0.0
0.0/5
(دیدگاه 0 کاربر)
اشتراک گذاری با دوستانتان:
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

سیستم سازی مالی

اگر با مشکلاتی مانند کمبود نقدینگی، نامشخص بودن قیمت محصول و تخفیف رو به رو هستید، شما به سیستم سازی مالی نیاز دارید.
سیستم سازی مالی شامل سه بخش است:

  1. قیمت گذاری
  2. تخفیف
  3. تسویه حساب

اجزای سیستم سازی مالی

قیمت گذاری

یکی از بخش های سیستم سازی مالی، بخش قیمت گذاری است. بسیاری از مدیران در طول روز درگیر جواب دادن به پرسنلشان هستند که یک محصول را به فلان مشتری چقدر قیمت بدهیم؟ و مدیر زمان زیادی را به دلیل جواب دادن برای قیمت دهی به مشتری از دست می دهد.

این کار مشکلات جانبی مانند نارضایتی مشتری به دلیل قیمت دهی سلیقه ای، اتلاف وقت مدیر و نیرو را به همراه دارد.

سیستم سازی مالی در تخفیف

در قسمت تخفیف سیستم سازی مالی، یکسری پارامتر ها را باید در نظر بگیرید.به عنوان مثال مشخص کنید که کدام یک از مشتریان شما از تخفیف برخوردار می شوند. یا اگر مشتری محصول شما را نقدی خرید کرد شامل چقدر تخفیف می شود. مشخص کنید که تفاوت تخفیف برای مشتریان با حجم خرید بالا و پایین چقدر است.
اگر برای مثال به کسی که برای قیمت محصول چانه میزند تخفیف می دهید و برای کسی که چانه زنی نمی کند تخفیف قائل نمی شوید، شما به سیستم سازی در این بخش نیاز دارید.

تسویه حساب

آیا برای ارزیابی مشتریان خود هیچ ساختاری مشخص کرده اید؟ آیا مشتری هایتان قبل از تحویل محصول اعتبار سنجی می شوند یا خیر؟ اساس اعتبار سنجی آنها چیست؟ آیا صرفا با بانک تماس می گیرید و استعلام بانکی می گیرید یا صرفا با یک سامانه استعلام چک مشتری خود را میگیرید؟ آیا مشخص است که مشتری شما باید با چه شرایطی پرداخت کند؟
اگر برای سوالات جواب مشخصی ندارید شما به سیستم سازی مالی نیاز دارید. درصورتی می توانید بگویید که بخش تسویه حساب شما سیستم سازی شده که سیستمی برای ارزیابی مشتری داشته باشید و زمان پرداخت و نحوه ی پرداخت مشتریانتان دقیقا مشخص شده باشد.

قردادهای مالیتان به چه شکلی است؟ آیا همه انها آماده و دسته بندی شده هستند؟ امور بانکیتان را به چه شکل انجام می شود؟ اگر امور بانکیتان به صورت سنتی انجام می دهید و هیچ سناریو مشخصی ندارید، نیاز به سیستم سازی مالی در بخش تسویه حساب دارید.

سیستم سازی در قسمت بانکی به این صورت است که مشخص شود در چه بانک هایی باید حساب داشته باشید و نقل و انتقال بین بانکی به چه شکلی انجام شود و دقیقا مشخص است که تعهدات بانکی باید توسط چه کسی انجام شود.

کد تخفیف 20 درصدی

کد تخفیف 20 درصدی

کاسب یار

دستیار هوشمند کسب و کار

مشاوره آنلاین کسب و کار برای مدیران کسب و کارهای خدماتی، بازرگانی، تولیدی و فروشگاهی کوچک و متوسط طراحی شده که تنها 5 دقیقه زمان می گیرد.

در راستای حمایت از کسب و کارها مشاوره آنلاین کسب و کار شرکت اقیانوس آبی با نام ” کاسب‌یار ” برای همیشه رایگان خواهد ماند.

برای تکمیل آموزشتان یک پیشنهاد عالی داریم:

مقالات مرتبط
بیشتر بخوانید
امتیاز دهی کاربران

{{ reviewsTotal }} نظرات

{{ reviewsTotal }} Reviews

{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ currentUserData.canReviewMessage }}

کاسب یار

مشاور آنلاین کسب و کار

به کمک کاسب یار مسائل کسب‌و‌کارتان را ریشه‌یابی کنید و برای حل آن‌ها راهکارهای اجرایی بگیرید. کاسب یار اولین سیستم آنلاین مشاوره کسب وکار است که برای حمایت از کسب و کارها در شرایط کرونا خدمات کاملا رایگان ارائه می‌دهد.