5.0
5.0/5
(دیدگاه 2 کاربر)
اشتراک گذاری با دوستانتان:
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

سیستم سازی فروش

آیا شما هم در کسب و کارتان از بی نظمی در فروش و بی کار بودن نیروهای فروشتان خسته شده اید؟ از مشکلات عمده بخش فروش اکثر کسب و کارها، سنتی بودن آن است. از جمله مشکلاتی که در کسب و کار شما به خاطر عدم سیستم سازی در فروش به وجود می آیند، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

تمام این موارد ناشی از عدم پیاده سازی سیستم فروش است. برای سیستم سازی کسب و کارتان و به خصوص قسمت فروش وقت بگذارید، چون تا فروش خوبی نداشته باشید، رونقی هم ندارید.

در ویدئو بالا مهندس هادی احمدی به بیان مزایای سیستم سازی فروش در افزایش فروش می پردازند.

سیستم سازی بخش های فروش

بدون سیستم سازی فروش، بعضی از اسناد فروش ثبت نمی شوند. بنابراین بعد از این که یک نیروی فروش از آن مجموعه خارج می شود همه چیز را با خودش می برد. نبود یک نیرو باعث می شود که همه ساختار فروش آن سازمان از بین برود، چون همه مشتریان او را می شناسند. مدیر هیچ سند، مدرک یا داده ای در اختیار ندارد و از اینکه چه اتفاقاتی در واحد فروش او افتاده است مطلع نیست.

کمک به نیروی فروش

سیستم سازی در فروش به نیروی بعدی کمک می کند که سریعا متوجه شود که کدام مشتری را باید پیگیری کند. نیروی جدید باید در مدت کمی اطلاعات کسب کند. مثلا بفهمد که کدام دسته از مشتری ها مشتریان طلایی، کدام نقره ای و کدام یک مشتریان بدحساب شما هستند. او باید محل قراردادها را بداند، بتواند شرایط مشتریان را به راحتی پیدا کند و نحوه مکالمه با هرکدام از مشتری ها را تشخیص دهد.

ارتباط با مشتری

سیستم سازی فروش باید هم در جذب، هم در ارتباط و هم در پیگیری و حفظ مشتری انجام شود.

در بحث ارتباط با مشتری بسیاری از کسب و کار ها بایدها و نبایدها را برای پرسنل مشخص نمی کنند. یعنی آن نیرو نمی داند که هنگام تماس با مشتری باید چه فرآیندی را طی کند و چه چیزهایی را به مشتری بگوید یا نگوید. او نمی داند زمانی که مشتری مراجعه کرد باید چه مراحلی را طی کند تا مشتری را به مرحله ی قرارداد و فروختن برساند.
بسیاری از سازمان ها حتی برای اعتراض مشتری هیچ ساختاری را مشخص نکرده اند و انجام این کارها به شکل سلیقه ای است. اگر می بینید در بخش ارتباط با مشتری نیز ضعف دارید، حتما سیستم این بخش را نیز تقویت کنید.

ضرورت سیستم سازی فروش

عدم سیستم سازی فروش مشکلات اساسی در سازمان شما به وجود می آورد:

نتیجه گیری

گاهی مواقع فکر می کنید که سیستم سازی در سازمان شما در حال اجرا است و موارد مختلف را بررسی نمی کنید. اما وقتی به فاز اجرایی می رسید، می بینید به آن اندازه که فکر می کردید سیستمی نیستید.

جذب و حفظ مشتری از حیاتی ترین بخش های سازمان است، زیرا بقای یک کسب و کار به فروش آن بستگی دارد. پس اگر در بخش فروش سیستمی پیاده سازی نکرده باشید، سازمان شما به تدریج به یک سازمان میرا تبدیل شده، خیلی از مشتریانتان را از دست می دهید و نارضایتی آن ها زیاد می شود. پس از همین حالا دست به کار شده و برای سیستمی کردن کسب و کارتان آستین بالا بزنید.

کد تخفیف 20 درصدی

کد تخفیف 20 درصدی

کاسب یار

دستیار هوشمند کسب و کار

مشاوره آنلاین کسب و کار برای مدیران کسب و کارهای خدماتی، بازرگانی، تولیدی و فروشگاهی کوچک و متوسط طراحی شده که تنها 5 دقیقه زمان می گیرد.

در راستای حمایت از کسب و کارها مشاوره آنلاین کسب و کار شرکت اقیانوس آبی با نام ” کاسب‌یار ” برای همیشه رایگان خواهد ماند.

برای تکمیل آموزشتان یک پیشنهاد عالی داریم:

مقالات مرتبط
بیشتر بخوانید
امتیاز دهی کاربران

{{ reviewsTotal }} نظرات

{{ reviewsTotal }} Reviews

{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ currentUserData.canReviewMessage }}

کاسب یار

مشاور آنلاین کسب و کار

به کمک کاسب یار مسائل کسب‌و‌کارتان را ریشه‌یابی کنید و برای حل آن‌ها راهکارهای اجرایی بگیرید. کاسب یار اولین سیستم آنلاین مشاوره کسب وکار است که برای حمایت از کسب و کارها در شرایط کرونا خدمات کاملا رایگان ارائه می‌دهد.