که مدیر در انجا حضور نداشته باشد بهم میریزند و مدیر دائما باید حضور داشته باشد
۲سازمان های مریض به شدت واکنش گرا هستند و از قبل برای اتفاقات و شرایط ناگهانی برنامه ریزی نشده و فرآیند ها در ان مشخص نشده اند و در همان لحظه برای آن شرایط تصمیم گیری می شود.
۳.سازمان های مریض به جای اینکه نتیجه محور و فرآیند محور باشند، وظیفه محورند. وظیفه محوری یعنی اینکه مدیر به صورت تک به تک وظیفه هایی را که آن افراد باید در طول روز انجام بدهند به آنها یادآور شود. این یکی از ضعیف ترین مدیریت هایی است که میتوانید داشته باشید.

کد تخفیف 20 درصدی

کد تخفیف 20 درصدی

کاسب یار

دستیار هوشمند کسب و کار

مشاوره آنلاین کسب و کار برای مدیران کسب و کارهای خدماتی، بازرگانی، تولیدی و فروشگاهی کوچک و متوسط طراحی شده که تنها 5 دقیقه زمان می گیرد.

در راستای حمایت از کسب و کارها مشاوره آنلاین کسب و کار شرکت اقیانوس آبی با نام ” کاسب‌یار ” برای همیشه رایگان خواهد ماند.

برای تکمیل آموزشتان یک پیشنهاد عالی داریم:

مقالات مرتبط
بیشتر بخوانید
امتیاز دهی کاربران

{{ reviewsTotal }} نظرات

{{ reviewsTotal }} Reviews

{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ currentUserData.canReviewMessage }}

کاسب یار

مشاور آنلاین کسب و کار

به کمک کاسب یار مسائل کسب‌و‌کارتان را ریشه‌یابی کنید و برای حل آن‌ها راهکارهای اجرایی بگیرید. کاسب یار اولین سیستم آنلاین مشاوره کسب وکار است که برای حمایت از کسب و کارها در شرایط کرونا خدمات کاملا رایگان ارائه می‌دهد.