بانک اطلاعاتی مشتریان، ابزاری قدرتمند در فروش

در این مقاله می خوانید:

یکی از زیر ساخت ها و فعالیت هایی که در بحث افزایش فروش و بازاریابی بسیار تاثیر گذار است، بانک اطلاعاتی است. بانک اطلاعاتی یک کسب و کار، معدنی است که یک کسب و کار می تواند بهره بسیاری از آن ببرد و اگر یک کسب و کاری بانک اطلاعاتی دقیق و منظمی را نداشته باشد، از این معدن طلا محروم است.

شاید بگویید که تا الان بانک اطلاعاتی نداشته ایم و نمی دانیم که چگونه باید بانک اطلاعاتی بدست بیاوریم. در این مقاله می خواهیم به چگونگی تولید و گسترش بانک اطلاعاتی بپردازیم.

روش های جمع آوری بانک اطلاعاتی مشتریان

۱- روش های اینترنتی 

۲- ارائه محتوای ارزشمند به منظور گرفتن اطلاعات

در وب سایت خود یک محتوای رایگان منتشر کنید و به کسانی که به سایت شما وارد می شوند بگویید که اگر ایمیل خود را وارد کنند می توانند از آن محتوا استفاده کنند. حتی از این روش می توانید در رسانه های اجتماعی خود نیز استفاده کنید. مثلا یک محتوای باارزش را در نظر بگیرید و به مخاطبانتان بگویید که اگر شماره خود را در اختیارتان قرار دهند این فایل ارزشمند به آنها هدیه داده می شود. این هدیه می تواند حتی مشاوره رایگان یا نمونه محصول باشد.

روش های جمع آوری بانک اطلاعاتی مشتریان

۳- اشتراک بانک اطلاعاتی با رقبا و همکاران 

روش سوم رقبا و همکاران هستند. در بازار رقابتی صنعت شما قطعا رقبایی هستند که محصول و خدمات شما را می فروشند و ارائه می دهند، اما نوع کارشان با شما متفاوت است. مثلا آن ها لوکس هستند، اما شما محصولات ارزان قیمت می فروشید.

شما می توانید با آنها بانک اطلاعاتی خودتان را به اشتراک بگذارید. از طریق همکاران خود نیز می توانید اینکار را انجام دهید. یکسری کسب و کارها هستند که با شما مشتری های مشترک دارند و می توانید با آنها به تبادل بانک اطلاعاتی بپردازید.

۴- حضور در نمایشگاه ها

روش بعدی حضور در نمایشگاه است که می تواند به آپدیت کردن بانک اطلاعاتی شما کمک کند. شما می توانید در نمایشگاه هایی که مرتبط با کسب و کار شما هست حضور داشته باشید و به عنوان بازدید کننده کارت ویزیت و کاتولوگ های غرفه های مختلف را دریافت کنید.
برخی از نمایشگاه ها یک کتاب یا وبسایت مرجعی دارند که اطلاعات کامل شرکت کنندگان در نمایشگاه را در آن دسته بندی کرده اند. شما می توانید از این طریق بانک اطلاعاتی خود را آپدیت کنید و به مشتریان جدید دست پیدا کنید.

۵- استفاده از روش های ترویج

پنجمین روش، استفاده از روش های ترویج promption هست. از مشتریانی که از وبسایت شما دیدن می کنند یا به صورت حضوری مراجعه می کنند بخواهید تا اطلاعات تماس خود را به شما بدهند و در ازای آن به آن ها کارت تخفیف هدیه بدهید. یا مثلا آنها را عضو باشگاه مشتریان خود کنید تا اگر جنس جدیدی به سبد خرید شما اضافه شد به آن ها اطلاع دهید.

بیشتر بخوانید: حرفه ای تخفیف بدهید!

۵ ۱ رای
امتیاز بدهید
این مطالب را هم حتما بخوانید
دوره آموزشی مرتبط
دوره فروش به شما کمک می کند تا در بازاری که روز به روز به سمت فضای رقابتی تری پیش می رود، کسب وکاری با سیستم فروش و بازاریابی اصولی و متمایز داشته باشید.
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
نفیسه زاهدی

مقاله کوتاهی بود ولی روش های خوبی داشت. من مقاله شرکت در نمایشگاه رو خیلی دوست داشتم. خیلی راه خوبی برای جمع آوری بانک اطلاعاتی هست.

2
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
pdf مقاله را رایگان دانلود کنید.

حالا که داری میری PDF مقاله رو دانلود کن همیشه داشته باشی