اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
5.0
5.0/5
(دیدگاه 1 کاربر)

سیستم سازی استخدام و اخراج

در این مقاله می خوانید

همانطور که می دانید، سیستم سازی باید در بخش های مختلف سازمان انجام شود. یکی از مهم ترین بخش ها، بخش استخدام و اخراج و کنترل کارمندان است. سیستم سازی استخدام و اخراج باعث می شود که در زمان شما صرفه جویی شده، برای ه سمت سازمانی فرد مناسب تری پیدا کنید، عادلانه رفتار کنید، راحت تر کارمندانتان را کنترل کنید و اصولی اخراج کنید.

سیستم سازی استخدام و اخراج 1

سیستم سازی استخدام

آیا برای استخدام کارمندان خود فرآیند و سیستمی تعیین کرده اید؟ اگر بخش استخدام خود را سیستم سازی کنید، موارد زیر مشخص می شوند:

  • ۱
    فردی که برای مصاحبه حاضر می شود باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا استخدام شود
  • ۲
    شما قرار است کجا آگهی و فراخوان بگذارید؟
  • ۳
    زمانی که آگهی می گذارید چه فرآیندی باید طی شود؟

بسیاری از مدیران برای استخدام کارکنان خود زمان زیادی صرف می کنند که بسیار اشتباه است، چون یک مدیر نباید وارد بحث استخدام شود. اگر می خواهید افرادی که شایسته آن جایگاه شغلی هستند به سمت شما بیایند، باید فرآیندها از قبل مشخص شده و فرد دیگری آن ها را قبل از مصاحبه با مدیر ببیند و فیلتر کند. خیلی از مدیران هستند که هیچ ساختار و سیستمی برای مصاحبه ندارند و بعد از مدتی مدیر وارد چالش می شود و از نیروهایی که دارد راضی نیست.

پس برای استخدام اصولی باید فرآیندهایی مانند محل فراخوان دادن، ویژگی های فردی که استخدام می شود، شرح وظایف، میزان حقوق و مزایا، قرارداد و بندهایی که می خواهیم برای آن پست اضافه کنیم، مصاحبه کننده، تعداد مصاحبه ها و نوع سوالات مشخص شوند.

سیستم سازی استخدام و اخراج 2

سیستم سازی کنترل کارمندان

یکی از دلایل رفتن نیروها از سازمان این است که با آن ها عادلانه رفتار نمی شود. بسیاری از مدیران به صورت سلیقه ای از نیروی خود سوال می کنند که آیا فلان کار را انجام دادی یا نه؟ این نوع رفتار سیستمی نیست بلکه سلیقه ای است. وقتی شما برای کنترل افراد سازمانتان سیستم سازی انجام دهید، حتی زمانی که شما در سازمان حضور نداشته باشید هم پرسنل کار خود را انجام می دهند. چون می دانند که شما یک سیستم دارید و آن سیستم آن ها را کنترل می کند.

منظور از سیستم کنترل، دوربین مداربسته نیست، بلکه ابزارها و شاخص هایی هستند که شما تعیین می کنید. زمانی می توانیم بگوییم که افراد را درست کنترل می کنیم که شاخص های عملکردی و نتیجه ای آن ها را مشخص کرده باشیم. اگر برای پرسنل خود شاخص عملکرد تعیین نکرده و آن ها را کنترل نمی کنید، سازمان شما به سیستم سازی در بخش استخدام و اخراج نیاز دارد. 

سیستم سازی استخدام و اخراج 3

سیستم سازی اخراج

بسیاری از مدیران به محض این که یک کارمند اشتباهی مرتکب می شود، او را اخراج می کنند. اما همان مدیر وقتی حال خوبی دارد و خوش اخلاق است، برای نیروی دیگری که اشتباه بزرگتری انجام داده واکنش خاصی انجام نمی دهد. برخی مدیران نیز نیرو های پراشتباهی دارند و وقتی از آن ها می پرسیم چرا این افراد را اخراج نمی کنید، در جواب می گویند: ” بگذار کار کنند، ببینیم چه می شود؟ شاید درست شد!”

حتی بسیاری از مدیران نحوه و فرآیند اخراج را نمی دانند. برای اخراج پرسنل باید خطاهایی نوع اول یا قرمز و خطاهایی نوع دوم یا زرد مشخص باشند و در آیین نامه ثبت شوند. مثلا اگر کسی خطای قرمز را انجام داد، یعنی ان فرد می تواند اخراج شود و اگر خطای زرد را انجام داد چه فرآیندهایی باید طی شود. مثلا در مرحله اول و دوم و سوم اخطار شفاهی، در مرحله چهارم اخطار کتبی، مرحله بعد یک هفته مرخصی اجباری و مرحله آخر آن فرد می تواند اخراج شود.

زمانی که اخراج افرادتان را سلیقه ای و بسته به حال خودتان انجام می دهید و هیچ سیستمی ندارید، شما یک ضعف بزرگ در بخش سیستم سازی اخراج خود دارید و به سیستم سازی استخدام و اخراج نیاز دارید.

بیشتر بخوانید: اخراج اصولی کارمندان

کد تخفیف 20 درصدی

کد تخفیف 20 درصدی

کاسب یار
دستیار هوشمند کسب و کار

مشاوره آنلاین کسب و کار برای مدیران کسب و کارهای خدماتی، بازرگانی، تولیدی و فروشگاهی کوچک و متوسط طراحی شده که تنها 5 دقیقه زمان می گیرد.

در راستای حمایت از کسب و کارها مشاوره آنلاین کسب و کار شرکت اقیانوس آبی با نام ” کاسب‌یار ” برای همیشه رایگان خواهد ماند.

کاسب یار، دستیار هوشمند کسب و کار

برای تکمیل آموزشتان یک پیشنهاد عالی داریم:

مقالات مرتبط
بیشتر بخوانید
امتیاز دهی کاربران
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
کاسب یار
مشاور آنلاین کسب و کار

به کمک کاسب یار مسائل کسب‌و‌کارتان را ریشه‌یابی کنید و برای حل آن‌ها راهکارهای اجرایی بگیرید. کاسب یار اولین سیستم آنلاین مشاوره کسب وکار است که برای حمایت از کسب و کارها در شرایط کرونا خدمات کاملا رایگان ارائه می‌دهد.

کاسب یار، دستیار هوشمند کسب و کار